Genshiken - Egyesület a Modern Vizuális Kultúra Tanulmányozásáért

Started by Kraivan, 2007-10-25, 10:15:44

Previous topic - Next topic

minuszmiki

Az az igazság, hogy nem bánom, hogy cenzúrázták a faggotryt. ;) Mindenesetre jó volt ez a rész is.

Xzone

Quote from: Kraivan on 2007-12-20, 12:16:19
És végre! Sue-tól végre egy olyan benyögés amit ismertem is. [spoiler]Lucky Star[/spoiler]

Sőt,
[spoiler]Kimi ga Nozomu Eien :jee: [/spoiler]

kelvor

Mikorra várható a sudo féle 12-es rész? DB oldal nem megy, így tegnap óta idegeskedek, hogy nem tudom megnézni az utolsó részt.  :morci:

ultimecia

Megy a DB féle verzió is, csak tetvesül lassan szedi le és kezdi el. Vagy 10-15 percig tartott míg leszedte magát a kedőfájlt és nekiálhattam torrentelni.
De én is a sudo-ra várok, a DB-be csak belenéztem a legvégébe de csalódtam :frown:

kelvor

"DNS Error - Server cannot be found" nekem ezt írja.  :frown:

Quote from: ultimecia on 2007-12-29, 17:49:33
...csak belenéztem a legvégébe de csalódtam :frown:


Ez rosszul hangzik.

Seth

A DB verzióval mi a gond? Én azt szedtem eddíg is. A vége valóban nem a  legjobb,de csak mert nem az történt amire itt sokan számítanak. :)
http://www.mininova.org/get/1070838

motifator

Szerintem nem kell mindent látnunk ahhoz, hogy tudjuk, hogy meg fog történni.
[spoiler]Hülyén is vette volna ki magát, ha látjuk is, ahogy összejönnek végül. Komolyan nem bírnám elképzelni az utolsó részt csókjelenettel. Ez is olyasmi, mint mondjuk Kaname és Sousuke az FMP-ben. Végig nem látunk semmi konkrétat, de egyértelmű, hogy szeretik egymást és előbb-utóbb össze fognak jönni.[/spoiler]
Amúgy én is mindig a Dattebayo subját néztem. Nem volt azzal semmi baj, én meg türelmetlen vagyok :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

kelvor


Liquid Snake

Ezzel  12ik résszel vége is lett vagy most mi van? Mert ment a végén a zene stb, tiszta olyan mintha ennyi lenne, remélem nem :)

Xzone

Quote from: Liquid Snake on 2007-12-29, 21:52:08
Ezzel  12ik résszel vége is lett vagy most mi van? Mert ment a végén a zene stb, tiszta olyan mintha ennyi lenne, remélem nem :)

Igen, vége van.

Liquid Snake

Quote from: Xzone on 2007-12-29, 22:00:12
Quote from: Liquid Snake on 2007-12-29, 21:52:08
Ezzel  12ik résszel vége is lett vagy most mi van? Mert ment a végén a zene stb, tiszta olyan mintha ennyi lenne, remélem nem :)

Igen, vége van.

:bruhuhu:

kelvor

Nem volt olyan rossz a 2. évad. Chika Ogiue karaktere sokat dobott rajta, nagyon imádtam. Még mindig maradtak lezáratlan szálak. 1-2 ova-t még jó lenne, ha kidobnának. Btw. az első évadon többet nevettem, ez valamennyivel komolyabbra sikeredett - vagy csak nekem nem jöttek át úgy a poénok, ahogyan kellett volna. 

Liquid Snake

Mangat olvassa valaki? Esetleg van esély egy 3ik évadra? Mondjuk ha olyan késő jön mint ez a 2ik az előzőhöz képest......

White SeeD

Jó volt ez a második évad. Kicsit jobban belemerűltek az otakus dolgokba és sikeresen előástak pár tabut.
A végén én azért örűltem volna valami olyasminak mint az első széria lezárásakor, történetesen az újj tag érkezésekor.
A rajzolás picit romlott, bár a vége felé korrektebbnek tűnt.
Örűltem volna ha több párt összehoznak, de szerintem a későbbiekben úgy is össze fognak jönni :smile:
Legjobb részt most hirtelen nem is tudnék mondani, mert mindegyik rész hozta a színvonalat. Talán a két usa-i otakus volt ami nagyon tetszett. :D
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Public Hikikomori

Tudja valaki, honnan származik a magyar cím? Így súlyosabbnak tűnik, mint angolul, ahogy eredetileg néztem.
AnimeComment, a kritikai blog:

animecomment.blog.hu

Cobra

Pedig angolul is ez a cím, sőt japánul is ennek a rövidítése a Genshiken.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Gregory

Angolul: The Society for the Study of Modern Visual Culture
Japánul: Gendai Shikaku Bunka Kenkyūkai (現代視覚文化研究会)

Public Hikikomori

Ok ismerem az angol meg a japán címet is, nem ezért kérdeztem. Egyszerűen más a hangulata magyarul. Lehet túlzottan hozzászoktam a fansubhoz?
Amúgy nézzétek meg ezt, én írtam a blogomra:
http://animecomment.blog.hu/tags/genshiken
AnimeComment, a kritikai blog:

animecomment.blog.hu

Liquid Snake

Nekem is nagyon tetszett, az egész 2ik évad. USA-s otakus rész a legjobb :D <3 Suzy :D Csak azt sajnálom h Kousaka-t nagyon hanyagolták, nekem hiányzott az ami az első évadban volt amikor ott voltak a házban és szarrávert mindenkit a Guilty Gear játékban meg mikor mutatták hogy mit hogy csinál ő és Saki. :D ettől függetlenül nem rontott semmit a véleményemen. Amúgy is tán ez az egy ilyen kategóriájú anime van, de még ha nem is akkor sem hiszem h kategóriájában veri akármi is :)

Bishop

Nekem a végén Oono angol akcentusa volt ami már kicsit meredek volt(eltekintve attól a bizonyos résztől amit már csak tekerve bírtam) Öszességében nagyon tetszett de szerintem Sasahara még az első éved elején fontos "kiemelkedő" szereplője volt a sorozatnak, így vártam volna valami fejlődést tőle. Esetleg az életébe kicsit mélyebben belemenni, összehozni valakivel, és nem csak utalni rá. Másik kedvencem Oono viszont hozta a formáját  :jee: . Sőt az első évadba még nem bírtam Kuchit de másodikba már igazi szint vitt a társaság életébe.  :D Madarame és Saki vitáit is hiányoltam meg alapból Madarame tulzott otakuságából is visszább vettek. Helyette kaptunk Ogiuet aminek viszont örülök.
Összeségébben remélem lesz 3. évad mert sok minden lezáratlan. Nem tom de szeritnem elbírt volna 26 részt. Így a második évad a tudattal hogy nincs vége 8/10

White SeeD

http://www.onemanga.com/Genshiken/
:whoah: :cool: :appl:

Edit: elolvastam (legalább is az utolsó felyezeteket. Ez alapján lehetne 3. season.)
Mindenesetre 2-3 OAV-ra tutira elegendő anyag van benne. Remélem megcsinálják, mert sokkal jobb a manga befejezése, mint ami most van animenél :smile:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Public Hikikomori

AnimeComment, a kritikai blog:

animecomment.blog.hu

theBalrog


Sziasztok,

Nem tudjátok a második széria utolsó része megjelent-e már?  ;)

Üdv,
theBalrog

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

theBalrog

Quote from: Cobra on 2008-03-10, 12:35:13
Igen, 3 hónappal ezelőtt.

Akkor pontosítok, nem tudjátok véletlen, hogy mikor lesz elérhető a szokásos helyeken?  ;) :angyali: :merci:

theBalrog

kelvor

***-n fenn van 11 részig. Az utolsó részt innen le tudod szedni.

theBalrog

Quote from: kelvor on 2008-03-10, 13:28:47
***-n fenn van 11 részig. Az utolsó részt innen le tudod szedni.

Nagyon köszönöm az infót, kitaláltad amire gondolok, de sajnos az utolsót ezek szerint nem fogom tudni megnézni... :(

motifator

Mert nem tudod használni a torrentet? Ez esetben egy kis segítség, mondjuk itt.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

motifator

Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.