Szavazzunk!

Started by Selmo, 2007-05-14, 02:08:59

Previous topic - Next topic

sirtomi

Quote from: Én on 2008-01-17, 00:53:43
Én sem vagyok biztos benne, de asszem sikoltozik/kiabál...
Azaz. Sikoltozik. Tök érdekes, hogy abban a hitben voltam, hogy mindenki ismeri ezt a szót :)

noriko

én a málét a vájlingot és a sparheltet. többit mégcsak nem is hallottam.

csoporttársaimmal is szórakoztunk ilyesmikkel, de csak annyi maradt meg, hogy azt hogy csiklandoz/csikiz, valaki úgy mondta, hogy csikál.
"I wish I could, but I don't want to."

Zen

Quote from: Lythis on 2008-01-17, 00:56:12
Mi van itt, parasztverseny? :D (no offense, rly :) )
A lavór mióta tájszó egyébként? Meg voltam győződve róla, hogy ez egy általános kifejezés a... a lavórokra...


Ritkán használt manapság, legalábbis feléjük, gondolom én.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Dreamcleaver

böszmeség valaki?  :rotfl:

tudom nincs politika, de nem tudtam kihagyni ^^

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

sirtomi

Quote from: noriko on 2008-01-17, 01:01:34
csoporttársaimmal is szórakoztunk ilyesmikkel, de csak annyi maradt meg, hogy azt hogy csiklandoz/csikiz, valaki úgy mondta, hogy csikál.
Én is mondom így  :haha:

noriko

"I wish I could, but I don't want to."

sirtomi

Sejtettem, de nem mertem tippelni :)

Lythis


Én

Quote from: Dreamcleaver on 2008-01-17, 01:07:00
böszmeség valaki?  :rotfl:

tudom nincs politika, de nem tudtam kihagyni ^^
[spoiler=He approves][/spoiler]
én sem... :D

Freyja

Quote from: noriko on 2008-01-17, 01:15:03
Quote from: sirtomi on 2008-01-17, 01:14:20
Én is mondom így  :haha:
ő is pécsi ;)

Pécsi körökben hallottam én is a sikonyált és a csikált is először. :D
Meg azt is hogy hupog, meg hogy tubi.
Meg hogy sietek a buszra/vonatra. Ez is tök fura volt. :3x3:

sirtomi

Quote from: Freyja on 2008-01-17, 12:23:46

Meg hogy sietek a buszra/vonatra. Ez is tök fura volt. :3x3:

Te ezt hogy mondod? Én sose mondtam máshogy, úgyhogy tényleg érdekel :)

Freyja

Quote from: sirtomi on 2008-01-17, 12:36:20
Quote from: Freyja on 2008-01-17, 12:23:46

Meg hogy sietek a buszra/vonatra. Ez is tök fura volt. :3x3:

Te ezt hogy mondod? Én sose mondtam máshogy, úgyhogy tényleg érdekel :)

Úgy, hogy sietek a buszhoz/vonathoz.  :D

sirtomi


Xzone

Quote from: sirtomi on 2008-01-17, 12:42:44
Így se rossz :)

Igen, azért többségben a hochmagyart beszéljük :hehe:

Fubenalvo

Quote from: Freyja on 2008-01-17, 12:23:46

Pécsi körökben hallottam én is a sikonyált és a csikált is először. :D
Meg azt is hogy hupog, meg hogy tubi.
Meg hogy sietek a buszra/vonatra. Ez is tök fura volt. :3x3:
én meg itt ^^
"Vagy a Van Halenbe szólózni, míg sok lány sikonyál "Álmodtam egy világot magamnak"-mer' muszáj"


thrall

eddíg azért amint látom a gerslim vitt mindent XD

más: látod Lythis, pont az ilyen beszólások miatt tartom a pestieket nagyobb parasztoknak mint a nem pestieket ( tisztelet a kivételnek, és akinek nem inge, ne vegye magára). Mert pest csak annyira másabb, mint a többi város, hogy ott több a politikus :D

Én

Quote from: thrall on 2008-01-17, 17:02:43
Mert pest csak annyira másabb, mint a többi város, hogy ott több a politikus :D
Azért ezzel vitatkoznék, akármelyik vidéki "nagyvárosban" jártam meg sem közelítette pestet az én szememben. Debrecen még egész jó, de Tatabánya pl egy nagy Kispest.

thrall

Quote from: Én on 2008-01-17, 17:05:27
Quote from: thrall on 2008-01-17, 17:02:43
Mert pest csak annyira másabb, mint a többi város, hogy ott több a politikus :D
Azért ezzel vitatkoznék, akármelyik vidéki "nagyvárosban" jártam meg sem közelítette pestet az én szememben. Debrecen még egész jó, de Tatabánya pl egy nagy Kispest.
Pesti vagy? mert akkor megértem. nekem miskolc mondjuk szebb/jobb, mint a többi város, de ha nem így nézem, szerintem akkoris így van :D (jó nem tatabányára, meg ilyenekre gondolok, mert abban igazad van )

Én


Member

Én ha egy nagyvárosban pesthez hasonlító jellegű utcába kerülök, máris kiráz a hideg tőle. :)

Fubenalvo

pedig nincs is szebb a csepelműveknél. :D

Lythis

thrall: milyen beszólások miatt? :D
btw: Miskolctól nem vagyok túlzottan elragadtatva. És ezt nem visszavágásképpen, de az az a nagyobb város, ahol legutóbb jártam. Igen, nagy, meg minden, de valahogy hiányzik belőle nekem valami. Persze lehet, hogy ha ott élnék más lenne, meg nemtom.
(és erre csak rátesz, hogy tanultunk arról, hogy a miskolc környéki területeken mennyire lepra körülmények vannak - ez persze nem jelenti azt, hogy máshol nincsenek, ugyanakkor elég elrettentő 3generációs munkanélküliségről, és tsairól tanulni...)

thrall

#892
Quote from: Lythis on 2008-01-17, 19:30:52
thrall: milyen beszólások miatt? :D
btw: Miskolctól nem vagyok túlzottan elragadtatva. És ezt nem visszavágásképpen, de az az a nagyobb város, ahol legutóbb jártam. Igen, nagy, meg minden, de valahogy hiányzik belőle nekem valami. Persze lehet, hogy ha ott élnék más lenne, meg nemtom.
(és erre csak rátesz, hogy tanultunk arról, hogy a miskolc környéki területeken mennyire lepra körülmények vannak - ez persze nem jelenti azt, hogy máshol nincsenek, ugyanakkor elég elrettentő 3generációs munkanélküliségről, és tsairól tanulni...)

Miskolcba nincs akkora tömeg, de azrét mégis van, meg (szerintem) jobban átlátható a tömegközlekedés (múltkor pesten mentem valahova, mondták, hogy felszállok egy villamosra, és hogyha leszállok az XY helyen, és rögtön ott lesz egy másik villamos, amivel elérem a célomat... az a rögtön annyi volt, hogy lementem az aluljárón, átmentem az úton, végigmentem egy utcán, és ott felszálltam 0.o )
a "lepraság"-ról meg annyit, hogy az egész tiszántúl valóban nem él olyan fényesen, mint a dunántúl, vagy pest környéke, és ez annak is köszönhető, hogy innen nagyon sokan mennek inkább oda, merthogy ott mennyivel jobb, és azok maradnak itt, akik nem képzettek, vagy ott nem kapnak munkát :S dehát, ez van, hülyék az emberek :D

ja beszólások.. pl eset: RO tali... hol legyen, senkinek nincs kedve megszervezni. mi, a miskolci részleg gondoltuk megcsináljuk, csak akkor jöjjenek fel ide miskolcra. hát persze, a válasz: akkor inkább nem lesz tali, mert mi nemfogunk felmenni pestről :S hát kösz

Draconire

Vitatkozzatok csak, hogy melyik város a legjobb, én addig kiülök az erdős domboldalra néző teraszomra meginni egy csésze kávét, és a madarak énekét hallgatva élvezem a nyugalmat, miközben lágyan fújdogál a szmogtól mentes friss szellő.  :lazza:

chilip

álmodozz csak :D és felébredsz, hogy a bilibe lóg a kezed :D

Én

Quote from: Gmer on 2008-01-17, 22:05:52
Vitatkozzatok csak, hogy melyik város a legjobb, én addig kiülök az erdős domboldalra néző teraszomra meginni egy csésze kávét, és a madarak énekét hallgatva élvezem a nyugalmat, miközben lágyan fújdogál a szmogtól mentes friss szellő.  :lazza:
Ilyet minden városban tudsz, annyi a kérdés, hogy van e elég zséd. :D

Selmo

Inkább találjatok ki új szavazást a sok zöldség helyett. :hehe:

A tökéletesség unalmas.

Draconire

Quote from: chilip on 2008-01-17, 22:07:56
álmodozz csak :D és felébredsz, hogy a bilibe lóg a kezed :D
Hehe, holnap lefényképezem csak a kedvedért. :3

Quote from: Én on 2008-01-17, 22:09:56
Ilyet minden városban tudsz, annyi a kérdés, hogy van e elég zséd. :D
Nem vagyok gazdag és mégis megtehetem <-ez a lényeg.^^

És akkor már beszálok én a tájszólás témába: mivel általában felveszem a környezetem beszédstílusát (bizonyos szintig)  ezért nem hinném, hogy felismerhető tájszólásom lenne, én legalábbis nem tudok róla.
Egy kivétel van, de azt meg tudatosan nem használom, pedig otthon állandóan hallom: a makuka.  :D

Manitu

Quote from: Freyja on 2008-01-17, 12:40:20
Quote from: sirtomi on 2008-01-17, 12:36:20
Quote from: Freyja on 2008-01-17, 12:23:46

Meg hogy sietek a buszra/vonatra. Ez is tök fura volt. :3x3:

Te ezt hogy mondod? Én sose mondtam máshogy, úgyhogy tényleg érdekel :)

Úgy, hogy sietek a buszhoz/vonathoz.  :D
Na kérem, az a tájszólás :D Buszhoz akkor mész, ha vársz valakit. Ha menni akarsz valahova, akkor buszra. Duno, mindakettőt elég gyakran hallom, és hirtelen nem tudnám megmondani, hogy éles helyzetben melyiket használnám :)

Quote from: Fubenalvo on 2008-01-17, 13:38:11
én meg itt ^^
"Vagy a Van Halenbe szólózni, míg sok lány sikonyál "Álmodtam egy világot magamnak"-mer' muszáj"
És  mit ad isten, ők is pécsiek.

Btw, mi a fenét keres ez még mindig a szavazós topicban? :confused:


Kvikveg

Quote from: Dreamcleaver on 2008-01-17, 00:22:26
gyürke a googli szerint= kenyér kerek vége.

pulya= kisfiú (szintén googli)

nah léptem tanulni, mert holnap fonológia vizsga.
A pulya ismeros volt. De inkabb olyan kisse esetlen kisfiu eseten...

Sercli?

Quote from: Xzone on 2008-01-17, 00:25:10
De a vájlingot nem találjátok ki :)  (Esetleg a sparhetot :hehe:)
Deee, meine Oma lenni pecsi. :D
Sikonyal-t is ismertem.

Kukoricagoret ismertem. De van egy par szo amit ismerek, kb tudom mire utal, de ha el kene magyarazni, hogy pontosan micsoda az...

Zegernye?
Zirkwoób? (najo ez szivatas)

Es igen "a Pista" es "a Zoltan"-t mondok. Mar amikor. Neha nem. De ha tudom, hogy nem kene, akkor csakazertis, meg akkor is, ha nem akarom.

Sose hasznaltam, hogy a buszra megyek. Buszhoz megyek. Aztan folszallok ra... De leginkabb "a varosba megyek busszal, el kell ernem, mennem kell".

Spakni? Cúg?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.