Main Menu

Claymore /Spoiler!/

Started by Christian, 2007-04-05, 05:50:35

Previous topic - Next topic

devcsa


KeLa

Quote from: devcsa on 2007-09-26, 16:20:16
Nagyon úgy tűnik, hogy lesz következő évad :rotfl:
http://www.claymore-manga.com/episode_26.php
Ezt már régóta tudni lehet, már csak az a kérdés h szted mi ebben a vicces? :smile:

devcsa

Quote from: KeLa on 2007-09-14, 13:21:09
Quote from: chilip on 2007-09-14, 12:58:51
most akkor le is rendezik priscillát???  :eek: kicsit más, mint a manga...
Persze h más, hiszen lezárják... sztem elég egyértelműnek látszik a dolog :smile:
Pl: ez

KeLa

Quote from: devcsa on 2007-09-26, 16:40:20
Pl: ez
Sry, én olvastam félre a te hsz-edet, úgy láttam h benne van egy "NEM" is :redface: :rotfl:

Láttam a raw-t én is, de még mindig úgy vélem h vége van... persze ha tudsz japánul és hallottad h azt mondják: A történet folytatódik, akkor hiszek neked :D

Prof. William

Nem tértek volna el ennyire a mangától ha nem akarták volna befejezni a sorozatot. Pl mangában Claire eddig nem is látta Rakit és azt sem tudja ki a kis barátja.  :smile:

Simán befejezhették volna egy jó kis cliffhangerel pl amikor mangában [spoiler] Közlik hogy Pieta elbukott, a kiküldött Claymorek halottak a Yomák meg már a szervezet főhadiszállásánál vannak és csak 2 single number áll velük szembe.  [/spoiler]

És aztán jöhetett volna a 2. szezon... De itt nagyon afelé ment hogy vége legyen... Találkozott Rakival stb...

Ezt már csak a mangában ezt követő részek teljes megváltoztatásával lehet folytatni...

KeLa

#755
[Eclipse] Claymore - 26

AVI

MKV

Quote from: Prof. William on 2007-09-26, 18:22:58
Nem tértek volna el ennyire a mangától ha nem akarták volna befejezni a sorozatot. Pl mangában Claire eddig nem is látta Rakit és azt sem tudja ki a kis barátja.  :smile:

Simán befejezhették volna egy jó kis cliffhangerel pl amikor mangában [spoiler] Közlik hogy Pieta elbukott, a kiküldött Claymorek halottak a Yomák meg már a szervezet főhadiszállásánál vannak és csak 2 single number áll velük szembe.  [/spoiler]

És aztán jöhetett volna a 2. szezon... De itt nagyon afelé ment hogy vége legyen... Találkozott Rakival stb...

Ezt már csak a mangában ezt követő részek teljes megváltoztatásával lehet folytatni...
Én is így gondolom, a fő történeti szálat végül is lezárták...

Lokids

Azta Kela, pont mikor postolni akartam jött az üzi, hogy valaki postolt előttem. :D

Mellesleg faszán van időzítve. Pont kijött mire hazaértem. Kár, hogy a BOToknál még a queue is fullon van :D

chilip

#757
dettó :D pont most akartam postolni én is ;)

ed.: ennek MI VOLT AZ ÉRTELME???? Majdnem ugyanott vagyunk, mint a mangában (kis eltéréssel) [spoiler]Raki, meg hogy nem eggyüttmaradtak - ennek sincs sok értelme[/spoiler]... mér kellett ezért a legvégét összebaszni???

Solid Snake

Igaz, hogy véget ért a sorozat?
Ha igen, akkor majd GITS SAC után talán bevállalom.  :smile:

Lokids

Vaze pont kifért a DVD-re. Hajszálpontosan. :)

Soldier

Quote from: Solid Snake on 2007-09-26, 19:43:01
Igaz, hogy véget ért a sorozat?

igyvan ^^

Quote from: Lokids on 2007-09-26, 19:56:58
Vaze pont kifért a DVD-re. Hajszálpontosan. :)

igen en is az elözö résznél láttam , pont 1 dvd lesz ha megjön az utolso  :szemuveges:

Gregory

Höhh, ez vicces volt
[spoiler=26. ep]
Kíváncsi lennék, hogy hányszor hangzott el csak a 26. rész alatt a 'Clare' felkiáltás.
A rész közben egy pillanatra felcsillant a szemem, h talán Raki is szenved némi sérülést, de nem. Azért együttérzően nyögött egyet, miközben a földre huppant, biztos jól esett Jeane-nek.
Also: Naked Priscilla = do want
A befejezéssel kapcsolatban: sztem (hha az animét vesszük alapnak) már gyakorlatilag Teresa halálát bemutató rész óta lehetett számítani rá, h a sorozat végén lesz egy "epic fight" Clare és Priscilla között, sztem ezt viszonylag jól meg is oldották, legalábbis én ehhez hasonlónak képzeltem el a korábbi részek alapján. Azt viszont nem értem, h minek hozták szóba az 1,2,5 rangú claymore-okat, hogyha nem is szerepelnek(vagy csak minimálisan). Ha a végét átírták, sztem nem lett volna túl nehéz itt is kisebb módosításokat véghezvinni.

Érdekesnek találtam még a Claymore-ok azon képességét, hha vkit nem bírnak legyakni, és dühből/egyéb okokból a korlátaik közelébe érnek, átváltanak arra a gyönyörű yoma szerű hangjukra, és ráfognak minden addig velük történt sérelmet az épp aktuális ellenfélre, majd ezen felbuzdulva átlépik azt a bizonyos korlátot. (Persze nem mindegyik Claymore-nál mutatták ezt be, de szvsz sokukon megfigyelhettük az ilyen irányú hajlamaikat)
[/spoiler]

Btw: a Claymore-ok kardja miből van? Csak mert eddig egyszer nem láttam még csak megrepedni sem őket, pedig volt, h falakat szeltek ketté.

Lokids

Quote from: Gregory on 2007-09-26, 20:28:59
Höhh, ez vicces volt
Btw: a Claymore-ok kardja miből van? Csak mert eddig egyszer nem láttam még csak megrepedni sem őket, pedig volt, h falakat szeltek ketté.

Adamantin. :D
Szerintem sima acélpenge. régen is abból volt, és azok se nagyon törtek.

chilip

azé azok a kardok se normál vastagságúak, de azért karcolás lehetne rajta pl. mindig hibátlan állapotba látjuk...

Lokids

Quote from: chilip on 2007-09-26, 22:23:35
azé azok a kardok se normál vastagságúak, de azért karcolás lehetne rajta pl. mindig hibátlan állapotba látjuk...

Persze, mert minden csata után megkapják a polírt. :)

blackman

Mintha a Raki-Clare kapcsolatban fel lennének cserélve a szerepek, nem?  :D

chilip

kellett a rinyáló szereplő, csakhát ennyi nő mellett kellett férf fiú is...

Venom

Quote from: Gregory on 2007-09-26, 20:28:59
Érdekesnek találtam még a Claymore-ok azon képességét, hha vkit nem bírnak legyakni, és dühből/egyéb okokból a korlátaik közelébe érnek, átváltanak arra a gyönyörű yoma szerű hangjukra, és ráfognak minden addig velük történt sérelmet az épp aktuális ellenfélre, majd ezen felbuzdulva átlépik azt a bizonyos korlátot. (Persze nem mindegyik Claymore-nál mutatták ezt be, de szvsz sokukon megfigyelhettük az ilyen irányú hajlamaikat)

Szerintem ez nem volt spoiler gyanús, mivel elég általános, ezért ha nem baj, kivettem. És akkor most jöhet is a régi, régi dal, miszerint: ez van minden shounenben, shounenben, shounenben! Ez van minden shounenben, shalla lalla la!  :angyali:

Remélem nem veszed sértésnek, csak elég sokszor előjön ez a téma és nem győzőm hangsúlyozni: Az ilyen jellegű animék mindig arról szólnak, hogy van a "gyenge" főhős, aki folyamatosan egyre erősebb ellenfelek ellen harcol és mindig túl kell lépnie a saját korlátait. Ez minden sorozatban másként nyilvánul meg, de a lényegen nem változtat. Ez amolyan... műfaji cliché. Mindig van benne, és aki szereti az ilyen animéket, az mindig érezni fog egy kellemes kis borzongást, amikor egy főhős a nagy gyepa után feláll és még erősebb, mint valaha!

Elnézést az OFF-ért, elkalandoztam. ^^


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Xzone

Nem volt ez rossz, csak Claire "szövege" volt elég zavaró nekem a vége felé: "Motto, MOTTO, korosu, KOROSU, TERESA, PRISCILLA"... Értem én, hogy már nagyon yomaközeli állapotban van, de akkor is idegesítő :)

Btw, itt az ideje mangát olvasni.

Gregory

#769
Quote from: Venom on 2007-09-27, 02:12:38
Remélem nem veszed sértésnek, csak elég sokszor előjön ez a téma és nem győzőm hangsúlyozni: Az ilyen jellegű animék mindig arról szólnak, hogy van a "gyenge" főhős, aki folyamatosan egyre erősebb ellenfelek ellen harcol és mindig túl kell lépnie a saját korlátait. Ez minden sorozatban másként nyilvánul meg, de a lényegen nem változtat. Ez amolyan... műfaji cliché. Mindig van benne, és aki szereti az ilyen animéket, az mindig érezni fog egy kellemes kis borzongást, amikor egy főhős a nagy gyepa után feláll és még erősebb, mint valaha!
Elsősorban nem azzal volt problémám, h egyre táposabbak, ahhoz már hozzászoktam az ehhez hasonló animéknél, de nem mindegyikben tulajdonít az éppen aktuális ellenfélnek minden addig vele történt rosszat.
Lehet, h alapvetően nem spoiler, de a biztonság kedvéért
[spoiler]
pl. mikor Priscilla a végén ott verte magát, h Clare(vagyis Teresa, hha a Priscilla a yoki(jól írtam?) alapján azonosítja be a népeket), az ilyenek zavartak inkább
[/spoiler]
Edit: Btw: a korlátra azt értettem, amelyet átlépve awakened one-k lesznek.

Quote from: Xzone on 2007-09-27, 02:45:04
Nem volt ez rossz, csak Claire "szövege" volt elég zavaró nekem a vége felé: "Motto, MOTTO, korosu, KOROSU, TERESA, PRISCILLA"... Értem én, hogy már nagyon yomaközeli állapotban van, de akkor is idegesítő :)
:tezsvir:


Manitu

Quote from: chilip on 2007-09-26, 22:23:35
azé azok a kardok se normál vastagságúak, de azért karcolás lehetne rajta pl. mindig hibátlan állapotba látjuk...
valamelyik részben volt, hogy jött a feketeköpenyes ürge, és hozott új ruhát Clairnek. A háttérben látszott egy új kard is, hogy ne mindig ugyanazt gyepálja :)


chilip

kell nektek kötözködni, igazam van és kész :D Pietaban nem cserélte le, azzal harcolt végig, majd Priscinél felmutatta hibátlan állapotban...

LuckyDingo

Nah megnéztem a végét :) És..rohadtul elbaxták.. nem is vártam jobbat :D  Mást nagyon most nem is tudok mondani XD

Seth

Hát őszintén szólva nekem sem tetszett az utolsó rész. Meg úgy összességében az első kb 15 rész az ami jó volt utána színvonalcsökkenés. Ez a Raki meg a végén, amikor odarohant Clare-hez úgy leforgórúgtam volna Clare helyében, hogy többet nem nyavajog ^^

Bishop

Quote from: Seth on 2007-09-28, 10:39:05
Ez a Raki meg a végén, amikor odarohant Clare-hez úgy leforgórúgtam volna Clare helyében, hogy többet nem nyavajog ^^
:tezsvir:

Én nekem se tetszett főleg hogy mostmár tudom hogy volt manga-ba,csak azt nem értem hogy miért zárták le most. Simán elbírt volna dupla ennyi részt és a szinvonal se romlott volna.
Így a végével ez az év csalódása nekem

Soul

Sikerült végig néznem.Van 1olyan érzésem, lesz folytatás, és remélem is hogy lesz :).1-2 sablontól eltekintve, szerintem 1 nagyon jó animével találkoztunk.Biztos van aki azt látta benne, dehát ez csak kaszabolás meg vér meg hasonlók, de többről van itt szó.Legyen a főszál 1 bosszú csak, de összességében a képi világ, aláfestő zenék mind mind jól el lettek találva.Néha Raki idegesített, az utolsó részben is majdnem kihúzta a gyufát, de végül is nem :).Ha lesz következő sorozat, akkor jó zárást láthattunk, ha meg nem akkor 1 egész jó utolsó rész volt(bár nem teljesült a főcél, de nem is zavar annyira).

(a folytatásról meg szabad álmodozni :))

Gregory

Quote from: Soul on 2007-09-28, 14:33:06
Biztos van aki azt látta benne, dehát ez csak kaszabolás meg vér meg hasonlók, de többről van itt szó.
Pl? Sztem ez olyan tipikus kaszabolós anime, amiben nem kell mélyebb értelmet keresni. Ettől függetlenül egyetértek a többivel  :tezsvir:

Egyébként én már azelőtt is éreztem bizonyos fokú szinvonalcsökkenést(talán egy kissé unalmassá vált számomra, vagy nem tom), mielőtt eltért volna a mangától(ha jól tudom, a "Priscilla awakened one létének felfedése Raki előtt" rész volt az első nagyobb eltérés).

Venom

Nem olvasom a mangát, úgyhogy nekem annyira nem volt annyira csalódás a vége. Viszont tény, hogy úgy fejezték be, hogy esélyt adtak a folytatásra. Akkor viszont miért kellett ennyire megváltoztatni a manga történetét? Nem lesz nehezebb innen folytatni a dolgot?


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

LuckyDingo

Quote from: Venom on 2007-09-28, 14:59:38
Nem olvasom a mangát, úgyhogy nekem annyira nem volt annyira csalódás a vége. Viszont tény, hogy úgy fejezték be, hogy esélyt adtak a folytatásra. Akkor viszont miért kellett ennyire megváltoztatni a manga történetét? Nem lesz nehezebb innen folytatni a dolgot?
Hát az már tuti, hogy nem fogják tudni úgy folytatni, ahogy a manga megy. És ha már egy új történetet írnak hozzá, az fix nem lesz jó.. Szvsz aki akarja, meg érdekli, az olvassa a mangát :D Mint megannyi már animénél, itt is sokkal jobb :XD

Manitu

Quote from: Venom on 2007-09-28, 14:59:38
Nem olvasom a mangát, úgyhogy nekem annyira nem volt annyira csalódás a vége. Viszont tény, hogy úgy fejezték be, hogy esélyt adtak a folytatásra. Akkor viszont miért kellett ennyire megváltoztatni a manga történetét? Nem lesz nehezebb innen folytatni a dolgot?
Mondj két animét, ami tökéletesen követi a mangát. Szerintem jó történet volt, látványos, pörgős, és néha még azt az érzést is sikerült kiváltania belőlem, hogy zomg, következő részt most rögtön :D
A manga meg tökéletesen hidegen hagy, olvasni egészen más stílust szeretek.