Zeneajánlások, albumkritikák

Started by Ramiz, 2005-06-16, 14:07:31

Previous topic - Next topic

Nakedape

Quote from: Fazék on 2009-02-08, 20:02:38
Quote from: Ramiz on 2009-02-08, 17:35:12de most már máshol lakok (albi)
:eek: ugye ez nem veszélyezteti a filmmaraton pincehelységet?  :zomg:
megírta, h nem már máshol, hálistennek :D

on: lejött a zene , hallgatom majd
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék

Quote from: Ramiz on 2009-01-22, 16:43:19
http://rapidshare.com/files/2946500/16_Horsepower_-_Folklore.zip

16 Horsepower: klasszikus amerikai gótikus hangulatú "alt folk" zene. Isteni, ha pihent vagy, vagy nagyon fáradt, illetve ha szomorú, vagy dühös, esetleg az a fajta kiégett érzés honol benned, amikor az sem igazán kavarna fel, ha a kedvenc vincsesztereddel agyonvernék az anyádat a kocsid frissen felhúzott üléshuzatán.
csak most hallgattam bele, de hibátlan. majd a többire is sort kerítek, sajnos nálam ez az ismerkedés új zenékkel kicsit lassan megy

Ramiz

Quote from: Fazék on 2009-02-11, 20:48:02
Quote from: Ramiz on 2009-01-22, 16:43:19
http://rapidshare.com/files/2946500/16_Horsepower_-_Folklore.zip

16 Horsepower: klasszikus amerikai gótikus hangulatú "alt folk" zene. Isteni, ha pihent vagy, vagy nagyon fáradt, illetve ha szomorú, vagy dühös, esetleg az a fajta kiégett érzés honol benned, amikor az sem igazán kavarna fel, ha a kedvenc vincsesztereddel agyonvernék az anyádat a kocsid frissen felhúzott üléshuzatán.
csak most hallgattam bele, de hibátlan. majd a többire is sort kerítek, sajnos nálam ez az ismerkedés új zenékkel kicsit lassan megy

Hibátlan, ahogy mondod.

Nem tudom, hogy más is szokott-e hét közben berúgni, de a Ramiz Piálós Compilation-t meghallgatta már valaki? :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

minuszmiki

Majd szombat este, ha lesz rá energiám hazazuhanva. :D

Nakedape

Quote from: Ramiz on 2009-02-11, 22:44:39
Quote from: Fazék on 2009-02-11, 20:48:02
Quote from: Ramiz on 2009-01-22, 16:43:19
http://rapidshare.com/files/2946500/16_Horsepower_-_Folklore.zip

16 Horsepower: klasszikus amerikai gótikus hangulatú "alt folk" zene. Isteni, ha pihent vagy, vagy nagyon fáradt, illetve ha szomorú, vagy dühös, esetleg az a fajta kiégett érzés honol benned, amikor az sem igazán kavarna fel, ha a kedvenc vincsesztereddel agyonvernék az anyádat a kocsid frissen felhúzott üléshuzatán.
csak most hallgattam bele, de hibátlan. majd a többire is sort kerítek, sajnos nálam ez az ismerkedés új zenékkel kicsit lassan megy

Hibátlan, ahogy mondod.

Nem tudom, hogy más is szokott-e hét közben berúgni, de a Ramiz Piálós Compilation-t meghallgatta már valaki? :D
én igen, de csaltam
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

Quote from: Nakedape on 2009-02-11, 23:00:59
Quote from: Ramiz on 2009-02-11, 22:44:39
Nem tudom, hogy más is szokott-e hét közben berúgni, de a Ramiz Piálós Compilation-t meghallgatta már valaki? :D
én igen, de csaltam

Jó, de te sosem iszol...

És hogy tetszett?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nakedape

#427
Quote from: Ramiz on 2009-02-11, 23:10:11
Quote from: Nakedape on 2009-02-11, 23:00:59
Quote from: Ramiz on 2009-02-11, 22:44:39
Nem tudom, hogy más is szokott-e hét közben berúgni, de a Ramiz Piálós Compilation-t meghallgatta már valaki? :D
én igen, de csaltam

Jó, de te sosem iszol...

És hogy tetszett?

alapvetően pozitív  :cool:, bár a színek közt erősebb különbségekre számítottam, mondjuk a 3ik azért jobban elvált nálam, még hallgatnom, kell, majd írok róla bővebbet

szerk: ja és túl vidámnak nehéz tőle lenni :D

szerk 2 : ja pár számot azért már ismertem róla , s kedveltem is eddig is őke t :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

#428
Quote from: Nakedape on 2009-02-11, 23:27:11
Quote from: Ramiz on 2009-02-11, 23:10:11
És hogy tetszett?

alapvetően pozitív  :cool:, bár a színek közt erősebb különbségekre számítottam, mondjuk a 3ik azért jobban elvált nálam, még hallgatnom, kell, majd írok róla bővebbet

szerk: ja és túl vidámnak nehéz tőle lenni :D

szerk 2 : ja pár számot azért már ismertem róla , s kedveltem is eddig is őke t :D

Azt akartam, hogy egyenletesen és lassan olvadjanak át egymásba a hangulatok, érzelmek. :)

Az nem volt cél, hogy mindegyik szám meglepjen, de remélem azért lesznek új kedvenceitek is. :D




Otis Taylor - Respect The Dead



Mit is mondhatnék? A következő adag éjjeli, mélabús nyugalom.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nakedape

nem elvárás volt az ismeretlen számhalmaz, csak dicsekedtem, h nem vagyok annyira alulmúvelt, h csupa új legyen.
mondom  majd még hétvégén összehallgatom párszor, de rendben lesz sztem:)

de hogy én mit válogassak azt nem tudom azóta se, bár a zombis az csábít, de félek h klisés..

mondjuk
az is idegtépő, hogy The Kingston Trio: Zombie Jamboree-t egy nem koncert felvételen  sehol nem találtam meg.. pedig kéne

szóval segítséget fogadok :)
http://www.youtube.com/watch?v=H69HODLlDMo

persze így se rossz. no mindegy
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution



Nakedape

töltöm :) ajánlom h ne koncertfelvétel legyen mert az  van, és ne is te énekeld fel.. bár azok legalább jók :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

balaaz

Quote from: Nakedape on 2009-02-11, 23:00:59
Quote from: Ramiz on 2009-02-11, 22:44:39
Nem tudom, hogy más is szokott-e hét közben berúgni, de a Ramiz Piálós Compilation-t meghallgatta már valaki? :D
én igen, de csaltam
Jó, jó de Ramiz is csalt. Nem mondta, hogy a piára még egyéb tudatmódosítókat is rátuszkolunk: lásd CD1.13.
Amúgy azt hittem, hogy cd1 elejétől cd3 végéig egy lineáris történetvezetés lesz, ehhez képest a cd1 (eddig csak ezt hallgattam) - egy kompletten lezárt történet. Amúgy jó kis összeállítás. Ja kis kritika: szerintem a cd1.8. túl korai a történet felénél: én úgy érzem, hogy ez már az a világotszétrugomfájdalmamban eltompuló, agresszív fázis, amit már csak az energialeadás okán sem követhet túl sokminden a totális sötétségig...

Member

Svarga - There, Where Woods Doze (2007)
Ez pofátlanul jó lett. Gyönyörű szláv folk zene, isteni nyelven, minimális hörgéssel (ebből kivételesen nem hiányolom). 10/10

Letöltés

Nihilus

Quote from: Member on 2009-02-13, 15:37:40
Svarga - There, Where Woods Doze (2007)
Ez pofátlanul jó lett. Gyönyörű szláv folk zene, isteni nyelven, minimális hörgéssel (ebből kivételesen nem hiányolom). 10/10

Letöltés
Már csurog is le. :smile:

Pirula

Quote from: Ramiz on 2009-01-22, 16:43:19
http://rapidshare.com/files/2946500/16_Horsepower_-_Folklore.zip

16 Horsepower: klasszikus amerikai gótikus hangulatú "alt folk" zene. Isteni, ha pihent vagy, vagy nagyon fáradt, illetve ha szomorú, vagy dühös, esetleg az a fajta kiégett érzés honol benned, amikor az sem igazán kavarna fel, ha a kedvenc vincsesztereddel agyonvernék az anyádat a kocsid frissen felhúzott üléshuzatán.
Nahát, hasonló dolgokba futok bele én is mostanában. És ha már David Eugene Edwards, akkor Woven Hand, ha pedig Woven Hand akkor Consider the Birds album.
Két kedvenc: Oil On Panel és Sparrow Falls
Aztán van még Current 93 It's Time Only Time a Soft Black Starsról.
Let0rrentezhető mindkettő egyszerűen, szóval nem dobom fel rapidshare-re.

Fatal

Quote from: Member on 2009-02-13, 15:37:40
Svarga - There, Where Woods Doze (2007)
Ez pofátlanul jó lett. Gyönyörű szláv folk zene, isteni nyelven, minimális hörgéssel (ebből kivételesen nem hiányolom). 10/10

Letöltés
Lemezolvasási hibát ír ki, mikor ki akarom csomagolni.
Some people like to kiss
Some people like to hug
Some lesbians like eating each others shit out of a cup
Some people say I love you
Some even shout it out
Some people puke semi-digested shit into each others mouths

Nakedape

Ramiz, és más esetleges érdeklődők, melyik válogatást csináljam meg előbb (jövőhétre) Zombis, vagy 7kontinens?  :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

Quote from: Nakedape on 2009-02-19, 12:55:40
Ramiz, és más esetleges érdeklődők, melyik válogatást csináljam meg előbb (jövőhétre) Zombis, vagy 7kontinens?  :D

Ezt komolyan képes vagy megkérdezni tőlem? Vagy csak a kíváncsiságomat akartad felkelteni?...

Ha nem tudod az egyértelmű válaszomat a fenti kérdésre, akkor rothadjon le a húsod, mire egy éjjel kikelsz sírodból és énekelni kezdesz a rémült szerelmespárnak a padon!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Én

Alestorm - Leviathan (2008)
4 számos kislemez még tavalyról. Mivel a nagylemez nagyon tetszett, nagy elvárásaim voltak, amit nagyrészt hozott is.

Negatívumok:
- Mintha kevesebb harmonika lenne :(
- Az énekszó valmiért fura volt. Mintha nem angol anyanyelvű lenne az ürge, úgy énekel (pedig az)
- Weiber und Wein: Hát ez mi volt ez a facepalm-djas címeres faszság? :zomg: :uzi: :facepalm: Foták a Wenches & Mead-et (ami mellesleg a legkedvencebb számom a Cpt. Morgan-ről), felvették szarul a zenéjét, és németül énekelték el. Gratz.

Pozitívumok:
- :w00t: Új Alestorm számok!!!!!!! :w00t:
- A másik 3 szám mind tetszett
- A zene kurvajó, mint eddig is

8/10

Zsiga

Quote from: Én on 2009-02-23, 23:53:32
- Az énekszó valmiért fura volt. Mintha nem angol anyanyelvű lenne az ürge, úgy énekel (pedig az)
Azt úgy hívják hogy skót... ;):D

Nakedape

Quote from: Zsiga on 2009-02-24, 00:14:02
Quote from: Én on 2009-02-23, 23:53:32
- Az énekszó valmiért fura volt. Mintha nem angol anyanyelvű lenne az ürge, úgy énekel (pedig az)
Azt úgy hívják hogy skót... ;):D
:lol:
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Én

#443
Na igen, de a Cptn. Morgan-en milyen szép angolsággal énekelt, pedig én is valami skótságot vártam :) 
With a hii hii hoo and a hii hii hey! :whoah: -> as in: how to convert fail into win

bimanc

Doom II: Delta-Q-Delta (OCremix album):

Csak most hallgattam meg teljesen, és a kezdeti fanyalgás után ez is kellően bejött. A dalok többsége kiválóra sikerült, bár túlteng az elektro műfaj, azért szépen megfér mellette a zongora, hegedű, meg a metálos riff is. Ami érdekes benne, hogy elég sok hangeffektet raktak bele a játékból, ezért a Final Doom Evilution remixalbumra hasonlít ebből a szempontból, csak frissebb, pörgősebb, kevésbé elgondolkodtató. A legtöbb dal elég sötét hangulatú, de ez érthető is. A "nevesebb" alkotók, mint analoq, Mazedude, Big Giant Circles, Evil Horde, kiváló munkát végeztek, de végülis mindenkivel elégedett vagyok. Azért Reprocessed, Ghosts of Mars, Aria of the Damned féle extrémitásokra nem kell számítani, de azért szépen összerakott album.

Mivel annyira azért nem hangulatos, mint a The Dark Side of Phobos, és még rövidebb is, ezért maximum egy 9/10-et tudok adni rá.

(Jovette Rivera meg egy isten--> The countdown (M03))

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Bicskei

Ultras liberi

Member

Kár, hogy biztosan az új albumról lesz a koncert fele, ami meg kell hagyni, eléggé összecsapott.

Ha már itt tartunk, valaki tud egy fürdőkádat biztosítani? Aznap este nagyon félnék egyedül pesten kint.

Bicskei

Quote from: Member on 2009-02-27, 19:20:34
Kár, hogy biztosan az új albumról lesz a koncert fele, ami meg kell hagyni, eléggé összecsapott.

Ha már itt tartunk, valaki tud egy fürdőkádat biztosítani? Aznap este nagyon félnék egyedül pesten kint.

??
füdőkád
??
amugy emléxem arra h azt mondtad h menjünk együtt
akkor viszont iszol velem meg pár ismivel akikkel megyek..
ill. nem muszály inni viszont nem leszel egyedül  ;)
:hopp: :Kiraly: :lol:
Ultras liberi

Bicskei

tudom h picit retro de szintén jo koncertnek igérkezik

http://rockerek.hu/hir1500b.html
SCORPIONS
Ultras liberi