Main Menu

Claymore /Spoiler!/

Started by Christian, 2007-04-05, 05:50:35

Previous topic - Next topic

Dreamcleaver

Talán felesleges, de  a biztonság kedvéért: a manga spoilereket majd ne ebbe a topikba írjátok. kösz.  :smile:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Eberinu

#91
Quote from: Rage on 2007-04-12, 00:02:35
Quote from: Eberinu on 2007-04-11, 21:46:24
Poén,mert minden claymore szőke készemű csaj...
Ez nem igaz, Claire (szerintem így kell írni... miért is "Clare"?), mint ahogy már említették párszor, a 銀眼の魔女, magyarul "Az Ezüstszemű Boszorkány" - valamint lehet, hogy színvak vagyok, de nekem inkább szürkésnek tűnik a szeme, nem kéknek. ;)
Lehet hogy silver eyed-nak van írva, de legtöbbször kéknek látszik a szemszíne ;) Sztem pont jól van kitalálva, úgyis olyan rideg a karakterük.
Amúgy jah, valszeg raw lesz az a pár db, de nem néztem még bele, sorban olvasgatok..

Prof. William

#92
Quote from: Venom on 2007-04-12, 00:37:48
Nah, második rész is letudva. Kellemesen bonyolódott a történet, kicsit többet tudtunk meg a Claymore-okról. Az más kérdés, hogy Raki mintha kisebb emlékezett kiesésben szenvedett volna és megint el kellett mondani neki a "félig ember, félig Yoma" dolgot. Raki hangjával még mindig nem vagyok kibékülve, a zene viszont harcot övező részeknél megfelelően elborult. :) Grafika nekem még mindig nem jön be annyira, kicsit sivárnak tűnik az egész. Egyedüli kivétel a vér, ami persze így szép kontrasztot alkot a háttér előtt.

A következő rész pedig jónak ígérkezik. :)

Valsózínűleg nem Rakinak hanem nekünk nézőkek mondták el. Mint amikor a fighting naimékben n+1 alkalommal is meglepődnek hogy bazz Songoku tudja a Kámehámét!

És mért? Hát mert csillagharcos!
Na ne tényleg? :)

Eberinu

#93
A zene tényleg nagyon jó! Nekem kicsit Prince of Persia feelinget ad :D Az a kalandozós zene....Amúgy most tartok vol 4-nél, és annyit elárulhatok asszem, a sztori igenis be fog indulni :D Sőt,aki nem nézi, sajnálhatja, mert naon durci lesz!

Solid Snake

2. rész

Előrelépés az 1., bemelegítő rész után. A történet elkezd lassacskán kibontakozni, kiderül, hogy a Claymore-ok élete aztán végképp nem fenékig tejfel. Már csak arra lennék kíváncsi, hogy az egykori emberlánykák önként és dalolva vállalkoztak-e a "claymore-osításra", vagy pedig belekényszerítették őket? Na majd kiderül. Mindenesetre sötét hangulat uralkodott a színen, még egy ici-pici azonosulás is megvolt a halálra felkészült egykori bajtársnővel.
Ja, az ED-et még mindig nagyon imádom.  :whoah:

Negatívumok bizony voltak ennek ellenére, amik vagy kicsit, vagy nagyon szúrták a szememet:

  • krokodil varánusz a sivatagban. Hm.
  • valamennyivel fakóbb volt a színvilág az első felvonáshoz képest, talán tudatosan
  • RAKI!!! PLEASE SOMEONE SHOOT SLASH THIS GUY WITH A GUN SWORD!  :uzi: :uzi:

Annak örülök, hogy a manga majd idővel beindul, bár a vimangás linken úgy látom, hogy a következő rész (Darkness In Paradise) 6 részre van osztva. Most akkor vajon MADHOUSE-ék egybeolvasztják-e egy epizóddá ezt a hat részt, vagy pedig az elkövetkezendő 6 epizód erről a fejezetről fog szólni?

chilip

Quote from: Solid Snake on 2007-04-12, 23:17:30

  • krokodil varánusz a sivatagban. Hm.
  • valamennyivel fakóbb volt a színvilág az első felvonáshoz képest, talán tudatosan
  • RAKI!!! PLEASE SOMEONE SHOOT SLASH THIS GUY WITH A GUN SWORD!  :uzi: :uzi:
[/b]
[/list]

gyilkos amazon mellé kell egy sírós emo-srác  :_piszka: meglegyen az ellentét, akik olvasták a mangát azokhoz intézem ezt a kérdést, és egy igent vagy nemet szeretnék csak spoilerezés elkerülése végett:
lesz vmi tényleges haszna a srácnak a késöbbiekben???

kikuchiyo

Nekem van egy olyan sötét gyanúm, hogy ez a Claymore-rá válás egyáltalán nem önkéntes dolog, a tippem az, hogy egy démon általi RAEP az eljárás kulcsa. Nem véletlen, hogy csak lányokon sikeres az átalakítás. Persze nem olvastam a mangát, tévedhetek. :)

A krokodilról meg annyit, hogy miután Cla(i)re leszedte a kardjával, a következő jelenetben már egy oázisban láthatjuk a hőseinket. Feltételezhető, hogy nem hurcolták 50 km-en át azt a döglött krokodilt, azaz az oázis közel lehetett a kroki elejtési helyéhez. "Therefore, logically" az ominózus krokodil az oázisban lakott, csak a végzet úgy hozta, hogy aznap kirándult egyet a sivatagba. :)
Failure is the default option

chilip

Quote from: kikuchiyo on 2007-04-12, 23:41:56
csak a végzet úgy hozta, hogy aznap kirándult egyet a sivatagba. :)

:lol: micsoda véletlen egybeesés  :lul:

LuckyDingo

Quote from: kikuchiyo on 2007-04-12, 23:41:56
Nekem van egy olyan sötét gyanúm, hogy ez a Claymore-rá válás egyáltalán nem önkéntes dolog, a tippem az, hogy egy démon általi RAEP az eljárás kulcsa. Nem véletlen, hogy csak lányokon sikeres az átalakítás. Persze nem olvastam a mangát, tévedhetek. :)
Hátőő önkéntesen is lehetsz Claymore... [spoiler]csak eddig egyedül Claire volt olyan hülye hogy ezt vállalta :P[/spoiler
az a RAEP nem Rape lenne?  Mert akkor [spoiler]egész jól tippeltél, mert Claire-en kívül mindegyik születése óta félig Yoma :D[/spoiler]
Ha spoilerbe teszem a spoilert akor úgy jó? :O Csak az olvassa el aki nem bánja a spoilereket, de télleg :P

Eberinu

#99
Hát jah, [spoiler]Claire EDDIG az egyedüli, aki önként lett Claymore, és a többi Claymoret igazából nem rapelik, hanem teremtik,legalábbis úgy vettem ki Oph. és a "papa" szavaiból[/spoiler] és nem is a [spoiler]Claymore a végleges formájuk, de még csak hogy Yomává alakulnának sem :D[/spoiler] De a történet igen gyorsan fog pörögni az fix! Hát második rész kapcsán, akit meg kellett ölnie az meg sajna a szabály szerint meg kellett hogy bűnhödjön azért amit tett....Claire-nek hogy azt a "krokodilt" cipelnie kellett volna..igazából meg se kottyan neki hogy azt kéne cipelni :DViszont olyanok mint a Kígyók, nem esznek sokat, de utána bírják egy ideig....viszont az nagyon érdekel mi a rák van a mellkas v. hasukon......mert ugye megjegyezte a szemüveges fekete csuhás emberke is hogy ilyen testel öcsém :D
Snake, amugy nem lassan, hanem elég gyorsan fognak történni a dolgok, legalábbis a mangában igencsak bonyolódnak a dolgok (számomra izgi, és már várom a vol. 7-et leforditva). Szem nem fog erről szólni az a 6 epizod, sőt az 5 se ötről fog szólni,mert eléggé le van bontva a történet.Animében sztem megoldják 2,max 3 részben.Bár így akkor hamar utólérik a mangát....talán ezért is van már kint vol. 11ig...Ez a spoiler a spoilerben kár hogy nem mükszik:S

LuckyDingo

Nah megnézegettem /túlzás azt mondani hogy elolvastam XD/ a mangát vol 8 ig meg a 64től a mittoménhanyas ch-ig.. Hát nem tom, sztem ott fog ez bukni hogy agyonbonyolítják és a vége valami iszonyatszar lesz.. remélem nem.
[spoiler]Az meg lol, hogy csak úgy simán lehet levagdalni a Claymoreok kezét lábát és azok visszatehetők XD lsd: Claire raining a titokzatos félkezű Claymoreal, aki a végén kezetlen marad XD érthető? Nem? :D Én se vágtam XD[/spoiler]

Eberinu

[spoiler]Hát sajna nemtok japánul,uh. addig tényleg rejtély marad félkarú barátunk kezetlen....őőő fejetlensége, hogy levágja a maradék egy karját és Odaadja Clairnek...Bár ha vissza tudja növeszteni, akkor minek neki más karja? Lassan egy full cyborg lesz szegény csaj....remélem azért más testrészeket már nem fog kapni...[/spoiler]

Zen

Quote from: Eberinu on 2007-04-12, 14:12:16
Quote from: Rage on 2007-04-12, 00:02:35
Quote from: Eberinu on 2007-04-11, 21:46:24
Poén,mert minden claymore szőke készemű csaj...
Ez nem igaz, Claire (szerintem így kell írni... miért is "Clare"?), mint ahogy már említették párszor, a 銀眼の魔女, magyarul "Az Ezüstszemű Boszorkány" - valamint lehet, hogy színvak vagyok, de nekem inkább szürkésnek tűnik a szeme, nem kéknek. ;)
Lehet hogy silver eyed-nak van írva, de legtöbbször kéknek látszik a szemszíne ;) Sztem pont jól van kitalálva, úgyis olyan rideg a karakterük.
Amúgy jah, valszeg raw lesz az a pár db, de nem néztem még bele, sorban olvasgatok..

Azért ezüst szemű boszorkák, mert amikor előhívják erejük nememlékszekmennyi százalékát, a szemük átvált Yoma(szerű) szemre, és AZ ezüst színű, nem a rendes szemszínük.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

KeLa

Quote from: Zen on 2007-04-13, 14:33:30
Azért ezüst szemű boszorkák, mert amikor előhívják erejük nememlékszekmennyi százalékát, a szemük átvált Yoma(szerű) szemre, és AZ ezüst színű, nem a rendes szemszínük.
Sztem meg amikor átmennek Yomába akkor sárga a szemük és normál állapotban ezüst :3x3:
[spoiler][/spoiler]

Solid Snake

Quote from: KeLa on 2007-04-13, 15:13:53
Sztem meg amikor átmennek Yomába akkor sárga a szemük és normál állapotban ezüst :3x3:

Egyetértek. Látszik is, hogy amikor sárgás (Yomás) a szemük, akkor az ereik is kiduzzadnak, amolyan állatias ösztön feltámadása végett.

Dreamcleaver

Quote from: Solid Snake on 2007-04-13, 15:17:29
Quote from: KeLa on 2007-04-13, 15:13:53
Sztem meg amikor átmennek Yomába akkor sárga a szemük és normál állapotban ezüst :3x3:

Egyetértek. Látszik is, hogy amikor sárgás (Yomás) a szemük, akkor az ereik is kiduzzadnak, amolyan démoni ösztön feltámadása végett.

Fixed.  :smile:

Egyértelműen aranysárga szemük van ilyenkor, bestia szerű pupillákkal. Lásd az avám.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zen

Hááát..nem tom, mangában úgy emlékszek nem így volt, de nekem végtére is mind1.  :smile:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Solid Snake

Ez esetben így alkalmazd a Spoiler gombot, ennek következtében senkit nem fog zavarni, aki csak az animét nézi:

<spoiler = manga>blablabla</spoiler> (persze <> helyett ugye [] tag-ek kellenek)

Szóval:
[spoiler=manga]Blablablaaaa....[/spoiler]

minuszmiki

No, megnéztem a kettes epizódot, egész jó volt. [spoiler= NEM mangából : )]Kiderült, hogy a claymore-ok előbb-utóbb szépen átváltoznak Youmává, gondolom, majd ahogy halad a sztori, ez fontos problémává fog válni a főszereplőnk esetében is. Ennek örülök, szeretem a mindenféle belső démonnal/gonosszal küzdős dolgokat, még ha elcsépelt is. A sivatag közepén tanyázó krokodilon én is néztem bután, illetve Raki nyavalygása is idegesített egy idő után, ("Jaaaaj ne öld már meg a nakamádat, milyen dolog?!") meg ölelgeti Clare-t meg sír, bah  :grrr:. Másik bajom meg, hogy Clare szerintem nem szép (nem a rajzolás/karakterdizájn szempontjából), Elena sokkal jobban tetszett, igaz, nem ettől lesz jó vagy rossz a sorozat  :smile:[/spoiler]

kelvor

Quote from: minuszmiki on 2007-04-14, 02:45:29
No, megnéztem a kettes epizódot, egész jó volt. [spoiler= NEM mangából : )]Kiderült, hogy a claymore-ok előbb-utóbb szépen átváltoznak Youmává, gondolom, majd ahogy halad a sztori, ez fontos problémává fog válni a főszereplőnk esetében is. Ennek örülök, szeretem a mindenféle belső démonnal/gonosszal küzdős dolgokat, még ha elcsépelt is. A sivatag közepén tanyázó krokodilon én is néztem bután, illetve Raki nyavalygása is idegesített egy idő után, ("Jaaaaj ne öld már meg a nakamádat, milyen dolog?!") meg ölelgeti Clare-t meg sír, bah  :grrr:. Másik bajom meg, hogy Clare szerintem nem szép (nem a rajzolás/karakterdizájn szempontjából), Elena sokkal jobban tetszett, igaz, nem ettől lesz jó vagy rossz a sorozat  :smile:[/spoiler]

Raki csak megkomolyodik előbb-utóbb :D Legalább is remélem, mert a mostani...hát fejbeverném egy varánusszal.

minuszmiki

Hát azt én is remélem, nagyon tudnak idegesíteni az ilyenek. Varánusszal bizony.  :D Az viszont tetszett, hogy Clare nem sokat szarozott a végén, kis flashback, aztán tette a dolgát.  :jee:

Yakumo

Ne lincseljetek érte, hogy ideírom, de van egy Claymore mangám, angol, 1. kötet, eladó. Kell valakinek?  :3x3:  :szemuveges:
Gondoltam itt előbb észreveszi akinek kell esetleg, de a Keres-Kínálba is beírom.

PM plz!^^

Eberinu

#112
Mennyiért passzolnád el azt a mangát?
Én már nagyon várok egy bizonyos fejezetet megvalósulni, amit mangában olvastam,de arra talán még egy két részt várnom kell.....De a most következő rész izgibb lesz mint az eddigiek^^
A Yoma-s témához hozzászólva, nekik sem mindegy ám meddig mennek el,de majd meglássátok.
Lucky, amúgy nem tudni mikor jön a kövi vol. fordítás oda ki?

Eberinu

Hát szegény Clare :( Kapott egy két három négy lyukat magába...de nem féltem.Viszont itt kezdődik a nyomozósdi majd...

LuckyDingo

Quote from: Eberinu on 2007-04-14, 11:47:39
Lucky, amúgy nem tudni mikor jön a kövi vol. fordítás oda ki?
Hát nem tudom, sztem már nem nagyon foglalkoznak vele, csak ha angolul kiadják az új mangákat, akkor ezek a rendes emberek bescannelik.
Majd jön egyszer. ha meg nem, az anime úgyis gyorsan behozza és az animének 100000000000000x jobb a grafja, szal lehet jobban járunk :D


Soldier

megneztem a 3.ep-et nah igy erdekes lex várni a 4.részre remelem kibirom ... ilyen véget betolni.. bár a köv rész cime azert megnyugtato:) A rész tetszett remelem a többi is hasonloan jo lex .. hf annak aki meg nem latta.

Dreamcleaver

Azért Clare igazán bemutathatta volna a prosti mosolyt.  Esetleg a kis orál Rakinak az egyik sikátorban. :muhahah:

Amúgy jó rész volt. A háztetős csaták nekem nagyon tetszettek. Jól nézett ki Clare ebben a thiefes öltözékben a két rövidkarddal.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

LuckyDingo

Jh télleg jó rucija volt  :jee: De ti még nem vagytok tisztában az "awakening" szóval ebben az animében :D Pedig fontos lesz, szal tessék várni a 4. részt meg majd a flashback arcot /ha lehet annak hívni :D/

Prof. William

Quote from: kelvor on 2007-04-14, 02:50:52
[

Raki csak megkomolyodik előbb-utóbb :D Legalább is remélem, mert a mostani...hát fejbeverném egy varánusszal.

Lehet hogy Claire csak élelemforrásnak viszi a skacot. :) Sokat nyavajog az igaz. de majd milyen jól fog jönni ha ottragadnak egy sivatag közepén.   :morci: ÉS még a húsa is jó zsenge. :)