Main Menu

Code Geass /Spoiler!/

Started by nephotep, 2007-02-07, 04:04:18

Previous topic - Next topic

Chronus

Quote from: Dreamcleaver on 2008-08-12, 00:17:42
Ha Karen él, minden OK, ha Karen meghalt, akkor ez a sorozat FAIL.

Kallen benne van a következő ep previewjében :P

LuckyDingo

Quote from: Chronus on 2008-08-12, 00:38:58
Quote from: Dreamcleaver on 2008-08-12, 00:17:42
Ha Karen él, minden OK, ha Karen meghalt, akkor ez a sorozat FAIL.

Kallen benne van a következő ep previewjében :P
De ahogy hullanak a nők, lehet hogy az azutániban már nem lesz O.o

Dreamcleaver

Quote from: Chronus on 2008-08-12, 00:38:58
Quote from: Dreamcleaver on 2008-08-12, 00:17:42
Ha Karen él, minden OK, ha Karen meghalt, akkor ez a sorozat FAIL.

Kallen benne van a következő ep previewjében :P

Hehe nem nézem meg a previewkat, de akkor OK. ^^

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

NLZ

Quote from: Dreamcleaver on 2008-08-12, 00:17:42
(...)
Az már "picit" sok lenne, ha Zero anyjának gyilkossága is koholmány lenne.
Pedig tuti valami ilyesmi lesz, mert eléggé epikus mega-giga drill általi szarkeverés folyik itt.
[reserved]

Lythis

Quote from: Chronus on 2008-08-11, 21:05:03
Apropó, szvsz az egész Marianne incidens koholt, és Marianne is él. Senki nem talált semmi nyomot a gyilkosokra, ergo: nem volt gyilkosság, csak Charlesz baszta szét mindenki memóriáját. Valószínűleg előre ki van tervezne minden. Zero megjelenése, a Black Knights, minden Charles érdekeit szolgálja a végén.
még azt is kinézném belőle egyébként, hogy mindezt azért, hogy tökéletes uralkodót formáljon belőle maga helyett Britannia trónjára.
Egyébként nekem ez a "kill the gods" dolog az, ami nem teljesen tiszta, mert lövésem sincs, hogy mire utaltak vele.

Eberinu

#845
Nunally elvileg akkor vakult meg amikor megölték az anyját ugye? Na most ha vak, akkor hogy lehetne Anyja, vagyis hogy lehet őket megcserélni? Lehet hogy megint elkerülte valami a figyelmem. Bár igy véggigondolva van benne valami,hogy akit eddig Nunallynak hittünk nem is az...De egy kicsit bosszantó,hogy az emperor ennyire előre tervezett volna... elvégre nem tudhatjuk a kimenetélet biztosan semminek. Persze ezt a szabályt a CG már nemegyszer áthágta :D Az emperor meggebedhetne,mert idegesít a rizsparókás fejével együtt,aztán Nina is mehetne utána...

Dreamcleaver

Quote from: Lythis on 2008-08-12, 01:23:43
Quote from: Chronus on 2008-08-11, 21:05:03
Apropó, szvsz az egész Marianne incidens koholt, és Marianne is él. Senki nem talált semmi nyomot a gyilkosokra, ergo: nem volt gyilkosság, csak Charlesz baszta szét mindenki memóriáját. Valószínűleg előre ki van tervezne minden. Zero megjelenése, a Black Knights, minden Charles érdekeit szolgálja a végén.
még azt is kinézném belőle egyébként, hogy mindezt azért, hogy tökéletes uralkodót formáljon belőle maga helyett Britannia trónjára.
Egyébként nekem ez a "kill the gods" dolog az, ami nem teljesen tiszta, mert lövésem sincs, hogy mire utaltak vele.


Rám. Folyton a nyomomban van a sok kis mocsok. Meh...

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Eberinu

Viszont ha él a felesége mégis...vajon ő kicsoda? És vajon feltűnt e már egyszer is?

Chronus

#848
Quote from: Eberinu on 2008-08-12, 01:27:23
Nunally elvileg akkor vakult meg amikor megölték az anyját ugye? Na most ha vak, akkor hogy lehetne Anyja, vagyis hogy lehet őket megcserélni? Lehet hogy megint elkerülte valami a figyelmem. Bár igy véggigondolva van benne valami,hogy akit eddig Nunallynak hittünk nem is az...De egy kicsit bosszantó,hogy az emperor ennyire előre tervezett volna... elvégre nem tudhatjuk a kimenetélet biztosan semminek. Persze ezt a szabályt a CG már nemegyszer áthágta :D Az emperor meggebedhetne,mert idegesít a rizsparókás fejével együtt,aztán Nina is mehetne utána...

A diagnózis szerint a vakság és a bénaság is pszichológiai, vagyis nem sérülés hanem trauma okozta. Charles geass-e megoldhatná... de amúgy ha ő csak egy ál-nunnaly, akkor teljesen mindegy.

Anya ezesetben azért egészséges, mert "nem volt gyilkosság". Marianne halálát megrendezték, majd visszavonult a háttérbe Charles mögé. A sorozat során kommunikált C.C-vel, tehát valószínű, hogy Akashában van valahol.

Charles ezután leváltotta Anya-t, majd a helyébe ültetett egy "cserérhető" értéktelen karaktert, az új Nunnaly-t, és megtoldotta egy kis pszichikai nyomoréksággal. Ezzel adott egy "kegyetlen következményt" is Marianne (fake) halálához, ami lehet majd Lulu-nak egy kiindulópont. Átkotyvasztotta az emlékeit, és kilökte Lulu-val Area 11-be, hogy az majd ottan jól beindít miatta egy rebelliont.

Mikor Lulu megkötötte az egyezséget ep-1-ben, volt egy jelenet az Emperorról ahogy ordítja, hogy "És végre a Ragnarok-prófécia kezdetét veszi.". Tartom magam ahhoz, hogy ki van tervelve az egész.

További érdekességek vannak még Anya-ról a novellákban is:
QuoteIn the novels, set in the year between the first and second seasons, Anya serves as Nunnally's knight. She demonstrates an unusual familiarity with the deceased Empress Marianne, able to find her way through Marianne's home despite it having been sealed off after her assassination. She cries for no apparent reason when piloting the Ganymede-based Europa.
Ismeri Marianne házát, függetlenül attól hogy elvileg sose járt ott, és értzelmileg kötődik a knightmareje modelljéhez és hozzá is... szerintem ez elég egyértemű....

Dreamcleaver

Ezek a novellák valahol elérhetőek valami emberi nyelven?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Xzone

No, beértem a sorozatot.

Nagy királyság ez tulajdonképpen, csak a főhőst utálom, de nagyon :)  Lulunál még Yagami Light is szimpatikusabb, pedig ő aztán teljesen embertelen volt. Talán pont ezért nem kedvelem: túl sok hibát követ el, így nem tud bennem tiszteletet ébreszteni semmilyen mértékben; ha már antihős, akkor ne játssza a jófiút a középiskolában. Egy "normális" animében egyébként egyértelműen Suzaku lenne a főszereplő, ha belegondolunk: minden cselekedete és mondata a tipikus "nemes főhős"-re vall.

Ninát én meg tudom érteni, én is hasonlóképp éreztem a "genocide princess"-rész után, csak én két év helyett két rész után túltettem magam rajta.

Még szerencse, hogy Shirley halála nem lepett meg... Kétszer ugyanazt a trükköt nem etetik meg velem: nagyon poénkodós/nyugis/irónikus rész CG-ben = a következő részben hatalmas igazságtalanság (elfordítja a fejed és utána tökönrúg a sorozat, mint azt már talán említettem).

Az Emperoros összeesküvés-elméletek érdekesnek hangzanak és biztos van igazság bennük, és sajna én is Lulu felemelkedését várom (pedig egy Makoto-kun féle halált szeretnék neki). Valami olyasmit várok, hogy a főhős "megszabadul minden terhétől, és így éri el végső formáját": mint amikor a Preyben megölöd Jent és nem marad semmid; vagy a Chronicles of Riddick vége; de említhetnénk akár Darth Vadert is.

Azért találtam olyan karaktereket is, akiket nagyon kedvelek: Schneizel, Viletta, Suzaku, Lloyd, Diethard, Euphie...

(Amúgy Ohgi és Viletta mégis hogy élték túl azt a zuhanást?)

Dreamcleaver

Quote from: Xzone on 2008-08-12, 14:25:40

Azért találtam olyan karaktereket is, akiket nagyon kedvelek:...Suzaku...


Man you are sick, very very sick.  :D srsly

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Xzone

Quote from: Dreamcleaver on 2008-08-12, 14:29:47
Quote from: Xzone on 2008-08-12, 14:25:40

Azért találtam olyan karaktereket is, akiket nagyon kedvelek:...Suzaku...


Man you are sick, very very sick.  :D srsly

E!

Az a rohadt lawful good jellemem teszi :)

Flaser

Quote from: Xzone on 2008-08-12, 14:25:40
No, beértem a sorozatot.

Nagy királyság ez tulajdonképpen, csak a főhőst utálom, de nagyon :)  Lulunál még Yagami Light is szimpatikusabb, pedig ő aztán teljesen embertelen volt. Talán pont ezért nem kedvelem: túl sok hibát követ el, így nem tud bennem tiszteletet ébreszteni semmilyen mértékben; ha már antihős, akkor ne játssza a jófiút a középiskolában. Egy "normális" animében egyébként egyértelműen Suzaku lenne a főszereplő, ha belegondolunk: minden cselekedete és mondata a tipikus "nemes főhős"-re vall.

Ninát én meg tudom érteni, én is hasonlóképp éreztem a "genocide princess"-rész után, csak én két év helyett két rész után túltettem magam rajta.

Még szerencse, hogy Shirley halála nem lepett meg... Kétszer ugyanazt a trükköt nem etetik meg velem: nagyon poénkodós/nyugis/irónikus rész CG-ben = a következő részben hatalmas igazságtalanság (elfordítja a fejed és utána tökönrúg a sorozat, mint azt már talán említettem).

Az Emperoros összeesküvés-elméletek érdekesnek hangzanak és biztos van igazság bennük, és sajna én is Lulu felemelkedését várom (pedig egy Makoto-kun féle halált szeretnék neki). Valami olyasmit várok, hogy a főhős "megszabadul minden terhétől, és így éri el végső formáját": mint amikor a Preyben megölöd Jent és nem marad semmid; vagy a Chronicles of Riddick vége; de említhetnénk akár Darth Vadert is.

Azért találtam olyan karaktereket is, akiket nagyon kedvelek: Schneizel, Viletta, Suzaku, Lloyd, Diethard, Euphie...

(Amúgy Ohgi és Viletta mégis hogy élték túl azt a zuhanást?)

Viletta felfogta az airfun!bagjeivel.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

LuckyDingo

Ez nem lawful good.. Ez "fanatic justicelover fangirlmagnet"
AMúgy kábé azokat kedveled, akiket szívből gyűlölök :XDD Kivéve Lloyd és Diethard, mert Lloyd jófej, meg a jelleme bejön.. meg amúgy is Omedetooo.. XD Diethard meg egy igazi zseni.. tán még Zeronál is zseniálisabb és ravaszabb dög :D Everything for the showbiz ;)

Viletta-nudli karakter, csak egy létező szerelmi szál miatt maradt meg a sorozatban töltelék karinak.
Schneizel-mint Zero, csak jobb, de ugyanaz a kétszínű kígyó..
Suzaku-no comment, feljebb írtam XD -ide még annyit, hogy aki elárulja a Lulut, hogy a fenébe hiheti azt, hogy majd megjelenik Lancelottal és megpróbálja lebeszélni a harcról? :D Esélytelen.. ennyire nem tudja elképzelni, hogy Lelouch mit képzel róla?-
Euphie-nah őt is rühellem, tipikusan az a karakter /mint Nunnaly/, aki azt hiszi, hogy a világ lehet békés és hupirózsaszín..

Xzone

Quote from: LuckyDingo on 2008-08-12, 15:03:19
Viletta-nudli karakter, csak egy létező szerelmi szál miatt maradt meg a sorozatban töltelék karinak.

Nekem már az OP-ben is tetszett :angyali:

Dreamcleaver

Quote from: Xzone on 2008-08-12, 14:44:24
Quote from: Dreamcleaver on 2008-08-12, 14:29:47
Quote from: Xzone on 2008-08-12, 14:25:40

Azért találtam olyan karaktereket is, akiket nagyon kedvelek:...Suzaku...


Man you are sick, very very sick.  :D srsly

E!

Az a rohadt lawful good jellemem teszi :)

Suzaku nem lawful good hanem egy idióta. Eltévelyedett nézetekre felépít egy eszmerendszert amivel próbálja leplezni saját bűneit és megváltást keres, miközben mindenkin vakon áttipor, aki nem ért vele egyet. Ráadásul egy gerinctelen állat. Bizonyos fokig Zero is, de ő legalább cool közben, nem egy nyavajgós kis ribanc. És legalább jól megszívatta Suzu-chant már másodszorra.  :D Meg magát is...

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

White SeeD

Én Ninán és Shizakun kívűl mindenkit kedvelek :P
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

NLZ

Van olyan, aki kedveli nem rühelli azt a tenyérbemászó Ninát?  :D
[reserved]

Prof. William

Ha már annyire utálja a 11 -eseket akkor a végén majd a győzelem után Zero bedobhatná legmocskosabb japán gettóba ruha nélkül egy " Mindegy mit csináltok vele csak ne öljétek meg. " parancsal .:)

Twitchblade

Én max beverném a fejét féltéglával, mást nem tudok elképzelni, mit lehetne csinálni vele. Már nagyon, nagyon régen meghalhatott volna. Kalen neve foglalkoztatott, mert nem tudom, Karen akar-e lenni, csak nem tudják kiejteni, vagy tényleg Kalen (mert, meglepődésemre, tényelg van ilyen név csak borzasztóan ritka). Amúgy meg Lloyd FTW!
Bullets can't stop destiny

Christian

Hm...javítsatok ki ha tévedek, ez csak úgy eszembe jutott. Amennyiben Anya az igazi Nunnaly, akkor Jeremiah miért arra emlékszik pontosan mint amire Lulu? :P Mint tudjuk Jeremiahra nem ha a Geass, sőt, azoknak effectjét is töri. Ergo, ha valóban nem ezek az igazi emlékek, akkor Jeremiah tudna már róla :)

Flaser

Válasz: a királynőt valóban megölték, de attól még Nunally életben maradhatott és Charles átírhatta az emlékeit.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Eberinu

Sztem Orange-kun geassje manipulált lehet akkor...nem kizárt, hogy az emperor tuti hogy belenyúlt abba a projectbe is. Talán csak annyira anti-geass,hogy az övét nem töri meg. Én már ezen se lepődnék meg XD

Xzone

Quote from: Eberinu on 2008-08-13, 21:08:10
Sztem Orange-kun geassje manipulált lehet akkor...nem kizárt, hogy az emperor tuti hogy belenyúlt abba a projectbe is. Talán csak annyira anti-geass,hogy az övét nem töri meg. Én már ezen se lepődnék meg XD

Shirleynél pont az övét törte meg :)

Chronus

Quote from: Christian on 2008-08-13, 15:46:32
Hm...javítsatok ki ha tévedek, ez csak úgy eszembe jutott. Amennyiben Anya az igazi Nunnaly, akkor Jeremiah miért arra emlékszik pontosan mint amire Lulu? :P Mint tudjuk Jeremiahra nem ha a Geass, sőt, azoknak effectjét is töri. Ergo, ha valóban nem ezek az igazi emlékek, akkor Jeremiah tudna már róla :)

Nem kellett, hogy mindenkin Geass-t használljon, csak a "gyilkosságon" jelenlévő személyeken. Azután simán felállíthatott egy "díszlet" gyilkossági helyszínt ahol egyértelmű volt, hogy nem fognak találni semmi nyomot, mivel igazából nem történt semmi. Marianne meg közben felszívodott vhova.

Sokkal egyszerűbb terv mint minden egyes létező embert begeasselni aki csak tudhatott róla. Az nagyon sok ember lett volna amúgy is.

Eberinu

Quote from: Xzone on 2008-08-14, 00:08:58
Shirleynél pont az övét törte meg :)
Igaz :D Ez ki is ment a fejemből ^^

chilip

#867
2. OP Single << FLOW - WORLD END >> kijött

ed.: van benne 2 új szám, mind2 nagyon tetszik  :jee: FLOW FTW

Solid Snake

Beértem végre a mezőnyt. Eddig a második évad nagyon üti az elsőt. Ott a végére durvultak be, itt viszont majdhogynem folyamatos a sokkolás.  :whoah:

Lehetséges, hogy elsiklott a figyelmem, de Jeremiah-t tulajdonképpen miért is hívja mindenki Orange-nak?

[spoiler=18.rész]Már Shirley halálánál wtf-eltem, de ezt a Nunnally-s fordulatot egyáltalán nem vártam volna. HOLY SHIT.[/spoiler]

Xzone

Quote from: Solid Snake on 2008-08-15, 10:20:12
Lehetséges, hogy elsiklott a figyelmem, de Jeremiah-t tulajdonképpen miért is hívja mindenki Orange-nak?

Amikor Suzakut vitte a kivégzésére, és először találkozott Zeroval, akkor szólította Jeremiah-t ezen a néven. Tulajdonképp ál-kódnév a britanniai vezetés megtévesztésére, hogy azt higgyék, Jeremiah is Zeronak dolgozik.