Szavazzunk!

Started by Selmo, 2007-05-14, 02:08:59

Previous topic - Next topic

Manitu

Megesik az ilyen. Tudod te mennyi időbe telt elmagyaráznom Eger mellett egy csaposnak, mit akarok inni? Pedig csak egy egyszerű boroskóla volt, de kábé az ötdikre sikerült olyan nevet mondanom, amit ő is ismert :D

Quote from: thrall on 2008-01-16, 23:45:49
van itten is ilyen szó. emlékszem pl annó 2000 a Legyen Ön is Barom-ba volt egy kérdés, hogy minek a másik neve a gersli. és nemtudta, majd kiderült, hogy borsodi szó 0.o nekem annyira triviális volt, hogy ezt midnenki ismeri, hogy csak néztem nagyokat
Akkor talán oszd meg velünk is, mert magyarban márpedig ilyen szó nincs :D


thrall

Quote from: Manitu on 2008-01-16, 23:49:40
Megesik az ilyen. Tudod te mennyi időbe telt elmagyaráznom Eger mellett egy csaposnak, mit akarok inni? Pedig csak egy egyszerű boroskóla volt, de kábé az ötdikre sikerült olyan nevet mondanom, amit ő is ismert :D

Quote from: thrall on 2008-01-16, 23:45:49
van itten is ilyen szó. emlékszem pl annó 2000 a Legyen Ön is Barom-ba volt egy kérdés, hogy minek a másik neve a gersli. és nemtudta, majd kiderült, hogy borsodi szó 0.o nekem annyira triviális volt, hogy ezt midnenki ismeri, hogy csak néztem nagyokat
Akkor talán oszd meg velünk is, mert magyarban márpedig ilyen szó nincs :D
olvass vissza az előző oldal aljára. egyébként én egyszerűen megoldom, annyit mondok, hogy egy 4:1-es VBK-t azt mindenhol ismerik :D mondjuk a poén az az volt, amikor kértem egy 5:0-s VBK-t és nemtudta, a csaj, hogy mibajom van

minuszmiki


Manitu

Közben láttam, megválaszoltad, de már nem volt kedvem editálni :D A VBK is benne volt, nem ismerte :)


thrall

Quote from: minuszmiki on 2008-01-16, 23:52:23
Quote from: thrall on 2008-01-16, 23:51:03
5:0-s VBK
Lol, de az mitől vbk? ::)
semmitől, cask ki akartam deríteni, hogy mennyire reagálja le a nő a helyzetet :D (aztán rájöttem, hogy abból se lenne gépész balek :D )


Quote from: Manitu on 2008-01-16, 23:53:04
Közben láttam, megválaszoltad, de már nem volt kedvem editálni :D A VBK is benne volt, nem ismerte :)
ha adódik ilyen alkalom, akkor cask kimondom, annyira nem fárasztó kimondani, hogy vörösboros kóla :D

Én

Nekem még a vadászba nem kötöttek bele sehol (bár sose magamnak vettem, mert nemszeretem) Na és azt ki tudja, hogy a góré főnökön kívül mit jelent még? :P

Dreamcleaver

#846
És mi a f*szom az a hantol árpa? Ettől semmivel sem kerültem közelebb a gersli szó dekódolásához.  :D


góré: az egy magas tároló helység/épület, ahová a takarmánykukoricát pakolják, sztem.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Én

Quote from: Dreamcleaver on 2008-01-16, 23:55:56
góré: az egy magas tároló helység/épület, ahová a takarmánykukoricát pakolják, sztem.
Gratulálok, nyereménye egy képcső nélküli Orion tévé. :appl: Általában ilyen fából tákolt noébárka szerű cucc, csak alátámasztva.

thrall

Quote from: Dreamcleaver on 2008-01-16, 23:55:56
És mi a f*szom az a hantol árpa? Ettől semmivel sem kerültem közelebb a gersli szó dekódolásához.  :D
megnézted ez edit után a postomat? közelebbről annyit tudok elmondani róla,h ogy olyan a kinézete, minta  rizs, csak nagyobb, keményebb, és általában a töltött paprikának, meg a töltött káposztának a töltelékébe/egészébe szokták rakni :D

de ha így érthetőbb, akkor: http://www.terebess.hu/tiszaorveny/fuszer/hordeum_vulgare.jpg

Manitu

Quote from: Én on 2008-01-16, 23:54:45
Nekem még a vadászba nem kötöttek bele sehol (bár sose magamnak vettem, mert nemszeretem) Na és azt ki tudja, hogy a góré főnökön kívül mit jelent még? :P
Itt ráfaragtál volna, az sem volt nyerő :D A góré egyébként ilyen takarmyány-tároló, nagymamáméknál van is egy az udvaron, bár már csak a szentlélek tartja egyben :D

Quote from: thrall on 2008-01-16, 23:53:44ha adódik ilyen alkalom, akkor cask kimondom, annyira nem fárasztó kimondani, hogy vörösboros kóla :D
És valóban ez volt a helyes megfejtés :)


Dreamcleaver

Hehe, a mondat vége lemaradt. Így már akkor értem mi az a gersli.

Azt tudjátok, hogy mi az a tajú/talyú? (gőzőm sincs, hogy kell írni, mert leírva sohasem láttam még)

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Manitu

Quote from: Dreamcleaver on 2008-01-17, 00:02:23
Azt tudjátok, hogy mi az a tajú/talyú? (gőzőm sincs, hogy kell írni, mert leírva sohasem láttam még)
toll? (egyetlen google találat, na ilyet sem láttam még :eek:)


Dreamcleaver

Quote from: Manitu on 2008-01-17, 00:09:59
Quote from: Dreamcleaver on 2008-01-17, 00:02:23
Azt tudjátok, hogy mi az a tajú/talyú? (gőzőm sincs, hogy kell írni, mert leírva sohasem láttam még)
toll? (egyetlen google találat, na ilyet sem láttam még :eek:)

tollpihe, amivel a párnákat tömik (vagy tömték régen?) Ez is Borsod-megye.

Furik? Bár lehet ez könnyedén kikövetkeztethető.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

minuszmiki

Furik = talicska.
Gyürkére kéretik a megoldást. :) (Ez jó játék :D)

Én

ööö csík? :confused:
ez lehet nagyon ismert, de pulya? ( :D )

.Attila

Quote from: Dreamcleaver on 2008-01-17, 00:14:47
Furik? Bár lehet ez könnyedén kikövetkeztethető.

Ööö... nekem erről a "furcsák" jutott eszembe...

Dreamcleaver

gyürke a googli szerint= kenyér kerek vége.

pulya= kisfiú (szintén googli)

nah léptem tanulni, mert holnap fonológia vizsga.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Xzone

#857
De a vájlingot nem találjátok ki :)  (Esetleg a sparhetot :hehe:)

Kuroi Tenshi

Quote from: Xzone on 2008-01-17, 00:25:10
De a vájlingot nem találjátok ki :)
Edény. Pedig székletfővárosi vagyok...

hargharg

Quote from: thrall on 2008-01-16, 23:11:15
hargharg... tanultál te történelmet/nyelvtant? Kazinczy féle nyelvújítást? Kaziinczy és a nyelvújítása miskolc környékéről jött... úgyhogy  :hehe:

nem ertem, hogy Kazinczy nyelvujitasanak Miskolc kornyekerol jovetele hol cafolja a "hivatalos" magyar nyelv kozep-dunantulisagat. : D
mellesleg a Kozep-Dunantulon hasznaljak a legkevesebb tajszot, bar persze, itt is vannak he*i sajatossagok.
mindezek ellenere. ^_^
rofl

Én

A vájlingot én is ismertem, vidéken elég gyakori :hehe: ...
...bagócs? Már csak ez van a fejemben meg esetleg a "gór" mint ige :D

Zen

2 haverom döbenten nézett rám 1x, amikor a lavór szót mertem használni, nővérem meg a fötör-rel akasztott ki egy gyereket. :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Xzone

Állítólag a pestieket az akasztja ki, amikor olyat mondunk, hogy "jösztök?" És a sparhetot ide is beeditálom, bár lehet, hogy így az előző post sorsára jut :)

Én

Van akit igen, de szerintem én mindennap használom. :D Még az "oszt" mint "és" miatt szoktak parasztnak nézni.

sirtomi

Málét ismerem :)

Ramiz

Mr J/* nyelvészkedik... :muhahah: :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Quote from: Xzone on 2008-01-17, 00:30:25
Állítólag a pestieket az akasztja ki, amikor olyat mondunk, hogy "jösztök?" És a sparhetot ide is beeditálom, bár lehet, hogy így az előző post sorsára jut :)
Inkább az engemet. De csak feltűnik, ki nem akaszt.
A "sparhet" pedig spárherd. Pontosabban (r) Sparherd, takarékos tűzhely (fűtés+főzőlap). Deutsch ist krieg.

sirtomi

#867
Quote from: Xzone on 2008-01-17, 00:25:10
De a vájlingot nem találjátok ki :)  (Esetleg a sparhetot :hehe:)
Edény vagy lavor, a másik meg a gáztűzhely :)

Haverom mesélte hogy a sikonyál szót nem ismerték Bp-en élő ismerősei :)

Én

Én sem vagyok biztos benne, de asszem sikoltozik/kiabál...

Lythis

Mi van itt, parasztverseny? :D (no offense, rly :) )
A jösztök egyébként so-so... a "mink" viszont már fáj. Igyekszem forszírozni magam, hogy elnézőbb legyek a vidékiekkel szemben, és hogy ne javítgassam ki őket lépten nyomon, amolyan arrogáns fővárosi módjára, de nehéz tud lenni. Egyébként a szögedi nyelvjárás az, ami elől mondhatni tudatosan bújkálok is...
Egyébként a gerslit, a vájlingot és a furikot meg a málét ismertem. A lavór mióta tájszó egyébként? Meg voltam győződve róla, hogy ez egy általános kifejezés a... a lavórokra...