Japán keres befogadó családot 6 hétre

Started by Rev, 2008-08-04, 20:26:20

Previous topic - Next topic

Rev

Nem tudom, a moderátorok és az általános közösség mit fog szólni ehhez a topichoz, de megpróbálom, ha nem jó, kéretik törölni.

Elsőre furcsán hangozhat a dolog, de annakidején felvette velem a kapcsolatot YouTube-on (aztán Skype-on) keresztűl egy japán illető, azon oknál fogva, hogy szeretne Magyarországra látogatni (nem előszőr), és nyelvet tanulni, valamint további távlati elképzelései is lennének. Időközben elintézte otthoni ügyeit, de még nem talált itteni befogadó családot a hat hetes itt-tartózkodása idejére. Sajnos ez az én esetemben teljesen ki van zárva, és nem igazán ismerek potenciális befogadókat, így itt is szeretném a közösség segítségét kérni Naok nevében is.
Naokról: 29 éves férfi, matsuyama-i illetőségű, jó angol- és teljesen kezdő magyartudás.
Levélkivonat, az itt tartózkodás részleteivel (angolul):

Hello dear Rev,

I'm Naok from Japan.
(...)

Well, as I told you, I'm going to study Hungarian this summer in Budapest.
I'm trying to look for a Hungarian hostfamily by myself, however, I haven't succeeded it so far.
So I'd like to ask you if you can introduce a nice family.

The condition is this:
600EUR
6 weeks, from 14th August to 24th September
a room with a study desk and chair
preferrable to be provided supper (no breakfast or lunch)
accessible to a metro.
My school http://www.nyariegyetem.hu/bp/index_e.html

Please tell me as soon as possible because the departure is coming in 3 weeks.
Thank you very much.
(...)

Szal ezúton szeretnélek megkérni titeket, hogy érdeklődjetek ismerősöknél, barátoknál (esetleg magatoknál), hogy lenne-e olyan család, aki szívesen fogadná és megfelel a feltételeknek.

Elérhetőségek:
E-mail - y951160@yahoo.co.jp
Skype - naok2005

Köszönöm a figyelmet. :3
Ha valaki felvenné vele a kapcsolatot, nyugodtan hivatkozzon rám (Revre).
Az ÉN elérhetőségem pedig: rev01yeti@gmail.com (e-mail és MSN), és ENNÉL TÖBBET E-MAILBEN ÉS MSN-EN SE TUDOK MONDANI. Valamint NE AKARJATOK PÜ-BEN KÉRDEZNI!
Köszönöm a figyelmet. :3
Az anime NEM rajzfilm. Az anime az ANIME. Mégha ezt kicsit nehéz is elhinni elsõre... :teccik:  :)

Licht

Mik a fejlemények? (ha szabad kérdezni ^^)

RedPriest

Nah, ennyit arról, hogy megtudom ezt, mikor megérkezem Debrecenbe, Pestről. Lett volna esély rá, ha hamarabb tudom, hogy tudjak segíteni. Kapásból mondanám az Örs vezér terét, a 2-es metróval. Ha még nem vesztette aktualitását, érdeklődhetek. Szóval, Licht postját ismételve, mik a fejlemények?
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」