Main Menu

Ergo Proxy

Started by Ramiz, 2006-02-12, 23:58:24

Previous topic - Next topic

death_scythe

Nagy hajrával behoztalak titeket, kiváncsi vagyok mit szóltok majd a 15-ik részhez. Én sepciel (lehet velem van a baj) vertem a fejemet a falba és azt üvöltöztem hogy "miért?, miért?".

Ui.:tudom hogy még csak nyersben van kint de én nem tudok várni  :ejj:
   
I am Madlax.  I am the pain when you touch the truth.  The existance born from sadness.

kikuchiyo

/topic necrophilia mode on/

Ezt most találtam:
Smink Real módra
Failure is the default option

Prof. William

Hm...Ez végre mindent megmagyaráz....

RE@L

Quote from: kikuchiyo on 2006-07-31, 20:17:22
/topic necrophilia mode on/

Ezt most találtam:
Smink Real módra

:D

Vki nézi még a Proxy-t? Megéri még egyáltalán? Én valahol leáltam amikor [spoiler]kiderült hogy a srác Proxy...[/spoiler] Emlékszem  pedig már kezdtem megkedvelni az openinget is.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

kikuchiyo

Néznénk, ha a Shinsen-subs nem vonult volna el kollektíven nyaralni. Felirat nélkül meg attól tartok, keveset értenék belőle.
Failure is the default option

roderick

Hosszas net és időhiány miatt énmég most próbálom behozni az eddig kijött részeket. Továbbra se állítom hogy rossz sorozat lenne, csak kicsit túl összevissza (attól hogy elszállt a rendezés még nemlesz "zOMGdeep") meghát ugye túl nagy volt előtte a hype az sose jó, ráadásul ugye telejsen más a történet mint amit vártunk. Lehet nem lesz majd örökérvényü klasszikus, de a jelenleg futó sorozatok között azért kiemelkedöbb.
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

kikuchiyo

#156
UP, merthogy kijött a 15. rész.
Méghozzá milyen rész...
Ezek elmebetegek, komolyan.

Edit:  Sőt, a 16. is.

A "mintha minden résznél más sorozatot néznék" effektus továbbra is érvényben van.
Az előző egy Legyen ön is milliomos-paródiába bújtatott infodump volt, ez meg arról szólt, hogy vesztegeltek a puszta közepén, unatkoztak és veszekedtek, valamint Real lekiabálta Vincentet, hogy miért nem képes lehajtani a WC-ülőkét. (Nem vicc!)

Szerk: kijött a 17. rész is!

Határozottan tetszik a tempó, amivel a fiúk dolgoznak.
Failure is the default option

kikuchiyo

doublepost, de valahogy fel kell hozni a topikot...

Azt kell mondjam, hogy nagyon jó volt ez a 17. rész. Izgalmas volt, sikerült megoldani, hogy több szálon fusson a cselekmény, mégse essen szét az epizód, és a korábbi események közül is sok minden a helyére került. Ez a rész jól mutatja, milyen kár, hogy az eleje-közepe felé céltalanul tévelygett a sorozat, mert egyébként volt (van) benne potenciál. Ha a továbbiakban mindegyik rész ilyen jó lesz, és a kivitelezés szintje is legalább ilyen lesz, akkor még megmentheti magát az Ergo Proxy a fájdalmas földreérkezéstől.
Failure is the default option

Project_2501

Quote from: kikuchiyo on 2006-08-19, 01:17:57
...
Határozottan tetszik a tempó, amivel a fiúk dolgoznak.
Ezzel egyetértek ;)

18. rész
"...We aren't even sure that project 2501 really is a bug. Originally the purpose of this project was to..." quotation from GITS

Project_2501

#159
Only Spoilers [spoiler]
16. rész : Szerintem az Ergo Proxy egyik legviccesebb része volt amikor Pino kisminkelte magát és utána Vincent is megpróbálta utánozni Real "make up"-ját  :lul: Az sem volt rossz amikor Pino utánozta Real reakcióját a pattanás felfedezésénél :D

17.rész : Kicsit sajnáltam azokat a lényeket a barlangban : a levegő ami életben tartja őket lassan ható mérgével végez is velük  :ejj: Azt nem értettem pontosan, hogy a "Director-General" (aki mint megtudtuk Pino apja  :eek: ) adatainak törlése a rendszerből, hogyan (szép magyar szóval élve) trigger-elte az atomtöltetek kilöüvését, de nagy húzás volt !

18. rész : Több részen keresztül azon szenvedtek Vincent-ék, hogy eljussanak "Moscow"-ba erre kicsivel több mint egy hidrogénbomba hatáskörnyivel a cél előtt megsemmisítik a végállomást  :wtf: Azért csak sikerül összerakniuk a "puzzle"-t annyira, hogy rájöjjenek, hogy Proxy nője Romdou-ban van fogvatartva, szóval téphetnek vissza oda ahonnan elmenekültek (grrr... agyrém) Mr. Director-General-t jól megdícsérik, hogy nukleáris hulladék temetővé degradálta "Moscow"-t és folytathatja tevékenységét. (Tisztára mint a Magyar politikában  :_piszka: bocs az off-topic-ért  :hehe: ) Daedalus nem sokat vacakolt Real visszaszerzésén : ha nincs igazi majd felnevel magának egy másikat :3x3: [/spoiler]
"...We aren't even sure that project 2501 really is a bug. Originally the purpose of this project was to..." quotation from GITS

kikuchiyo

[spoiler]Igazából azt már korábban is tudtuk, hogy Pino apja, vagy gazdája, vagy tulajdonosa vagy mije Raul.
Kb. azzal kezdődött a sorozat, hogy Vincent, mint friss polgár, elment az igazgatóhoz megszerelni Pinot.
Mondjuk nem teljesen értem a dolgot, mert az elején mintha meg akart volna szabadulni Pinotól (mint minden jó Romdeau-i polgár, ő is termelte a szemetet, és ebbe a megunt autorave-ek lecserélése is beletartozott), de a 17. részben, miután meglátta a Vágó_István_proxy közvetítésében Pinot, valami olyasmit motyogott, hogy "[Vincent,] te vagy az, aki mindent elvettél tőlem" - és ekkor Pinot mutatták. Ilyen fontos lett volna neki, hogy képes emiatt lerombolni egy másik várost?

Daedalus meg nem kispályázik. Átment loliconba.[/spoiler]
Failure is the default option

roderick

[Spoiler]Nem valami olyasmi volt, hogy a felesége és a gyereke halt meg, mikor Vincentet üldözte a Proxy az elején? vagymi... régen volt már[/Spoiler]
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

kikuchiyo

(izgalmas lehet ez a beszélgetés azoknak, akik nem kattintanak a spoiler gombokra...)

[spoiler]Lehet, én sem emlékszem már pontosan, de nem tudom, hogy a "feleség" és "gyerek" szavaknak van-e értelme egy olan társadalomban, ahol az emberek gyárban készülnek, nem természetes úton. Vagy ezt is félreértem?[/spoiler]
Failure is the default option

RE@L

Quote from: kikuchiyo on 2006-08-29, 14:12:05
(izgalmas lehet ez a beszélgetés azoknak, akik nem kattintanak a spoiler gombokra...)

[spoiler]Lehet, én sem emlékszem már pontosan, de nem tudom, hogy a "feleség" és "gyerek" szavaknak van-e értelme egy olan társadalomban, ahol az emberek gyárban készülnek, nem természetes úton. Vagy ezt is félreértem?[/spoiler]

Nem merek rákattintani, inkább folytatnom kéne a sorozatot :)

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Shali

[spoiler=így 14 rész után a véleményem]
Nagyon kíváncsi voltam erre a sorozatra, amikor elkezdtem nézni, kb az első 9 részig tetszett is. Vincent Law számomra egy antipatikus szereplő, amikor lezúgott a szellőzőből, akkor reménykedtem, hogy megszabadul tőle a történet, el is szontyolodtam, amikor kiderült, hogy él. Az elején nagyon tetszett a város, a gyártott emberek, a bürokrácia, aztán csak hogy ne örüljek, jól elhagyták a várost, hogy a semmiben barangoljanak, és az is kiderült, hogy akit a legkevésbé szerettem, az a fő-fő hős. Plusz most már kicsit olyannak tűnik a történet, mintha a Hegylakót nézném, minden részben kinyír még egy proxyt, és közben mindig megállapítja, hogy folytatnia kell az útját, hurrá.
A megfertőződött autoravek egy nagyon érdekes szálnak tűnik, remélem a végkifejletben is nagy szerepük lesz, meg azt is remélem, hogy egy érdekes fordulatot vesz a közeli epizódokban a történet.
Mindenesetre eddig csalódás \=[/spoiler]
when in trouble, when in doubt, run in circles, SCREAM and SHOUT!!

kikuchiyo

20. rész: újabb adag random mindfuck. Szerintem ők maguk se tudták, hogy mit akartak kihozni a sorozatból...

[spoiler]Az elején olybá tűnt, hogy visszaértek Romdeauba, és valahogy Vincent személyisége belekerült Realba, mindent látott és hallott, amit az, de nem tudta irányítani. Aztán feltűnt egy eddig nem látott szereplő, kérdezem magamban, hogy ki ez a nő, biztos egy proxy. Hát persze, hgoy igazam lett. :lame: Voltak közben még holmi egymásba ágyazott hallucinációk meg hipnotizálások, de a végén csak arra ment ki az egész, hogy a proxy meg akarta öletni Real-lal Vincentet (vagy fordítva).[/spoiler]
Failure is the default option

Shali

20? Honnan szedted?
when in trouble, when in doubt, run in circles, SCREAM and SHOUT!!

kikuchiyo

Tokyotoshoról
Failure is the default option

Project_2501

A "tökjótesó" :) után a második legjobb Ergo Proxy lelőhely : pino-no-usagi :jee:
"...We aren't even sure that project 2501 really is a bug. Originally the purpose of this project was to..." quotation from GITS

kikuchiyo

Fájdalmas földreérkezésnek néz elébe ez a sorozat (ha még nézi egyáltalán valaki), most két résszel a vége előtt már elővettek valami Human Complementation Projectet is, ami elvileg az egész mögött állt volna.
Failure is the default option

Project_2501

"...We aren't even sure that project 2501 really is a bug. Originally the purpose of this project was to..." quotation from GITS

Calintz

#171
Quote from: Project_2501 on 2006-10-08, 08:48:47
Ennek is eljött az ideje  :bruhuhu:

Ergo Proxy 22
Ergo Proxy 23 [FINAL]



Nekem valamiért a Pini no Usagitól naon nem akar jönni
I just don't belong to this World...lets create a new one.

Kadaj

Which Advent Children character are you? Find out here!

RE@L

Kicsit, izgalommal várok egy spoilermentes rivjút majd, hogy érdemes-e végignézni mert én valahol 9-12. rész körül abbahagytam. Amúgy kis érdekességet fedeztem fel újfent internet sötét bugyraiban. Shinchiro Watanabe uraság írta a 19. rész Storyboardját.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Manitu

Quote from: RE@L on 2006-10-09, 22:22:53Amúgy kis érdekességet fedeztem fel újfent internet sötét bugyraiban. Shinchiro Watanabe uraság írta a 19. rész Storyboardját.
Az egyik legsz*rabb rész az egész, amúgy is több sebből vérző, selejtes sorozatban... éppen itt tartok benne. Ennél gyengébb talán csak a [spoiler]legyenönismilliomos[/spoiler]rész volt :ejj:
Most már azért végignézem, ha már Március óta gyűjtögettem a részeket, hogy majd egyben megnézem :Eztneked: Az eddigi 19-ből talán ha három rész volt, ami értékelhető.


Calintz

#174
Quote from: death_scythe on 2006-07-07, 20:30:15
Nagy hajrával behoztalak titeket, kiváncsi vagyok mit szóltok majd a 15-ik részhez. Én sepciel (lehet velem van a baj) vertem a fejemet a falba és azt üvöltöztem hogy "miért?, miért?".

Ui.:tudom hogy még csak nyersben van kint de én nem tudok várni  :ejj:

Nyersbe? Ezt h érted?

a 16os részben
Azt h csinálta Lil h eddig nem volt pattanása most meg lett?XDXDXD


Na ledaráltam az egészet, szerintem azért a vége jó...elégé jó
I just don't belong to this World...lets create a new one.

Kadaj

Which Advent Children character are you? Find out here!

Yakumo

Quote from: Calintz on 2006-10-12, 14:54:20
Nyersbe? Ezt h érted?
RAW-ban. (még nincs fordítás= eredeti hang csak, no felirat= nem érted, csak nézed^^) ;)

Project_2501

[spoiler]Elég "összzevissza" egy sorozat volt az biztos, meg kellene még 1x nézni ahhoz, hogy jobban összeálljon a kép, de valószínűleg ezt nem fogom egyhamar elkövetni. A "Daedalos és Icarus" mondára hajazó rész nagyon kiszámítható volt, ettől függetlenül egész jól muatatott Real  szőkén :redface: Hogy miért volt 2 darab Proxy 1 :confused: az még nekem sem egészen világos. Viszont az tény és való, hogy a záró képsor az egyik legjobb végjelenet amit valaha láttam !  :cool: Egyszerű szituáció, lezárt múlt, elvarrt szálak és a következő évad ígérete is benne volt Vince mosolyában  :lazza: [/spoiler]
"...We aren't even sure that project 2501 really is a bug. Originally the purpose of this project was to..." quotation from GITS

Calintz

Quote from: Yakumo on 2006-10-13, 19:15:36
Quote from: Calintz on 2006-10-12, 14:54:20
Nyersbe? Ezt h érted?
RAW-ban. (még nincs fordítás= eredeti hang csak, no felirat= nem érted, csak nézed^^) ;)
Tudom mi a RAW azt nem értettem miért kellene RAWba mikor már kinnt van felirattal...
A vége a legjobb, nem az utolsó rész hanem a végeXD Az visz mindent
[spoiler]
Nem elég Vincenek 2 személyiség neki 4kellXD
[/spoiler]
I just don't belong to this World...lets create a new one.

Kadaj

Which Advent Children character are you? Find out here!

Manitu

Quote from: Calintz on 2006-10-20, 14:58:44
Tudom mi a RAW azt nem értettem miért kellene RAWba mikor már kinnt van felirattal...
:lol: Azt is megnézted mikori postra reagáltál? Amikor az íródott, még nem volt sub.


nephotep

ejj de lassan jön pinorol....nincs kedve valakinek feltennu ftp re?:)