Szavazzunk!

Started by Selmo, 2007-05-14, 02:08:59

Previous topic - Next topic

Fazék

3. opcióra szavaztam. egyetlen rss feed van a könyvjelző eszköztáramon, az adventuregamers.com, de mivel egyre ritkábbak az engem érdeklő hírek, max heti 1-2x nézek rá mostanában, szóval le is vehetném az eszköztárról...
ha már ennyire hihetetlenül fantasztikus dolognak érzitek, akkor adnátok pár példát, hogy ti pl mely rss feed-eket követitek?

minuszmiki

#1291
Quote from: Fazék on 2008-05-05, 22:03:10
3. opcióra szavaztam.
Szintén, egy időben olvasgattam néhányat, de rájöttem, hogy nincs rá szükségem.

edit: Ramiz, a taxishoz link plox, érdekesen hagzik.

Ramiz

http://wweek.com/columns/nightcabbie/ (közben rájöttem, hogy nem is NY, csak a Taxisofőr miatt asszociáltam arra... pedig már több bejegyzését elolvastam :o)
http://www.apple.com/trailers/ => új trailerek (innen linkel Fazék meg a többiek :D )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

minuszmiki


SaiyaGin

Az első opcióra szavaztam.  :angyali:

Én

"Mi a faszom az az internet?"
Avagy lehet gáz, de fogalmam sincs miről beszéltek :frown:

Próféta

Quote from: Fazék on 2008-05-05, 22:03:10ha már ennyire hihetetlenül fantasztikus dolognak érzitek, akkor adnátok pár példát, hogy ti pl mely rss feed-eket követitek?

Webcomic: xkcd, OOTS, Gépember, Erfword, Gone With The Blastwave, The Terry Bible Fellowship
"Hírek": Ureshii fansub ideiglenesen a Kaiba miatt, Zero Punctuation, Hardwired, The Daily WTF, stb.
Blogok: néhány ismerős blogja, pl. itt volt az Egy szem rizs, meg most is itt van a Geekblog
Van még egy munkához szükséges változáskövetés, meg ha érdekelnének mindenféle wikik, azokra is fel lehetne itt iratkozni. 
Tech szájtok, wallpaper/theme gyűjtemények, néha megnézem az újdonságokat, változó rendszerességgel.

A szavazatok alapján úgy tűnik, én vagyok a helyi RSS-junkie  ^^

kikuchiyo

Sötétítsetek már fel, ez az RSS ezmiez miért is jó?

Én is követek egy pár webcomicot, blogot meg kutyagumit, de mindig beírom kézzel az URL-t a címsorba, ha éppen eszembe jutnak.
(BTW még mindig nem tudtam megszokni a Firefox 3 új "szerintem márpedig erre gondoltál, amikor beírtad a cím első két betűjét" felkínáló algoritmusát)
Failure is the default option

Manitu

Quote from: kikuchiyo on 2008-05-05, 22:33:57
Sötétítsetek már fel, ez az RSS ezmiez miért is jó?
Raboksz arra a kis narancssarga ikonra a cimsor vegen, es az alapertelmezett hirolvasod onnantol szepen figyeli, hogy tortent-e frissites az adott oldalon. Ha igen, akkor pedig visit, igy nem kell potyara folmenned.


Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2008-05-05, 22:33:57Sötétítsetek már fel, ez az RSS ezmiez miért is jó?
Ez arra jó, hogy ülsz a gépnél, és egyszercsak beszól, hogy van új Perry Bible Fellowship. Vagy Zero Punctuation. Vagy Kaiba 04 felirat. Vagy XY ismerős blogján poszt. Nem kell manuálisan körbepollozni az összes webhelyet, amit ismersz, csak szépen egy kattintással (na jó, kettő) feliratkozol arra, ami tetszik.
Damn, Manitu beat me to it.

Én

Így nem is izgalmas az internets :E

Kvikveg

Quote from: Ramiz on 2008-05-05, 19:53:29
1-3, konkrétan három. Kettő friss filmes hírekkel szolgál, egy meg egy New York-i éjjeli taxis blogja. :)
Ide a cimmel.

Nem ismerem, nem hasznalom.

Aha szoval igy mukodik.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Manitu

Azert ez furcsa nekem, elvegre ennek az oldalnak is van RSS feedje. Meg meg kb minden masodik sitenak a neten. Ennyire nem izgatja a fantaziatokat, hogy mi az a kis ikon ott a cimsor vegen??


Gregory

Quote from: Manitu on 2008-05-05, 22:48:50
Azert ez furcsa nekem, elvegre ennek az oldalnak is van RSS feedje. Meg meg kb minden masodik sitenak a neten. Ennyire nem izgatja a fantaziatokat, hogy mi az a kis ikon ott a cimsor vegen??
Egyszer sikerült kideríteni, hogy mi is az, de aztán megszokás/lustaság miatt maradok a "hagyományos" módszernél(bár lehet, hogy összességében az RSS kevesebb energiát igényelne, úgyhogy lustább lennék, hogyha egyszer összelőném).
2. opció

Selmo

Fórumokat olvasok, nincs értelme RSS-re tenni őket.

A tökéletesség unalmas.

Rounin

Quote from: Manitu on 2008-05-05, 22:48:50
Azert ez furcsa nekem, elvegre ennek az oldalnak is van RSS feedje. Meg meg kb minden masodik sitenak a neten. Ennyire nem izgatja a fantaziatokat, hogy mi az a kis ikon ott a cimsor vegen??

Ennyire maradi vagyok :angyali:
Vagy rábökök a gyorslinkjére a rendszeresen nézett oldalnak, vagy bepötyögöm az url-t a címsorba. (illetve az első pár bötűjét)
Biztos kényelmes, csak így megmarad a meglepetés és a szerencsejáték izgalma. :angyali:

Kuroi Tenshi

Quote from: Manitu on 2008-05-05, 21:41:11
edit: ilyen sokan nem ismerik, vagy csak egyszeruen nem hasznaljak?  :zomg:

Én pl. régóta ismerem, de nem használom, mert minek.
Van pár hely, ahova úgyis mindig felmegyek. Van, ahova csak ritkábban,
és csak akkor, amikor olyan kedvem van/sok időm van. Blogokat nem
szoktam olvasni. Tehát 2. opció.

Lythis

Tenshi szindrómában szenvedek, ergó van rss olvasóm, sőt, van olyan csatorna is amire fel vagyok/voltam iratkozva, de az esetek 99,9999%-ában inkább manuálisan keresem fel a forrást.
Szóval fogalmam sincs melyikre menjen a szavazat.

minuszmiki

A harmadikra maybe? Gyakorlatilag erre van.

Ramiz

Quote from: Próféta on 2008-05-05, 22:28:05
Gépember

Ezt hogy találtad? Egy ismerősöm írja, kíváncsi vagyok. :)

Quote from: Kvikveg on 2008-05-05, 22:42:54
Quote from: Ramiz on 2008-05-05, 19:53:29
1-3, konkrétan három. Kettő friss filmes hírekkel szolgál, egy meg egy New York-i éjjeli taxis blogja. :)
Ide a cimmel.
Lásd néhány poszttal feljebb... (Nők... :rolleyes: )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

[off] (félig helyben vagyunk...)

Quote from: Lythis on 2008-05-06, 00:01:38
Tenshi szindrómában szenvedek

Ez megható, de még mindig nem készült el a piramisom!  :mad:
Nyalás helyett mars vissza dolgozni!

:haha:

[/off]

Rounin

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-05-06, 00:34:42
Nyalás helyett mars vissza dolgozni!

Lythis, a háremhölgy...?  :3x3:

Lythis

Quote from: minuszmiki on 2008-05-06, 00:03:30
A harmadikra maybe? Gyakorlatilag erre van.
a forrásokat (as in source) szoktam olvasni, csak nem az rss-olvasóból.

Rounin: ne fantáziálj ha kérhetem  ^^"

Próféta

Quote from: Lythis on 2008-05-06, 02:07:43
Quote from: minuszmiki on 2008-05-06, 00:03:30
A harmadikra maybe? Gyakorlatilag erre van.
a forrásokat (as in source) szoktam olvasni, csak nem az rss-olvasóból.
Ez simán elmegy a harmadik típusnak.

Lythis

meh. 2. lényegében nem élek vele.

RedPriest

Én sem élek vele.
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

sirtomi

Elkezdtem használni FF-ben, de szarik kiabálni hogyha bármi új van valahol. Valamit rosszul csináltam?

Próféta

Quote from: sirtomi on 2008-05-07, 10:11:03
Elkezdtem használni FF-ben, de szarik kiabálni hogyha bármi új van valahol. Valamit rosszul csináltam?
Milyen feed olvasóba pakoltad bele?
Ha csak Live Bookmarknak vetted fel, az nem erre való, az tényleg csak bookmark, ami mellesleg egyből mutatja legutolsó x hírt. Persze nyilván van hozzá olyan extension, ami notificationt is küld. Van ugyanilyen IE7-re is, meg magától tud feed olvasást/rendszerezgetést a Thunderbird és az Office Outlook (nem Express), bár őket sem próbáltam. Ha összetettebbek az igényeid, akkor nyugodtan keress innen valami neked tetszőt.

sirtomi


Selmo

Archíválva, új megnyitva.

A tökéletesség unalmas.