Main Menu

Ergo Proxy

Started by Ramiz, 2006-02-12, 23:58:24

Previous topic - Next topic

Ramiz

#60
Quote from: roderickEnding szám (aminek elvileg az openingnek kellet volna lennie) a Radiohead-töl a Paranoid Android, ami már nemis egy mai darab. Amúgy most olvastam hogy lesznek a Szigeten! JÍÍÍÍHÁÁÁÁW!
:merci:

Quote from: kikuchiyoElnagyoltnak, igénytelennek tûnik a szereplõk megrajzolása.
Ez csak a látszat. Ez amolyan Samurai Champloo-szerû látszat-elnagyoltság.

Quote from: kikuchiyoJó lenne, ha nem lenne [COLOR="LemonChiffon"]Elfen Lied[/COLOR] ebbõl.
Szerintünk is... :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Venom

#61
Nekem speciel tetszett a mészárlás a csarnokban... végre nem egy sorozat, ahol  minden halott visszatér, ahol minden sebesülés begyógyul seccperc alatt, ahol egy csepp vér se hullik a harcok során. Elnagyolt volt egy kicsit, viszont realistább volt, mint sok másik anime amit láttam.

A mozdulatlan emberek pedig nem azért mozdulatlanok, mert lusták voltak megrajzolni õket. A mozdulatlanság, szerintem, két dolgot hivatott ábrázolni. Egy, hogy az emberek egy rakat birka akik teljesen lefagynak és nem értik mi történik körülöttük. Kettõ, hogy az emberekhez képest annyira gyors a Proxy, hogy szinte egyhelyben állnak amíg a Proxy halad. (Ez persze így nem teljesen igaz, Vincent nagyon is tudott menekülni elõle.)


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Ramiz

Quote from: Venom(Ez persze így nem teljesen igaz, Vincent nagyon is tudott menekülni elõle.)
Mondjuk azt sem tudni, hogy Vincent kiféle-miféle. :) Valószínûleg csak látszatból menekült.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Venom

Quote from: RamizMondjuk azt sem tudni, hogy Vincent kiféle-miféle. :) Valószínûleg csak látszatból menekült.

Ez tuti biztos. :) Ha megfigyeled, folyamatosan visszakézbõl lövi a Proxyt, de egyszer se lõ mellé. Na most ez vagy túlzás, vagy utalás arra, hogy azért kicsit több, mint aminek látszik. Aztán ott van a nyaklánc, amin úgy tûnik valami titkos információ van. A rész végén pedig úgy tûnik kész harcolni. Kinyitotta a csipáját a drága. :)


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

roderick

All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

RE@L

Kiadták a 2. rész 720p-s változatát is (remélem nem téveszettem el a felbontást 1280*720) http://www.tokyotosho.com/details.php?id=12416

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

kikuchiyo

Mindjárt le is szedem a 3. részt...
Failure is the default option

Venom

Ez a sorozat, így a harmadik részt megnézve, határozottan be akar törni kedvenceim listájára, és eddig minden esélye megvan rá!


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

kikuchiyo

Hát nekem egyelõre csak a reményem kezd visszatérni, hogy talán mégis lesz ebbõl valami. :)

Akik pedig arra tippeltek, hogy a nyámnyila kis Vincent esetleg több, mint aminek látszik, azok nyertek egy hangszórót.
Failure is the default option

Ramiz

Quote from: kikuchiyoAkik pedig arra tippeltek, hogy a nyámnyila kis Vincent esetleg több, mint aminek látszik, azok nyertek egy hangszórót.
Én beérem egy sörrel is, légyszíves utald a folyószámlámra (hahaha).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

RE@L

Kezd jó lenni. Opening képi megjelenítése nagyon tetszik, viszont a zene szerintem nagyon nem ilik hozzá :(

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

roderick

Opening nekem is tetszik, habár már annyira nem egyedi ez a stílus, sööt... de legalább jól néz ki... Zene viszont tetszik nekem, mondjuk már naon beleéltem magam, hogy azért opening lesz a radiohead számból, dehát ez van :)

Kicsit azért mintha stílust váltott volna a sorozat vagynemtom... felteszem az elsö részeket direkt csinálták "megkapósra" és mostmár indul valami történetféleségis vagynemtom. Kisrobotkislány viszont annyira idegesít hogycsak na... legalább ne lennének olyan amorf lábai:)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

RE@L

Mindjárt jön a negyedik rész is feliratozva: http://www.tokyotosho.com/details.php?id=12752

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Ramiz

#73
BTW az usteamre nincs kedve valakinek feltenni az új részeket (aki úgyis mindig gyorsan letorrentezi)? :)

edit: na csak lejött a 3. rész. Érdekesnek tûnik, de nagyon sok a sejtetés, tipikusan az az anime, aminél csak utólag derül ki, hogy jó-e vagy nem. Mindenesetre egy-két béna jelenet volt benne (például ahol [COLOR="LemonChiffon"]Vincent menekül az õr elõl, miután meghalt az autorave-je[/COLOR]), a fanservice is béna lett és egyszerûen szükségtelen ebbe az animébe, meg az is tipikus sablon, hogy a hosszú hajú fickó (aki semmit sem csinál, csak cool és szigorú arcot vág...) amikor csak rátámaszkodik a zongorára, egy tökéletes szûkített akkord "keletkezik" (a hangulat kedvéért...). Szóval vannak benne ilyen bénaságok. Bár talán ilyenek nélkül nem is lehet animét csinálni... aki csodákat vár, mindig talál valami apró piszkot. Mindenesetre ez nem azt jelenti, hogy ne tetszene vagy ne várnám a folytatást. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Dreamcleaver

Nem tudom egyesek miért annyira fanservice ellenesek, kezd kicsit uncsi lenni. Nekem kifejezetten hiányoznának. :) Semmit nem ront a hangulaton. Az már inkább, hogy eddig az Ergo Proxy világa eléggé sablonos, de ha jól fordulnak a történet szállai még javulhat. Eddig olyan "nem is rossz, lehet még belõle valami" érzésem van a sorozattla kapcsolatban.

Kérdés: [COLOR="White"] Vincent=2nd proxy? (megjelenési sorrendben) Sok mindent megmagyarázna. Pl hogy hogyan került a medálja a csaj lakására, hogy miért nem bántotta, csak megérintette az ajkait és könnyezett, hogy miért üldözte a másik proxy.[/COLOR]

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Venom

Dreamcleaver: Érdekes felvetés. Azonban csak akkor mûködne a dolog, ha az illetõ utána mindig amnéziát kapna, ugyanis õ határozottan kijelentette, hogy fingja nincs arról ami körülötte folyik.


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

RE@L

Szerintem itt jön képbe még a Cogito szérum (Latinul=gondolkodni(gondolkodom)

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Dreamcleaver

Hát én egybõl azt vágtam le, hogy azért "Cogito" a vírus neve, mert öntudatra ébrednek az auto-ravek, elkezdenek "gondolkodni".

Egyébként lehet, hogy sablonos elem, de a kiscsajszi a nyuszi ruhában a nagy zsákkal iszonyat kawaii volt. :)

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

RE@L

Érdekes volt még 4chan on is az 1 ik thread miszerint "Cogito Ergo Proxy" és gondolkodjunk valószínüleg a régi öreg latin mondásnak nagyon is sok köze kell legyen a sorozathoz miszerint: Cogito Ergo Sum (Gondolkodom tehát vagyok)

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

kikuchiyo

A topik süllyedését megelõzendõ, tájékoztatom a tisztelt közönséget, hogy kijött a 4. rész feliratosan.
Failure is the default option

Ramiz

Quote from: DreamcleaverNem tudom egyesek miért annyira fanservice ellenesek, kezd kicsit uncsi lenni. Nekem kifejezetten hiányoznának. :)
Mert a közönség kiszolgálása mindig elgagyítja a filmeket. Nézd meg, mi történt Hollywooddal.

Quote from: DreamcleaverKérdés: [COLOR="White"] Vincent=2nd proxy? (megjelenési sorrendben) Sok mindent megmagyarázna. Pl hogy hogyan került a medálja a csaj lakására, hogy miért nem bántotta, csak megérintette az ajkait és könnyezett, hogy miért üldözte a másik proxy.[/COLOR]
Elképzelhetõ. Bár nem úgy néznek ki ezek a szörnyek, mint akik vissza tudnának alakulni, és idáig elég realista volt a sorozat. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Alkyra

Vlk tudna nekem adni egy linket vagy magyarázatot, hogy mi is ez a sorozat?
Elõre is köszi.

Ramiz

Quote from: AlkyraVlk tudna nekem adni egy linket vagy magyarázatot, hogy mi is ez a sorozat? Elõre is köszi.
Texhnolyze-re és GitS - SAC-ra és Blame!-re emlékeztetõ hangulatú anime sorozat, ami a 4. résznél tart, úgyhogy sok okosságot nem tudunk mondani. :) A rajzolása nekem nagyon bejön, másoknak kevésbé, ahogy írták. A sztoriból nem sokat lehet még tudni, innen még lehet jó is meg rossz is. Lepusztult világ, lehet, hogy a Föld, nem tudni, az emberek egy mesterségesen fenntartott városnyi méretû "paradicsomban" élnek (nyilván sok ilyen van), ahol jók az életkörülmények. Kint rosszak, sötét van és szél, brrr. :) Vannak autorave-nek nevezett robotok, amik elvileg könnyítik a "gazdájuk" életét, gyakorlatilag azonban rajtuk keresztül mindenkit kontroll alatt lehet tartani és meg lehet figyelni. Van még 2 csúnya szörny is, egylõre csápok nélkül (sajnos - bár én másmilyen fanservice-t képzelek el, mint Dreamcleaver :lol: - just jokin). Kb ennyi.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Alkyra

Olvastam róla leírást.
Eddig nagyon bejönn. belekukkantunk.:)

RE@L

Rajzolás nekemis tetszik viszont a feliratok egyenlõre pocsékok :( Lir Meyer-t még mindig nemtudják így írni és az Autoraive-t se tudják így leírni pedig már a sorozatban láthattuk papíron (ergo nem kiejtés/hangzás után)
4. rész se volt rossz, de mintha abszolúte ellentétben áll az elsõ két rész pörgése az utóbbi két  résszel ami megjegyzem nemfeltétlenül rossz de remélem nem végig lehúzós lesz.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

kikuchiyo

Én speciel örültem, hogy kitágult egy kicsit a horizont, és vsz., hogy a sorozat jelentõs része a városon kívül fog játszódni.

Az meg, hogy mi volt angolul leírva, nem sokat jelent. A japánok ugyanis krónikusan nem tudnak angolul. Néha egészen hajmeresztõ hejesirássí hubákatt tudnak elkövetni.
Failure is the default option

RE@L

Yup, Engrish =)

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Ramiz

Quote from: kikuchiyoAz meg, hogy mi volt angolul leírva, nem sokat jelent. A japánok ugyanis krónikusan nem tudnak angolul. Néha egészen hajmeresztõ hejesirássí hubákatt tudnak elkövetni.
Olvastam egy ilyen kifejezést, hogy "Japenglish". Találó. :) Azt bírom, hogy az animékben és a filmekben a japánosított angol szavakat olyan hatásossággal és tisztelettel ejtik ki. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

RE@L

Amúgy itt van nagyon sok ilyen poén : http://www.engrish.com/

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Próféta

Quote from: RE@LAmúgy itt van nagyon sok ilyen poén : http://www.engrish.com/
Nagyon :_off: , de volt egy ilyen szkeccs a Monty Python's Frying Cilcus-ban, "Elzsébet kilályné" néven, ahol japán volt a filmrendezõ, és mindenki végig engrishül beszélt :)
Amúgy meg "Lip my stockings" :D