Main Menu

Elfen Lied

Started by Dragon, 2005-05-15, 12:33:42

Previous topic - Next topic

Értékeld az Elfen Lied-et:

(1) [Elégtelen!] Borzalmas volt, a mûfaj szégyene.
11 (6.3%)
(2) [Elégséges.] Azért nem a legrosszabb, de nem ajánlanám.
11 (6.3%)
(3) [Közepes.] Nem is értem miért ilyen szélsõségesek a vélemények róla.
15 (8.5%)
(4) [Jó.] Tetszett, de azért van ennél jobb is.
80 (45.5%)
(5) [Kitûnõ!] A legjobb, amit valaha láttam.
59 (33.5%)

Total Members Voted: 175

Lt. Simoan Blarke

nem azt mondtam, hogy nem teheted, hanem hogy szerintem ne tedd. nekem 6.-7. resz magassagaban "MI A F*COM EZ A SZ*R" erzesem volt, es az utolso reszben csucsosodott ki 10-es skalan 13-ra. ;)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

smash++

Nah most én is ott vagyok."Most mi van???"-ezt értem az eseményekre és a kapcsolatokra-nem arra hogy milyen rossz vagy ilyesmi.Szinte minden szerplőt összegyűjtenek a házba :hehe:...közös fürdőzés... :appl:
Na meg a szálak egymás között.Már alig várom,hogy tisztázzódjanak a dolgok.

Lythis

Quote from: smash++ on 2006-09-11, 00:26:00
Nah most én is ott vagyok."Most mi van???"-ezt értem az eseményekre és a kapcsolatokra-nem arra hogy milyen rossz vagy ilyesmi.Szinte minden szerplőt összegyűjtenek a házba :hehe:...közös fürdőzés... :appl:
Na meg a szálak egymás között.Már alig várom,hogy tisztázzódjanak a dolgok.

várhatod

Yakumo

Azért nekem tetszett Próféta postja, mert teljes paródia volt. :D (merthogy mindenkit lehúzott pl. :D )

Én nem istenítem az EL-t se nem utálom. (semelyik anime-t nem utálom.)
Egyszerűen tetszett, amikor láttam és ha lesz folytatása, arra is kiváncsi leszek.
(bár azzal azért egyetértek, hogy nem biztos,h jó ötlet folytatni, de majd meglátjuk)

smash++

Nos végre befejeztem.Marad a 4.Nagyon tetszett és ha lesz folytatása annak örülnék,mert pár dolog tisztázatlan maradt számomra pl az alaptörténet hiszen a fő-fő general azt mondta,hogy még csak most kezdődik vagy mi...  és akkor most Lucy visszatért vagy nem????,mert a másik szarva is "leesett",de végülis csak ő lehet a kapu mögött,mert a kutya felismerte és az óra is elindult:D,nem utolsó sorban még mindig ott van Kouta-Lucy kapcsolata és Kouta-Yuka kapcsolata.Habár Kouta szövege érdekes Yuka-nak azt mondta "I did like you.I still do"  Lucynak viszont "Sad girl..,Nyuu to.I love them".Szerintem azért van különbség akárki akármit mond.Nekem jobban is tetszik Lucy és Kouta kapcsolata-különleges és...
Végül mindenkinek ajánlom aki kibirja a "véres jeleneteket",de a történet és minden más bőven ellensúlyozza a testek repkedését nálam.

Lt. Simoan Blarke

smash++ : na van, akinek igy teljes a befejezes, es ezert nem akar igazabol folytatast (pl. en). :) egyebkent azt megbeszeltuk, hogy Lucy jott vissza, lapozz vissza, minden harmadik oldalon van rola szo :D

Lythis: tomor, velos, lol. :lul:

Yakumo: tudom, hogy teljes parodia volt, en is vigyorogtam rajta, csak en speciel felnek, hogy egy ilyen utan feher csuklyas usteamesek keresnenek meg, akiket osszefog az a tudat, hogy EL ide, EL oda, valaki beszolt :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Én

Remélem nem zavarom meg a fórum bonyolult ökoszisztémáját azzal, hogy önkényes módon belepostolok ebbe a már már őskori leletnek látszó topicba, "wtf ez még létezik" érzést keltve :rotfl:
Nemrég néztem meg az animét, plusz olvastam a hozzászólásaitokat (csak az első tíz oldalt), és bár úgy érzem nagy részetekneknek gaza volt mint pro mint kontra, úgy láttam valami fölött elsiklottatok... Többször irtátok: "ok, de akkor se csinálná ezt normális ember..." "megértem hogy szörnyű gyermekkora volt, de értelmes ember akkor se csinálna ilyet..." Igen, normális ember valóban nem, de ahhogy nekem leesett, Lucy és társai nem csak mutánsok, hanem egyáltalán nem tekinthetők embernek mentális szempontból. Véleményem szerint olyan ez, mint amikor van egy csúf bogár a szobádban. Lehet, hogy megtűröd magad mellett, de alapvetően alacsonyabbrendűnek tartod, és amint valami nem tetszőt csinál, felmászik rád, neadj megcsíp etc akkor eltaposod mindenképp. Megértem én, hogy a gyilkolási vágyhoz hozzájárul az, hogy mindenki köcsög volt vele (Lucy), de szerintem alapból benne volt a vágy... Kotáékat azért nem bántotta, mert kötődött hozzájuk, ezt meg tudom érteni (+ mégiscsak ő volt a legfontosabb dolog az életében...).
A végefele én két dolgot spekuláltam, ezeket azért már Spolerbe raknám :) :
[spoiler]
1. Kouta gyakorlatilag megígérteti vele hogy nem bánt több embert, ezért inkább a hadsereg elé megy, mert tudja hogy ezt nem képes betartani, de aztán győz a túlélési ösztöne és kicsinálja őket
2. Ő az egyetlen diclonius aki 100%-al dicloniust nemez, és ha megint elkapják, kényszeríthetik a szaporodásra, ezért inkább elmegy meghalni hogy Koutának élhessen (ugye ez nehéz lenne egy dicloniusokkal teli világban). De aztán a fennt említett baki közbelép.[/spoiler]
Üdv :)

smash++

Quote from: Tenshi on 2006-09-06, 18:12:24
Nem vagyok EL-fan (mondjuk úgy, nagyon nem), a manga talán egy fokkal szimpatikusabb volt, bár azt csak átfutottam. Nem az a vége, amiről fentebb szó volt, hanem ez:

[spoiler]Japánul láttam a mangát, sokat nem értettem, de ez a két angol leírás illik arra, amit igen (és amit láttam):
"Lucy dies, but she reminds Kouta of the promise that they made, as children, to meet again at her dog's grave. Every year, during the festival Kouta keeps his side of the promise by going to Lucy's dog's grave and waiting. At the end, some 10 years after that, a pair of what appears to be diclonius twins come to keep Lucy's side of the promise. They had already made friends with his and Yuka's daughter, Nyu. They had taken her to see the grave before, even though Kouta and Lucy were the only ones who knew about it. One of them is named Kaede, which was Lucy's real name, and evidently has memories of being Lucy in her previous life, while the other, who's name isn't given, remembers being Nyu."
"And with Lucy/Nyu dead after he fulfilled her request to end her suffering, Yuka is the logical one for him to turn to. With all the crimes that Lucy had committed, she would never have been allowed to live in peace, and only one personality at a time could control her body. Kaede at the end of the manga has all the things that Kaede-Lucy did not have. A loving family, a twin sister living with her so she is never alone, friends, and this time there is no voice telling her to kill. The twin's expressions are totally different from child Lucy. And, since they had made friends with Kouta's daughter, they evidently didn't have a problem with him ending up with Yuka. The fact that she was named Nyu probably made them very happy."[/spoiler]

Bővebben az animesuki fórumain érdemes körülnézni, elég sokat foglalkoztak a témával.
Ha már valaki felélesztette :D
Nekem nem tetszik ez a vég.Ha lesz is vmi akkor mást szeretnék. Én Kouta-Nyuu(Lucy) fan vagyok.
Én folytatás párti vagyok vagy kiegészítés pár résszel párti

Soldier

#1148
Quote from: smash++ on 2007-04-21, 17:06:35
Quote from: Tenshi on 2006-09-06, 18:12:24
Nem vagyok EL-fan (mondjuk úgy, nagyon nem), a manga talán egy fokkal szimpatikusabb volt, bár azt csak átfutottam. Nem az a vége, amiről fentebb szó volt, hanem ez:

[spoiler]Japánul láttam a mangát, sokat nem értettem, de ez a két angol leírás illik arra, amit igen (és amit láttam):
"Lucy dies, but she reminds Kouta of the promise that they made, as children, to meet again at her dog's grave. Every year, during the festival Kouta keeps his side of the promise by going to Lucy's dog's grave and waiting. At the end, some 10 years after that, a pair of what appears to be diclonius twins come to keep Lucy's side of the promise. They had already made friends with his and Yuka's daughter, Nyu. They had taken her to see the grave before, even though Kouta and Lucy were the only ones who knew about it. One of them is named Kaede, which was Lucy's real name, and evidently has memories of being Lucy in her previous life, while the other, who's name isn't given, remembers being Nyu."
"And with Lucy/Nyu dead after he fulfilled her request to end her suffering, Yuka is the logical one for him to turn to. With all the crimes that Lucy had committed, she would never have been allowed to live in peace, and only one personality at a time could control her body. Kaede at the end of the manga has all the things that Kaede-Lucy did not have. A loving family, a twin sister living with her so she is never alone, friends, and this time there is no voice telling her to kill. The twin’s expressions are totally different from child Lucy. And, since they had made friends with Kouta’s daughter, they evidently didn’t have a problem with him ending up with Yuka. The fact that she was named Nyu probably made them very happy."[/spoiler]

Bővebben az animesuki fórumain érdemes körülnézni, elég sokat foglalkoztak a témával.
Ha már valaki felélesztette :D
Nekem nem tetszik ez a vég.Ha lesz is vmi akkor mást szeretnék. Én Kouta-Nyuu(Lucy) fan vagyok.
Én folytatás párti vagyok vagy kiegészítés pár résszel párti

hát igen .. teny eleg nyitott vége van(anime)["ha nem jarsz kicsit utána"]:| bár igyis meg mindig  a kedvenceim között van , álláspontom nekem is Kouta+Lucy  ..Nekem egy felejthetelen anime marad mindig is^^  +en se tennek +ep-et vagy ovat

Én

Nekem nagyon tetszik az animés befejezés, tény hogy vannak nyitott kérdések de örülök hogy letisztázták végül Koutávalk a dolgokat...

smash++

Quote from: Én on 2007-04-21, 18:47:58
Nekem nagyon tetszik az animés befejezés, tény hogy vannak nyitott kérdések de örülök hogy letisztázták végül Koutávalk a dolgokat...
Már nem emlékszek annyira rá.De nekem úgy rémlik amint letisztázták a régi gyilkolást és rossz emlékeket előjött egy másik letisztázatlan,én ezt éreztem  :hehe: <-itt a kettőjük kapcsoltatára gondolok

Én

Nekem az is tiszta :) Megnéztem mégegyszer a befejezést... Jó kis anime ez :)

Member

A befejezés úgy volt tökéletes, ahogyan összehozták. Kellően homályos, kellően szomorú.
Az meg csak természetes, hogy nem tudtak szerencsétlenek normálisan viselkedni, amikor az emberek olyan helyzetbe kényszerítik őket, hogy úgy reagáljanak, amit elvárnak, hogy aztán igazolhassák az előítéleteiket.

Nem véletlen a 2. kedvencem jelenleg.

Dreamcleaver

#1153
Quote from: Én on 2007-04-21, 16:37:09
...Lucy és társai nem csak mutánsok, hanem egyáltalán nem tekinthetők embernek mentális szempontból. Véleményem szerint olyan ez, mint amikor van egy csúf bogár a szobádban. Lehet, hogy megtűröd magad mellett, de alapvetően alacsonyabbrendűnek tartod, és amint valami nem tetszőt csinál, felmászik rád, neadj megcsíp etc akkor eltaposod mindenképp. Megértem én, hogy a gyilkolási vágyhoz hozzájárul az, hogy mindenki köcsög volt vele (Lucy), de szerintem alapból benne volt a vágy... Kotáékat azért nem bántotta, mert kötődött hozzájuk, ezt meg tudom érteni (+ mégiscsak ő volt a legfontosabb dolog az életében...).


Az anime egyik részében ki is fejtik, hogy ha normális nevelő szülőkhöz kerül is egy "ártatlan" gyermek diclonius, és semmi féle megaláztatás sem éri, egy idő után akkor is előjön a gyilkos éne, és megöli azokat, akik törődtek vele. Ez egy elég fontos rész, és gyak medönti az egész "ó szegény Lucy, hát érthető, hogy gyűlöli az embereket, mert azok folyon bántották és még szegény kutyusát és megölték yadda yadda" teóriát.  :D
Az egyetlen pozitív diclonius, aki ez ellen megpróbál harcolni, az Nana. Ő viszont irreálisan "emberi" a többiekhez képest, ami ismét azt mutatja, hogy a készítőknek nem volt kiforrott logikai fonaluk, csak csináltak egy killer-loli, ecchi + gore animét, mert tudták, hogy az úgy is siker lesz.

Mondjuk ennek ellenére egyszer élvezhető a sorozat még a gagyi grafika ellenére is, de nem okoz maradandó élményt.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Briza

Kifejtik, hogy 3 éves korukban megölik a szüleiket az ilyen dicloniusok... Nem tűnt fel, hogy Lucy 8 évesen ölt először?
És ezt pont a kutya agyonverése váltotta ki. Szóval szerintem az a megdöntés nem túl nyílvánvaló.
Nekem tetszett ez az anime, és én egy 4-est adtam neki.
"These monsters dare to enter this house built on blood and honor. I will see them all roast in the deepest pits of Hell!" - Hellsing, Sir Integral Wingates Hellsing
"I will send you to the deepest pits of hell, while you're there you can make the devils' ass, Incognito!" - Hellsing, Alucard

Én

#1155
Dreamcleaver: azt az emberek fejtik ki, az alapján, amit ők kapisgálnak  :ejnye:
EDITKE: de nagyrészt egyetértek veled (abban, hogy az ösztön bennük van, amit az emberek szerint nem lehet elnyomni, de a valóságban szerintem igen :D )

Member

#1156
D_C: Az emberek kiáltalánosítottak Number 3. gyilkolásaiból, ezzel igazolják a tetteiket, nem tűnt fel? :/

Az egyetlen komoly hiba Mariko pszichoszociális fejlődése, ugyanis nem lett volna képes kapcsolatot tartani az emberekkel, pusztán hangok hallása után, pánikszerű rohamai lehettek volna az újtól és mivel élete kezdetétől ott volt, meg kellett volna vakulnia.

Én

Member, keblemre  :D
Egyébként...
[spoiler=befejezés]Végülis lehet hogy Lucy a végén velük él tovább, nem? Hiszen nem láttuk hogy az árnyalak továbbment, simán bemehetett a házba és akkor már gondolom nem megy ek :D
Habár valószínűbb, hogy csak egy utolsó pillantást vetett a házra... Sebaj.[/spoiler]

Member

Kebledre. ;)
Lucy él, különben miért indult volna el ismét az óra, miért járt volna le a Lillium játékdoboz és miért csaholt Wanta? :)

Én

Nem vitatom hogy él, se hogy ő volt az ajtónál, csak azt fejtegettem hogy aztán mit csinálhatott :D (tök fölöslegesen, bevallom)

Dreamcleaver

Sztem nem kiáltalánosítottak, pont fordítva. Az volt az általános tendencia megfigyelések alapján, és pont Nana és Lucy voltak a kivételek. Amúgy arra, hogy Lucy mikor kezdett el gyilkolni nem emlékszem ,régen láttam a sorozatot. De már régen is leírtam, hogy lényegében a dicloniusok tényleg halálos veszély az emberiségre, mert emberi érzéseik vannak, mint pl a düh, de speciális erejük folytán ezeknek az érzéseket könnyebben tettekre is válthatják. Ráadásul még könnyen élvezni is kezdik.

De ha ennyire szeretitek őket, akkor kívánom, hogy mindegyikőtöknek legyen az első gyereke diclonius és majd meglássuk  mi történik.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Solid Snake

Quote from: Dreamcleaver on 2007-04-22, 20:39:35
De ha ennyire szeretitek őket, akkor kívánom, hogy mindegyikőtöknek legyen az első gyereke diclonius és majd meglássuk  mi történik.  :D

Ha lehet választani, inkább Claymore-gyerekem legyen.  :haha: :D

Member

Ha viszont direkt úgy bánsz vkivel, hogy abból egy agresszív állat legyen, akkor ne csodálkozz, hogy ki akarja irtani a fajtádat. Az egész mai előítéletes világ szinte erre épül.

Én bevállalnék egy diclonius gyereket, sőt, talán előbb, mint egy emberit.

Dreamcleaver

Quote from: Member on 2007-04-23, 19:06:28
Én bevállalnék egy diclonius gyereket, sőt, talán előbb, mint egy emberit.

És aztán jöhetne hozzá a cukor meg a só, és minden mi jó, és már kész is számodra a tökéletes gyerek.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Member

Inkább választhatom, hogy egy cocoon-ból keljen ki, aztán első este legyenek szárnyai meg kaphasson halo-t a feje fölé? :)
(Most képzelj el egy Diclonius-t, aki egy idétlen yoyo-val ver agyon hülye majmokat esténként, akiknek az a legnagyobb baja, hogy 39 sültkrumplit kap a mekiben, nem 40-et... Hogy nézne az ki? :))

Dreamcleaver

Na de a faja vektoraival egyszerre 4 vagy hány jojóval is ütlegelhetni a majmot. Vagy több cafatra téphetné, és minden darabot külön ütlegelhetne. Mondjuk rózsaszín nem? akkor még jeget is tud lehelni. Tök táp.  :Kiraly:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Prof. William

Quote from: Dreamcleaver on 2007-04-22, 01:29:42
Quote from: Én on 2007-04-21, 16:37:09
...Lucy és társai nem csak mutánsok, hanem egyáltalán nem tekinthetők embernek mentális szempontból. Véleményem szerint olyan ez, mint amikor van egy csúf bogár a szobádban. Lehet, hogy megtűröd magad mellett, de alapvetően alacsonyabbrendűnek tartod, és amint valami nem tetszőt csinál, felmászik rád, neadj megcsíp etc akkor eltaposod mindenképp. Megértem én, hogy a gyilkolási vágyhoz hozzájárul az, hogy mindenki köcsög volt vele (Lucy), de szerintem alapból benne volt a vágy... Kotáékat azért nem bántotta, mert kötődött hozzájuk, ezt meg tudom érteni (+ mégiscsak ő volt a legfontosabb dolog az életében...).


Az anime egyik részében ki is fejtik, hogy ha normális nevelő szülőkhöz kerül is egy "ártatlan" gyermek diclonius, és semmi féle megaláztatás sem éri, egy idő után akkor is előjön a gyilkos éne, és megöli azokat, akik törődtek vele. Ez egy elég fontos rész, és gyak medönti az egész "ó szegény Lucy, hát érthető, hogy gyűlöli az embereket, mert azok folyon bántották és még szegény kutyusát és megölték yadda yadda" teóriát.  :D
Az egyetlen pozitív diclonius, aki ez ellen megpróbál harcolni, az Nana. Ő viszont irreálisan "emberi" a többiekhez képest, ami ismét azt mutatja, hogy a készítőknek nem volt kiforrott logikai fonaluk, csak csináltak egy killer-loli, ecchi + gore animét, mert tudták, hogy az úgy is siker lesz.

Mondjuk ennek ellenére egyszer élvezhető a sorozat még a gagyi grafika ellenére is, de nem okoz maradandó élményt.


Épp Nana meg a 8 évesen gyilkoló Lucy mutatta meg hogy a dil-ek "eredendően gyilkos" természete egy nagy kamu.  Ha fogsz egy csecsemőt és teljesen ,emberi módon neveled némi tudóstámogatással, akik a vekorképesség megjelenése után megtanítják a gyereket ezek használatára te meg jó szülőként sújkolod a gyerekbe hogy "ezt ne használd emberek ellen mert az nem jó"  Mint ahogy egy embergyerek ne játszon gyufával ne kínozza a kisamcskát stb. ÉS akkor emgtanulja a dolgot. Persze feilindulásból, vagy életveszélyben ilyenkor is ölhet de ettől nem szokik rá, sőt lelkiismeret furdalása lessz.

Mellesleg nagyon nem értem mi van ezzel a sorozattal. És megnéztem. Én valahol középen lehetek. Nem tartom borzalmas vértrancsírnak a sorozatto de nem is akarom a "mindenkori best anime" trónjára emelni. Konstatáltam hogy tetszett de láttam már jobbat is és kész. A fórumokon meg vérre menő viták zajlanak erről...

Én

Nekem spec nagyon tetszett, de én se értem a felhajtást. Miért nem lehet egyszerűen leszarni hogy mit gondol a másik és örülni hogy tetszett/nem tetszett?  :confused:

Manitu

Quote from: Dreamcleaver on 2007-04-22, 20:39:35De már régen is leírtam, hogy lényegében a dicloniusok tényleg halálos veszély az emberiségre, mert emberi érzéseik vannak, mint pl a düh, de speciális erejük folytán ezeknek az érzéseket könnyebben tettekre is válthatják. Ráadásul még könnyen élvezni is kezdik.
Csak azért mert érzéseik vannak? Meg speciális erejük? Akkor ezek szerint minden boxbajnok meg pankrátor potenciális veszély az emberiségre, csak mert erősebb az átlagnál? Szerintem ha már érzései vannak, akkor azok nem korlátoznak a dühre meg a vérszomjra, ott van a szeretet, a félelem, a sajnálat, meg még egy csomó egyéb. Aki ilyen dolgokat fel tud fogni, az egy értelmes lény, és nem hiszem, hogy egy értelmes lénynek az lenne az első dolga, hogy minden szembejövőt lemészárol. Pusztán a józan ész is ezt diktálja, kevésbé fárasztó elsétálni egy ártalmatlan másik mellett, mint feleslegesen legyilkolni azt.
Élvezni? Nem jobban, mint egy pszihopata sorozatgyilkos ember. És az emberek közt sem az az általánosan elterjedt.
Ha meg mégis ámokfutásba kezdene egy dichlonius, egy jól irányzott rakétasorozattal mindent meg lehet oldani. Lehet hogy egy átlagemberhez képest félelmetesen erős egy dichlonius, de ha jobban belegondolsz, igazából nem akarták megállítani Lucyt a sorozatban. Elfogni akarták. Ha valami fejes úgy döntött volna, hogy holtan is jó, azt fél perc alatt elintézhették volna, és nincs sztori. Nem is olyan nagy az a veszély ;)


Én

#1169
 :lol: Nem hiszem hogy olyan könnyű dolguk lett volna, ugyanis Lucy sem hülye valszeg elmenekülni szorult helyzetben...
A veszély meg abból áll, hogy 1. Gyilkos, láthatatlan fegyver lóg ki a hátukból baszki 2. Átlagembernél elméletileg (ugye?) fogékonyabbak a gyilkolásra, ráadásul (mint Lucynél láthattuk) ha egyszer igazán felbasszák az agyukat és elkezdenek rampageelni akkor nehezen állnak le. De hogy mindenképp ámukfutásba kezdenek, az szerintem_sem_törvényszerű.
Mondjuk én megértem miért fosnak a dicloniusoktól a sorozatban, ha itt darabolna egy a 19. kerben valsz én is el akarnám tenni a vektorai alól :lul: