Seirei no Moribito /spoilerek/

Started by Dreamcleaver, 2007-04-23, 17:03:41

Previous topic - Next topic

kelvor

Egy valamit utálok ebben a sorozatban, hogy nagyon hamar letelik az a 24 perc :D. Ezt az új részt is elkezdtem nézni, mire észbekaptam, már vége is volt. Kyku kommentje és az előzetes alapján megaepicwin lesz a 23-as.

chilip

Quote from: kelvor on 2007-09-20, 20:00:29
Egy valamit utálok ebben a sorozatban, hogy nagyon hamar letelik az a 24 perc :D. Ezt az új részt is elkezdtem nézni, mire észbekaptam, már vége is volt. Kyku kommentje és az előzetes alapján megaepicwin lesz a 23-as.

:tezsvir: ,de majd az uccsó részt úgy nézem meg, hogy újrakezdem az egészet :D egybe akarom majd látni az egészet :lazza:

Lokids

Jó rész volt.

Szegény srác. Csúnyán kosarat kapott. :) Bár Balsa is jó volt, köpni-nyelni nem tudott. :D

kelvor

Quote from: Lokids on 2007-09-20, 23:33:34
Szegény srác. Csúnyán kosarat kapott. :) Bár Balsa is jó volt, köpni-nyelni nem tudott. :D

Jaja :D Bár, lehet még a végén lesz valami...már  ha Happy End lesz. Simán kinézem a készítőkből, hogy bebüntetnek minket valami drámával. :smile:

Solid Snake

#154
Quote from: kelvor on 2007-09-21, 04:53:45
Quote from: Lokids on 2007-09-20, 23:33:34
Szegény srác. Csúnyán kosarat kapott. :) Bár Balsa is jó volt, köpni-nyelni nem tudott. :D

Jaja :D Bár, lehet még a végén lesz valami...már  ha Happy End lesz. Simán kinézem a készítőkből, hogy bebüntetnek minket valami drámával. :smile:

Az alaptörténet eredetileg a gyermekrétegnek készült, szóval szerintem inkább egy happy end a valószínűbb.

Szerk:

22. rész

Igen, ez az! Fantasztikus résznek lehettünk ismét szemtanúi.
[spoiler]Annyira nyilvánvaló volt, hogy Jiguro nem eshet el harcban. Ahhoz túl jó harcos, ez a bevezető jelenet állat rengető lándzsaharca kellőképpen bebizonyította.  :cool:

Most már minden szereplő szimpatikussá vált a szememben.

Chagum végre "felnőtt". A cselekedni akarása és a téli edzésprogram bevállalása miatt újfent megkedveltem.

Tandát is taps illeti, hogy végre színt mert vallani.  :appl:
Már csupán Balsa válasza kell, és ámen (bár Tanda azt mondta, hogy ha mindennek vége, akkor éljenek továbbra is hármasban /Balsa, Tanda, Chagum/, viszont amennyiben happy end lesz, akkor Chagum visszakerül az uralkodócsalád palotájába és idővel a trónra, szóval maximum egy idilli Balsa + Tanda párosítás lehetne a dologból).

A rész végi előzetesben egy újabb tojásról is szó esett.  :wtf: (esetleg az other szócska a La Lunga-ra lenne utalás? Nem hiszem. A mondatszerkezetből következtetve egy másik tojásról van szó)
Be mernek vállalni egy ekkora fordulatot? (szerintem az előzetes végén látható srác a második Seirei no moribito -- vagy Chagum, csak megnövesztette a haját valami varázslattal  :D).
[/spoiler]

Rage

Ep25: This shit is fukken EPIC. A raw-t nem nézők érdekében többet nem mondok a résszel kapcsolatban, legyen meglepetés. Már csak egy rész, és ez a sorozat is befejeződik... :/
痛みを感じる方向に、出口がある!

minuszmiki

Már csak egy rész, és megnézhetem egyben az egészet. Yaaay. :D

Manitu

Van már DVD-rip is az első részhez. Érdemes leszedni azt? Tudnak még valamit fokozni a grafikán?


Solid Snake

Quote from: minuszmiki on 2007-09-23, 02:29:54
Már csak egy rész, és megnézhetem egyben az egészet. Yaaay. :D

Azért még azt is ki kell várni, hogy A-Kraze befejezze (ők még 22.-nél tartanak).  :ejnye:

Quote from: Rage on 2007-09-23, 02:28:12
Ep25: This shit is fukken EPIC. A raw-t nem nézők érdekében többet nem mondok a résszel kapcsolatban, legyen meglepetés. Már csak egy rész, és ez a sorozat is befejeződik... :/

Nekem már ennyi elég. Örülök, hogy a végkifejlet valóban durvulós lesz.  :hopp: :whoah:

Quote from: Manitu on 2007-09-23, 10:45:38
Van már DVD-rip is az első részhez. Érdemes leszedni azt? Tudnak még valamit fokozni a grafikán?

Szerintem az eftépén lévő A-Kraze-verzió is különösen szép látvány tekintetében, szóval veszíteni nem veszítesz semmit sem.

kelvor

#159
Quote from: Manitu on 2007-09-23, 10:45:38
Van már DVD-rip is az első részhez. Érdemes leszedni azt? Tudnak még valamit fokozni a grafikán?

Én leszedtem próbaképpen. Egy picivel szebb és élesebb, mint az eftépén lévő, de nincsen akkora különbség. Annyiból megérte, hogy jó volt megnézni megint az első részt.  :smile:

Edit: 23. hf.

Zsiga


kelvor

Látom beértél minket.  :appl: Estére vártam a subot, de így még jobb.  :whoah:

Venom



The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Solid Snake

Quote from: Venom on 2007-10-04, 02:22:08
Ep 24. határozottan EPIC! :)

Így igaz. Bár van egy nagyon rossz sejtésem a 25. részt illetően...
[spoiler]Preview: mindenki ledöbben, Chagum sír, narrátor pedig: "The father, child and mother will be there together." Csak nehogy az következzen be, amire gondolok, mert akkor fuccs a happy endnek...  :frown: [/spoiler]

kelvor

#164
Quote from: Solid Snake on 2007-10-05, 18:30:43
Quote from: Venom on 2007-10-04, 02:22:08
Ep 24. határozottan EPIC! :)

Így igaz. Bár van egy nagyon rossz sejtésem a 25. részt illetően...
[spoiler]Preview: mindenki ledöbben, Chagum sír, narrátor pedig: "The father, child and mother will be there together." Csak nehogy az következzen be, amire gondolok, mert akkor fuccs a happy endnek...  :frown: [/spoiler]

Mondtam, hogy nem is olyan biztos az a happy end.  Ne legyen igazam.



Szerk.: 25  :hopp:

Szerk2.: ...és végül az utolsó rész: 26.

Dreamcleaver

Nah lassan befejezem én is. Most tartok a 23-nál. Meg kell mondjam, nem okozott csalódást a sorozat. A grafikát és animációt nem lehet eléggé dícsérni, egyszerűen mesteri.
A harcjelenetek koreográfiája is fanatasztikus. A lánzsák közti párbajoknál néha már majdnem én is felugrottam.
A narratíva nagyon jól el van találva. A történet szép fokozatosan bontakozik ki. Nem vontatott, nincs uncsi rész. És mindig kapunk egy érdkes adag lore-t Sagu-ről és Nayug-ről.
A karakterek jellemábrázolása és jellemfejlődése is szépen ki van dolgozva. Chagum abszolút szerethető karakter. Nagyon jól állja a sarat a nehéz időkben, de biza elbukik, mert minden embernél van egy határ. De végül elfogadja a Guardian sorsát. Ami szép, hogy vele együtt Balsa is változik, és a köztük kialakuló anya-fiú viszony bizony meghato nem is picit. Zseniálisan van ábrázolva a Balsában a harcos mögött megbúvő nő is. Kedvenc sámánunk pedig nem csak végtelenül bölcs, hanem végtelenül vicces is. :) Az egyetlen lapossabb karakter talán Tanda, de neki is megvan a helye a sorozatban
Egyszóval remekmű eddig, és gondolom az uccsó három rész se fog csalódást okozni.

PS: Nekem is kell egy ölelés Balsától!  :bruhuhu:

PPS: Tulajdonképpen kell egy ölelés Nimkától is! Erm...ha Chagum volt 11 és fél, akkor ő talán 13 legalább...remélem.  :D

PPPS: Tulajdonképpen jöhet egy ölelés Sayától is!  :rotfl: :rotfl: :rotfl:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

kelvor

Valaki ölelje már meg DC-t, ez már szörnyű.  :D

Lassan elkezdem majd előről a sorozatot, sok volt az 1 hét várakozás a részek között.  :smile:

Dreamcleaver

Jó volt, szép volt. Az uccsó rész picit kiszámítható volt, bár reméltem, hogy nem ez lesz a vége. Balsa simán maradhatott volna Chagnum yojimbója. Chagnum meg lenyomhatta volna az apját, kihírdethette volna, hogy az Új Yogo Birodalom kezdet mítosza hamis, és új, emberségsebb arcú császárságot teremthetett volna. Ezek a japók de konzervatívok.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

hargharg

no en is most fejeztem be, es igen, jo volt. hangulatos, mindenkikedvencsamanja, Torogai-Shi is nagyon utott (tamagooo! x D), en spec veget sem sajnaltam, mondjuk tizenegynehany resz utan unalmassa valt szamomra egy kicsit az op-ed, de ennyit elviselunk.

DC: kicsoda ez a bizonyos "Chagnum"? : o )
ui: megvan:  "Dodge Chagnum: It's a Magnum with a Charger front end." : )))
rofl

Chronus

Nos végignéztem én is. A 11. rész környékén megingott a bizalmam, hogy a sorozat elveszíti majd dinamikusságát, de szerencsére kellemeset csalódtam. Sikerült 26 részben körülbelül tökéletesen kifejteni a sztorit és relatíve jól le is zárni úgy, hogy az embernek meglegyen a happy end feelingje, de azért realitásoktól se rugaszkodjunk el. Számomra egyértelmű volt, hogy Chagum marad majd, de amúgy nem okozott akkora szívfájdalmat. Jitsu wa... kotoba mo nai wa :jee:... ritkán látni ilyen jó minőségű Anime-t, főleg rajzolás és animációs szinten. Megy a 2007es kedvencek közé, Darker Than Black mellé. :) Hontou ni kotoba mo nai wa.  :jee:

SaiyaGin

#170
Én is befejeztem. Egyetlen hibájának azt hozhatom fel, hogy túl jó :D. Ahogy DC is írta, a Seirei no Moribito mellett minden más sorozat grafikája kőkorszaki rajzolásúnak tűnik.

Tényleg meglepő, hogy Chagum mennyire megváltozott a sorozat folyamán, fél percig röhögtem azon, amikor a 23. részben ezt bemutatva tanácsot adott Tanda problémájára. [spoiler]"You should just sleep with her."  :D[/spoiler]

A Seirei no Moribito jó példája annak, hogy több hordónyi vér és fanservicehegyek nélkül is lehet izgalmas, élvezetes animét csinálni. (Na ezt most jól megaszondtam.)

Liquid Snake

Valaki esetleg egy OST linket tudna dobni nekem?


Liquid Snake

#173
Quote from: kelvor on 2007-12-05, 00:05:15
OST1
OST2

:lazza:

Arigatou Gozaimasu

edit: Van egy olyan szám a 2. OST ban aminek a címe Nahji no Uta de az egy rövid verzió na az kéne nekem, benne van az első OST-ban??? Mert az is jön lefele szépen lassan...

kelvor

Igen, benne van. 4 és fél perces verzió.

Liquid Snake

Quote from: kelvor on 2007-12-05, 17:37:36
Igen, benne van. 4 és fél perces verzió.

Köszi, király  :jee: Legjobb szám :P

motifator

Quote from: Liquid Snake on 2007-12-05, 16:03:35
edit: Van egy olyan szám a 2. OST ban aminek a címe Nahji no Uta de az egy rövid verzió na az kéne nekem, benne van az első OST-ban??? Mert az is jön lefele szépen lassan...
Pont amiatt a szám miatt töltöm most én is az ost-ket :) Kenji Kawai rulz :jee:
Amúgy tegnap fejeztem be a sorozatot, és azt kell, hogy mondjam, hogy igen-igen jó anime volt. Most jobb híján elkezdtem folytatni a F/SN-t, amit a 20. résznél hagytam abba annakidején, de most 2 rész után elegem lett belőle, annyira nevetségesnek tűnik az egész a Seirei no Moribitohoz képest. Asszem kel még néhány nap, amíg leülepszik bennem az élmény.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.