Seirei no Moribito /spoilerek/

Started by Dreamcleaver, 2007-04-23, 17:03:41

Previous topic - Next topic

kikuchiyo

#60
THERE ARE YOUR FORNICATING SUBMERGED MARINE VEHICLES

BTW közben leadták már a 8. részt is. Kicsit sokat beszéltek benne, de ennek ellenére feszült és izgalmas volt. Ismét kiviláglik, hogy milyen jó ez az anime - csak annyi volt a cselekmény, hogy Barsa elment a kovácshoz megjavíttatni a lándzsáját, továbbá harc sem volt, mégsem volt egy rossz rész.
Failure is the default option

Solid Snake

7. rész

A cselekmény állapota leült, a helyet a tökéletes nyugalom vette át, aminek ábrázolása egyszerre volt megindító és gyönyörű. Bárcsak, bárcsak ilyen világ lenne...ezért jó a falusi élet, távol a város zajától.

Chagum tiszteletére a császári család és a főbb tanácsosok tartottak egy megemlékezést. A jelenetben a császár mentalitása dícsérendő: szeretett fiának szobrot akar állítani, mikor csupán az isteni eredetű Császári Felségeknek járhat ki ekkora tisztelet (bár mondjuk nem tudom, hogy mit fog szólni, ha megtudja, hogy az a bizonyos csillagkép még mindig nem tűnt el  :hehe:).

Balsa ezalatt vásárolt a megmaradt aranyból egy malomkunyót a rizsültetvényeknél. A táj szépsége olyannyira magával ragadó, hogy szó szerint bánom, hogy a jelenkorban már csak töredéknyi mértékben lelhetőek fel ilyen látványú helyszínek (általában ha kinézek az erkélyemen, a látvány szintén szép, de valahogy mégis túlontúl civilizált, városias, a természeti jelenségek csupán kisebb mértékben fedezhetőek fel). Chagum lelkét láthatóan nyomta valami, ami a rész végére ki is derült: szegény srác koloncnak érezte magát. Annál a szegmensnél, mikor felajánlotta legbecsesebb tárgyát, édesanyja nyakláncát köszönete jeléül, akaratlanul is erős szimpátia alakult ki bennem. Ebből is látszik, hogy Chagum nem egy elkényeztetett kis trónörökös, hanem felelőséggel rendelkező és öntudatos fiatalember, aki egy rajta kívül álló ok miatt kényszerült száműzetésbe vonulni egy számára addig idegen világba, ahol az alkalmazkodás eleinte nehéz, a támogató Balsa és Tanda segítő kezének köszönhetően azonban mégis sikerülhet. És még mindig ott van az a megmagyarázhatatlan hangulat, ami átjárja az egész művet és egyben bebizonyítja, hogy nem a történeten van a lényeg, hanem a világban fellelhető aprócska részleteken és a benne élő emberek egyéniségén.

A zene pedig ismét fantasztikusan megemelte a hatást, még mindig türelmetlenül várom azt a bizonyos OST-t.  :hopp:

Dreamcleaver

A 7-es rész nekem is nagyon tetszett. Olyan békés hangulata volt, teljesen megnyugtatott ahogy néztem. Chagum pedig egyre szimpatikusabb. Nem tudom kitől kapott ilyen nevelést, de tényleg nem egy elkényesztett herceg.

Solid Snake: Azért az igazi falusi élet sem csupán móka és kacagás, meg kellemes beszélgetések a vacsora mellett.  :ejnye: :D Kő kemény fizikai meló az.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS


kelvor

Végre valami jó hír, kemény napom volt :ejj: Este meg is nézem a 7-est meg a 8-ast. Kicsit lemaradtam ezzel a remek animéval.

Rage

#65
Ep9: Ez sem volt rossz rész, annak ellenére, hogy jelentős részben beszélgetéssel telt - kíváncsi vagyok, Shuga mire fog jutni a kapott infókkal.

Ep10: Elképesztő ez a sorozat - képes azt elérni, amit nem sok animében láttam idáig: nem történik a plot szempontjából gyakorlatilag semmi, mégis jó a rész. (A következő epizód mindemellett eseménydúsabbnak ígérkezik.)
痛みを感じる方向に、出口がある!

Solid Snake


kikuchiyo


But they're not fucking... anyway: Ep. 10

Mintha senkit sem érdekelne ez a sorozat, pedig érdemes nézni.
Ez a 10. rész is olyan, hogy bár nem történik semmi "lényeges", mégis közelebb hozza a szereplőket, még kézzelfoghatóbbá teszi a világot, és mindezt úgy, hogy az ember a körmét rágja közben.

Némi beharang és felcsiga nem árt a 11. részhez sem: ez is egy olyan helyzettel indul, ami minden más animében érdektelen és unalmas lenne, de itt átvezetik egy olyan szituációba, ami ismét csak lenyűgöző.

Evryun, watch this shit cuz its da shit!
Failure is the default option

LuckyDingo

Sztem azért nézik sokan, csak egyszerűen nem lehet mit írni róla, azon kívül, hogy szép és jó :D

kelvor

Quote from: LuckyDingo on 2007-06-17, 12:49:12
Sztem azért nézik sokan, csak egyszerűen nem lehet mit írni róla, azon kívül, hogy szép és jó :D

Rendszeres nézője vagyok én is, de már lassan kifogyok a dícsérő szavakból :smile: Ha majd kicsit felpörög a story, biztosan mindenki aktívabb lesz. Bár, azt sem bánnám ha ilyen mederben folyna tovább a történet. A lényeg, hogy mindenki nézze tovább és aki még nem kezdte el, azonnal fogjon neki! :lazza:


chilip

Quote from: LuckyDingo on 2007-06-17, 12:49:12
Sztem azért nézik sokan, csak egyszerűen nem lehet mit írni róla, azon kívül, hogy szép és jó :D
:tezsvir:

Dreamcleaver

Jaja. Nagyon élvezem a sorozatot, de tényleg nincs róla mit írni. Nem történik semmi, mégis megfog maga a világ és a gyönyörő vizuális megjelenítés. Esetleg indíthatunk egy "looking for Balsa pr0n" diszkúrzust, de ennyi.  :D Várunk, míg felpörögnek az események.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

LuckyDingo

Ez a 10es rész is jó volt :D Chagum egész jól boldogul :D Bár csodálkoztam, hogy a csalók nem estek neki, miután lebuktatta őket :D Úgy néz ki, hogy ott békésebbek az emberek :)

chilip

Quote from: LuckyDingo on 2007-06-18, 00:38:21
Ez a 10es rész is jó volt :D Chagum egész jól boldogul :D Bár csodálkoztam, hogy a csalók nem estek neki, miután lebuktatta őket :D Úgy néz ki, hogy ott békésebbek az emberek :)

nem mertek, a tömeg szétkapta volna őket....

Solid Snake

Huh, már a 11. rész is kikerült. Ma este duplarészes móka lesz akkor.  :whoah:

kelvor

Quote from: Solid Snake on 2007-06-18, 13:05:43
Huh, már a 11. rész is kikerült. Ma este duplarészes móka lesz akkor.  :whoah:

Ejha, ezt már szeretem. Belehúztak a srácok. Már csak az a fránya OST kéne. :smile:

Solid Snake

10.-11. rész

Ismét lenyűgözött, továbbra is a kedvencem.  :redface:

A 10. felvonásban egy szerencsejáték részleteire nyerünk bepillantást.
Chagum meglehetősen átment L-be az okfejtéseivel és a következtetéseivel.  :haha:
Tohya mint "tesó" leckéi az életről szintén tetszetősek és aranyosak voltak, bár Chagum eléggé nehezen fog tudni beilleszkedni a közemberek közé (legalábbis ha így halad, akkor biztos nem  :smile:).

A 11. rész pedig szószerint "lélekvándorlásos" epizód. Nekem tetszene egy ilyen túlvilág, az biztos.  :jee:

Lokids

Quote from: Solid Snake on 2007-06-18, 21:58:05
10.-11. rész

Ismét lenyűgözött, továbbra is a kedvencem.  :redface:

A 10. felvonásban egy szerencsejáték részleteire nyerünk bepillantást.
Chagum meglehetősen átment L-be az okfejtéseivel és a következtetéseivel.  :haha:
Tohya mint "tesó" leckéi az életről szintén tetszetősek és aranyosak voltak, bár Chagum eléggé nehezen fog tudni beilleszkedni a közemberek közé (legalábbis ha így halad, akkor biztos nem  :smile:).

A 11. rész pedig szószerint "lélekvándorlásos" epizód. Nekem tetszene egy ilyen túlvilág, az biztos.  :jee:

Na igen. :)

De a legjobb az a vége volt, mikor mesélik, hogy Saya-nak érzései vannak Touya iránt, majd Chagnum 2-jüket nézi. :D Ott borultam. :D

Solid Snake

Quote from: Lokids on 2007-06-18, 22:24:56
De a legjobb az a vége volt, mikor mesélik, hogy Saya-nak érzései vannak Touya iránt, majd Chagnum 2-jüket nézi. :D Ott borultam. :D

Azért mondott ilyet Chagum, mert belelátott Tanda lelkébe, amikor az a tojást felhasználva üzent neki?

kikuchiyo

Barsán és Tandán kívül mindenkinek tök világos, hogy odavannak egymásért, ehhez nem kell lélekbe látni... :D
Failure is the default option

Draconire

Quote from: Solid Snake on 2007-06-18, 22:29:59
Azért mondott ilyet Chagum, mert belelátott Tanda lelkébe, amikor az a tojást felhasználva üzent neki?
Nem mondott semmit....nézd meg azt a jelenetet mégegyszer. ;)
Ahogy kikuchiyo is írta, elég egyértelmű a helyzet. XD

kikuchiyo

Én Tandának az "Egy kicsit gyengédebben nem lehetett volna?" méltatlankodásán borultam.
Kicsit mintha fel lennének cserélődve a hagyományos szerepek a kapcsolatukban.
Barsa a harcos, aki hazajár megpihenni, Tanda meg a hű feleség, aki otthon vár rá. XD
Failure is the default option

Solid Snake

Quote from: Gmer on 2007-06-18, 22:39:43
Quote from: Solid Snake on 2007-06-18, 22:29:59
Azért mondott ilyet Chagum, mert belelátott Tanda lelkébe, amikor az a tojást felhasználva üzent neki?
Nem mondott semmit....nézd meg azt a jelenetet mégegyszer. ;)

Való igaz, csak kettejüket nézi, majd nevet egyet. I failed, I guess.  :smile:

Quote from: kikuchiyo on 2007-06-18, 22:43:13
Kicsit mintha fel lennének cserélődve a hagyományos szerepek a kapcsolatukban.
Barsa a harcos, aki hazajár megpihenni, Tanda meg a hű feleség, aki otthon vár rá. XD

Mondta is Tanda Balsának az egyik részben, hogy "Néha úgy érzem magam, mintha a feleséged lennék."  :D

Lokids

Kíváncsi vagyok mikor hozzák be a szerelmi szálat. :) (Balsáét)


Saya aranyos, de nem kicsi még a házassághoz? A pali legalább 2x olyan idős. Nem bűntetik ott a pedofíliát?

Solid Snake

Quote from: Lokids on 2007-06-18, 22:50:08
Saya aranyos, de nem kicsi még a házassághoz? A pali legalább 2x olyan idős. Nem bűntetik ott a pedofíliát?

Érdekházasságoknál a kor nem számít. Ma is van úgy, hogy gyerekeket adnak hozzá felnőtt férfiakhoz (asszem araboknál van így).

LuckyDingo

Jah.. de főleg azokban az időkben szokás volt ez :D Még itthon is :D Voltak olyan időszakok Magyarországon is hogy 14évesen már illendő volt férjhezadni a lányt :D /az már más, hogy az akkori 14 évesek munkára lettek már szoktatva meg már szinte egyedül tudtak volna boldogulni.. nem úgy mint ma XD-ma egy 14 éves úgy néz ki, mint egy 24, csak agyilag 10en van.. persze vannak kivételek-/
Nah de elég az offból :D Sztem Balsa és Tanda között barátságnál több nemigen lesz :DNem tudom miért nem tudnék most elképzelni egy nagy szerelmi jelenetet a 2 szereplő között :D /bár amikor ott mentek a végén akkor egy idilli családkép tárult elém XDDD/

chilip

#86
<< OST 1 >>

ed.: egész jó, 11 számot is találtam, ami elnyerte a tetszésem, és asszem az csinálta, aki a Fate/Stay Night OST-ját is elkövette (Kawai Kenji)

kelvor

Quote from: chilip on 2007-06-23, 18:08:23
<< OST 1 >>

ed.: egész jó, 11 számot is találtam, ami elnyerte a tetszésem, és asszem az csinálta, aki a Fate/Stay Night OST-ját is elkövette (Kawai Kenji)

Ahhh mióta vártam erre! :D :hopp: :hopp:

kikuchiyo

Failure is the default option

Solid Snake

Quote from: chilip on 2007-06-23, 18:08:23
<< OST 1 >>

ed.: egész jó, 11 számot is találtam, ami elnyerte a tetszésem, és asszem az csinálta, aki a Fate/Stay Night OST-ját is elkövette (Kawai Kenji)

Asszed? Ez nem lehet kétely!  :ejnye:
Kawai Kenji az egyik legjobb japán zeneszerző, Yoko Kanno mellett a kedvencem.  :jee: