Seirei no Moribito /spoilerek/

Started by Dreamcleaver, 2007-04-23, 17:03:41

Previous topic - Next topic

Solid Snake

Quote from: kelvor on 2007-05-10, 21:56:39
Mononoke Hime és a Sen to Chihiro no Kamikakushi alatt éreztem így magam :smile:

Talán nem véletlenül. ;)

Szembetűnő hasonlóságok

kelvor

Quote from: Solid Snake on 2007-05-11, 11:39:09
Quote from: kelvor on 2007-05-10, 21:56:39
Mononoke Hime és a Sen to Chihiro no Kamikakushi alatt éreztem így magam :smile:

Talán nem véletlenül. ;)

Szembetűnő hasonlóságok

Ez jó :smile: Tényleg hasonlítanak. Viszont, nem kimondottan a karakterek hasonlósága miatt írtam, de lehet ez is közrejátszott. Az a fránya tudatalatti :D

Solid Snake

Quote from: kelvor on 2007-05-11, 14:49:01
Viszont, nem kimondottan a karakterek hasonlósága miatt írtam, de lehet ez is közrejátszott. Az a fránya tudatalatti :D

Egyetértek, inkább az animékben szereplő történelmi helyzet, világkép és természet (+ sintoizmus) iránti alázat és tisztelet adja meg azt az egyedi érzést.  :smile:

Solid Snake

Az Animeaddicts csapatból FFnF elkezdte a Seirei no Moribito projektet.

1. rész

Az első részben csak sztereó hang van, de a második résztől 5.1-et is tartalmaz majd.
A felirat minőségi és tetszetős felirattervvel rendelkezik, az OP/ED karaoke-ja hardsub, így a gyengébb konfigurációjú számítógépekkel rendelkező egyéneknek sem lesz gondjuk a videó miatt.  :smile:

Nekem elnyerte tetszésem.  :jee:

kikuchiyo

Ep. 6

Nem jutok szóhoz... ez valami hihetetlenül jó volt. Az az üldözési jelenet a rész közepén mindent felülmúl, amit eddig láttam, és amikor a jelenet csúcspontján váratlanul megjelent a ******, hát majdnem letettem a hajam. De egyébként is: a hátterek, a beállítások, a játékok a térrel (élességgel), a hangulat - az egész kiforrott, lenyűgöző és nagyszabású anélkül, hogy nagyképű lenne.

Best ep. so far.
Failure is the default option

Solid Snake

Újfent még csak RAW. Correct?  :smile:

Quote from: kikuchiyo on 2007-05-12, 19:44:08
Nem jutok szóhoz... ez valami hihetetlenül jó volt. Az az üldözési jelenet a rész közepén mindent felülmúl, amit eddig láttam.

Pedig te már láttál egyet-mást, igaz?  :szemuveges:

kikuchiyo

I can tell because I've seen quite a few animes in my time. :)
Failure is the default option

Solid Snake

Quote from: kikuchiyo on 2007-05-12, 20:36:13
I can tell because I've seen quite a few animes in my time. :)

Then I'm very pleased to hear that and can't wait the A-Kraze version.  :jee:

kelvor

#38
Az jó hír, hogy elkezdték fordítani magyarra. Nem mintha gondom lett volna a megértésével, de így talán még népszerűbb lesz ez a remek anime, hazánkban.
Ahhh Kiku, ne már :D Így is nehéz várni a következő epizódra :D Best ep so far? Most már tényleg nagyon kíváncsi vagyok :smile:

Solid Snake

Quote from: kelvor on 2007-05-12, 21:23:16
Ahhh Kiku, ne már :D Így is nehéz várni a következő epizódra :D Best ep so far? Most már tényleg nagyon kíváncsi vagyok :smile:

Én személy szerint az OST-re várok már nagyon.  :hopp:
AA-n azt írták, hogy nem rossz a zene, de nem kiemelkedő. Ejnye-bejnye, Kenji Kawai-ra tilos ilyet mondani!  :ejnye:
Nekem különösen tetszett a komponálás milyensége, tökéletesen passzol a világhoz és a jelenetekhez.

kikuchiyo

Hát nemtom, pont ebben a 6. részben volt egy hosszú jelenet, ahol kb. annyi történt, hogy [spoiler]a négy Árnyharcos ült és megpróbálta kitalálni, hogy Barsáék merre mentek[/spoiler], de a zene valahogy ezt is körömrágósan izgalmassá varázsolta. :)
Failure is the default option

chilip


kelvor


Dreamcleaver

Most csak nekem nem világos, hogy mi történt a hegyi ösvényen?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

kelvor

Nagyszerű volt! Lenyűgöző az a fajta színvonal, ahogyan megszerkesztették ezt a részt is. A megvalósítás mellett a zene is sokat dobott rajta. Amilyen muzsika felcsendült az üldözős részkor, vagy az ami a menet alatt ment...teljes mértékben passzolt a képi hatáshoz és megduplázta, az amúgy, lehengerlő hangulatot.

Ami a hegyi ösvényt illeti:

[spoiler]Ha jól értelmeztem, akkor arról lehetett szó, hogy a készítők szinte az elejétől fogva az orrunknál fogva vezettek. A rész elején látható, hogy levágják Chagum haját, utána elindulnak Balsa Chagum és az öregasszony. Azután különválnak.
Nem hiába említették annyiszor a részben, hogy több Balsa-ra illő személyt láttak.
Az Aogiris Balsa és Chagum valószínűleg csak egy illúzió volt. Az, hogy megtalálták Chagum levágott haját, szintén az öregasszony műve.
Az igazi Balsa-t és Chagumot akkor láthattuk, amikor sétáltak az úton talpig bebugyolálva. Az egész elterelés volt. Így most az ifjú herceget halottnak hiszik.
Persze, javítsatok ki, ha tévedek. [/spoiler]

Dreamcleaver

Nem tudom miért spoilerozunk, de legyen:

[spoiler] Az addig ok, de neked nem fura, hogy két illúzió beszélget egymással, sőt az "illúzió" Chagnum még aggódó pillantásokat is vetett az "illúzió" Balsára, mikor az lovaglás közben elkezdett "vérezni". Elég furán viselkedő illúziók. Itt valami nagyon nagy kavarás van, vagy ez valami nagyon különleges sámán varázslat. Elő illúziók. [/spoiler]

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Solid Snake

Erősen inog a Death Note trónja, erősen inog...  :hopp:

<HOLY SPEECH>
A 6. rész után ugyanis valamiféle extázisban vagyok. Bár a 3. rész fight-ját tartom még mindig a best scene-nek, mégis a 6. felvonás megszerkesztettsége teszi rá az animére a koronát. A természet iránti érzület, a történet 180 fokos fordulata (üldözöttből szabad ember, hercegből közember, Aogiri-s Balsa + Chagum fake bodies /igen, szerintem is illúziók voltak, akkora zuhanást senki nem élhet túl, maximum ha a farkas az ugrás végén óvatosan le nem tette őket, de én erre kevés valószínűséget látok -- a valódi Balsa + Chagum a sivatagban meneteltek, nemhiába mutatták meg azt a részt/), Kenji Kawai utánozhatatlan zenéje (üldözéses jelenet EPIC látványból és zenéből is  :cool:), valamint a totális beleélés (igen, most is ott ültem a sziklán a meditáló Árnyharcosok között, most is ott lovagoltam a fake Balsáékkel az Aogirin, most is ott hajoltam meg a vonuló gyászmenet mellett a többi emberrel) miatt érződik a teljes egyediség. Vannak művek, amiket dícsérnek szereplőikért. Vannak művek, melyeknek a zenéje kiváló. Vannak művek, amik a hangulat miatt maradnak meg az ember fejében. A Seirei no Moribito azonban mindezeket olyan kifinomultsággal egyesíti önmagában (hozzáadva ehhez a beleélési faktort), hogy a folyamat során nem válik belőle felesleges, magamutogató giccsparádé.
</HOLY SPEECH>



kikuchiyo

[spoiler=ep. 6, ha esetleg vki még nem látta volna]Abban a pillanatban cserélhette le az igazi Barsa&Chagum párost az öregasszony, amikor a farkas elragadta őket az üldözőik elől. Azelőtt még igaziak voltak,  hiszen Barsa még vérzett is, és ahogy DC mondja, két illúziónak nem lenne oka aggódni egymásért - lent a kanyonban viszont már a néni sárbábuit láttuk.

Számomra különösen megragadó pillanat volt a rész végén, ahogy Chagum a saját - a Hős c. filmet idézően grandiózus - temetési menetét nézte.
[/spoiler]
Failure is the default option

kelvor

Quote from: Dreamcleaver on 2007-05-15, 04:28:02
Nem tudom miért spoilerozunk, de legyen:

[spoiler] Az addig ok, de neked nem fura, hogy két illúzió beszélget egymással, sőt az "illúzió" Chagnum még aggódó pillantásokat is vetett az "illúzió" Balsára, mikor az lovaglás közben elkezdett "vérezni". Elég furán viselkedő illúziók. Itt valami nagyon nagy kavarás van, vagy ez valami nagyon különleges sámán varázslat. Elő illúziók. [/spoiler]

Persze, furcsa volt, de azt a célt szolgálta, hogy teljesen hiteles legyen a dolog + minket nézőket félrevezessenek. Nem hiszem, hogy volt ideje kicserélni őket abban a pillanatban, amikor a farkas támadt. Viszont, ha mégis így történt, akkor 8:50-nél azok kik? :smile:

Dreamcleaver

#49
Az összes többi nő/gyerek páros valószínűleg a kiszabadított rabszolgák voltak, elterelés gyanánt. Ez az élő illúziós dolog kicsit erőltetett lenne, ha csak azt szolgálná, hogy a nézőt vezesse félre, a katonáknak meg több mindegy lenne, hogy beszélgetnek e az üldözöttek a lovon vagy sem.

Nem tudom, nekem ez a rész így ebben a rendezésben, nem igazán tetszett. A lovas üldözéses jelenet jó volt, de ez a csere-bere elég hülyén jött ki, akárhogy is nézzük. Mert nehogymár a nagy farkas bendőjében, menekítette ki őket a sámán.  :smile: Aztán meg hipp-hopp a császári fővárosban teremtek. Nekem ez nem tiszta. Lehet a kövi részben megmagyarázzák.

Quote from: Dreamcleaver on 2007-04-24, 16:48:21

Kíváncsi vagyok, hogy Jin csak elájult, vagy Balsa egy ütéssel kicsinálta? Mondjuk az elröppenő ajándékcsomag sztem halálra utal, de majd meglátjuk.


Asszem erre a kérdésemre megkaptam a választ.  :smile:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

kelvor

Quote from: Dreamcleaver on 2007-05-15, 16:29:06
Az összes többi nő/gyerek páros valószínűleg a kiszabadított rabszolgák voltak, elterelés gyanánt. Ez az élő illúziós dolog kicsit erőltetett lenne, ha csak azt szolgálná, hogy a nézőt vezesse félre, a katonáknak meg több mindegy lenne, hogy beszélgetnek e az üldözöttek a lovon vagy sem.

Ebben is van valami. A rabszolgákra nem is gondoltam. Ez esetben, lehet, hogy a ti érveléseitek a helytállóak :smile:

minuszmiki

Ja, a kiszabadított rabszolgák az embervadász csapatok félrevezetésére szolgáltak, de hogy Balsa meg a herceg hogyan rázták le  az üldözőiket, nem derül ki egyértelműen sajnos ebből a részből, majd később esetleg megtudjuk.
Egyébként nem volt rossz rész, továbbra is lenyűgöző a hangulat és a látványvilág, a nagyszabású temetési jelenet pedig különösen tetszett.

LuckyDingo

Nah megnéztem a 6 részt és egy picit változott a véleményem :D A grafika még mindig kúlos, a story még nem körvonalazódott ki /azaz remélem hogy nem csak ennyi a story, hogy védjük meg a kotlóst../
Viszont ami nagyon zavar...  nincs vér :O Hová tünt a vér? A repülő fogak a reccsenő csontok egyéb dolgok.. a fightok jók, de vér nélkül nem az igazi :D /és itt az igényes vérre gondolok, nem az az egy csapás 30-40 liter vér kitódul effectre/ Mellesleg az tetszik, hogy reális súlya van a sérüléseknek, tehát ha valaki megsérül, az nem gyógyul meg 1 nap alatt :)
nah edig ennyi a véleményem.. jah és Chagumnak jobban áll a rövid haj :D Amúgy olyan lányos volt, hogy már fájt :P

Venom

#53
Nah, megmondom én tinektek, hogy hol történik a csere. Az üldözés során van egy nagy szikla, ami mögé Balsáék beérnek (17:08), és mindkét üldöző szeme elöl eltűnnek egy rövid időre. Ha figyelmesen nézitek az utána következő képkockákat (főleg 17:39), akkor láthatjátok, hogy Chagum régi haja látszódik, hiányzik Balsa köppenye és már nem fogja a sérülését, valamint a lándzsája is hiányik! Az persze más kérdés, hogy hogyan oldották meg a cserét, de valahogy sikerült. :) (Ami egyébként még érdekes az az, hogy most már nincs a kardokon a "fattyúpenge", az a kiálló csúcs a markolatnál, ami Balsa sérülését okozta. Bár az is igaz, hogy itt átlagos katonai ruhát viseltek az üldözők, és a fegyvereik is hasonlóak voltak.)


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Dreamcleaver


"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

kelvor

Hmpf, valóban :D  Azért azt meg kell hagyni, nem volt rossz egy öregasszonytól...rohadt gyors volt az a csere :haha:

Rage

Az egyébként "átlagos" ep7 után is azt tudom mondani, hogy ez a sorozat még mindig az év egyik legjobbja, már most messze túlszárnyalta a vele szemben támasztott elvárásaimat. :jee:
Fogalmam sincs, honnan szereztek ennyi pénzt a projectre, de ha tartják ezt a színvonalat, a Seirei no Moribito legendás lesz. Szerintem. ;)
痛みを感じる方向に、出口がある!

kikuchiyo

Quote from: Rage on 2007-05-23, 00:21:23
Fogalmam sincs, honnan szereztek ennyi pénzt a projectre

D-Rights Acquires 34% Stake in Geneon Entertainment

"Dentsu, Geneon, and d-rights will also establish a ¥2 billion fund to invest in 15 to 20 anime works per year. Dentsu is contributing 30% of the fund, Geneon 20%, and d-rights 50%. The fund will first be used to promote Production I.G's Guardian of the Sacred Spirit internationally in 2007."
Failure is the default option

Rage

HOLY SHIT. :eek:
Thx, így már érthető a dolog. Hát, meg kell hagyni, nem semmi ez a "bemutatkozás" a részükről... ;)
痛みを感じる方向に、出口がある!

Venom



The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne