Bannolás elkerülése

Started by Chronos, 2003-08-07, 15:17:13

Previous topic - Next topic

Chronos

Úgy látom, elég sok embert bannol a script.
Gondoltam írok egy kis leírást, hogy mit hogy csináljatok hogy
biztosan ne legyetek bannolva.

1. FTP-hez használjatok FTP-klienst, ajánlom a FlashFXP-t vagy Total Commandert; ezek tuti csak egy szálon fognak letölteni.

2. Állítsátok az újrapróbálkozások közötti várakozási idõt 60 sec-nél nagyobbra. (FlashFXP-ben alapbeállítás a 120 sec...)

3. FTP-rõl valõ letöltés közben NE nézegessétek az FTP tartalmát még FTP-klienssel se, mert az már két különbözõ adatátviteli módot eredményez ugyanazon IP-rõl (letöltéshez Binary, böngészéshez ASCII).
Browserrel meg fõleg ne bögésszetek letöltés közben, ugyanis pl. IE képes arra, hogy egymaga kétszer csatlakozzon az FTP-hez, tehát ezáltal a banhoz még letölteni sem kell...:)

Azért indítottam ezt a threadet, mert sok ember kérdezte hogy miért lett bannolva, meg nem is értették hogy miért kaptak bant.
Remélem ezen leírás segítségével kevesebb user lesz a banlistán...

Zsozso: Remélem nem baj hogy csináltam egy ilyen threadet...

CHRONOS

zsozso

QuoteOriginally posted by Chronos
Úgy látom, elég sok embert bannol a script.
Gondoltam írok egy kis leírást, hogy mit hogy csináljatok hogy
biztosan ne legyetek bannolva.

1. FTP-hez használjatok FTP-klienst, ajánlom a FlashFXP-t vagy Total Commandert; ezek tuti csak egy szálon fognak letölteni.

2. Állítsátok az újrapróbálkozások közötti várakozási idõt 60 sec-nél nagyobbra. (FlashFXP-ben alapbeállítás a 120 sec...)

3. FTP-rõl valõ letöltés közben NE nézegessétek az FTP tartalmát még FTP-klienssel se, mert az már két különbözõ adatátviteli módot eredményez ugyanazon IP-rõl (letöltéshez Binary, böngészéshez ASCII).
Browserrel meg fõleg ne bögésszetek letöltés közben, ugyanis pl. IE képes arra, hogy egymaga kétszer csatlakozzon az FTP-hez, tehát ezáltal a banhoz még letölteni sem kell...:)

Azért indítottam ezt a threadet, mert sok ember kérdezte hogy miért lett bannolva, meg nem is értették hogy miért kaptak bant.
Remélem ezen leírás segítségével kevesebb user lesz a banlistán...

Zsozso: Remélem nem baj hogy csináltam egy ilyen threadet...

CHRONOS

Nembaj, sőt jó, mert eléggé *khmm* kevésbé hozzáértő 1-2 user ...
Death is the only redemption

Chronos

Zsozso, ha gondolod berakhatnád sticky-be, hogy mindig fent legyen, és el bírják olvasni az érintettek...;)

CHRONOS

BaRiN

El akarom kerülni a bant, de ha FlashFXP-vel töltök, akkor a fájlméret mindig "elcsúszik" pár kilobyttal ( több lesz ) . Ezért Flashget-et kell használnom, amiért elõbb-utóbb bant jár :( . Gondolom a FlashFXP-nek az a baja, hogy ha a netem szakad, akkor nem tudja normálisan fojtatni ( ellentétben a Flashgettel ). Vmi beállítási tanács kéne plz :confused:  !!!

Chronos

QuoteOriginally posted by BaRiN
El akarom kerülni a bant, de ha FlashFXP-vel töltök, akkor a fájlméret mindig "elcsúszik" pár kilobyttal ( több lesz ) . Ezért Flashget-et kell használnom, amiért elõbb-utóbb bant jár :( . Gondolom a FlashFXP-nek az a baja, hogy ha a netem szakad, akkor nem tudja normálisan fojtatni ( ellentétben a Flashgettel ). Vmi beállítási tanács kéne plz :confused:  !!!
Nem tudom hogy miért nem működik neked jól a Flashfxp...:confused:
Nekem alapbeállításokon van, és tökéletesen működik, soha nem volt vele hiba...
Flashget-ben pedig be lehet állítani hogy 60 sec fölött legyen az újracsatlakozás, meg azt is hogy csak 1 szálon töltsön...

CHRONOS

Ken-Shi_Kun

#5
FLASHGET USEREK FIGYELMÉBE!!!!

Ha Flashgetet szeretnél használni letöltésre, és el szeretnéd kerülni a hammeringet, és ezzel a bant akkor a te figyelmedbe is ajánlom ezt a 3 egyszerû pontot.


1. A Flashget KIEGÉSZÍTÕK/BEÁLLÍTÁSOK menüpont megnyomásakor megnyílt ablakban keresd a KAPCSOLÓDÁS címû fület. AZ "Egyidejû letöltés max." sor után lévõ számot írd át 1-re, majd OK.

2. A letöltés megkezdése elõtt a file bedobásakor, berakásakor, beírásakor stb. megjelenõ ablakban a FÁJL X RÉSZT EGYSZERRE TÖLT sorban az X-et írd át egyre, de ezzel még mindig nincs kész minden. Menjél ezután a "Web Oldal jellemzõi" gomra. Itt találsz egyolyan pontot, hogy LETÖLRÉSENKÉNTI MAX. 1 SZÁL ENGEDÉLYEZÉSE vagy legalábbis valami hasonlót. Ezt x-eld be, és az alatta lévõ pont is legyen aktív (ne zavarjon meg a nem limitelt felirat).

3. Amennyiben ezeket befejezted menj az OK-ra, a web oldal jellemzõin belül, majd mielõtt elindítod a letöltést többször nyomj rá a LEGYEN ALAPÉRTEÉLMEZETT gombra, közvetlen a WEB OLDAL JELLEMZÕI melett (azért többször, mert így biztosan elmenti). Ha ezek megvannak nem kell agódnod a hammering miatt, amit a Flashget okozna.

Ken-Shi Kun

->> elnézést azt elfelejtettem hozzáfűzni, hogy ezt csak egyszer kell megtenni, a többinél utánna már automatikusan ezek a beállítások lesznek.
Okos pilóta alagútban nem katapultál...

Giskard

Üdv

Légyszi valaki tisztázza már (!) : Most kettõ vagy egy szál a megengedett ? - Itt a fórumban mintha mindenki egyhangúan az egy szált javasolná, míg a weboldalon a banlista menüpontban arról van szó hogy kettõnél TÖBB.

Ja igen, engem letöltés közben soha nem engedett böngészni az ftp tartalmát.
-----------
Megkérdezhetem GetRight-al mi a teendõ ?

Ha valaki ért hozzá, mondja meg plz mit nem állítottam át.

Eddig a GetRight configuration-ban

Internet/Connections/Retrying/Try to reconnect after >>120<< seconds
-
Más értelmeset nem találtam.
-----------

Chronos

QuoteOriginally posted by Giskard
Üdv

Légyszi valaki tisztázza már (!) : Most kettõ vagy egy szál a megengedett ?
Flashfxp a megoldás a problémádra...:)
(egyébként 2 szálon nem lesz semmivel sem gyorsabb mint 1 szálon)
Ja, és igen 2 szálon lehet max letölteni...;)

CHRONOS

Giskard

...tudomásom szerint GetRight sem kezd Accelerated (Segmented) Downloading-ba engedély nélkül. Magyarul ha a user nem állítja úgy, nem tölt autmatikusan több szálon.
--
ui: meglehet tudni, hogy a ban/unban is automatikusan történik, vagy valaki ember dönt az IP-k sorsa felõl ?

uui: Nem tudjátok, hogy a Linuxos Gftp vajon hány szálon tölt alapbeállításként ?

Giskard

Ha nem gyorsabb, akkor miért zavarja a fejeseket ? (Ha nincs külömbség 1 vagy két szál között.)

Nekem (lehet hogy ez egyedülálló, de) egy szállal 40 kb/sec körül jön, míg két szálon 96 körül.

Tehát két szál max. thanx

Chronos

QuoteOriginally posted by Giskard
ui: meglehet tudni, hogy a ban/unban is automatikusan történik, vagy valaki ember dönt az IP-k sorsa felõl ?
Igen, egy ember dönt róla...:D
Hmm... ki lehet az? Talán az admin?:p

CHRONOS

Chronos

QuoteOriginally posted by Giskard
Nekem (lehet hogy ez egyedülálló, de) egy szállal 40 kb/sec körül jön, míg két szálon 96 körül.
Hmm... Ez tényleg elég érdekes, nekem 1 szálon (Flashfxp-vel) a max 68 K-val jön le...;)
(én Getrightra gyanakodom...)

CHRONOS

McDouglas

QuoteOriginally posted by Giskard
Ha nem gyorsabb, akkor miért zavarja a fejeseket ? (Ha nincs külömbség 1 vagy két szál között.)

Nekem (lehet hogy ez egyedülálló, de) egy szállal 40 kb/sec körül jön, míg két szálon 96 körül.

Tehát két szál max. thanx

Van kulonbseg 1 vagy ket szal kozott, ugyanis minden egyes szal egy loginnak felel meg azaz 1 sessioannak. Es mindene gyes session memoriat igenyel. Ha kedves userek 5 szalons szednenek igen gyorsan elernek az userlimitet (mert ugye az se lehet vegtelen).

A probelema nalad lesz, ugyanis egy szal sebesseg limitje 200kbyte/sec.
Kukorica Rox ^^

McDouglas

QuoteOriginally posted by Giskard
uui: Nem tudjátok, hogy a Linuxos Gftp vajon hány szálon tölt alapbeállításként ?

man gftp.... RTFM
Kukorica Rox ^^

Ken-Shi_Kun

Ha jól emléxem nekem egy szálon töltött, de egyszerre több filet, vagy valahogy így, már elég régen volt linuxom...

szálakkal kapcsolatban

Ha valaki egy szálat használ akkor még emellett tud a szerveren barangolni, és nézni mi van még más, ha két szálon tölt az ember nincsen szabad szál amin ezt megtehetné. Ha így jobban tettszik 1 szálon tölt egyen meg néz. én ritkán töltök két szálon, inkább egyre berakok egy letöltési listát, és várok. így is úgy is ugyanannyi idõ, így meg még legalább nézegethetek mást is.
Okos pilóta alagútban nem katapultál...

Giskard

QuoteOriginally posted by McDouglas
man gftp... RTFM

Ezt megkaptam.
----
Giskard tisztelettel

somi55

"
Quote from: ChronosÚgy látom, elég sok embert bannol a script.
Gondoltam írok egy kis leírást, hogy mit hogy csináljatok hogy
biztosan ne legyetek bannolva.

1. FTP-hez használjatok FTP-klienst, ajánlom a FlashFXP-t vagy Total Commandert; ezek tuti csak egy szálon fognak letölteni.

2. Állítsátok az újrapróbálkozások közötti várakozási idõt 60 sec-nél nagyobbra. (FlashFXP-ben alapbeállítás a 120 sec...)

3. FTP-rõl valõ letöltés közben NE nézegessétek az FTP tartalmát még FTP-klienssel se, mert az már két különbözõ adatátviteli módot eredményez ugyanazon IP-rõl (letöltéshez Binary, böngészéshez ASCII).
Browserrel meg fõleg ne bögésszetek letöltés közben, ugyanis pl. IE képes arra, hogy egymaga kétszer csatlakozzon az FTP-hez, tehát ezáltal a banhoz még letölteni sem kell...:)

Azért indítottam ezt a threadet, mert sok ember kérdezte hogy miért lett bannolva, meg nem is értették hogy miért kaptak bant.
Remélem ezen leírás segítségével kevesebb user lesz a banlistán...

Zsozso: Remélem nem baj hogy csináltam egy ilyen threadet...

CHRONOS
"

Szia, nekem is lehet , hogy ez okozta a problémát.Megtudnád mondani, hogy kerülhetek le a ban listáról?
köszi

bugger

bugger

melissa

Quote from: somi55""

Szia, nekem is lehet , hogy ez okozta a problémát.Megtudnád mondani, hogy kerülhetek le a ban listáról?
köszi


azt hiszem én is ilyesmi miatt lettem bannolva. nem tudja valaki hogyan lehet lekerülni a listáról? már átállítottam a flashget-et is. már csak a listáról kéne lekerülnöm. =P elöre is köszi...

fallone

hát ahogy nézem elég régi a topic ,de remélem választ kapok pár kérdésemre,mivel nem szeretnék Bann listára kerülni.
(meg uj felhasználoként egy aranybánya az oldal  :Kiraly: )

Szoval,végig olvastam http://moha.uw.hu/tcftp/tcftp.htm ezen leirást.
S mivel :lame: vagyok kissé ezért fent ajánlott módot követem és a totalcmd-d használom.
A kérdéseim a következöek :
Miért fontos "lekapcsolódni" az ftp-röl letöltés után?
Hogy tudom ezt automatikusan megoldani a totalcmd-vel ?
Pontosan miért is jár bann,és hogyan lehet biztosan elkerülni ?

Elöre is köszönöm a segitséget.

Moha

Quote from: fallone on 2006-04-24, 00:06:14Miért fontos "lekapcsolódni" az ftp-röl letöltés után?
Azért, hogy ne terheld a szervert. Minél kevesebb kliens van bent, annál kevesebb erőforrást kell a szervernek használnia.
QuoteHogy tudom ezt automatikusan megoldani a totalcmd-vel ?
Commanderrel sajna sehogy, az csak manuálisan tud lekapcsolódni.
Ha pl. éjszakára ott akarod hagyni tölteni a gépet, akkor jobb, ha valami letöltésmanagert (pl FlashGet) használsz. Azok letöltés után ki is lépnek az ftp-ről. Ezeknél csak annyira kell figyelni, hogy max. 1 szálon töltsenek, tehát ne akarjon a progi több kapcsolatot felépíteni egyszerre.
QuotePontosan miért is jár bann,és hogyan lehet biztosan elkerülni ?
Tudtommal jelenleg nem él a korábbi max 1 szálas limitáció, de egy biztos: nem érdemes leterheln a szervert egyszerre több letöltéssel.
A pontos részletekért zsozso-t kérdezd.

Cobra

Pár perc után ledob magától a szerver ha nincs forgalom, szóval ez nem gond. Viszont ha egyszerre teljes könyvtárat kezdek másolni, néha ledob az első file befejezése után, ezért nem ajánlatos otthagyni a letöltést.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo

#22
Quote from: fallone on 2006-04-24, 00:06:14
Hogy tudom ezt automatikusan megoldani a totalcmd-vel ?
Ha valami érdekeset találsz, akkor kijelölöd a fájlokat, a másik oldalon pedig, ahová másolni akarod és F5. A felbukkanó párbeszédablakban bejelölsz mindent: http://selmo.atw.hu/kepek/copy.bmp Amikor végeztél a kiválogatással bontod a kapcsolatot.  A Hálózat -> Letöltés FTP lista alapján menüt  választva tudod megkezdeni a letöltést. Ha nem adtad meg korábban, akkor most meg kell adnod, hogy hová akarsz letölteni, egyébként elindul a letöltés és kapsz valami hasonló ablakot: http://selmo.atw.hu/kepek/download.bmp Amikor végzett az összes felsorolt fájllal, bontja a kapcsolatot és - jobb esetben törli a letöltési listát. Ha mégsem tenné, akkor manuálisan töröld, hogy nehogy kétszer töltsd le ugyanazt. :szemuveges:

A tökéletesség unalmas.

fallone

#23
Köszönöm a sok infót és a válaszokat, sokat segitettetek !  :cool:
Akkor maradok a totalcmd-nél,azt hiszem mint  :lame: nekem ez legegyszerübb !
Képbe kerültem :szemuveges: :appl:
Köszi mégegyszer !




Liquid Snake

Akkor azért volt h párszor nem bírtam csatlakozni. Valami olyat írt h Only 1 users allowed vagy valami ilyesmi. DE úgy nem törődtem vele, másnap reggel keltem meg töltöttem megint. Jó tudni h ki voltam bannolva :D Bár én csak a letöltés közbeni böngészős hibát követtem el...

Member

Biztos vagy benne, hogy szétkapcsoltad az ftp-s kapcsolatot lelépés előtt? Akkor szokott ilyeneket küldeni.

Liquid Snake

Quote from: Member on 2006-12-09, 11:24:12
Biztos vagy benne, hogy szétkapcsoltad az ftp-s kapcsolatot lelépés előtt? Akkor szokott ilyeneket küldeni.


Igen. De tényleg nincs baj mert általában működik minden. Csak ritkán szokott szenvedni az meg sztem a gépem miatt van. ( elég sokszor megfő :D)

lararamys

Én kérdezni akarok valamit... Mit jelent az, hogy "több szálon" tölteni? Mi az a hammerolás? Meg ilyesmik. Légyszi valaki magyarázza meg ezeket! Köszi.

Próféta

A legtöbb FTP kliensprogram lehetőséget ad arra, hogy ugyanarról a szerverről egyszerre több fájlt tölts le, párhuzamosan. Ezt hívják több szálon töltésnek.

A hammerelés azt jelenti, hogy egy (akármilyen okból) sikertelen csatlakozás után valaki nagyon gyorsan, nagyon sűrűn, nagyon sokszor próbál meg újra és újra felcsatlakozni, pl. 5 másodpercenként. Szokásjog szerint pár perc az újrapróbálkozások közt kivárt idő minimuma. Ha megnézed, a nyitó postban 60 sec-et kér Chronos.

csacsika

Bannolásra egyáltalán volt már példa itt a fórumon?
Az idő, mondják, nagy tanítómester. Csak az a baj, hogy megöli tanítványait.