Hdd donate project / disk felajanlas

Started by zsozso, 2007-03-01, 03:48:33

Previous topic - Next topic

zsozso

Most lesz osszerakva egy masodik gep, hogy ki tudja szolgalni a server a savszelessegnovelesek utan is a letoltoket. Viszont ehhez szukseg lenne minnel tobb hddre, mert sajnos a jelenlegi 16 disk nem birja a kikepzest. Ezert kernem a ti segitsegeteket, tamogatasotokat. Ha van elfekvoben hddtek vagy csak tamogatni szeretnetek ennek megvalositasaban, akkor azt legyszives irjatok meg nekem.
Death is the only redemption

Fazék

#1
sajnos én egy darab megfelelő méretű winchester-rel sem tudok szolgálni, mert mind a két 120-asom folyamatosan csurig van, de gondoltam azért fölteszek egy sztem fontos kérdést, miszerint
mi a minimum elfogadott méret? mert valljuk be, hogy sokunknak fekszenek itthon régóta nem használt 4-20GB-os winchester-ek a polcainkon, amiket sosem használunk, de éppen emiatt, hogy már mis em érezzük hasznosnak őket, nem igazán hinném, hogy bevállalhatóak lennének a szerverhez. mondjuk egy 80GB az alsó határ? SATA/PATA/SCSI mindegy?

zsozso

Quote from: Fazék on 2007-03-01, 03:56:06
sajnos én egy darab megfelelő méretű winchester-rel sem tudok szolgálni, mert mind a két 120-asom folyamatosan csurig van, de gondoltam azért fölteszek egy sztem fontos kérdést, miszerint
mi a minimum elfogadott méret? mert valljuk be, hogy sokunknak fekszenek itthon régóta nem használt 4-20GB-os winchester-ek a polcainkon, amiket sosem használunk, de éppen emiatt, hogy már mis em érezzük hasznosnak őket, nem igazán hinném, hogy bevállalhatóak lennének a szerverhez. mondjuk egy 80GB az alsó határ? SATA/PATA/SCSI mindegy?

Jogos kerdes elfelejtettem leirni, az also hatar tenyleg olyan 80gb es az annal nagyobb diskek. Sata/pata egyarant johet, mert van csomo hely a vezerlokon.
Death is the only redemption

Csordi

Érdekes, hogy valamiért nem tolonganak itt az emberek. Bezzeg sírni azt tudnak, hogy mér nincs ez... vagy az, meg mér lassu vagy mért nem megy.
Bár én nem olyan rég regisztráltam a fórumra, de ettől számomra természetes dolognak tűnik, hogy egy szerver sok pénz és sok idő. És ha én
használom a szervert, ráadásul ingyen, akkor nyilván valaki kifizeti helyettem a felmerült költségeket. Így ha én azt látom, hogy a szerver üzemeltetője
segítséget kér, hogy biztosítsa a folyamatos működést, akkor megpróbálok segíteni neki.

Tehát van 2db felesleges Maxtor DiamondMax Plus  160GB -os ATA133 -as winyó. Egyik 2004Jan másik 2004Apr. Mind 2 hibátlan illetve folyamatosan
hűtve voltak. A hűtők még most is rajta vannak, bár a ventillátorok már csapágyasak. Azért lettek lecserélve mert az új alaplaplapon nincs 4 IDE port így
egyszerűbbvolt Sata -sat venni. Ezt a 2 winyót feltudom ajánlani. Persze csak ha jó neked.

Bye!

zsozso

Quote from: Csordi on 2007-03-11, 12:48:58
Érdekes, hogy valamiért nem tolonganak itt az emberek. Bezzeg sírni azt tudnak, hogy mér nincs ez... vagy az, meg mér lassu vagy mért nem megy.
Bár én nem olyan rég regisztráltam a fórumra, de ettől számomra természetes dolognak tűnik, hogy egy szerver sok pénz és sok idő. És ha én
használom a szervert, ráadásul ingyen, akkor nyilván valaki kifizeti helyettem a felmerült költségeket. Így ha én azt látom, hogy a szerver üzemeltetője
segítséget kér, hogy biztosítsa a folyamatos működést, akkor megpróbálok segíteni neki.

Tehát van 2db felesleges Maxtor DiamondMax Plus  160GB -os ATA133 -as winyó. Egyik 2004Jan másik 2004Apr. Mind 2 hibátlan illetve folyamatosan
hűtve voltak. A hűtők még most is rajta vannak, bár a ventillátorok már csapágyasak. Azért lettek lecserélve mert az új alaplaplapon nincs 4 IDE port így
egyszerűbbvolt Sata -sat venni. Ezt a 2 winyót feltudom ajánlani. Persze csak ha jó neked.

Bye!
Koszi pm ment.
Death is the only redemption


smash++

#6
Quote from: Csordi on 2007-03-11, 12:48:58
Érdekes, hogy valamiért nem tolonganak itt az emberek. Bezzeg sírni azt tudnak, hogy mér nincs ez... vagy az, meg mér lassu vagy mért nem megy.
Bár én nem olyan rég regisztráltam a fórumra, de ettől számomra természetes dolognak tűnik, hogy egy szerver sok pénz és sok idő. És ha én
használom a szervert, ráadásul ingyen, akkor nyilván valaki kifizeti helyettem a felmerült költségeket. Így ha én azt látom, hogy a szerver üzemeltetője
segítséget kér, hogy biztosítsa a folyamatos működést, akkor megpróbálok segíteni neki.

Sajnos nekem nincs fölös vinyóm (itthon egy 80+20),ha lenne biztos odaadnám gondolkodás nélkül,vagy ha lenne fölös 12.000Ft-om vennék egyet.Amint lecserélem az itthoni gépet biztos segítek majd valahogy.De mivel még tanulok,ezért csak az Éves Bronz csomagos Előfizut bírom.Nyáron talán lesz egy kis meló.
Csak azért írom ezt,hogy megvédjem legalább azokat akiknek van ilyen csomagos előfizu és ne álatlánosítsunk,mert lehet van akinek nem esik jól.Abban igazad van,hogy sokan sírnak.Ha mindenkinek lenne ilyen bronz csomagja aki tölt,lehet erre a topicra se lenne szükség.Mondjuk én nem tudom mi mennyibe kerül,de biztos nem olcsó.

Mofify: JA egyébként tök jó dolog a felajánlásod és a hozzá állásod a dolgokhoz :jee:.Köszi,hogy segítesz!

Cheesy

Nekem lenne egy MAXTOR DiamondMax Plus 9 (model: YAR41BWO) 120 GB ATA 133 -mas vinyóm, azt odaadnám.

Hogy miért?
USB Rackben hordozgattam jó ideig és a baj az volt vele, hogy nehezen lehetett bekapcsolni (az okosok szerint Maxtor hiba, pedig a rack külön tápról megy... :S) viszont ha sikerült, inkább ki sem kapcsoltam és ment 1 hétig. Hetente hazajárok a koliból és minden alkalommal eljátsza...
Azóta szereztem ingyé :P egy 10 GBos Western Digital-t, annak nincs ilyen baja. Szoval van egy vinyóm, ami a polcon porosodik.
A servert ugy sem kapcsolgatod ki és mondom, nekem, ha sikerült bekapcsolni, nem kapcsolt ki utána addig, amíg én meg nem tettem. Uh.. remélem érthetően írtam le :P

Szóval ha érdekel, szívesen felajánlom.

KALINKA

Nekem lenne egy fölösleges 160gbtos hddém hogy tudnam eljutatni nektek?

zsozso

Quote from: KALINKA on 2008-01-07, 17:59:27
Nekem lenne egy fölösleges 160gbtos hddém hogy tudnam eljutatni nektek?

Szia

Keress meg pmben es megbeszeljuk.
Death is the only redemption