Main Menu

Death Note /Spoiler!/

Started by Sancho, 2006-10-08, 02:19:09

Previous topic - Next topic

roderick

Amúgy van arról hír hogy az egész mangát feldolgozzák vagy csak egy részig? Mert bevallom én csak félig olvastam.. könnyen kitalálható hogy miért:)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Manitu

Biztos van, bár én nem nagyon kerestem :)
Az anime 37 részes lesz, a manga meg csak 12 kötet, lehet kalkulálni. Szvsz bőven belefér az egész, nem kell agyonnyújtani.


Prof. William

Ezért 37 rész. gondolom úgy gondolták 26 részél azét kicsit több de nem akarták 52 részig húzni. :) (Pedig a 37 nem nagyon illik bele a anime 13/26/52 sémába.)

roderick

Biztos eltanulták az amcsiktól, hogy karácsonykor meg egyébb ünnepekre lehet egy kis szünetet tartani :)

Amúgy csak azért kérdeztem, mertmint utalva is volt rá, az elsö részben ugyesen csak pár oldalt sikerült feldolgozni, isten tudja mennyire tudják elnyújtani ha akarják. Filmben is csak az elsö fele lett feldolgozva, mondjuk ott alapból tervbe volt a 2. rész is a maradékra.
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Draconire



Draconire

Ez egyre jobb lesz, tetszik ez a nyomozós stílus!
+el kell ismerni: a 'kameraállások' nagyon hangulatosak :cool:

Alkyra

Isteni. Egyszerűen imádom. A karakterek, a kamerabeállások L logikája s csapdái egyszerűen túl jók.XD
Mostmár biztos, hogy megveszem a mangát.^^  :whoah:

chilip

Én inkább az Animét nézem, elég mangát nézek a neten már. És eggyet kell értsek veled :D

Sancho

Valahogy én is igy vagyok vele, hogy ez az anime kezdi el foglalni a kedvenc animék között a helyét... :)
A mangát is elkezdem szedni, de nem olvasom nem lövöm le az animét... :)

noriko

Quote from: roderick on 2006-10-10, 23:51:47
Amúgy van arról hír hogy az egész mangát feldolgozzák vagy csak egy részig? Mert bevallom én csak félig olvastam.. könnyen kitalálható hogy miért:)
Én valahol azt olvastam, hogy csak a feléig csinálják az animét. 
nagy[spoiler]vagyis L haláláig.[/spoiler]

És most biztos virtuálisan meg fogtok püfölni ezért, de nekem eddig nem tetszik az anime. Mondjuk azt elismerem, hogy az az öldöklős montázs valóban ötletes volt.. Ám az egész összhatása valahogy nem az igazi. Már az intro is zavaró volt (főleg Light vörös hajjal!), aztán meg úgy éreztem, mintha kissé túlzásba vinnék a hatásvilágot (sejtelmes zene a háttérben, kyrie eleison, alatta meg blablabla), és emelett a történet meg olyan összekapottnak tűnt. Valahogy olyan érzésem támadt, hogy ha nem olvastam volna a mangát, nem biztos hogy felfognám, hogy miről is fog szólni a történet. Bár lehet, hogy épp az zavar, hogy már tudom miről szól...  Ryuk hangja sem passzol annyira. Light seyuu-je viszont jó lett. Meg talán L-é is, de még nem kiabálom el (Yamaguchi Kappei...Inuyasha..hmm..végülis működhet). Mindenesetre a manga szerintem ezerszer jobb, izgalmasabb, egyik kedvencem és mindenkinek ajánlom! (bár a végét szerintem annak is összekapták, annak ellenére, hogy a fent említett spoileres rész után meg kissé lelassult a sztori. ehh semmi sem tökéletes :P)
"I wish I could, but I don't want to."

Prof. William

De ha a feléig is csinálják, biztos lessz 2. szezon. :) Reméllem.

Szacsi

Az intro tényleg borzalmas. Képileg tetszik, de az a zene alatta. Egyáltalán nem illik a Death Note-hoz  :ejj:

Calintz

#43
Quote from: Szacsi on 2006-10-18, 21:57:32
Az intro tényleg borzalmas. Képileg tetszik, de az a zene alatta. Egyáltalán nem illik a Death Note-hoz  :ejj:
Szerintem tőkéletesen...
Én hétfőn kezdtem...és szerintem ez a legjobb ötlet amit ember eddig kitalált a Fűrész óta...Nekem is kellene ilyen Death Note:) Bár akkor lehet nagyon kevés ember maradna:) De nekem ebben a Shinigamik nem tetszenek:( Manga nekem is kell pedig én nem szeretem a mangákat...valaki tudna adni valamien címet?
A 3.rész rawban fenn van.
I just don't belong to this World...lets create a new one.

Kadaj

Which Advent Children character are you? Find out here!

Manitu

Quote from: Calintz on 2006-10-18, 23:59:22De nekem ebben a Shinigamik nem tetszenek:( Manga nekem is kell pedig én nem szeretem a mangákat...valaki tudna adni valamien címet?
Pedig Ryuku olyan aranyos :D Csak a hangja lehetne egy kicsit... túlvilágibb...
Manga: #lurk@irc.irchighway.net


Calintz

Quote from: Manitu on 2006-10-19, 01:14:05
Quote from: Calintz on 2006-10-18, 23:59:22De nekem ebben a Shinigamik nem tetszenek:( Manga nekem is kell pedig én nem szeretem a mangákat...valaki tudna adni valamien címet?
Pedig Ryuku olyan aranyos :D Csak a hangja lehetne egy kicsit... túlvilágibb...
Manga: #lurk@irc.irchighway.net
És ha nincsen Mircem?
I just don't belong to this World...lets create a new one.

Kadaj

Which Advent Children character are you? Find out here!

Manitu



Calintz

Quote from: Manitu on 2006-10-19, 11:22:53
Quote from: Calintz on 2006-10-19, 10:52:54
És ha nincsen Mircem?
:lol: Akkor felteszed :D
De én nagyon régen használtam nem igazán nem tudom már h kell nincsen már hely?:(
I just don't belong to this World...lets create a new one.

Kadaj

Which Advent Children character are you? Find out here!

Draconire

#48
3. rész
szerk: Jó rész volt ez is, kíváncsi vagyok, hogy aki követi Kirát az miért teszi + hogy Kira, hogy intézi el.

Calintz

Quote from: Manitu on 2006-10-11, 00:16:26
Biztos van, bár én nem nagyon kerestem :)
Az anime 37 részes lesz, a manga meg csak 12 kötet, lehet kalkulálni. Szvsz bőven belefér az egész, nem kell agyonnyújtani.
Én 108 mangát találtam az akkor mennyi kötet...Bár öszinte leszek az első kettőt elolvasva(bár nem szeretek mangát olvasni), szerintem az anime jobb, nekem még a hangokkal sincsen bajom, nem értem mit kell elképzelni a hangokat...akkor ugyis csalódás lesz csak...Szerintem remek az anime nekem SOKKAL jobban tetszik eddig
I just don't belong to this World...lets create a new one.

Kadaj

Which Advent Children character are you? Find out here!

csacsa

12 kötet vagyis a teljes manga a bónusz kötet kivételével.
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

Calintz

Quote from: csacsa on 2006-10-20, 10:28:16
12 kötet vagyis a teljes manga a bónusz kötet kivételével.
De ez nekem valahogy soknak tünik h 12 kötet =108 manga...de hisztek nektek attól még
I just don't belong to this World...lets create a new one.

Kadaj

Which Advent Children character are you? Find out here!

Lokids

A Death Note-val csak 1 baj van... hetente jön... Félóránként  jobb lenne. :D :D
Remélem Light/Kira a végén csúnya halált hal, nempedig csak lelövik oszt jóvan.
Egyébként kb mikor jön be a többi gyilkoslelkü követő?

Dreamcleaver

Melyik a jobb sub? TW vagy Live-Evil?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Draconire

Quote from: Dreamcleaver on 2006-10-21, 21:04:45
Melyik a jobb sub? TW vagy Live-Evil?
Szerintem TW, mintha egy kicsit jobb lenne a képminőség is, a felirat meg mindkettőnek jó.

kikuchiyo

Akartam is kérdezni, hogy melyik a legjobb képminőségű változat? Én a C1-et és a Live-Evilt próbáltam eddig, de mindkettő elég vacak volt. Kockásodás, sávosodás, ami belefér.
Failure is the default option

Necrid^

Quote from: kikuchiyo on 2006-10-21, 23:38:36
Akartam is kérdezni, hogy melyik a legjobb képminőségű változat? Én a C1-et és a Live-Evilt próbáltam eddig, de mindkettő elég vacak volt. Kockásodás, sávosodás, ami belefér.

Probáld meg a TW-t is hátha tetszik, én specko maradok a Live-Evilnél engem kicsit idegesitett TW-n hogy amikor beszél a Shinigami fekete felirat van. C1-t pedig még nem láttam.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Calintz

Quote from: Lokids on 2006-10-21, 20:32:38
A Death Note-val csak 1 baj van... hetente jön... Félóránként  jobb lenne. :D :D
Remélem Light/Kira a végén csúnya halált hal, nempedig csak lelövik oszt jóvan.
Egyébként kb mikor jön be a többi gyilkoslelkü követő?

Nézz mangát, én belenéztem 5. az a 3. anime résznek felel meg, nézd 7.ig én addig néztem és megálltam...No nem azért mert rossz, vagy sokkolt, hanem egyszerűen ugy érzem nem mehettek tovább, mert ezt animében kell látnomXD A 7. mangában ami van az nekem viszont már tul sok, egyszerűen a LIGHT helyében akarok lenni mostmár tényleg...
I just don't belong to this World...lets create a new one.

Kadaj

Which Advent Children character are you? Find out here!

Ryxus

Megnéztem az anime első három részét és nagyon tetszik! Érdeklődnék, hogy milyen napokon jönnek ki a sub -os részek és hogy melyik csapat készíti hozzájuk a sub -ot? BTW. el tudnátok árulni, hogy a Toriyama World site -járól honnan lehet letölteni a sub -os részeket?
Fullmetal Alchemist and Bleach 4ever

"If you get close to the sun you just get yourself burnt" - Edward Elric

"Under the mask there is another mask" - Hatake Kakashi

"All of your opinions are rejected!" - Kurosaki Ichigo

Manitu

Jókat tudsz kérdezni :D Szerdánként megy a sorozat japánban, sub értelemszerűen utánna, egy-két-három-iksz nappal.
A kis subolja kérdésre már válaszoltál is, bár ez is az agyonsubolt sorozatok közé tartozik, a TW tűnik a legjobb választásnak.
TW oldalán a Death Note releasekről szóló posztokban ott a link a trackerükre, scarrywatert használják. Vagy próbálkozhatsz az irc csatijukon. De egyszerűbb, ha simán csak felmész bakaupdatesre vagy tokyotoshora, és onnan begyűjtöd a torrenteket.