Main Menu

Blue Gender

Started by AnWar, 2003-07-21, 00:37:13

Previous topic - Next topic

Prof. William

Szertem az ilyen misztikus dolgokat, de a kristály-indigó dologba mégsem inkább itt kéne belemenni.

Ha az ûrálomsának annyi is még mindig van jópár ember a földön. Majd õk építgetik a civilizációt. Az ûrállomásosok valszeg leszáltak volna aztán jól elnyomtak volna mindenkit. :) Legalább nomádkodnak egy jót Marlene meg a többiek.

A szex nem is annyira létfentartó, hanem... idõtöltészerû volt. Hisz holnapra meghalhatunk bla bla bla... Marlene is ilyen alapon feküdt le azzal a hapekkal. Késõbb amikor érdekelni kezde Júdzsi :)  már nem fogadta el az ûrálomáson annak a másik hapsinak a közeledését. Marlene talán csak a végén életében elõször szeretkezett úgy valakivel hogy szerlembõl tette, nem pedig csak úgy. :)

Kicsit amúgy Warhammer40k/Starship Troopers  érzésem volt az egész sorozat alatt. Mintha egy elõretolt Imperial Guard helyörség midnenapjaiba nyerhettünk volna bepilllantást. :)  

Jók a jellmemek. Júdzsi (bocs hogy így írom nem tudom hogy kell :) ) egy keksz. Állandóan parázik és HP. Lovercraftot megszégyenítõ álmokat lát. DE hát sztem egy normál ember hasonóan tenne ebben a szituban.

Marlene meg a kõkemény majd lassan felengedõ harcos. Ilyet már pár tucat animében láthattunk, de itt is jól csinálják.

Ja és aranyszabály. Nem jó Júdzsi barátjának lenni. Még egy szakaszban szolgálni vele sem életbiztosítás. HG csak két szót váltott volna velem a srác azonnal kértem volna az áthelyetésemet a korház-ûrállomásra. Ott legalább nincsen Blue.  Habár... :ejnye:

És persze jó a grafika is, bár az elejénmár a frászt kaptam fõhõsünk borzadó arckifejezséstõl. A legázabb rész amikor jön a Blue Júdzsi ordít eltrozult arcal. Blue jön hõsünk ordít, Blue jön hõsünk ordít, Blue Jön hõsünk ordít... És még vagy 2 alkalommal aztán végre megmentik. Ja és nem tudom mikor fagyasztották le a barkóját, a 70-es években is irigyelték volna.  

Na én beszéltem...

Slayer_Ace

Quote from: Kuro_TenshiJa és kérlek mutasd be nekem az indigó- és kristályemberekt, még nem találkoztam velük ;)
Az igazat megvallva én is most hallottam róla elõször :magát nagy-nagyon szégyellõ smiley:, íme a definíció:
"Sokan közülük, született filozófusok, akik eszmélésük elsõ pillanata óta az élet értelmérõl, a föld megmentésének lehetõségeirõl gondolkodnak. Veleszületett tudósi, feltalálói és mûvészi képességekkel rendelkeznek. Társadalmunk, mivel a régi módszereken alapszik, képtelen felismerni Õket és nem észleli tehetségüket!"
Bár az ez után következõ írásokat inkább hanyagolnám... nézzetek hülyének, de nekem már magas ez a fény gyermekei szöveg...

Csak, hogy ne legyek annyira OFF:
BG-bõl a kedvenc szereplõm Miyagi, gyakorlatilag õ pozitív szereplõként jelentkezik, ráadásul az egyetlen aki fel mer szólalni az "elnyomás" ellen, megfontoltsága révén képes megdönten a rendszert csupán néhány "lázadóval", a döntései többnyire logikusak (talán az nem, hogy lelõtte Amick társát). Sajnálom, hogy a végén meg kell halnia:3x3:

Itachi

#32
Quote from: Slayer_AceAz igazat megvallva én is most hallottam róla elõször :magát nagy-nagyon szégyellõ smiley:, íme a definíció:
"Sokan közülük, született filozófusok, akik eszmélésük elsõ pillanata óta az élet értelmérõl, a föld megmentésének lehetõségeirõl gondolkodnak. Veleszületett tudósi, feltalálói és mûvészi képességekkel rendelkeznek. Társadalmunk, mivel a régi módszereken alapszik, képtelen felismerni Õket és nem észleli tehetségüket!"
Bár az ez után következõ írásokat inkább hanyagolnám... nézzetek hülyének, de nekem már magas ez a fény gyermekei szöveg...

Csak, hogy ne legyek annyira OFF:
BG-bõl a kedvenc szereplõm Miyagi, gyakorlatilag õ pozitív szereplõként jelentkezik, ráadásul az egyetlen aki fel mer szólalni az "elnyomás" ellen, megfontoltsága révén képes megdönten a rendszert csupán néhány "lázadóval", a döntései többnyire logikusak (talán az nem, hogy lelõtte Amick társát). Sajnálom, hogy a végén meg kell halnia:3x3:
BTW. Jómagam is az vok.Egy a sok delta-indigo közül.A fény gyermkei meg hasonló dumák nekem se jönnek be.Amúgy a legegyszerûbb megállapítani vkirõl, hogy indigo az egy spec fényképpel amin az emberek aurája láccik.(Kirlian fénykép)

ON: Miért szidják sok review ban a BG animációját??? Nekem semmi bajom nem volt vele....:3x3:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Dreamcleaver

Ha jól emlékszem valami olyasmit mond Marlene az elején, mikor Yuji felrólja neki a szex témát elég gyengén leplezett féltékenységgel, hohy ebben a világban, ahol bármikor meghalthat az ember kevés olyan dolog van, amikor úgy érzi igazán él, és a szex ilyen...Na ezt az ûber baromságot már megbocsássatok. Tényleg sehogy máshogy nem képes érezni azt ha él, csak ha kefél egyett? Tõlem ez a felfogás baromira távol áll. Attól hogy blue van, a világ tele van élettel, amit folyton érezni lehet. Beszélgetni egy jóbaráttal, válvetve küzdeni a blue ellen, szippanatani egyett a rothadás ás bluebûz által átjárt levegõbõl, nézni, ahogy a felhõk tovaszállnak, ahogy a fû nõ...:D ez mind érezteti veled, hogy élsz. Ezért közönséges a szex felfogás. Nincs jobb dolgom, együtt élek X ezer emberrel egy bázison, mit csináljak? Na jó dugjunk..lol..Persze az a baj hogy nekem a normális emberek is túl ösztönlények. Jó az a szex persze, de azért nem az a dolgok ne továbbja, hogy képes lennék megõrülni, ha legalább hetente egy csajt nem szúrok le. Lehet bennem van a hiba...

EDIT: Persze jobban belegondolva lehet pont emiatt jó ez is a sorozatban. Egy visszataszító, elcseszett emberiséget próbál meg bemutatni, normális, hogy nekem nem tetszik. Tehát a sorozat elérte a célját.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Prof. William

Igaz. A Szex nem minden... Semmit sem ér lelki ráhangolódás nélkül. Én pl nem tudnék olyannal akit 5 perce ismertem meg. CSAK szerelembõl....

Persze más kor más szabályok...

Kuroi Tenshi

Quote from: Slayer_AceAz igazat megvallva én is most hallottam róla elõször :magát nagy-nagyon szégyellõ smiley:, íme a definíció:
"blablabla"
Különbözõ formákban és nevek alatt hasonló elméletek már évszázadok óta futnak. Ez is csak egy túlspilázott baromság, hogy ez egy "aurafényképpel" kimutatható. Aki kreatív, kreatív; aki elmélyült gondolkodó, az az; aki meg nem, az nem. Most minek ehhez egy "aurafénykép" és sok "fény gyermekei" maszlag, ha értelmesebb ember ismeri a saját jellemzõit?
Szvsz.

/Off

Mattanja

Quote from: DreamcleaverHa jól emlékszem valami olyasmit mond Marlene az elején, mikor Yuji felrólja neki a szex témát elég gyengén leplezett féltékenységgel, hohy ebben a világban, ahol bármikor meghalthat az ember kevés olyan dolog van, amikor úgy érzi igazán él, és a szex ilyen...Na ezt az ûber baromságot már megbocsássatok. Tényleg sehogy máshogy nem képes érezni azt ha él, csak ha kefél egyett? Tõlem ez a felfogás baromira távol áll. Attól hogy blue van, a világ tele van élettel, amit folyton érezni lehet. Beszélgetni egy jóbaráttal, válvetve küzdeni a blue ellen, szippanatani egyett a rothadás ás bluebûz által átjárt levegõbõl, nézni, ahogy a felhõk tovaszállnak, ahogy a fû nõ...:D ez mind érezteti veled, hogy élsz. Ezért közönséges a szex felfogás. Nincs jobb dolgom, együtt élek X ezer emberrel egy bázison, mit csináljak? Na jó dugjunk..lol..Persze az a baj hogy nekem a normális emberek is túl ösztönlények. Jó az a szex persze, de azért nem az a dolgok ne továbbja, hogy képes lennék megõrülni, ha legalább hetente egy csajt nem szúrok le. Lehet bennem van a hiba...

EDIT: Persze jobban belegondolva lehet pont emiatt jó ez is a sorozatban. Egy visszataszító, elcseszett emberiséget próbál meg bemutatni, normális, hogy nekem nem tetszik. Tehát a sorozat elérte a célját.
Nem benned van a hiba, hanem mindkettõnkben. :tezsvir: Minden szavaddal egyetértek.

Az indigó- és kristályemberes témáról pedig ha ennyire tudjátok, hogy off, akkor folytassátok inkább a lol2-ben, ne ide irogassátok.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Flaser

Úgy látom eléggé egyedül leszek a véleményemmel, de nem tartom se visszataszítónak, se perverznek a BG hozzáállását a szexhez.

Egyrészt mind a keresztény értékrendet szajkózzátok a belétekvert monogám szemlélettel együtt, az fel sem merül bennetek, hogy a szereplõk egy más kultúra gyermekei.
Másrészt teszitek mindezt anélkül, hogy valaha is megtapasztaltátok volna, hogy mit jelent a katasztrófa; milyen az amikor a társadalom ill. az azt összetartó értékrend csõdöt mond.

Tény: a szex emberi szükséglet, ami minden ivarérett emberben meg van.
Ha szigorúan a szerelem vetülete lenne, akkor nem lennének sem bodélyházak, sem nemi erõszakolók.

A miden földi gyökerétõl, vallásától, nemzeti identitásától megfosztott, már gyerekkorától katonának nevelt emberek nem követnek majd semmilyen valláserkölcsi értékrendet, s teljes világnézetüket a katonai doktrika hatja majd át.
Ez teljesen más a miénktõl, s ellentétben a keresztény szellemmel természetesnek tartja a halált, a gyilkolást; az automatikus áldozathozatalt a cél érdekében. Automatikusan elfogadja és megkérdõjelezhetetlenül hisz feletteseinek. Nem tesz különbséget nem, bõrszín vagy szexualis beállítottság szerint, az egyedüli különbség a rang és az azzal járó felelõsség.

Marlene és a többiek életét nem tartom sem perverznek, sem lélektelennek. A szex éppolyan érintekezés köztük mint az evés vagy az alvás.

Természetes, egyszerû.....és meglehetõsen üres.

Szánalmasnak tartom ugyanakkor, hogy ezt az ürességet, ami egész életükbõl süt; pusztán a poligám és spontán nemi életüknek írjátok föl.

A probléma sokkal mélyebben gyökerezik: hílyán vannak a saját identitás tudatnak, önmagukra pusztán mint katonákra képesek gondolni. Nem tudnak saját véleményt formálni a beléjük vert harctudaton túl, és saját ürességük folytán képtelenek mélyebb kapcsolatot kialakítani bajtársaikkal.

Ami az élet csodás szemléletét illeti:
DreamCleaver én ezt romantikus baromságnak tartom. Ha nincs semmilyen biztos háttered (irodalmi, erkölcsi, érzelmi), akkor képtelenség az általad leírt sztoicizmussal szemlélni a világot.
Kicsiny életedben ábrándozhatsz amíg akarsz, de ez esetben valószínûbben végzed igen Blue-metéltként mintsem, hogy megtanúlj túlélni.

Ajánlott irodalom: Sven Hassel könyvek, Joe Haldeman: Örök Háború
Ajánlott filmek: Full Metal Panic (Acélgolyó), Apokalipszis Most, A Szakasz
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Mattanja

Flaser, eddig a pontig egy nagyon értelmes embernek tartottalak. Jó, hogy megint sikerült csalódnom.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Prof. William

Ér Marlene mégis képes arra, hogy szupernevelt lélektelen katonából, érzõ lény legyen. :) Ez azért szép.:)

A földön maradtak talán emberibbek mint akik kimentették az ûrbe a "civilizációt."

Didico

Quote from: Prof. WilliamÉr Marlene mégis képes arra, hogy szupernevelt lélektelen katonából, érzõ lény legyen. :) Ez azért szép.:)

A földön maradtak talán emberibbek mint akik kimentették az ûrbe a "civilizációt."

Ez tuti biztos! És télleg szép dolog volt, csak az volt a durva, h utána Yuji kattant be...


Aki szereti az FMA-t látogassa meg az oldalam.^^

Chiyouni

Sztem a BG elég jól el van találva....pont azért, mert más szituációból indul, és más szempontból is mutatja egy kicsit a dolgokat. Az animáció is jó, fikázni nincs mit rajta. És nekem spec a zenéje is bejön.
Csak ezt nem értem a végén, h Seno Miyagiba mért eresztettek be legalább 30 tárat.....mert ha azt nézzük, szép, h Victor milyen patriota, meg vissza akarja szerezni a bolygót, de túl szûk látókörû, és már annyira bezazult, h nem képes értelmesen átgondolni a dolgokat. Seno Miyagi meg elélt volna azon a bázison, és amit teremtett volna, az valószínûleg inkább hasonlított volna egy emberi civilizációra, mint ami Victor alatt volt.

És mindez a B-cellás kísérletezgetés vége lett. Az emberek hülyék. Annyira durva, hogy a saját nagyravágyóságuk miatt (mert ez nem csak az alapvetõ kíváncsiság volt) majdnem kihaltak.

Nagyon jól ábrázolták Marlene jellemfejlõdését (és a végén Yujinál ugyanezt ellenkezõ irányba)...ezt a pozitív fejlõdést öröm volt nézni :)
Ami még nem túl tiszta, az Tony.....neki most végülis semmi köze nincs Takashihoz?

Venom

Quote from: ChiyouniCsak ezt nem értem a végén, h Seno Miyagiba mért eresztettek be legalább 30 tárat.....?

Az emberek megõrültek a nagy békességben, nem volt semmi dolguk. Lényegében ez tette fel az i-re a pontot. Az emberek megkapták a lehetõséget, hogy békében éljenek, azonban önbeteljesítõ jelleggel elpusztították saját magukat.


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Kuroi Tenshi

Quote from: ChiyouniAz animáció is jó, fikázni nincs mit rajta.
*köh* hát evvel nem igazán értek egyet... Az arcok néhány szögbõl igazán amorfra sikeredtek, meg vicces volt, hogy beszéd közben csak a szájuk mozgott, az álkapcsuk már nem :p De igaz, láttam már rosszabban megrajzoltat is.
Quote from: VenomAz emberek megõrültek a nagy békességben, nem volt semmi dolguk. Lényegében ez tette fel az i-re a pontot.
+ a bezártság. Sõt, a nnak a reménységnek az elvesztése, hogy valaha újra a földön élhessenek. Szerintem legalábbis.

Moonshiner

Lényegében marlenen és judzsin kívül minden felnõtt elpusztult csak az ifjúság élte túl a pusztulást. Az állomáson nem a megtisztulás végett haltak meg? Nekem úgy tûnt hogy egész végig a Föld irányította za eseményeket..

Prof. William

Azért voltak nomád törzsek is a földön ha emlékeztek, (Akikkel Júdzsi is el akart menni még az elején) szóval ha a felnõttek nem is de a romlott állomásosok elpusztultak. :)

Jöhet a béke! Amíg megint el nem szaporodnak az emberek és szennyezik a bojgót... :ejnye: Mert akkor... Jöhet megint a Blue :uzi:

devilinside

Szomorúan látom, h a kedvenc amiméim fórumai  mind kihaltak. A BG szerintem egy ojan darab ami lényegesen több figyelmet érdemelne. Pont ezért irok egy postot ide is.

Nekem az tetszett leginkább benne ahogyan ábrázolja azt a kissé apokaliptikus világot. Maga marlen mint nő nem tetszett de a karaktere remekul el volt találva. Jól ábrázolta az akkori erkolcsi, és egyéb értékrendet. És végül azt is h az ember érző lény. A szerelem felébresztette marlene-ban az embert ami abban az időben nem volt jellemző. Mivel mindenki 1 harci robottá lett nevelve, tanitva és más példát nem is nagyon láttak. És ebbe  aképbe jött Yugi aki egy teljesen más világban élt más elvekkel. Remekul mutatja szerintem ezt az első csókjuk (az 5 v 6. részben) amikor fonnvannak a hegyen. És miközben csókoloznak, közben marlene arra gondol h: életben. Mert abba a korban más jelent a csók. És az h mindenki ennyire undorodik attol amit  csináltak marlene-ék az csak az emberi elme korlátoltságát mutatja, h mennyire nem tud elvonatkoztatni a saját valójától. Bár hozzáteszem én sem tartom helyesnek. De ha én is ezt látnám példaként, én is igy viselkednék. Mivel az ember legtöbb dolgot a társaitól tanul meg.

A másik kedvenc részem az ébredés (1. rész). Szerintem egyik legsokkolóbb és legjobban megfogott jelenet amit eddig láttam. Nem is csoda h Yugi azt sem tudja mi van vele. Szinte tudathasados állapot. Nem az amit megszokott az biztos.

Gondolkodtam h quote-oljak e pár hozzászoláshoz de miután megkaptam h lehet enm is él akire irtam ezért most inkább hanyagolom.
"Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem a kutyámat."

Venom

#47
A régi sorozatok topicjai azért kihaltak, mert régiek és többnyire ki lettek tárgyalva. A friss sorozatok történéseit pedig aktuálisan lehet megbeszélni, olyan ez, mint a napilap, az aktuális dolgok érdeklik a leginkább.

Egyébként a Blue Gender az egyik kedvenc sorozatom, nagyon tetszik az emberiségről alkotott negatív véleménye. Persze, remek az akció is, de szerintem nem feltétlenül csak a csihipuhiról volt szó, sőt! Kedvenc pillanatom, amikor a sivatagban Marlenet és Diceot sarokban szorítja a gigantikus kígyó és Yujinak döntenie kell, hogy marad a nomád csapattal vagy visszamegy Marlenehoz.


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

devilinside

#48
Igen valóbnan nem uj darab. De ettől még az egyik kedvencem.

És hát sajnos azt láttam h marlene szexuális élete volt csak kitárgyalva rendesen:D
Pedig ez azért sokkal többröl szólt.

És meglepő mondon a szerelmet választja:)

Off: Ami amugy most nagyon érdekel az  a Clannad. Csak nem szeretem elkezdeni a még befejezetlen Animéket. Ezért nézek régebbieket. Utálom ha várnom kell arra h meg tudjam mi fog torténni a kedvelt szereplommel. Sokat ront az élményen számomra.
"Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem a kutyámat."

Én

#49
Nekem is egyik nagy kedvencem a Blue Gender, főleg az első tizenpár rész. Maguk a blue-k, a reménytelen küzdelem, az állandó veszély, mindmind jól el voltak találva. A robotok kicsit gyökérre sikeredtek, de még ez is illett a hangulathoz számomra. Még az a történetrész tetszett nagyon, mikor Yuji kicsit bekattant, kis szerepcsere Marlennel, epic fightok, jee :D  Néha elkapok animaxon egykét részt, szerencsére megint elkezdték előről.
A végére én mást vártam, de ez is illik a sorozathoz.

devilinside

Teljesen jól fogtad meg a dolgot. Teljesen egyetértek veled. Meglátszik h Én vagy:D. Amugy én is az animaxon szoktam nézni, mostanában.
"Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem a kutyámat."

chilip

Quote from: devilinside on 2008-01-23, 20:31:33
Teljesen jól fogtad meg a dolgot. Teljesen egyetértek veled. Meglátszik h Én vagy(ok) :D . Amugy én is az animaxon szoktam nézni, mostanában.

fix'd :D

Én

Double account? DO WANT! :D

Kanae

Hali! Sztem jó kis anime. Rengeteg benne az izgalom.
:D
Anime - Manga - RPG - Jpop Forever!
InuYasha - Naruto - Slayers - WITCH - Tsubasa - Elfen Lied - Bleach - Chobits
RPG-s csapatom a ~ Moon Phoenix ~.
Akane Kanae /Akane-chan/

Prof. William

Vajon kinyomják majds DVD-ra? Akkor megveszem...