Seirei no Moribito /spoilerek/

Started by Dreamcleaver, 2007-04-23, 17:03:41

Previous topic - Next topic

kikuchiyo

Megvolt az ep. 12 is, ez sem volt rossz tkp.

Bár annak örülnék, ha a történet főszála is menne előre végre, és ezúttal mintha a rajzolás is gyengébb lett volna, de...

úgy voltam vele, hogy ez a rész talán nem lesz annyira jó, de megint állati hangulatos volt, és a végére már teli szájjal vigyorogtam rajta.

[spoiler]Az történt, hogy a nyári napforduló tiszteletére rendezett helyi fesztivál (éjjel tüzeket raknak meg minden) alkalmával viadalokat is rendeznek, egy szumóhoz hasonló játékban. Egy izompólós, szőke külföldi díszb*zi beszólt Chaguméknak, elvert egy helyi srácot, majd szidni kezdte a császárt. Erre Chagum kihívta a nála két fejjel nagyobb gyereket - és győzött is, de az ellenfele nem akart bocsánatot kérni. Erre megjelent Barsa, és pwnolta a srác apját, aki amúgy éppen megnyerte a bajnokságot és csak háromszor volt akkora, mint Barsa. :)
A probléma ott van, hogy ezen a fesztiválon mindenféle emberek járnak, és valószínűleg meglátták Barsáékat, akik elvileg ott sincsenek, illetve halottnak kéne lenniük.[/spoiler]

A következő rész pedig EPIC-nek ígérkezik, lesz fight!
Failure is the default option

Rage

#91
Btw, Share-ről percek alatt "beszerezhető" a lossless OST is, ha érdekel valakit. :Kiraly:
Végighallgattam. Az egyik legjobb OST, amit valaha hallottam. Nuff said. :p
痛みを感じる方向に、出口がある!

Solid Snake

Quote from: Rage on 2007-06-24, 01:30:42
Végighallgattam. Az egyik legjobb OST, amit valaha hallottam. Nuff said. :p

Éppen most hallgatom tételátismétlések közepette. Hiába, Kawai Kenji még mindig az egyik legjobb a szakmában.  :jee:

kelvor

Meglepődtem volna, ha ehhez a fantasztikus animéhez nem dobnak össze egy jó OST-t :smile: Már jópárszor végighallhattam...mesteri :jee:

+ megnéztem 10-11 részeket. Hiába néztem most 2 részt, mintha egy szimpallantás alatt vége lett volna. A 10-es részben feledtébb tetszett, ahogyan Chagum elmagyarázza az embereknek, hogy az a játék mégsem annyira a szerencsén múlik, mint sokan hitték. 11. rész végét én sem bírtam ki vigyorgás nélkül. :D

Zanador

#94
Ma megnéztem a 11. részig egyben az egészet. Sajna nem vagyok jó istenitésből, úgyhogy ezt a részét rátok hagyom, bár a nagyrészét már megtettétek eddig. :)
Az üldözéses résznél én azt hittem, hogy el se hagyták a várost, de most hogy igy olvasom és visszanézem, tényleg.
A szereplők mind tetszenek, de csak szerintem volt eddig a kovács a legjobb? :D

Melyik napokon várható a sub? Egyelőre azt néztem ami itt az ftp-n fent volt, de ha nincsen minőségi különbség, akkor bármelyik jó.
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

kikuchiyo

Ep 13.

Whoa, OMG, ect.

Scary Barsa is scaaaary.
Többet nem is mondok, izguljatok csak... :)
Failure is the default option

Lokids


kelvor

#97
Quote from: Lokids on 2007-06-30, 23:38:38
12. rész

Na akkor jöhet a 13. is. :D

Végre :appl:

Szerk.:
Ez is király rész volt :jee: A végén Balsa elég rendesen helyrerakta az emberkét :smile: A következő rész nagyon ígéretesnek néz ki.

Quote from: kikuchiyo on 2007-06-30, 16:16:13
Ep 13.

Whoa, OMG, ect.

Scary Barsa is scaaaary.
Többet nem is mondok, izguljatok csak... :)

Nem bírok várni, mindjárt megnézem RAW-ban :bruhuhu:

Rage

Ep13: EPIC. Ennyi. Felesleges többet mondanom, nézzétek meg.
痛みを感じる方向に、出口がある!

Lokids

Quote from: Rage on 2007-07-01, 03:50:30
Ep13: EPIC. Ennyi. Felesleges többet mondanom, nézzétek meg.

Jó. Mellékelsz hozzá Japán tudást vagy angol/magyar feliratot is? :D

Solid Snake

Quote from: kelvor on 2007-07-01, 00:39:52
Szerk.: Ez is király rész volt :jee: A végén Balsa elég rendesen helyrerakta az emberkét :smile: A következő rész nagyon ígéretesnek néz ki.

A "többet ésszel, mint erővel"-elv ismét helytálló volt.  :jee:
Annak pedig csak örülhetünk, hogy a több rész óta tartó "túlzott idillizmus-cselekmény nuku"-effektus a következő rész beköszöntével megszűnik.  :hopp:

LuckyDingo

#101
[spoiler=senki se érti, de legyen]Hmm.. jól nézett ki, az utsó fightos részek piszokszépek voltak XD Kiraktam háttérnek az egyik képet XD.. /edit:remélem így jó már edit vége/...[/spoiler]

kikuchiyo

You might wanna put that in a spoiler tag.
Failure is the default option

chilip

Quote from: LuckyDingo on 2007-07-01, 17:56:28
[spoiler=senki se érti, de legyen]Hmm.. nem nagyon értettem, hogy Balsa miért lett hirtelen Tigris, de jól nézett ki, az utsó figytos részek piszokszépek voltak XD Kiraktam háttérnek az egyik képet XD[/spoiler]
én sajna sejtem mit takar :( de azér várom a 13. részt  :szemuveges:

kelvor

Quote from: LuckyDingo on 2007-07-01, 17:56:28
[spoiler=senki se érti, de legyen]Hmm.. nem nagyon értettem, hogy Balsa miért lett hirtelen Tigris, de jól nézett ki, az utsó figytos részek piszokszépek voltak XD Kiraktam háttérnek az egyik képet XD[/spoiler]

Ezt nem akartam tudni :ejj:

LuckyDingo

ROTFLOL.. spoilerbe tettem.. utánna már senki ne mondja, hogy nem akarta tudni.. ha nem akarod tudni ne kattints a spoilergombra  :ejj:

kelvor

Mondtam egy szóval is, hogy téged okollak érte? Nyugi van :smile:

kikuchiyo

Failure is the default option

Solid Snake

Quote from: kikuchiyo on 2007-07-06, 01:55:03
http://www.anime-kraze.org/torrent/%5BA-Kraze%5D_Seirei_no_Moribito_-_13_%5BED693FC1%5D.mkv.torrent

Te magasságos jó ég. Ez büntet.  :eek:

Ennyit az idillizmusról. Padlóig, mitöbb földkéregig üt.  :cool:

Egy dolog nem volt világos: Balsa "bekattanása" és a következmény. Most akkor a fickó mégsem halt meg? A lándzsa másik vége karcolta volna fel a mellkasát? Bár ez a kérdés értelmetlen, hiszen Balsa azt hiszi, hogy megölte a fickót (vagy pedig tudatában van annak, hogy életben hagyta és most dühöng magában egy kicsit "tiger-mode"-ban, nem tudom  :D).

kikuchiyo

Igazából nem lehet tudni, hogy mi történt.
Szerintem valami olyasmi, mint a Ponyvaregényben: meg kellett volna halnia, de mégsem halt meg. :)

Spekuláció: Barsa lándzsája különleges, a fegyverkészítő mester legjobb alkotása - lehet, hogy megóvta Barsát, hogy ölnie kelljen.
És ez a deus ex machina egyben kitörölte a fickó emlékezetét is.
Failure is the default option

kelvor

-> :eek:

Ez igen, nagyon kemény rész volt. Már kezdtem megszokni a mosolygós Barsa-t....erre most ez :smile: A rész végén alig lehet ráismerni. Azt hiszem Chagum jobban teszi, ha soha nem dühíti fel...

Quote from: kikuchiyo on 2007-07-07, 00:59:56
Spekuláció: Barsa lándzsája különleges, a fegyverkészítő mester legjobb alkotása - lehet, hogy megóvta Barsát, hogy ölnie kelljen.


Nekem is gyanús az a lándzsa, talán idővel többet megtudunk róla.

A 14. rész előzetese is eléggé büntet. Micsoda helyszínek lesznek benne, már alig várom. :hehe: 


kikuchiyo

Vicces volt ez a 14. rész...
Persze kiderült egy-két dolog egy-két dologról, Torogaishi-banyának köszönhetően, de az epizód inkább arra koncentrált, hogy az ő földalatti kalandjait mutassa be, miközben beszerzi ezeket az információkat - illetve ahogy menekül utána a [spoiler]tűzdémon és a nyálkás sztalagmit-démon elől.[/spoiler]
Az eddig nem túl fontos nyúlpatkánya most központi szerepet kap. :)
Failure is the default option

kelvor

Már kinn a 15-ös raw és a 14-es sub még sehol. :frown:  :bruhuhu:

Solid Snake

Quote from: kelvor on 2007-07-16, 00:36:37
Már kinn a 15-ös raw és a 14-es sub még sehol. :frown:  :bruhuhu:

Biztos most nyaral az A-Kraze csapat.  :smile:

kelvor

#114
Na ugye, csak emlegetni kellett... :hopp: 14. rész

Szerk.:

Hehe :smile: Torogaishi-nénikét eddig is csíptem, de ez a rész sokat dobott a karakterén. Elég sportos az öreglány, azt meg kell hagyni.  Miután végére ért a történetének, na azt a nézést "and that's what happened" kijelentéssel...nem tudtam megállni röhögés nélkül. :D Jó kis rész volt ez is.

Nekem is kell egy olyan nyúlpatkány.

Szerk.2.: 15. rész


LuckyDingo

Hmm cseppet behalt a topic pedig 16 és már 17es rész is van subosan :)
Ep.16
Ep.17
Végre kezd bonyolódni a dolog rendesen; én már azt hittem, hogy a [spoiler=Ep 17]17ben fight lesz, de Tohya sikeresen megakadályozta :) [/spoiler]Nah nem baj.. ami késik nem múlik :P

kikuchiyo

Ep. 19

Van egy olyan érzésem, hogy a mai rész csúcsjelenetét viszontlátjuk még egy OWNED gif formájában.  :haha:
Failure is the default option

LuckyDingo

Remélem az A-Kraze belehúz mostmár, mert Seirei no Moribitoból rawot nem nagyon nézek :O

Solid Snake

Quote from: kikuchiyo on 2007-08-11, 21:19:59
Ep. 19

Már a 19. résznél tart a sorozat Japánban?  :eek:
Te jó ég, ez a nyavalyás nyári munka valóban elveszi az ember időérzékét.  :confused:
(én még mindig a 13. a.k.a. "Balsa transforms a tiger" résznél járok , mostantól ideje lenne pótolni a lemaradást)

Venom

Hurrá és halleluja, kijött a 18. rész @ Anime-Kraze!


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne