Main Menu

Elfen Lied

Started by Dragon, 2005-05-15, 12:33:42

Previous topic - Next topic

Értékeld az Elfen Lied-et:

(1) [Elégtelen!] Borzalmas volt, a mûfaj szégyene.
11 (6.3%)
(2) [Elégséges.] Azért nem a legrosszabb, de nem ajánlanám.
11 (6.3%)
(3) [Közepes.] Nem is értem miért ilyen szélsõségesek a vélemények róla.
15 (8.5%)
(4) [Jó.] Tetszett, de azért van ennél jobb is.
80 (45.5%)
(5) [Kitûnõ!] A legjobb, amit valaha láttam.
59 (33.5%)

Total Members Voted: 175

Member

Quote from: DerszuLehetett volna az is hogy MINDENKI MEGHAL! :mad:
Ha nem is mindenki, de vki nyugodtan feldobhatta volna a talpát... A "gonosz" elnyerte büntetését a "jó" meg méltó jutalmát...

Kazenokizu

Quote from: MemberHa nem is mindenki, de vki nyugodtan feldobhatta volna a talpát... A "gonosz" elnyerte büntetését a "jó" meg méltó jutalmát...
Most miért? Kurama pl. meghal, meg a lánya is. Meg egy csomó ember. Ez nektek nem elég? :D:D:D
Visszatérve a nyitott végre: én nem szeretem. Még a teljesen szomorú, de EGYÉRTELMÜ vég is jobb, mint az, hogy nem tudod pontosan, hogyan lesz vége. Igaz, többet agyalsz rajta így, hogy nyitva hagyták az egyik fö kérdést... A fene tudja, nekem akkor is hiányzott a végéröl némi konkrétum. (Még akkor is, ha nem az, amit várok...)

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

NLZ

Tényleg, megvan vkinek a film zenéje? Én csak a Lilium (zenélõ doboz) egy midi formátumú dallamát találtam.
[reserved]

Member

Quote from: kazenokizuMost miért? Kurama pl. meghal, meg a lánya is. Meg egy csomó ember. Ez nektek nem elég? :D:D:D
A személytelen dokira meg rendõrbácsikra gondolsz? Az hol érdekel engem...
Mariko egyértelmûen meg kellett, hogy haljon, már annyira eltorzult a lelke, hogy a valóságban képtelen lett volna élni. Kurama nem követett el orbitális bûnt, amikor megölt vagy 10 kicsit diclonius-bébit? Na ugye...
QuoteVisszatérve a nyitott végre: én nem szeretem. Még a teljesen szomorú, de EGYÉRTELMÜ vég is jobb, mint az, hogy nem tudod pontosan, hogyan lesz vége. Igaz, többet agyalsz rajta így, hogy nyitva hagyták az egyik fö kérdést... A fene tudja, nekem akkor is hiányzott a végéröl némi konkrétum. (Még akkor is, ha nem az, amit várok...)
Ebben természetesen nem értünk egyet, ahogyan Araki sem. :rolleyes:

Kazenokizu

Quote from: NLZTényleg, megvan vkinek a film zenéje? Én csak a Lilium (zenélõ doboz) egy midi formátumú dallamát találtam.
Valahonnan leszedtem az Ost-ot, de azt már nem tudom, honnan. Innen viszont letölthetsz pár dalt, csak elöbb regisztrálj.

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Kuroi Tenshi

Quote from: MemberNem kötözködni akarok, de nem akarom elhinni, hogy egy ilyen melankólikus sztori ilyen lazán érjen véget.
Szerintem meg ez a vicc benne. A vége heppiend - de az egész olyan nyomasztó és felkavaró, hogy még ez sem oldja fel.
Quote from: NLZTényleg, megvan vkinek a film zenéje? Én csak a Lilium (zenélõ doboz) egy midi formátumú dallamát találtam.
anno t0rr3nttel szedtem le, valahol biztos van még

NLZ

#876
Tényleg, a mangában van vmi infóval több, mint az animében? :)
Egyébként kösz a tippeket, már jön is le a zenéje. ;)

Edit: Grr, minden jön le, de az OST torrentje nem akar csatlakozni. Más trackert vagy forrást meg nem találok. :(
[reserved]

Derszu

A vége igy jó ahogy van.

A doki szerintem nem volt személytelen, a karaktere nagyon dobott az egészen.

NLZ

Nemtom. Az a felrepülõ szarv a végén engem elszomorított. :(

(de megvan végre ost, ennek örülök :P )
[reserved]

Member

Quote from: DerszuA doki szerintem nem volt személytelen, a karaktere nagyon dobott az egészen.
Az a szemüveges fószer, aki végül végzett Marikoval és Kuramával? Szerintem eléggé sablonos volt. Ha nem akarta volna végül lelõni Nanát, azt mondom rá, hogy jóarc.

Zanador

Quote from: NLZNemtom. Az a felrepülõ szarv a végén engem elszomorított. :(
Nekem éppenhogy jobb lett tõle a kedvem. :)
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

NLZ

De tényleg, hogy tudott letörni a szarv úgy? A röngenképeken úgy nézett ki, mintha a koponya része lenne.
[reserved]

Dreamcleaver

Quote from: DerszuLehetett volna az is hogy MINDENKI MEGHAL! :mad:

Igen, pl Kouta-kun igazán megfeküdhetett volna. :hehe: Esetleg Lucy megnyúzhatta volna Yuka-t. :)

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Member

Én azt reméltem, hogy Lucy meg Yuka hal meg. :rolleyes: Koutát ne bátsd, jó fej az!

Ready2

Quote from: MemberÉn azt reméltem, hogy Lucy meg Yuka hal meg. :rolleyes: Koutát ne bátsd, jó fej az!

en pedig csak koutat engedtem volna meghalni :)

Member

Quote from: Ready2en pedig csak koutat engedtem volna meghalni :)
Végülis csak a 3. legpozitívabb karakter volt. :rolleyes: Középpályásoknak usgyi, mi?

Ready2

Quote from: MemberVégülis csak a 3. legpozitívabb karakter volt. :rolleyes: Középpályásoknak usgyi, mi?

lucyt nanat nemadom :grrr:  (tul kawaii-k :))
yuka tul kozepszeru szereplo volt. nemlett volna tulnagy hatasa a halalanak (kiveve blarke-nal :))

szoval marad kouta :)

Member

Holnap megjelenik a Tokyo Times-ban:
Egy kicsiny ország kicsiny fóruma követelte, hogy forgassák újra az Elfen Liedet. És, bármily meglepõ, a cég vállalta, hogy a befejezõ epizód második változata ingyenesen megrendelhetõ, ha az illetõ fel tudja mutatni az Elfen Lied DVD-k vásárlását igazoló blokkot.
A változtatások:
Kouta és Lucy csókjelenletét megszakítja egy 9mm-es ólomgolyó, mely áthatol a fiú szívén, miután klisébeillõen félrelökte szerelmét a halálos lövedék elõl. Yuka, miután ezt megtudta, öngyilkosságot követett el, Mayu és Nana árvaházba kerültek. És hogy mi lett Lucyvel? Leszerzõdött a Tokyo TV-vel, hogy a következõ Survivorban a lakatlan szigeten majd õ "segíti" a túlélésre vágyókat. :)

Kuroi Tenshi

Quote from: NLZDe tényleg, hogy tudott letörni a szarv úgy? A röngenképeken úgy nézett ki, mintha a koponya része lenne.
1-2 lövés csak le tudja törni, nem?

Prof. William

Quote from: DreamcleaverEsetleg Lucy megnyúzhatta volna Yuka-t. :)

Szép lassan egy bõ 10 perces jelenet keretében. :)

Esetleg kiderülhetett volna hogy az egész hátterében Nana áll és õ a fõgonosz és õ nyír ki mindenkit. :)

NLZ

Hát nemtom, itt anatómia kétségeim vannak. De csont nemhinném, hogy így ki tudná törni. Max egy ütés, mint ahogy az elsõvel is történt. Ha golyó így kiszedte, akkor a feje többi része is kb hasonló darabokban lehet.

Kuotát meg nemszeretem. Kis hazudós-kavarós. Én sokmindent megadnék egy olyan csajért, mint Lucy. Nyuu lehet túlzás lenne, ismerve gyermeki perverzióját. :D De egy csaj, akinek szarv áll ki a fejébõl, jól néz ki és még embereket is tud kaszabolni. Mondjuk nem csalnám meg, az biztos. Még a végén kicsinálna engem is. :D
[reserved]

Zanador

Quote from: MemberHolnap megjelenik a Tokyo Times-ban:
Egy kicsiny ország kicsiny fóruma követelte, hogy forgassák újra az Elfen Liedet. És, bármily meglepõ, a cég vállalta, hogy a befejezõ epizód második változata ingyenesen megrendelhetõ, ha az illetõ fel tudja mutatni az Elfen Lied DVD-k vásárlását igazoló blokkot.
A változtatások:
Kouta és Lucy csókjelenletét megszakítja egy 9mm-es ólomgolyó, mely áthatol a fiú szívén, miután klisébeillõen félrelökte szerelmét a halálos lövedék elõl. Yuka, miután ezt megtudta, öngyilkosságot követett el, Mayu és Nana árvaházba kerültek. És hogy mi lett Lucyvel? Leszerzõdött a Tokyo TV-vel, hogy a következõ Survivorban a lakatlan szigeten majd õ "segíti" a túlélésre vágyókat. :)
Ha már mindenkinek személyre szólóan készitik, akkor lehet rendeléseket leadni? :D Vagy egyelõre csak 1 alternativ változatot terveztek, és a fanservice kitoldása késõbbre várható csak?
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Kuroi Tenshi

Quote from: NLZHát nemtom, itt anatómia kétségeim vannak. De csont nemhinném, hogy így ki tudná törni. Max egy ütés, mint ahogy az elsõvel is történt. Ha golyó így kiszedte, akkor a feje többi része is kb hasonló darabokban lehet.
Kissé el vagy tájolódva ember... a sok hálivúdi akciófilm kissé orrodnál fogva vezet.
Másik meg: szög. Jópár szögbõl el lehet csak a szarvat találni, a fejét viszont nem.
De ennek az egésznek csak a nézõk izgalmi állapotának fokozása a célja. :p

Ja meg Lucyért még Lythissel is meg kell küzdened :p

NLZ

Sztem nincs igazad. Ha úgy találja el a golyó, akkor nem törik ki tõbõl az egész. Ne mondd nekem, hogy egy golyózápor egy csontnyúlványt ugyanúgy le tud törni, mint egy ütés.

Majd megkérem Lucy-t, hogy segítsen. :D
[reserved]

Member

Quote from: NLZSztem nincs igazad. Ha úgy találja el a golyó, akkor nem törik ki tõbõl az egész. Ne mondd nekem, hogy egy golyózápor egy csontnyúlványt ugyanúgy le tud törni, mint egy ütés.
Fölöslegesen vitatkoztok, ehhez tudni kéne a fegyver típusát és a szarv belsõ szerkezetét is.
QuoteMajd megkérem Lucy-t, hogy segítsen. :D
Tudnám, mit esztek rajta...

Kuroi Tenshi

Quote from: NLZSztem nincs igazad.
Lõttél már fegyverrel? Na ugye. Akkor mibõl gondolod? Elreped a tövénél a csont, akkor lejöhet így is.
Amúgy mitõl gondolod, hogy az, hogy egy ütéstõl szakad le, valóságosabb?

NLZ

Member, vmi közepes kaliberü gépputyi volt. 5 ember elég rendesen beborította a levegõt. Szar szerkezetéhez meg nézd meg a 3. epizód közepén a röngenfelvételeket, meg az utolsó epizódban a felröppenõ darabokat. Tömör csont ez.
Egyébként meg aranyos csaj. :) Nana már nem az. :P

Kuro_Tenshi: Igen, elreped, azt nem is kérdés, de így felrepül a levegõbe? És akkor hol kell a golyónak eltalálnia? Nézd meg mennyi áll ki a fejébõl, s mekkora darab tört ki belõle. Ez tõbõl tört ki. Ahhoz meg a koponyát kellett eltalálni...

Egyébként meg te próbáltál már ekkora kiálló csontot letörni? Na ugye. Akkor mibõl gondolod? ;) És nem egy ütéstõl szakadt le, hanem egy egész sorozattól. És láthattad micsoda pusztításokat tudnak vele véghezvinni. Akkor miért ne tudna letörni egy csont tõle?
[reserved]

Member

#897
Quote from: NLZEgyébként meg aranyos csaj. :) Nana már nem az. :P
Ignore? :rolleyes:
Ezek szerint másként értelmezzük az "aranyos" fogalmát.

QuoteKuro_Tenshi: Igen, elreped, azt nem is kérdés, de így felrepül a levegõbe? És akkor hol kell a golyónak eltalálnia? Nézd meg mennyi áll ki a fejébõl, s mekkora darab tört ki belõle. Ez tõbõl tört ki. Ahhoz meg a koponyát kellett eltalálni...

Egyébként meg te próbáltál már ekkora kiálló csontot letörni? Na ugye. Akkor mibõl gondolod? ;) És nem egy ütéstõl szakadt le, hanem egy egész sorozattól. És láthattad micsoda pusztításokat tudnak vele véghezvinni. Akkor miért ne tudna letörni egy csont tõle?
Nincs valahol a Külvilágban "Anatómia, az emberi test csodái" topic? :ejnye:

NLZ

Najó, Nyuu -ként az igazi, de az durva lenne, ha odapisilne a padlóra, vagy pedig spontán elkezdené csöcsörészni a körülötte lévõket. :D  De mért? Amíg kislány volt, addig normális volt. Csak azért gonosz, mert Kuota átbaszta a palánkot, mikor azt az emberek iránt mutatott csöppnyi bizalmát belévetette. Ha engem baszogatnának, mert szarvam van, bántanák a kutyámat, és még be is csapnának, akkor nem lennék rest kinyírni mindenkit. :D  

Egyébként ez meg nem emberi anatómia, hanem diclonius anatómia. :D
[reserved]

Kazenokizu

#899
Azt hiszem rendet kell tennem... :rolleyes: :D :D Ha már anatómiáról beszélünk, ahhoz értek egy keveset. :D Szóval! Ahhoz, hogy olyan szépen, tõbõl le tudjon törni a szarva, méghozzá egyben (ha jól emlékszem, bár erre nem mernék megesküdni...),  az kellene, hogy ne egy csontnyúlvány legyen az a szarv, hanem ízülettel kapcsolódjon a koponyához. Ez viszont, ha a röntgenképre jól emlékszem, csak egy csontnyúlvány volt. (Érthetõ, végülis semmi szükség ott egy ízületre.) Tehát ebben az esetben a lövések miatt szilánkosra kellene törnie, és szinte biztos, hogy a koponyának is meg kellene sérülnie. Ilyen szép tõbõl-leszakadást max. csontfûrésszel lehetne elérni... Nos, ez lenne a helyzet, ha Lucy ember lenne. :D De mivel nem az, mindenki döntse el, hogy a szarv-letörés élethû-e, avagy sem!

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.