Main Menu

Inu Yasha

Started by Chronos, 2003-05-26, 00:55:19

Previous topic - Next topic

fs-zsoci

Sziaszok, valaki segítsen pls. Mivel tudom lejátsszani úgy az 58. résztől, hogy az AnimeAddicts-os szinkronokat alá tudjam rakni? Eddig simán ment BsPlayer-rel, de 58-tól "Unknown file format or corrupted file" van, 61-től - amik már .mkv-k - meg már csak simán error van.  :frown:
Felraktam a VLC Media Playert, azzal meg nem tudom a magyar hangot alárakni  :bruhuhu:
Kellene vmi Codec BsPlayerhez?

Kuroi Tenshi

bsplayer helyett próbáld meg media player classicot, azt a rakás bs-t meg felejtsd el.
kellhet még: ffdshow és matroska pack (főleg haali splitter)
ha még akkor se megy, akkor még ott van az mplayer

fs-zsoci

A media player classic az nem vmelyik ultrarégi WMplayer?
Az ffdshow és matroska pack-et felraktam (+CCCP-t + OggDS-t).Egy sem játszotta, se BS, se Zoom, se WMP11..
Egyedül a VLC Media Player játssza, de csak a 61-től (atok már ugye .mkv-k), de nem tok alárakni hangot, és akad a kép.  :mad:
Az Mplayer tuti viszi? És ott is lehet berakni külső hangot?

Kuroi Tenshi

mpc skinje olyan, mint a régi wmp, de nem ugyanaz.
Ha mplayer se vinné, akkor valószínű, hogy semmi sem. Hangot alárakni még nem próbáltam, de amilyen rugalmas, biztos van rá mód

fs-zsoci

Media Player Classic-ot még nem találtam, de az Mplayer játssza, csak külső hangot nem sikerül berakni, meg kicsit...érdekes kezelni.
AZ nagyon nagy állatság lenne, ha mplayeren menne a kép, és másik lejátsszón meg a hang?  :smile:
Egyik playerrel sem próbáltad a külső hangot, mert ez elég fontos lenne?  :frown:

Cobra

Minden codecet uninstallálj és rakd fel az ffdshow legújabb verzióját meg a Media Player Classicot, illetve a CoreVorbis codecet. Ezt mind megtalálod a www.free-codecs-com -on. Ha ezután se menne, akkor írd le mi nem működik. MPC-nél meg simán be lehet rakni a file megnyitásakor másik hangsávot, könnyen meg fogod találni, hogy lehet.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

fs-zsoci

Media Player Classic +tette a hatását CCCP-vel, müxik az összes rész, és hangot is -nagynehezen- tudok alárakni, úgyhogy mindenkinek kösz a segítséget :jee:

Zsoltika88Csepel

Nagyon mérges vagyok az RTL-re. 25 percet késett az Inuyasha. 03.35 helyett 4 órakor kezdődött. Aztán a következő részt le se adták. Jó lenne tudni, hogy azt mikor lesznek hajlandóak levetíteni!

Kuroi Tenshi

Quote from: Zsoltika88Csepel on 2006-08-25, 16:09:02
Nagyon mérges vagyok az RTL-re. 25 percet késett az Inuyasha. 03.35 helyett 4 órakor kezdődött.
Nem hittem volna, hogy bárki is lenne annyira elvetemült, hogy eddig fennmaradjon egy sorozatért, amit már eddig is látott párszor.  :3x3:
Grat a kitartásodhoz  :3x3:

Zsoltika88Csepel

Köszönöm, de fél négyig már aludtam egy jót éjfél elöttől. :) Aztán az Inu után tovább aludtam. Nagyon szeretem az Inut. És rajtam kívűl még sokan mások is felkelnek. Vagy fent maradnak / beállítják a videót. Valaki ma pórult járt a videóval. :( De meglepődtem, hogy mennyien írták az egyik fórumon, hogy nézik hajnalban. Viszont ajánlottam az RTL-nek, hogy esténként reklámozzák az Inut, és akkor még nagyobb nézettsége lehetne. :)

Edina-chan

Nekem Inuka már a könyökömön jön ki, több mint 2 éve ismerem, láttam magyarul, németül, japánul, angolul is pár részt.. :D elég is volt.

Zsoltika88Csepel

Egy ismerősöm azt hallotta, hogy Japánban elkezdték készíteni a 2. szériát. Pedig a mangának még nincs vége.

Titkos

Quote from: Zsoltika88Csepel on 2006-10-12, 16:00:52
Egy ismerősöm azt hallotta, hogy Japánban elkezdték készíteni a 2. szériát. Pedig a mangának még nincs vége.

Ez egy olyan hír, ami úgy negyedévente/félévente felröppen, de mindig kiderül, hogy fanok által kreált kacsa hír. Az IY-nek addig tuti nem lesz folytatása, amíg Rumiko a mangát be nem fejezi, és még utána is erősen kétséges.
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Elora

Quote from: Titkos on 2006-10-12, 17:46:11
Quote from: Zsoltika88Csepel on 2006-10-12, 16:00:52
Egy ismerősöm azt hallotta, hogy Japánban elkezdték készíteni a 2. szériát. Pedig a mangának még nincs vége.

Ez egy olyan hír, ami úgy negyedévente/félévente felröppen, de mindig kiderül, hogy fanok által kreált kacsa hír. Az IY-nek addig tuti nem lesz folytatása, amíg Rumiko a mangát be nem fejezi, és még utána is erősen kétséges.

Tudtommal az IY-t most nem adják Japánban, márpedig én azt hallottam, hogy amit ott egyszer befejeznek (akárcsak ideiglenesen is) az elbukott... Azt hiszem ezért nyomatnak inkább fillereket, mintsem abbahagyjanak egy sorozatot... ^_^
Úgyhogy tényleg elég kétséges hogy lesz-e folytatása... lehet úgy lesznek vele hogy akit érdekel az olvasson mangát.. XD
"Mindenki olyan könnyedén használja azt a szót, hogy 'szeretni'". (Aoyagi Ritsuka - Loveless)

csacsa

Ha emléxel még a sorozatra, akkor úgy lett "vége", hogy fojtatjuk, mert a kalandok csak most kezdődnek. Így lehet még egy kis halvány reménysugár a fanok számára. Én remélem, hogy folytatni fogják, mert a manga iszonyat jó. Főleg, hogy Fluffy-nak is van benne igen nagy szerepe. :whoah:
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

Titkos

#345
Quote from: csacsa on 2006-10-12, 18:18:29
Ha emléxel még a sorozatra, akkor úgy lett "vége", hogy fojtatjuk, mert a kalandok csak most kezdődnek.

Igen, és ezt a mondatot valahogy mindenki félreértette. Az kb. úgy szólt, hogy "A történetnek nincs vége, kalandjaink csak most kezdődnek! Olvassátok a mangát a hetente megjelenő Shounen Sunday-ban, és találkozunk decemberben a mozikban, a Crimson Hourai Island vetítésén!" Szóval ez csak egy sima reklámszöveg volt, animés folytatásról nem ejtettek szót benne. (Emlékszem, amíg a 4. film ki nem jött, addig mindenki azt hitte, hogy az lesz a folytatás.)
Egyébként én először elég szomorú és dühös voltam, hogy félbehagyták, de azóta rájöttem, hogy így még mindig jobb, mintha telenyomták volna fillerekkel, mint a Narutot, vagy a Bleach-et. (Utóbbinál mondjuk még nem régóta mennek tudtommal a fillerek, de ki tudja abból is mi lesz.)

Quote from: csacsa on 2006-10-12, 18:18:29
Így lehet még egy kis halvány reménysugár a fanok számára. Én remélem, hogy folytatni fogják, mert a manga iszonyat jó. Főleg, hogy Fluffy-nak is van benne igen nagy szerepe. :whoah:

Jah, a mangából már simán összejönne egy második szezon, úgy 200 rész minimum. :D Csak nekem az a bajom vele, hogy már nagyon el van húzva a sztori, meg így hogy hetente jön egy fejezet, nem ugyanaz az élmény olvasni. (Tudom, meg kellene várnom amíg felgyűlik úgy egy kötetnyi, de már türelmetlen vagyok, pláne így, hogy lassan már csak-csak a befejezés környékén járunk.) Ettől persze még az egyik kedvenc mangám. :)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


smash++

Esetleg tudja valaki,hogy az inuyasha dvd-ken lévő részek vágottak vagy eredetiek?
Én nem néztem az ftp-n lévőket...és az rtl-n vagy nem tudom hol adják tuti megvagdosták(szerintem):D

Zsoltika88Csepel

Talán a Tesco gazdaságos Inu DVD vágott. :D

De egyébként nem szokás DVD-re csonkított verziót tenni.

Az RTL anno a 19-52 részeket valóban vágva vetítette, de aztán az első 18 részt újra adták hajnalonként 16-os karikával.

Lesz folytatás a 105. résztől valameddig még idén valahol valamikortól. Még csak ennyit lehet tudni. :D

Titkos

Quote from: smash++ on 2006-10-13, 19:33:17
Esetleg tudja valaki,hogy az inuyasha dvd-ken lévő részek vágottak vagy eredetiek?
Én nem néztem az ftp-n lévőket...és az rtl-n vagy nem tudom hol adják tuti megvagdosták(szerintem):D

A DVD-s nem vágott, és amit az A+ adott/adni fog, az sem. :) Az RTL össze-vissza vágja, én azért hagytam abba ott a nézését.

Quote from: Zsoltika88Csepel on 2006-10-13, 19:58:37
Lesz folytatás a 105. résztől valameddig még idén valahol valamikortól. Még csak ennyit lehet tudni. :D

Hol hallottad?
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


csacsa

Quote from: Zsoltika88Csepel on 2006-10-13, 19:58:37
Lesz folytatás a 105. résztől valameddig még idén valahol valamikortól. Még csak ennyit lehet tudni. :D

ezt akartam kérdezni én is...
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

Zsoltika88Csepel

Molnár Ilona mondta a Con-on, hogy újabb adag Inu-részt kaptak lefordítani.

Egyébként az RTL-en már nem vágva lenne az Inu - ha lenne -, mert 12-es karikával mégegyszer nem próbálkoznak.
Az első 18 részt leadták hajnalonként 16-os karikával.
Vágás az ORTT miatt készült a 19-52 részekre, csakhogy még a vágott verzió miatt is kaptak hatósági büntetéseket.
A német RTL 2 is vágja az Inu-t, pedig náluk tudtommal FSK 14 a korhatár, ami azt jelenti, hogy nappal vetítik vágva.

csacsa

csak azt nem éretem, hogy minek adnak le vmit, ha megvágják. Adják később vagy magasabb korhatárral, és elkerülhető ez a kivagdosós hülyeségtenger... :lol:
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

Titkos

Quote from: csacsa on 2006-10-14, 11:29:47
csak azt nem éretem, hogy minek adnak le vmit, ha megvágják. Adják később vagy magasabb korhatárral, és elkerülhető ez a kivagdosós hülyeségtenger... :lol:

Ez teljesen igaz, de tudod mikor fog az RTL klub "feláldozni" egy délutáni szappanoperát vagy egy esti B kategóriás akciófilmet egy "nyamvadt rajzfilm" miatt... :ejj:
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Zsoltika88Csepel

Hát igen, pedig csak napi 25 percről lenne szó.

Zsiga

Quote from: Zsoltika88Csepel on 2006-10-14, 16:57:33
Hát igen, pedig csak napi 25 percről lenne szó.
Nem arról van szó hogy a csúnyagonosz RTL Klub nem akar animét játszani nektek, hanem arról hogy ők a reklámbevételekből élnek. Szerinted hányan nézik meg az InuYasha-t és hányan az éppen atuális kedvenc dél-amerikai sorozatot? 1:100? 1:1000? Na a közepében lévő reklámblokk értéke egyenesen arányos a nézettséggel. ;)

Zsoltika88Csepel

#355
Felőlem rakjanak reklámot az Inu-ba is, kibírom.

Péntekenként 21 óra és éjfél között lenne elfogadható nézettsége az Inu-nak is szerintem.

csacsa

Quote from: Zsiga on 2006-10-14, 17:22:10
Quote from: Zsoltika88Csepel on 2006-10-14, 16:57:33
Hát igen, pedig csak napi 25 percről lenne szó.
Nem arról van szó hogy a csúnyagonosz RTL Klub nem akar animét játszani nektek, hanem arról hogy ők a reklámbevételekből élnek. Szerinted hányan nézik meg az InuYasha-t és hányan az éppen atuális kedvenc dél-amerikai sorozatot? 1:100? 1:1000? Na a közepében lévő reklámblokk értéke egyenesen arányos a nézettséggel. ;)

Japánban is van reklám az animékben. szerintetek miért vannak a részek közepén átvezetők?? :confused: :confused:
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

Zsiga

Nem értitek. ;)
Egy brazil sorozatot, vagy egy mónikasót, vagy egy Amerikai Ninja 52-t megnéz 100-200ezer ember, míg egy InuYasha-t 5-10ezer. Az előtte/utána/közben lévő reklámot  kb. ugyanennyien. Az RTL meg a nézettség függvényében kap pénzt a reklámokért. Érthető? :)

csacsa

Értjük mi zsiga, csak nem akarjuk elfogadni... :comp:
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

Lythis