Shin Angyo Onshi - "Árnybíró"

Started by blackronin, 2008-04-20, 15:18:20

Previous topic - Next topic

blackronin

Hú!
Akkor vágjunk bele...

Már egy ideje gondolkodtam rajta, hogy ennek a mangának is kellene egy topic. (én nem találtam ilyet)
(főleg azért is, mert nagyon jó és nálunk is kapható!)
De a végső elhatározás most született meg, amikor elolvastam a 10. kötetet is. (amely most jelent meg a con-on)

Kíváncsi vagyok, hogy ki olvassa még rajtam kívül és mi a véleményetek róla!
Személy szerint én a legjobbak közé sorolom, mint pl. Berserk, Bleach, Naruto vagy a Hellsing.

Ha jól olvastam, akkor 17 kötetes és már befejezték. Reméljük, hogy ez nem igaz, mert nagyon szeretem. (de ha esetleg így is van, az se baj)
Én őszintén szólva nem akarom elolvasni az interneten lévő fejezeteket, hanem a magyar kiadásokat várva akarom
végigkövetni Munszu történetét. Tudom, hogy ez egy kicsit fura megközelítés, de nem akarom lelőni a poént előre, hanem csak szép fokozatosan akarom adagolni. (ráadásul az új kötetek nem is olyan ritkán, olyan 2-3 havonta jelennek meg)

Na eleget szóltam!

chilip

#1
én olvasom mikor kijön a fordítás, és már befejezték :) magyarul régebben megvettem az első 6 kötetetde utána annyira nem jött a 7es hogy elolvastam OneMangán amit kiadtak eddig. Kiváncsi vagyok Munsu hogy nyomja le Aji Tae-t

blackronin

A fordítás kb. meddig van kész?
Egyébként a mostani 10-es kötet elég durva..  :D

motifator

Már kijött a 10. rész? Vagy még csak conon volt kapható?
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

chilip


blackronin

Na alakulnak a dolgok!
Vannak itt mások is...  :D

Én személy szerint nagyon meg vagyok elégedve a magyar fordítással.
Nem erőltetett, logikus és korrekt.
Csak így tovább!

motifator

Nos, örülök, hogy örülsz, de volt itt egy kérdés is:
Quote from: motifator on 2008-04-20, 18:40:37
Már kijött a 10. rész? Vagy még csak conon volt kapható?
Én a mangafan kiadványán kívül semmilyen más formában nem olvastam. Eleinte nem is igazán tetszett annyira, de vettem, mert jó érzés volt mangát a kezembe fogni. Az utóbbi néhány kötet viszont már tényleg kiváncsivá tett. Elég jó kis sztori kezd kerekedni az egészből.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Alkyra


blackronin

Véleményem a szereplőkről (már ha valakit érdekel  :D), a 10. kötetig bezáróan: (tehát ameddig én olvastam)
[spoiler]-Munszu: ő lenne a főhős ugyebár...
Jó karakterdesign, nem tipikus főhős jellem. Betegsége érdekes pluszt kölcsönöz neki.
Érdekesen látja a dolgokat, néha nagyon vicces, de az esetek többségében komoly és mély gondolatok kimondója.
Érezni lehet rajta, hogy sok mindent látott és megélt már, s remekül átlát a hazugságokon és féligazságokon.
Remek választás és kitűnő karakter.
-Szando: Munszu női testőre. Szintén remek karakterdesign és jellem.
Miatta egy kicsit aggódtam, mert azt hittem, hogy esetleg belevisznek egy szokványos szerelmi szálat a sorozatba.
Szerencsére tévedtem!  :D
Remekül vannak megjelenítve a lelki vívódásai, érdekes és izgalmas karakter.
-Adzsite: mondhatnám, hogy Aizen 2.0, de sokban különbözik tőle.
Igaz, hogy eszméletlen erős és senki nem tudja meglepni, de nem olyan álszent, mint amely anno Aizen volt.
Remek ellenfele Munszunak, ő sem egy tipikus főgonosz alkat. (legalábbis eddig)
S különösen érdekesek azok a helyzetek, amikor segít a jófiúkon!
-Vonszul: először ellenfél, majd bajtárs.
Telitalálat az arc! Remek stílus, hatalmas erővel párosítva.
A későbbi alakja nagyon bejött, emlékeztetett egy régi kedvencemre!  :rotfl:
-Hvang: a női árnybíró, Munszu komolytalanabb és humorosabb kiadásban, de ő is tud komoly lenni.
A testőre nagyon durva. Sok vicces helyzetbe kerül és érdekes a története is.
Szintén remekül eltalált karakter.
-Bangdzsa: hát igen... a szuper, ultrabrutál megamágus!  :D
Szörnyű lenne a sorozat nélküle, a története nagyon megható.
Sok vicces dologba keveredik, de néha nagyon komoly és bölcs tud lenni.
Tetszik a kitartása, méltó hogy benne legyen a sorozatban.

Ennyit a főbb szereplőkről...[/spoiler]

motifator

Esküszöm, már azt hittem ignore-on vagyok.  :eek: Akkor tehát harmadszor:
Quote from: motifator on 2008-04-20, 20:25:24
Nos, örülök, hogy örülsz, de volt itt egy kérdés is:
Quote from: motifator on 2008-04-20, 18:40:37
Már kijött a 10. rész? Vagy még csak conon volt kapható?

Igen, blackronin, tőled kérdezem, légyszi írj valamit!
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

blackronin

Bocs azt elfelejtettem!
De egyébként az első hozzászólásban már leírtam, hogy a conon jelent meg a 10-es kötet.
(a mangafan oldalán április 19. a megjelenési dátum, tehát onnantól kezdve már a sima könyvesboltokban is lehet kapni)

motifator

Ja, persze most már én is látom  :oops: Jól elbeszéltünk akkor egymás mellett, bocs :)
Mindenesetre köszi az infót, asszem délután benézek az Alexandrába.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Kvikveg

Topic-hullagyalazas.
Vegigolvastam a 11. kotettol a
http://www.mangareader.net/906/shin-angyo-onshi.html
oldalon.
Ez az elso manga amit vegigolvastam. Nem, a Hellsinget nem olvastam vegig.
Joooo...
Kicsit tartottam tole, hogy Bleaches lesz - otvencsillio ellenfellel, es a vegtelensegig tart - de kellemes meglepetes volt.
[spoiler]Hat azert nem ilyen magyaros-depi befejezesre szamitottam. :([/spoiler]
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.


Kvikveg

#14
Ja es LOL: most beleneztem az elso oldalakba, es a vegehez kepest siralmas a rajzolas. Marmint a foszereplonk arcae.  :zomg:

Mmmm nyammm
http://image.read.homeunix.com/onlinereading/Shin%20Angyo%20Onshi%20Complete/ShinAngyoOnshi%20Gaiden/Shin-Angyo-Onshi-Gaiden/SAO%20-%20guidebook%20p009.jpg

NLZ: koszi a linket, megneztem. :)

edit:
http://www.mangareader.net/906-37483-11/shin-angyo-onshi/chapter-67.html
Ez csak engem emlekeztet a Death Note-ra? Az arcok meg a Bleach-re?  :smile:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.