Main Menu

Death Note /Spoiler!/

Started by Sancho, 2006-10-08, 02:19:09

Previous topic - Next topic

Member

[spoiler=Ez annyira nem lényeges]Ma fordult meg a fejemben a Belvárosi hídon sétálva (majdnem le is sodortak közben :D): Miért nem lehetett L halála utánra egy pszicho-t betenni, akit anno L juttatott a börtönbe és most megszökik, mert ha legyőzi L gyilkosát, akkor  bebizonyítja, hogy mégis jobb L-nél. És csavar, hogy mondjuk ugyanabból az árvaházból valóak. Sztem így nem unnánk magunkat halálra egy L-klón és egy kiégett világjavító "csatáin", hanem Light igazán felköthetné a gatyáját vki ellen, aki még nála is elvetemültebb.[/spoiler]

Megnéztem a 34.-et, annyira feltűnően nem volt f*s, de őszintén nem sok dolog történt. Mintha Near egy csapda felé venné az utat... Viszont ami a legfontosabb:
A KÖVIBEN BENNE LESZ MELLO!!!

Solid Snake

Quote from: Member on 2007-06-12, 21:23:08
Megnéztem a 34.-et, annyira feltűnően nem volt f*s, de őszintén nem sok dolog történt. Mintha Near egy csapda felé venné az utat...

Egyetértek. Ahhoz képest, hogy a 25. rész után eszméletlen tempót követtek, átugortak ~35-40 fejezeten, az utolsó részekre igencsak lelassították a tempót. Az utolsó felvonás mesteri kidolgozásában erősen reménykedek, habár abban biztos vagyok, hogy a mangát jobban követő, több részt (szintén 25, így összesen 50 rész) felölelő második halffal jobban jártunk volna (tegnap 25.-től újranéztem, hihetetlenül gyorsnak tűnik az idegőrlő, megfontolt első félhez képest).

minuszmiki

Hát... Ha követi a mangát (és eddig azt tette), akkor nem látsz mesteri kidolgozást...

Gregory

Quote from: Member on 2007-06-12, 21:23:08
[spoiler=Ez annyira nem lényeges]Ma fordult meg a fejemben a Belvárosi hídon sétálva (majdnem le is sodortak közben :D): Miért nem lehetett L halála utánra egy pszicho-t betenni, akit anno L juttatott a börtönbe és most megszökik, mert ha legyőzi L gyilkosát, akkor  bebizonyítja, hogy mégis jobb L-nél. És csavar, hogy mondjuk ugyanabból az árvaházból valóak. Sztem így nem unnánk magunkat halálra egy L-klón és egy kiégett világjavító "csatáin", hanem Light igazán felköthetné a gatyáját vki ellen, aki még nála is elvetemültebb.[/spoiler]
Nekem ez az alternatíva jobban tetszene  :jee:. Kár, h nem ez lett ;_;


Member

Quote from: minuszmiki on 2007-06-12, 21:46:49
Hát... Ha követi a mangát (és eddig azt tette), akkor nem látsz mesteri kidolgozást...
Kár érte...
Sztem alapból 52 rész lett volna (ezért is van a 25. után egy összefoglaló), csak aztán 37re csökkent a szám. :(

Azért azt remélem, hogy
[spoiler=Aki tudni akarja, hogy ki marad életben és ki nem, NE OLVASSA EL]
Mello még nem hal meg a következőben. Még nem vagyok lelkileg felkészülve erre.[/spoiler]

Solid Snake

Quote from: Member on 2007-06-12, 22:54:42
Sztem alapból 52 rész lett volna (ezért is van a 25. után egy összefoglaló), csak aztán 37re csökkent a szám. :(

Nem, alapból 37 részt terveztek. Ezt már az első rész bemutatása után (vagy talán előtte) bejelentették. A kérdés már csak az: ha már úgyis előre terveztek, akkor miért nem tudtak volna a végére némi logikusságot belecsempészni? Mert így anime-szemmel látva szegény N valóban csak egy L-klón (plusz az X-Kira elmélete anime-ben valóban eléggé randomizált, ergó sucks), pedig a mangában lehetséges, hogy jobban ki van dolgozva (azért mondom, hogy lehetséges, mert a mangánál megakadtam a közepénél, azóta nem olvastam tovább, majd az anime lepörgése után befejezem).

kelvor

Nem hiszem, hogy 52 rész jobb lett volna. Tény, hogy ezek az utolsó részek kicsit összecsapottak, de engem ezek az N+Mello részek sem tudnak annyira lekötni már. Ha még +15 részen keresztül kellene néznem a jól lakott kisovodás és csokievő mester kalandjait tuti felkötném magam.

minuszmiki

N nincs a mangában sem jobban kidolgozva sajnos, az események viszont követhetőbbek. Azt meg, hogy ha követi a mangát, nem lesz mesteri a kidolgozás, azért írtam, mert nekem nagyon nem tetszett a befejezés. Majd ha befejezik az animét, szépen kifejtem.

Member

Ha azok valóban "kalandok" lennének, én kibírnám, de ezek csak az L által kiásott ösvény újra kigyomlálásai. Egyedül Aizawa tevékenysége említésre méltó, még Mello lehetne az, ha más módszerekkel tenne be Light-nak (pl. elfogatná és addig kínozná, amíg be nem vallja, hogy mi is az állás).

REPOST:
Mello Uncensored 1. lap (ez még nem elég fárasztó :redface: )



KeLa

Quote from: Member on 2007-06-12, 22:54:42
Azért azt remélem, hogy
[spoiler=Aki tudni akarja, hogy ki marad életben és ki nem, NE OLVASSA EL]
Mello még nem hal meg a következőben. Még nem vagyok lelkileg felkészülve erre.[/spoiler]
[spoiler=35. Raw]Pedig muszály lesz felkészülnöd :__devil:[/spoiler]




Rage

Ep35: OMGWTFBBQ. Egyebet nem tudok mondani. :p
痛みを感じる方向に、出口がある!

Solid Snake

Quote from: Rage on 2007-06-13, 23:45:34
Ep35: OMGWTFBBQ. Egyebet nem tudok mondani. :p

Akkor nem aggódom. Talán nem cseszik el a végét.  :smile:


Gregory

#1278
Quote from: Rage on 2007-06-13, 23:45:34
Ep35: OMGWTFBBQ. Egyebet nem tudok mondani. :p
:tezsvir:
Ez a rész kifejezetten tetszett  :jee:
Feléledt bennem a remény, h akár még jó [itt most nem bizonyos szereplők halálára, hanem a történet kidolgozottságára gondolok] is lehet a vége.

Member:  :lol:  :cool:

Solid Snake

35. rész

:eek:

Ismét váratlan fordulatok tömkelege, Light aljasabb, mint valaha (bár abban a helyzetben a számára legkedvezőbb helyzetet választotta: öngyilkosságra kényszeríteni Takadát, mielőtt odaérnek a bizonyítékokkal teli helyszínre.

Gyomorforgató látvány volt a tüzes jelenet. Bár nem nagytotálban mutatták, de akkor is sokkoló volt.  :wtf:

Na most már a végső felvonás előtt állunk, a játéktér kiéleződött. 1 hét múlva ugyanitt.  :smile:

Soul

A kék sarokban Near ééééss a piros sarokban KIRA  :smile:.

Dreamcleaver

#1281
Én most jutottam el oda, hogy ezt a sorozatot rohadtul elk*rták a végére. Ez a rész egyszerűen sz@r volt. Sehol sincsenek már a logika alapján kiköveztetett lépések. Near tervéről még mindig semmi. Mello volt olyan hülye, és megmutatt az arcát Takadának és nem motozta meg! A kis szemérmes. A testőrök meg szó nékül lelőtték Matt-et, mert hogy úgyse mondana semmit. Hát lol. De kellett a  :cool: jelenet.

Lightot meg megint a SZERENCSE segíti. Lassan már kezdenek uncsivá válni a "most nincs mást tenni, mint várni" mondatok tőle. És persze a végén mindig neki jön ki jól, de ne mazért, mert előre megtervezte. Ja és mellesleg az öngyilkossági parancs a csajnak, hát az is mák volt. Szerintetek mennyi az esélye annak, hogy egy csaj képes magát felgyújtani egy bezárt teherautó hátsó terében? Mello biztos odakészített neki egy kis benzint meg egy öngyújtót...

Kész volt ez a rész. Én eddig kitartottam a sorozat mellett, de ez a rész nagyon betett.  :ejj:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

kelvor

Quote from: Dreamcleaver on 2007-06-14, 13:23:46
Én most jutottam el oda, hogy ezt a sorozatot rohadtul elk*rták a végére. Ez a rész egyszerűen sz@r volt. Sehol sincsenek már a logika alapján kiköveztetett lépések. Near tervéről még mindig semmi. Mello volt olyan hülye, és megmutatt az arcát Takadának és nem motozta meg! A kis szemérmes. A testőrök meg szó nékül lelőtték Matt-et, mert hogy úgyse mondana semmit. Hát lol. De kellett a  :cool: jelenet.

Lightot meg megint a SZERENCSE segíti. Lassan már kezdenek uncsivá válni a "most nincs mást tenni, mint várni" mondatok tőle. És persze a végén mindig neki jön ki jól, de ne mazért, mert előre megtervezte. Ja és mellesleg az öngyilkossági parancs a csajnak, hát az is mák volt. Szerintetek mennyi az esélye annak, hogy egy csaj képes magát felgyújtani egy bezárt teherautó hátsó terében? Mello biztos odakészített neki egy kis benzint meg egy öngyújtót...

Kész volt ez a rész. Én eddig kitartottam a sorozat mellett, de ez a rész nagyon betett.  :ejj:

Én már pár rész óta valahogy így érzek, de valahogy ez a rész jobban bejött, eltekintve az öngyilkos jelenettől, azon én is fogtam fejem. Mello meg...nem vártam volna tőle, hogy ennyire amatőr lesz. Nem gondolta, hogy túl simán elkapta a csajt?

All who know of the notebook...will die. ->lol?

LuckyDingo

Együttérzek veletek.. sajnos. nem lett volna rossz a rész, de sajna EZ a lövöldözős dolog, meg a tüzes engem is zavart /hiába L halála óta nem az igazi XD/ Mellesleg a csaj is jó helyen hordta a DN darabkát XD Az hogy öngyilkos legyen, végülis nem a saját elhatározása volt, szal azt még elviselem :D

minuszmiki

Quote from: Dreamcleaver on 2007-06-14, 13:23:46
Én most jutottam el oda, hogy ezt a sorozatot rohadtul elk*rták a végére. Ez a rész egyszerűen sz@r volt. Sehol sincsenek már a logika alapján kiköveztetett lépések. Near tervéről még mindig semmi. Mello volt olyan hülye, és megmutatt az arcát Takadának és nem motozta meg! A kis szemérmes. A testőrök meg szó nékül lelőtték Matt-et, mert hogy úgyse mondana semmit. Hát lol. De kellett a  :cool: jelenet.

Lightot meg megint a SZERENCSE segíti. Lassan már kezdenek uncsivá válni a "most nincs mást tenni, mint várni" mondatok tőle. És persze a végén mindig neki jön ki jól, de ne mazért, mert előre megtervezte. Ja és mellesleg az öngyilkossági parancs a csajnak, hát az is mák volt. Szerintetek mennyi az esélye annak, hogy egy csaj képes magát felgyújtani egy bezárt teherautó hátsó terében? Mello biztos odakészített neki egy kis benzint meg egy öngyújtót...

Kész volt ez a rész. Én eddig kitartottam a sorozat mellett, de ez a rész nagyon betett.  :ejj:

Nekem is ez a bajom a végjátékkal, nemcsak Lightot segíti a szerencse, véletlenek sorozata után jutott el idáig a sorozat. Vagy például ahogy Near kiszúrta Mikamit a több száz órányi videoanyanyagból... Már a manga után is így éreztem, 25 rész után kellett volna befejezni.

Christian

Öhm...és most kifogja lesubolni majd nekünk a DN-t, a Kuro-Hanas levél után? Nem tudja valaki?

KeLa

Quote from: Christian on 2007-06-14, 16:56:10
Öhm...és most kifogja lesubolni majd nekünk a DN-t, a Kuro-Hanas levél után? Nem tudja valaki?
Talán valaki névtelenül kiad vmi amatőr (vagy ha szerencsénk van akkor nem) subos verziót
Most h belegondolok, elég későn vették észre a VIZ-nél... :rotfl:

LuckyDingo

#1287
Quote from: Christian on 2007-06-14, 16:56:10
Öhm...és most kifogja lesubolni majd nekünk a DN-t, a Kuro-Hanas levél után? Nem tudja valaki?

Ha valaki nem tudná, miről van szó :P
Sad news to inform all off our watchers for Death Note.

We have just received a C&D(Cease and Desist) from VIZ Media stating for us to stop all distribution of Death Note by 22nd June 2007.
(This letter has also been served to Animanda, c1anime? & Several Death Note fan sites.)

As most of you know we have been subbing Death Note since it got licensed back at episode 12, starting from ANFS and working our way to Kuro-Hana.

We have decided to stop subbing/distributing Death Note by the 22nd of June.

Scanned Letter: Here

Thanks for watching!

Amúgy yah kicseszés a dolog, de Valszeg a Kuro-hana majd lesubolja nekünk csak mejd FuckUVIZMedia nevű csoportként adják ki :D
hmm 22.e péntek :D Ha szerdán kiadják az utsóelőtti részt és utánna mindent törölnek akkor még jó is lehet :3 Csak egy részt kell keresni XD

minuszmiki

Ha 22-éig kell abbahagyniuk, a következőt még simán megcsinálhatnák. Egyébként is ha jól tudom, a VIZ csak az amerikai jogokat birtokolja, ezt is ki lehetne játszani valahogy.

LuckyDingo

Quote from: minuszmiki on 2007-06-14, 17:17:28
Ha 22-éig kell abbahagyniuk, a következőt még simán megcsinálhatnák. Egyébként is ha jól tudom, a VIZ csak az amerikai jogokat birtokolja, ezt is ki lehetne játszani valahogy.

Az a legegyszerűbb, hogy más néven adják ki és nem adnak elérhetőséget, hogy tudjanak levelet küldeni nekik :D feldobják torrentre és kész aki megtalálja örül neki, aki nem, meg nem kereste eléggé :D