Main Menu

Code Geass /Spoiler!/

Started by nephotep, 2007-02-07, 04:04:18

Previous topic - Next topic

NLZ

Ez de rossz. :D  Ricc :lol:
[reserved]

Cobra

Aeolia Schenberg = Lelouch ? :D
Hide and fear, Cobra Commander is here !

SaiyaGin


Xzone

Quote from: White SeeD on 2008-12-29, 14:52:37
Valaki egy harmadik fordulót?

[spoiler]Az előzményeket lusta vagyok feltenni (meg megrázó is)(meg amúgy is minden CG-fan már ismeri) elég annyi, hogy Lulut lefagyasztják.[/spoiler]

Ezt az üzenetet nem szükséges a CG hater club tagjainak kommentálni.

LOL. És még el is tudom képzelni, hogy ezt megcsinálják.

Soldier

Quote from: Xzone on 2008-12-29, 18:12:17
LOL. És még el is tudom képzelni, hogy ezt megcsinálják.

en valahogy nem.

NLZ

Ez valami fan-made, ugye? :D
[reserved]

White SeeD

Az.
[spoiler]Ehhez az endhez/kezdethez az kellett volna hogy CC a végén shuzaku elé álljon, átadja a geassát Lulunak aki így kapja meg a codet, CC meghal :mad:
Majd bűneiért Lulu önkéntesen lefagyasztja magát mindörökké, a többi meg már látható.[/spoiler]
De még ott van a Nightmare of Nunnaly, annak még lehet ilyen vége, és jöhet a CG 3 :whoah:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

balu01

CG... Gondolkozok rajta hogy megnézem, de meghallgatnék pár véleményt  :D

Junchi

>balu01

S1: Epic WIN!  :whoah:
R2: Epic FAIL!  :whoah: (na jó, ez se volt rossz, de az első szériához képest bakfitty ^^; Kivéve a befejezést, ami viszont király)

balu01

Kösz, akkor az elsőt megnézem, aztán majd meglátom mit kezdek a másodikkal  :D

White SeeD

Quote from: balu01 on 2009-01-13, 16:16:29
CG... Gondolkozok rajta hogy megnézem, de meghallgatnék pár véleményt  :D

CG2: Epicwin.

CG2: Epicwin2

A különbség csak annyi, hogy az első sorozatban meggyűlölt karikat kihozzák 0-ásra + hozzáadnak pár meggyűlölhetőt.
R2-ben több és nagyobb harc van, és hát az ultraepic end.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

chilip

R2-vel csak az volt a gond hogy a végére a taktikai harcok átmentek égi power rangers-é. Kallen megkapta az új gépét, 2-t pislantott és a radar fele eltűnt...

motifator

Quote from: balu01 on 2009-01-13, 16:26:28
[...]aztán majd meglátom mit kezdek a másodikkal  :D
Ezt nem nehéz megjósolni, meg fogod nézni azt is :)
Amúgy egy nagyon ellentmondásos sorozat. A nép fele imádja, a nép fele gyűlöli, de aki látta, az többé-kevésbé mind egyetért abban, hogy érdemes megnézni.

Én nem igazán tudom, hogy mit gondoljak róla, rengeteg dolgot utáltam az első és a második szériában is, de én is azt mondom, hogy meg kell nézni.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

NLZ

Sztem nem nagy szám. :D  Háború, mecha, politika, harc, justasplanned, idegesítő szereplők, facepalm, szupererő, misztikum.
[reserved]

Xzone

Quote from: NLZ on 2009-01-13, 17:21:18
Sztem nem nagy szám. :D  Háború, mecha, politika, harc, justasplanned, idegesítő szereplők, facepalm, szupererő, misztikum.

+1

De a School Dayshez hasonlóan itt is hozzáadott jópár dolgot a 'felhasználó által generált tartalom', lásd Spinzaku és egyebek.

SaiyaGin

Quote from: chilip on 2009-01-13, 16:39:01
R2-vel csak az volt a gond hogy a végére a taktikai harcok átmentek égi power rangers-é. Kallen megkapta az új gépét, 2-t pislantott és a radar fele eltűnt...

:tezsvir:

Quote from: NLZ on 2009-01-13, 17:21:18
Sztem nem nagy szám. :D  Háború, mecha, politika, harc, justasplanned, idegesítő szereplők, facepalm, szupererő, misztikum.

:fuk-u:

NLZ

Quote from: Xzone on 2009-01-13, 17:51:06
Quote from: NLZ on 2009-01-13, 17:21:18
Sztem nem nagy szám. :D  Háború, mecha, politika, harc, justasplanned, idegesítő szereplők, facepalm, szupererő, misztikum.

+1

De a School Dayshez hasonlóan itt is hozzáadott jópár dolgot a 'felhasználó által generált tartalom', lásd Spinzaku és egyebek.
Jah, pl ezeket érdemes elolvasni, ha már megnézted R2-t is. Néhány belőle erősen izzadtságszagú, de páran jót tudtam nevetni, azokért megéri elolvasni. :D
R2 - 08, R2 - 18, R2 - 20, R2 - 21, R2 - 22, R2 - 23, R2 - 25
[reserved]

Dreamcleaver

#1157
Quote from: NLZ on 2009-01-13, 19:32:21
Quote from: Xzone on 2009-01-13, 17:51:06
Quote from: NLZ on 2009-01-13, 17:21:18
Sztem nem nagy szám. :D  Háború, mecha, politika, harc, justasplanned, idegesítő szereplők, facepalm, szupererő, misztikum.

+1

De a School Dayshez hasonlóan itt is hozzáadott jópár dolgot a 'felhasználó által generált tartalom', lásd Spinzaku és egyebek.
Jah, pl ezeket érdemes elolvasni, ha már megnézted R2-t is. Néhány belőle erősen izzadtságszagú, de páran jót tudtam nevetni, azokért megéri elolvasni. :D
R2 - 08, R2 - 18, R2 - 20, R2 - 21, R2 - 22, R2 - 23, R2 - 25

Protip: You can't check your nails while wearing gloves.  :rotfl:

A pixeles rész is epic.  :D

Blind and pregnant people to the front!  :rotfl:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Prof. William

#1158
A 2. szezon tényleg nem volt annyira jó de legalább az utolsó 4-5 részben láthattuk Lulut a Britt világbirodalom Ultrabadass Istencsászáraként feszíteni. Komolyan mondom megnéztem volna mi lett volna ha Lulu marad a trónon és ugrunk mondjuk 5 évet. :)

A vége felé már tényleg kezdett elmenni az egész Gurren Lagann - irányba. Az első szezonben voltak a tömeggyártott mechák és azokkal folyt a taktikázás és a győzelem... A Gawain a végén nem számít mert az inkább amolyan mozgó hadron fegyver platform volt., csatában nem sokat ért. + ott volt Spinzaku mechája de azt Z némi taktikával mindig ki semlegesíteni tudta...  :whoah:

Ebben mér inkább az volt hogy volt pár szupermecha amik leirtottak egy égboltnyi ellenfelet aztán úgyis köztük dőlt el a végső csata kimenetele.

Megnéztem  volna egy olyat hogy pl. Zero remek cselekkel a sima mechákból álló erejével csapdába csalja Round lovagokat és úgy győzi le őket. Kihasználja a gyengéiket, emberi tulajdonságaikat stb...

balu01

#1159
Végignéztem az elsőt, tényleg jó volt, de mégis milyen befejezés volt ez?  :eek: Most muszáj elkezdenem az R2-t is  :D
Egyébként egyik negatívum még a befejezés mellett az Suzaku, kissé irritáló  :eek:
Nem tudom mennyivel nagyobb felbontású az R2, de úgy megizzasztja a gépet hogy a felirat nem mindig jön elő ahol kellene, kimaradnak szövegrészek  :__devil:

Prof. William

"kissé irritáló"

Kissé? Ahogy a NAthingemi bíró mondta a Robin Hood -ban... KISKANÁLLAL VÁJNÁM KI A SZÍVÉT!  :szemuveges:

NLZ

Mondjuk csak úgy, hogy a népszerűsége Nináéval vetekszik. :)
[reserved]

Próféta

Quote from: Prof. William on 2009-01-24, 00:16:22
NAthingemi
http://en.wikipedia.org/wiki/Nottingham

Quote from: NLZ on 2009-01-24, 00:40:36
Mondjuk csak úgy, hogy a népszerűsége Nináéval vetekszik. :)
Ez tényszerűen igaz, de én amúgy nem tudom megérteni a jelenséget. Addig vili, hogy a főhőst nyilvánvalóan idegesítette *zaku, de ettől még miért kellene, hogy engem is idegesítsen? Nem azonosulnak itt egyesek túlságosan a főszereplővel? ;) Szerintem pont jó karakter volt, egy Lelouchhoz hasonlóan gátlástalan figura, csak épp másik úton kapaszkodott fel, mást tartott fontosnak és mást játszott meg... és aki nagyon hasznos volt az anime szempontjából, mert mindig pont ott húzta keresztül Lulu számításait, ahol azt a történetvezetés miatt a leginkább kellett. Persze csak a hogyishívják szende lilahajú Terminátor-hercegnő után :)

Xzone

Quote from: Próféta on 2009-01-24, 00:51:21
Ez tényszerűen igaz, de én amúgy nem tudom megérteni a jelenséget. Addig vili, hogy a főhőst nyilvánvalóan idegesítette *zaku, de ettől még miért kellene, hogy engem is idegesítsen? Nem azonosulnak itt egyesek túlságosan a főszereplővel? ;) Szerintem pont jó karakter volt, egy Lelouchhoz hasonlóan gátlástalan figura, csak épp másik úton kapaszkodott fel, mást tartott fontosnak és mást játszott meg... és aki nagyon hasznos volt az anime szempontjából, mert mindig pont ott húzta keresztül Lulu számításait, ahol azt a történetvezetés miatt a leginkább kellett. Persze csak a hogyishívják szende lilahajú Terminátor-hercegnő után :)

Nekem a kedveltebb karaktereim között van mindenképp. Lulunál sokkal magasabb helyen :)

Dreamcleaver

But we know that you are sick, man.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Prof. William

#1165
Szolzsenyicin a Gulag szigetcsoport c művében ír egy emberről aki megölte a saját apját - abban a hiszemben hogy jót cselekszik -  majd beállt a ruszkikhoz és éveken át írtotta a saját népét miközben meg volt győződve róla hogy jól teszi. Úgy gondolta a Sztálinizmus a legjobb rendszer és nem harcolni kell ellene hanem hozzáidomulni. Ennek az lett az eredménye hogy a nép gyűlölte a felettesei pedig elkönyvelték törekedő nyalógépnek. - Suza követte el a legtöbb árulást a CG során. - Szerencsére van igazság és ezt az uriembert a saját népe verte agyon és húzta karóba.

Van egy olyan halvány érzésem hogy a CG készítői olvasták ezt a művet.

Végig reménykedtem hogy Suza majd kap egy egy jó nagy pofont ami szétzúzza eztza rózsaszin szemüveget a szeme előtt de sajna nem lett igazam...

Az is idegesítő volt hogy amikor már volt hatalma akkor sem tett semmit... pl. amikor ki akartéák végezni azt a katonát megmenthette volna de ehelyett nem tudott mit mondani aztán szerencsére kivégezték a katonát levéve a válláról a döntés terhét.

A 1000000 Zero jelentnél még azon is elgondolkozott hogy ne lőjjön e a zerokra.

Azt hitte tesz valamit a hazájáért de nem tett az égvilágon semmit...

Ahogy a Komédiás fogalmazta meg a Watchmenben...

- Ez a nő terhes volt és te lelőtted...
- Igen terhes volt én én lelőttem puff neki...És te csak nézted... MEGVOLT HOZZÁ A HATALMAD HOGY SEGÍTS! BÁRMIT MEGTEHETTÉL VOLNA! ÜVEGGÉ VÁLTOZTATHATTAD VOLNA A PISZTOLYT HÓPEHELLYÉ A GOLYÓT, VÉDŐFALAT EMELHETTÉL VOLNA EGY EZREDMÁSODPERC ALATT.  De te a kisujjadat se mozdítottad. VALÓJÁBAN SZ*RT SE TÖRŐDSZ AZ EMBEREKKEL!

balu01

Á ezt nem hiszem el  :__devil:
A 13. rész feliratát nem olvassa be a BS-player  :falba:
KM-Player se bírja rendesen behozni, VLC-player már a részt is csak akadozva játsza le, Media Player classic meg nem tud betölteni nálam feliratot  :falba:

chilip

Windows Media Player legfrissebb verziója, beállítod hogy a feliratokat ha van auto töltse be :)

balu01

A legfrissebb WMP nem tud mit kezdeni az .mkv-val  ::)

Próféta

Media Player Classic beállításai megfelelnek a howtoban leírataknak? Pl. renderless módban elvileg ki kéne tudnia rakni a feliratot külön VobSub szűrő nélkül is. De amúgy nem tilos felrakni / bekapcsolni a DirectVobSubot.

Egyéb tipp: KMPlayer, BSPlayer, stb. felejtős, viszont legújabb SMPlayer?

Más: maga a videofájl nem hibás? md5 ellenőrzés megvolt?