Saját készítésû anime-figurák

Started by L.Mole, 2005-10-24, 18:09:11

Previous topic - Next topic

L.Mole

Quote from: Misu on 2006-04-20, 19:05:56
Gratula a Mesternek!
Most tévedtem ide, és eddig nem is gondoltam rá,hogy valaki ilyesmiket is tud alkotni..Nagyon szépek!
Mennyi idő egy-egy ilyen figura elkészítése?

Nagyon változó. Egy Totoro már néhány nap alatt kész, de pl. a motoros Cloud-ot kb. 3 hónapja alakítgatom, és még nem látom a végét. Persze függ attól is, hogy éppen miként érek rá, illetve kell-e mondjuk felhasított lábbal ügyeletre rohangálnom, mert rosszul léptem a fürdőkádba (mint pl. most :( ). Persze leginkább tapasztalati ponttól függ, mert mondjuk motort még nem modelleztem, és rengeteget kell kísérleteznem hozzá.

Általánosságban azért elmondható, hogy igencsak próbára teszem az emberek türelmét. :p

Kvikveg

Quote from: L.Mole on 2006-04-20, 21:47:03
Quote from: Misu on 2006-04-20, 19:05:56
Gratula a Mesternek!
Most tévedtem ide, és eddig nem is gondoltam rá,hogy valaki ilyesmiket is tud alkotni..Nagyon szépek!
Mennyi idő egy-egy ilyen figura elkészítése?

Nagyon változó. Egy Totoro már néhány nap alatt kész, de pl. a motoros Cloud-ot kb. 3 hónapja alakítgatom, és még nem látom a végét. Persze függ attól is, hogy éppen miként érek rá, illetve kell-e mondjuk felhasított lábbal ügyeletre rohangálnom, mert rosszul léptem a fürdőkádba (mint pl. most :( ). Persze leginkább tapasztalati ponttól függ, mert mondjuk motort még nem modelleztem, és rengeteget kell kísérleteznem hozzá.

Általánosságban azért elmondható, hogy igencsak próbára teszem az emberek türelmét. :p

Latod-latod, nem kene a modellszikeidet a kad peremen tarolni, mar Van Gogh is megmondta, hogy egeszsegtelen dolog.  :hehe:

A 3 honaphoz minden elismeres, ha en valamit 3 honapig halogatok, az az eletben soha nem lesz kesz mar... (Ld Twin Huey, hany eve all a polcomon felkesz allapotban? :eek:)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Member

Anyám nem érti, hogy ez most minek kellett, de nem érdekel. :rolleyes: Mire megmagyaráztam neki, hogy "nem-nem, nem fognak sikátorba vinni, összeverni és kirabolni", már lement a Nap...

Még egyszer köszi, L.Mole! :p

Kvikveg

#243
Fofo indian torzsfonok! Lehet ilyen cicust rendelni?
Ha igen, akkor reszletes rajzokat csinalok oooo... hat nem holnap valszleg, mert nyakig vagyok meloval.

Ja es elsosegely hiradas Totoromhoz: szegeny elejtette a levelkejet. Azt hiszem nem a lampa alatt kene tarolnom, erzekeny arra a 100000 fokra... :( Most a zodiakus bogyok kozott alldogal, tokjol illik oda, mint a csordapasztor. :) Na hol van a pillanatragasztom? :3x3:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

L.Mole

Quote from: Kvikveg on 2006-05-09, 04:45:09
Fofo indian torzsfonok! Lehet ilyen cicust rendelni?
Ha igen, akkor reszletes rajzokat csinalok oooo... hat nem holnap valszleg, mert nyakig vagyok meloval.

Ja es elsosegely hiradas Totoromhoz: szegeny elejtette a levelkejet. Azt hiszem nem a lampa alatt kene tarolnom, erzekeny arra a 100000 fokra... :( Most a zodiakus bogyok kozott alldogal, tokjol illik oda, mint a csordapasztor. :) Na hol van a pillanatragasztom? :3x3:

Szárastul engedte el, vagy csak a levél teteje esett le? Régen használtam olcsó pillanatragasztókat, aztán váltottam, mert nem mindig sikerült vele ragasztanom, de azt hittem, hogyha egyszer sikerült akkor már nem engedi el magát. :( Azért remélem sikeres volt az elsősegélynyújtás, de ha nem nagyon, akkor szívesen kijavítom.

A rajzokat küldd csak nyugodtan, igyekszem majd nekiállni! :)

Kvikveg

Quote from: L.Mole on 2006-05-09, 19:33:57
Quote from: Kvikveg on 2006-05-09, 04:45:09
Fofo indian torzsfonok! Lehet ilyen cicust rendelni?
Ha igen, akkor reszletes rajzokat csinalok oooo... hat nem holnap valszleg, mert nyakig vagyok meloval.

Ja es elsosegely hiradas Totoromhoz: szegeny elejtette a levelkejet. Azt hiszem nem a lampa alatt kene tarolnom, erzekeny arra a 100000 fokra... :( Most a zodiakus bogyok kozott alldogal, tokjol illik oda, mint a csordapasztor. :) Na hol van a pillanatragasztom? :3x3:

Szárastul engedte el, vagy csak a levél teteje esett le? Régen használtam olcsó pillanatragasztókat, aztán váltottam, mert nem mindig sikerült vele ragasztanom, de azt hittem, hogyha egyszer sikerült akkor már nem engedi el magát. :( Azért remélem sikeres volt az elsősegélynyújtás, de ha nem nagyon, akkor szívesen kijavítom.

A rajzokat küldd csak nyugodtan, igyekszem majd nekiállni! :)

Szárastul, a lampa alatt iszony meleg van, a level aljan lett egy buborek tole, de az nem zavaro szerencsere. Szoval nem a ragaszto hibaja, ilyen hofokra nem hinnem hogy tesztelik.

Ok, ha vannak mar rajzok felteszem. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

L.Mole

Újabb költözésem okán, most egy darabig nem lesz internetem, ezidő alatt a fórumot valszeg egyáltalán a postámat hetente csak néhány alkalommal látogatom, de azért igyekszem válaszolni az e-mailekre. Sürgős esetben telefonon lehet zargatni.

Yakumo! Nem tudok eléggé bocsánatot kérni, amiért ennyit ülök Cloudon és motorján; Egy utolsó szemét vagyok és a pokolban fogok égni. Mindenesetre nem adtam föl a dolgot, talán az új környezet segít majd egy kicsit, hogy több figyelmet szenteljek neki. Megértésedet köszönöm.

Kvikveg! A rajzokat azért továbbra is várom szeretettel az e-mail címemre.

No ennyi! Remélem minél hamarabb visszatérhetek a világháló színes forgatagába, addig is minden jót!

Yakumo

Quote from: L.Mole on 2006-05-19, 19:11:38

Yakumo! Nem tudok eléggé bocsánatot kérni, amiért ennyit ülök Cloudon és motorján; Egy utolsó szemét vagyok és a pokolban fogok égni. Mindenesetre nem adtam föl a dolgot, talán az új környezet segít majd egy kicsit, hogy több figyelmet szenteljek neki. Megértésedet köszönöm.



Easy, man! Nem gond.

Yaten

Saját készítésű anime párnák topic nincs  :D ? (aki ismer tudja miért írtam ^^ de csak olyan poén féleségnek ^.-)

Egyébként nagyon szépek a figurák ^^ Nekem Totoros vagy tőled, nagyon tetszik  :jee:
" border="0

Rounin

Quote from: Yaten on 2006-06-05, 21:00:05
Saját készítésű anime párnák topic nincs  :D ? (aki ismer tudja miért írtam ^^ de csak olyan poén féleségnek ^.-)

Egyébként nagyon szépek a figurák ^^ Nekem Totoros vagy tőled, nagyon tetszik  :jee:

De igen. Vagyis majdnem erről szólt ;P Nézz csak utána a behalt threadek közt ^^

Kuroi Tenshi

Quote from: Rounin on 2006-06-05, 21:02:31
De igen. Vagyis majdnem erről szólt ;P Nézz csak utána a behalt threadek közt ^^
Hja, lepedő már van. Még zsepi is volt hozzá kikészítve. How thoughtful  :redface: :D

Yakumo

Poénosok vagytok. :D
Yati azért írta a párnás topic-ot (nem ezért perverz népség. :D ) mert ő hímez anime-s párnákat. És nem is akármilyeneket amúgy! :jee: Ha szépen megkéritek talán képet is mutat, bár nagyon félős. ^^ :D

Rounin

Quote from: Yakumo on 2006-06-05, 21:44:04
Poénosok vagytok. :D
Yati azért írta a párnás topic-ot (nem ezért perverz népség. :D ) mert ő hímez anime-s párnákat. És nem is akármilyeneket amúgy! :jee: Ha szépen megkéritek talán képet is mutat, bár nagyon félős. ^^ :D

Ezek után pláne félni fog, hogy mit akarunk csinálni a párnával, amihez még zsepi is kell... :lol: Gomen^^

Engem érdekel, szóval kíváncsi vagyok keze munkájára (a hímzett párnákra...).

Yaten

Quote from: Rounin on 2006-06-05, 21:45:21
Quote from: Yakumo on 2006-06-05, 21:44:04
Poénosok vagytok. :D
Yati azért írta a párnás topic-ot (nem ezért perverz népség. :D ) mert ő hímez anime-s párnákat. És nem is akármilyeneket amúgy! :jee: Ha szépen megkéritek talán képet is mutat, bár nagyon félős. ^^ :D

Ezek után pláne félni fog, hogy mit akarunk csinálni a párnával, amihez még zsepi is kell... :lol: Gomen^^

Engem érdekel, szóval kíváncsi vagyok keze munkájára (a hímzett párnákra...).

Nyúúúú

Um... Hát 4ről sikerült eddig fényképet kunyiznom utólag... (mert egyet sem tartottam meg... pontosabban a legelsőt igen, de az már "koros" hogy úgy mondjam ^^""")

http://yaten-chan.deviantart.com/gallery/

Egyébként, igen, készül a párnád Yaku ^^

Um, hogy ne legyen off, majd lehet én is kipróbálom miylen figurákat készíteni ^^ de nem vagyok valami ügyes így látatlanba már ^^"
" border="0

Rounin

Quote from: Yaten on 2006-06-05, 21:50:38
Um... Hát 4ről sikerült eddig fényképet kunyiznom utólag... (mert egyet sem tartottam meg... pontosabban a legelsőt igen, de az már "koros" hogy úgy mondjam ^^""")

http://yaten-chan.deviantart.com/gallery/

O_o Hoppá. Hoppá-hoppá. Ebből devwatch lesz O.O :cool: Nagyon ügyes. Azt hiszem ideje elővennem a kedves formám (ugyan, mögöttes szándék? Kizárt :haha: )

sirtomi

Quote from: Yaten on 2006-06-05, 21:50:38
Nyúúúú

Um... Hát 4ről sikerült eddig fényképet kunyiznom utólag... (mert egyet sem tartottam meg... pontosabban a legelsőt igen, de az már "koros" hogy úgy mondjam ^^""")

http://yaten-chan.deviantart.com/gallery/

Egyébként, igen, készül a párnád Yaku ^^

Um, hogy ne legyen off, majd lehet én is kipróbálom miylen figurákat készíteni ^^ de nem vagyok valami ügyes így látatlanba már ^^"
Nagyon jók a párnák. Grat!  :jee:


Yakumo

Bizony jók! Ugye mondtam? :D

L.Mole: bocs a féloffokért, de végülis nem rivális munka került ide^^ Ezért meg nem akart Yaten nyitni új Topic-ot. ^^ ;)

Member

Istenek a párnáid. :appl: :appl: :appl: Mivel csinálod őket?

Kuroi Tenshi

Quote from: Member on 2006-06-05, 22:26:02
Mivel csinálod őket?
Gondolom kép alapján tűvel és cérnával, ahogy általában hímezni szoktak :p

Yaten

Quote from: Member on 2006-06-05, 22:26:02
Istenek a párnáid. :appl: :appl: :appl: Mivel csinálod őket?

Osztott fonallal ^^ (abban több a szín és lehet részletezni is ^^)
" border="0

Bruce

Quote from: Yaten on 2006-06-05, 21:50:38

Nyúúúú

Um... Hát 4ről sikerült eddig fényképet kunyiznom utólag... (mert egyet sem tartottam meg... pontosabban a legelsőt igen, de az már "koros" hogy úgy mondjam ^^""")

http://yaten-chan.deviantart.com/gallery/

Egyébként, igen, készül a párnád Yaku ^^

Um, hogy ne legyen off, majd lehet én is kipróbálom miylen figurákat készíteni ^^ de nem vagyok valami ügyes így látatlanba már ^^"
Vhááá, ezek jóóók... Hmm... Jól mutatna egy a szobámban... hmm-hmm... :D Valahogy szerezni kéne egyet ;)

Quote from: Yakumo on 2006-06-05, 22:02:21
Bizony jók! Ugye mondtam? :D

L.Mole: bocs a féloffokért, de végülis nem rivális munka került ide^^ Ezért meg nem akart Yaten nyitni új Topic-ot. ^^ ;)
Hááát, ha leharapja a fejem L.Mole, ha nem, de mi lenne, ha Saját készítésű anime-figurák-ról átnevezné valaki Saját készítésű anime-cuccokra, és máris nem lesz off... vagy féloff. Vagy mi.
Mindenki bemutathatja mit tud, miket csinál, minenki megcsodálhatja és az arra hajlandótól akár rendelhetnek is...
Aztán elkezdeni a termelést, összefogni, vállalkozást alapítani és kis figurákat meg párnákat (lepedőket, pólókat, bögréket, meg minden marhaságot) árulni, meghódítani a piacot, áruházláncot kiépíteni :D
...
...
...
Ugh, bocsi, elszaladt velem a ló :hehe: De amíg nincs rivalizálás (és miért lenne) addig tényleg nem gáz ha több ügyes kezű fórumitáról derül ki, hogy ügyes kezű, akár figurákról van szó, akár párnákról, akár bármiről.

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Kvikveg

Szerintem kulon "Sajat keszitesu anime nem-figurak-nem-fanart" vagy mi topic kene, mert ez specifikusan Mole-topic. Szerintem. Persze ha nem tiltakozik, aldasom ra, csak ne tunjenek el a postjai a tobbi kozott. Bar ez egyelore nem fenyeget... :haha:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Bruce

Quote from: Kvikveg on 2006-06-14, 22:25:21
Szerintem kulon "Sajat keszitesu anime nem-figurak-nem-fanart" vagy mi topic kene, mert ez specifikusan Mole-topic. Szerintem. Persze ha nem tiltakozik, aldasom ra, csak ne tunjenek el a postjai a tobbi kozott. Bar ez egyelore nem fenyeget... :haha:
Na igen, csak egy ötlet volt, mivel elég rokon téma a kettő... meg aztán sajnos Mole is időtlen idők óta nem járt erre, legalábbis nem láttam... De azért remélem majd csak felbukkan és kifejti véleményét ezügyben :redface:

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Yakumo

Quote from: Bruce on 2006-06-14, 22:36:47
Quote from: Kvikveg on 2006-06-14, 22:25:21
Szerintem kulon "Sajat keszitesu anime nem-figurak-nem-fanart" vagy mi topic kene, mert ez specifikusan Mole-topic. Szerintem. Persze ha nem tiltakozik, aldasom ra, csak ne tunjenek el a postjai a tobbi kozott. Bar ez egyelore nem fenyeget... :haha:
Na igen, csak egy ötlet volt, mivel elég rokon téma a kettő... meg aztán sajnos Mole is időtlen idők óta nem járt erre, legalábbis nem láttam... De azért remélem majd csak felbukkan és kifejti véleményét ezügyben :redface:
Igen, természetesen ezt ő dönti majd el. Ha nem egyezik bele, amit én meg is értenék, teljesen jogos, akkor ha van igény is rá, lehet nyitni egy ilyen topicot. A Fanart-ba nem tudom, hogy mehetne-e. Talán az is megfelelne erre a célra. Csak ott meg ugye főleg rajzok vannak. Azt sem lenne jó "keverni". Egyenlőre L.Mole barátunkon múlik ez a dolog, csak járjon erre a Mester.

Kvikveg

Irta valamikor, hogy egy ideig nem lesz forumkozelben, de a temaval azert foglalkozik. :jee:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Bruce

Jól emlékeztem. Mármint... szvsz nem lesz ellenvetése, legalábbis a honlapjának első híre erre utal ;)
Quote from: L.Mole
Illetve megkezdődött az igényfelmérés. Előrendelést már most felveszek, de az oldal igazán, csak november elejétől indul majd be. Addig is szeretnék visszajelzéseket, véleményeket kérni az erre tévedőktől. A későbbiekben pedig nem csak figurákat, de egyéb matériákat is közzé tennék (képregények, játékprogramok, festmények) melyeket, természetesen nem egyedül, hanem más művészek bevonásával prezentálnék. Kérek minden látogatót, hogy legelőször olvassa el a tudnivalókat! Ha valami ezekután sem világos, akkor lehet kérdezni a megadott e-mail címen; Igyekszem mindenre választ adni.
Persze a tévedés nincs kizárva, én csak spekulálgatok, tippelgetek, reménykedek...

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Yaten

Um... Uh... Én csak úgy megemlítettem nem akarok ebből bajt ^^" Nem kell speciel miattam se átnevezni a topicot ^^" A figura készítés szeritnem sokkal különlegesebb és egyedibb dolog, aminek kell szerintem tülön topic ^___^
" border="0

Kvikveg

:) Na akkor majd ha a mester visszatert megkerdezzuk. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Yakumo

Quote from: Kvikveg on 2006-06-14, 23:45:05
:) Na akkor majd ha a mester visszatert megkerdezzuk. :)
Exactly. ;)

Yaten: Nincs probléma, ha a Mester beleegyezik, csak bővül a művészlista és az csak jó. :jee: ;)