Filmes rejtvények - mi az összefüggés?

Started by Próféta, 2007-04-14, 00:50:12

Previous topic - Next topic

Ramiz

Ez most nem összefüggéses, hanem képrejtvény:

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

#121
Nem hiányzik a végéről az utolsónak egy "ikertestvére"? Csak mert úgy érteném.

EDIT:
[spoiler=megoldás]Faster, Pussycat! Kill! Kill![/spoiler]

Ramiz

#122
Quote from: Próféta on 2008-05-10, 19:25:07
Nem hiányzik a végéről az utolsónak egy "ikertestvére"? Csak mert úgy érteném.

Az a megfejtés, amire gondolsz, spoiler tag alatt bele is editálhatod a postodba. :)
Manapság azt mondanám, hiányozna, de nem kell mindent egzaktul belefoglalni egy képrejtvénybe. A többi kép sem mindig "egyértelmű" módon utal. Gyerekkoromban a Schätzer József-féle Sicc könyv képrejtvényeit bújtam mindig, de alig párat tudtam/volt türelmem megfejteni. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Quote from: Ramiz on 2008-05-10, 19:28:32
Ezt viszont akkor most én nem értem...
[spoiler]Bill mellől is a Kill hiányzik... jó, kicsit erőltetett, töröltem is.[/spoiler]

Ramiz

#124
Quote from: Próféta on 2008-05-10, 19:32:12
Quote from: Ramiz on 2008-05-10, 19:28:32
Ezt viszont akkor most én nem értem...
[spoiler]Bill mellől is a Kill hiányzik... jó, kicsit erőltetett, töröltem is.[/spoiler]
[spoiler]Jó, igaz, de egy másik filmet direktben nem akartam belekeverni. De egyébként nem rossz ötlet, sőt absztraktabb, mint az én "kihagyásos" negatív utalásaim.[/spoiler]

Következő (picikét talán nehezebb):
[spoiler]



[/spoiler]
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Xzone

Quote from: Ramiz on 2008-05-10, 19:38:38
Következő (picikét talán nehezebb):
[spoiler]



[/spoiler]

Így, hogy a második link nem jó, valóban :D

Próféta

Quote from: Xzone on 2008-05-10, 21:45:41
Így, hogy a második link nem jó, valóban :D
Sárga VW minivan volt, mint pl. ez itt, csak emberek nélkül, és nem ebből a filmből.
Persze lehet, hogy valami tök fontos jellegzetességre nem figyeltem fel, és ezért félrevezető vagyok :D

Ramiz

#127
Quote from: Próféta on 2008-05-10, 21:55:40
Quote from: Xzone on 2008-05-10, 21:45:41
Így, hogy a második link nem jó, valóban :D
Sárga VW minivan volt, mint pl. ez itt, csak emberek nélkül, és nem ebből a filmből.
Persze lehet, hogy valami tök fontos jellegzetességre nem figyeltem fel, és ezért félrevezető vagyok :D

Ööö... de abból a filmből... :redface: Lemörderelted a poént, legalábbis félig.
Nem baj, harmadiknak hozzáteszek egy képet az eddigi kettőhöz, és így más a megfejtés is:


És még azt is meg kell mondani, hogy mi köze a megfejtésnek ehhez:


(Ezt még az imdb sem mondja meg... :D)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Az ott a bal szélen K_T?  :D

EDIT: A szerencsétlen módon előtt filmem megvan (nem állítom, hogy nem volt egy kis Barkohba-jellegű érdeklődés bennem, amikor a filmből linkeltem a képet  :angyali:). Viszont úgy, hogy a másik két filmnek csak az imdb profilját láttam, ők magukat nem, kb. esélytelen rájönnöm az összefüggésre, attól félek. Amúgy óvatosabban, a harmadik kép URL-je kicsit árulkodó, bár nem kellett a film beazonosításához.

EDIT2: Megvvvaaaan! Drink. Drive. Go to Jail.  :hopp:

Ramiz

Na. Még egyszer letisztáztam:



Az első három kép kiad egy megoldást. Az a megoldás és a második kép meg kiad még egy nem egzakt megoldást (egy rövid "sztorit", hírt). Ez utóbbi nehezebb, mentségemre legyen szólva azonban, hogy emlékeim szerint egyszer már ide a fórumra is leírtam a dolgot, szóval elég megfejtésül egy link arra a posztra. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta


Ramiz

Első három => Paul Dano.
Negyedik => Tom Waits.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!