Main Menu

Toradora!

Started by LuckyDingo, 2009-02-09, 16:51:39

Previous topic - Next topic

Junchi

Háát, a magam részéről nagyon nem szeretném, ha ezt még tovább húznák... >_>; Annyira szépen fel lett vezetve az egész, hogy bűn lenne ezt tovább nyúzni (legalábbis, ahogy a plot most áll, tökéletesen adja magát egy értelmes befejezésre).

motifator

#61
Értem én, de még akkor is hátravan 4 rész. És 4 rész az sok. Ahol most tart a sorozat, ezt egy rész alatt le lehetne zárni, de max 2. Tegyük fel, hogy a következő rész első felében nem történik semmi (amúgy szvsz. ez elég valószínű), még akkor is ott van 3 és fél rész. Ennyi idő alatt akár még Minorin is bőven szerelmet vallhat Ryujinak, csak hogy kavarják a szart már egy kicsit a vége előtt. Sőt, amennyire Ami kezdi elveszíteni az eszét, még ő is kavarhat valamit. Bár szerintem már maga is tudja, hogy itt nem nagyon rúghat labdába, az érzelmei még átvehetik az uralmat a józan ész felett.
Szal szerintem még bármi történhet. Most már 100% a Taiga end, de addig is csak a készítőkön múlik, hogy mennyire kavarják meg a történetet. Én személy szerint még várok egy nagy konfliktust Minorinnal a vége előtt, egyszerűen meg kell történnie, különben elég unalmas 4 résznek nézünk elébe. Az meg a másik, hogy szegény Minorin fel fog robbanni, ha nem adja végül ki magából a dolgot. Ebben a részben én már az első veszekedésnél azt hittem, hogy ki fog bukni Minorinból az igazság, de még a bunyó alatt se fakadt ki. Ha Minorin nem adhatja ki magából, akkor örökre emós marad, az meg elég szomorú lenne. Ezt nem hagyhatják ennyiben, én még látni szeretném a végét.

Ja, és Ami meg egy tündér. Szerintem 90%-ban a többiek miatt játssza csak a cukkolós ribanc szerepet, és csak 10%-ban féltékenységből. Arról már nem feltétlenül ő tehet, hogy körülötte senki se képes felfogni, hogy mi is történik valójában.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Xzone

[spoiler][/spoiler]

Yeah, pretty much.

motifator

Quote from: Xzone on 2009-03-04, 08:31:31
[spoiler][/spoiler]

Yeah, pretty much.
:tezsvir: Yeah, indeed. Also LOL'd :D
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

NLZ

:lol:
Az a kép melyik animéből van?
[reserved]

Xzone

Quote from: NLZ on 2009-03-04, 13:30:27
:lol:
Az a kép melyik animéből van?

FLCL.

És a legviccesebb az, hogy tényleg rengeteg közös dolog van a két karakterben :)

motifator

Már látom is magam előtt a Toradora 2. évadot:
Eltelt 2 év, és Ryuuji Amerikába ment, hogy profi komornyik váljon belőle. De közben előkerül rég eltűntnek hitt öccse, aki 12 éves, és hihetetlenül unalmasnak találja az életét.
Az első rész nyitójelenetében Ryuuji kisöccse és Minorin épp egy híd alatt vannak, Ryuuji öccse tanulni próbál, Minorin pedig egy softball-ütőt lenget....
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

NLZ

ep.22:
Tajga end mostmár tuti. :( "As I tought, being with Taiga is the best."
Bár még mindig megjátszák magukat, szal el lehet ezt még húzni.
[reserved]

motifator

Elég nyugis rész volt, nem sok minden történt, de a feszültség annyira benne van a levegőben, hogy mindjárt robban. Kiváncsi vagyok Minorin fog-e lépni, és ha fog, akkor mikor. Ami beszólása megint zseniális volt (Olyan érzés veled beszélni, mint menstruálni  :lazza:), de nem tetszik, hogy mostmár teljesen utálatosan viselkedik. Eddig még úgy éreztem, hogy azért szól be, hogy a többieket észhez térítse, de az elmúlt pár rész óta már csak a keserűséget érzem benne. És van egy olyan érzésem, hogy ő már sose fog lépni, ilyen keserű marad a sorozat végéig.
A preview alapján a következő rész is nyugis lesz, de kicsit több Ryuji angst lesz benne. Remélem azért nem csinálnak belőle wtfKitamurát.
Taiga az előzetes végén meg toradorable  :jee:
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Dreamcleaver

Kicsit untam ezt a rész. Nem igazán tudom, hogy mi jár Ryuuji fejében. Már tuti, hogy Taigát akarja, de nem akarja megbántani az érzéseit. Sztem itt most sok minden függ Minorintól. Van egy olyan érzésem, hogy Minorin mikor azt mondta, hogy meg fogja szerezni, amit akar, azt arra értette, hogy szeretné Taigát és Ryuujit együtt látni.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

LuckyDingo

23.. OMFG [spoiler]mekkora egy ideg rész lett a végére :D I liek psycho Minorin :) Jól megszorongatta Taigat :D Meg ahogy mondta hogy hazug :XD Kész :D Most már 120% hogy Taiga end ^^ Vagy leugranak a hídról közösen ^^[/spoiler]

Dreamcleaver

Én incest endet akarok Yaa-channal.

"Oooooh Ryuuji! Úgy hasonlítasz az apádra, mikor ilyen erősen megragadsz! <3"

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Flaser

Quote from: Dreamcleaver on 2009-03-13, 17:35:37
Én incest endet akarok Yaa-channal.

"Oooooh Ryuuji! Úgy hasonlítasz az apádra, mikor ilyen erősen megragadsz! <3"

Command Word: DIE!

...or just hop over to my friendly house of perverions and read some Juuzoh Minazuki.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

NLZ

Quote from: LuckyDingo on 2009-03-13, 13:21:53
23.. OMFG [spoiler]mekkora egy ideg rész lett a végére :D I liek psycho Minorin :) Jól megszorongatta Taigat :D Meg ahogy mondta hogy hazug :XD Kész :D Most már 120% hogy Taiga end ^^ Vagy leugranak a hídról közösen ^^[/spoiler]
Reméljük az utóbbi. :D
[reserved]

Cobra

Mondjuk vehettek volna leckéket a Higurashi készítőitől EFD-ből :)
Az lenne még komoly, ha kapnánk egy Higurashi/School Days befejezést (Higurashiból persze első 2 arc befejezésére gondolok)  :D
Hide and fear, Cobra Commander is here !

NLZ

Azért Taiával összejönni egy szempontból jó: nem lesz gond a pénzzel. :D
[reserved]

LuckyDingo

Quote from: NLZ on 2009-03-13, 19:23:22
Azért Taiával összejönni egy szempontból jó: nem lesz gond a pénzzel. :D
Mintha Ryuuji olyan lenne, aki engedné, hogy Taiga tartsa el XD Még az Yaa-channak sem engedi XD

motifator

Hát ez tényleg durva volt. Most már csak ki kell bírni még ezt a hetet.

Amúgy meg most csak annyi a bajom, hogy az izgalom a tetőfokára hágott a vége előtt 2 résszel. Most vagy a következő rész lesz túl nyugis, vagy az utolsó. Vagy lehet, hogy a következő rész elején összejönnek, utána meg másfél résznyi nyugis lezárást kapunk? Az úgy minden oldalról nézve elég kevés lenne.
Vagy a következő részt elhúzzák valahogy, a végére megint izgalmat csinálnak, az utolsó rész elején meg gyorsan megoldják, aztán a maradék 20 percben nézhetjük őket ahogy épp boldogan élnek, amíg meg nem halnak? Nem tudom hogy mi lesz, de azt se igazán tudom, hogy melyiknek örülnék a legjobban. Mondjuk vagy 4 résszel ezelőtt is ugyanezen agyaltam, és a készítők végig tudták fokozni a dolgokat, szal asszem nem kell aggódnom.

Annak viszont örülök, hogy végül a csajok már nem kavartak be Taigának, sőt. Ezek a srácok többet is érdemelnek az olcsó drámánál.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Xzone

Quote from: Cobra on 2009-03-13, 19:20:38
Mondjuk vehettek volna leckéket a Higurashi készítőitől EFD-ből :)
Az lenne még komoly, ha kapnánk egy Higurashi/School Days befejezést (Higurashiból persze első 2 arc befejezésére gondolok)  :D

Abból nagy fanboy-rage lenne ;)

NLZ

Azé Kitamura milyen jól nyomta. Lazán hárította Taigát és meglett a gyümölcse. :D
[reserved]

LuckyDingo

24 :D Hát ez jó volt befejezésnek, bár még mindig van hátra, sztem ennyivel vége is ^^ A hidas elgondolásom meg úgy ahogy bejött XD

NLZ

Miért van az, hogy minden anime azt súlykojla, hogy a jó csajokkal úgyse jössz össze és csak szerencsétlenkedi fogsz velük, s egyedül a randa tsunderékkel lehet összejönni? :D
[reserved]

motifator

Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

bimanc

24:
Yes, Ami+Minorin end!  :D
Jöhet a Toransu.

motifator

Quote from: LuckyDingo on 2009-03-20, 12:55:00
A hidas elgondolásom meg úgy ahogy bejött XD
Lol, tényleg bejött, bár Ryuji nem igazán ugrott :D
Amúgy jó vége lett, örülök. Nem tudom, hogy még mit tartogat az utolsó rész, de kicsit rendberakhatnák a dolgokat. Legalábbis Ryujinak beszélnie kéne az anyjával, ez lenne a minimum.
Kicsit túlreagálták a dolgokat ezek ketten, gyakorlatilag semmi, de semmi komoly okuk nem volt arra, hogy lelépjenek, azon kívül, hogy tizenévesek. Most vagy én öregedtem meg nagyon, vagy nem tudom, hogy mi van, de amikor ezek ketten előadták Minorinéknak, hogy megszöknek, és erre az a 3 még támogatta is őket ahelyett, hogy leosztottak volna egy pár fülest, na akkor én nagyot néztem. Gyerekek, tessék szépen hazamenni, az iskolát rendesen befejezni, aztán majd meglátjuk, hogy mi lesz. Tudtommal az egyetemen se kizáró ok, ha van egy kisnövésű, de annál harciasabb feleséged, vagy egy yakuzának kinéző férjed. Na mindegy, úgy látszik olyan öreg vagyok már, hogy teljesen elfelejtettem, milyen tizenévesnek lenni.
A következő rész remélem feloldja a dolgokat, és ha már eddig ennyire happy-go-lucky lett a vége, akkor a legeslegvége sem az lesz, hogy ezek ketten még 25 éves koruk előtt csinálnak 3 gyereket, a segély mellett Taiga kurválkodással keres néha egy kis pénzt, legalábbis amikor Ryuji - aki amúgy heroint terjeszt a gettóban - nem veri össze részegen a felismerhetetlenségig. Á, ennél csak jobb vége lesz, nem?
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Cobra

Nekem is meglepő votl ez a rész, nem vártam ilyen fordulatot. Azt meg végképp nem értem, hogy miért kellett elmenniük, amikor ott van Taiga lakása. Bár lehet az csak bérlemény és enélkül is ki kellene költöznie Taigának.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

motifator

Valószínű, hogy csak bérlemény, Japánban elég zsírosnak kell lenni ahhoz, hogy ekkora öröklakásod legyen. Taiga meg mondta, hogy az apja lelépett, miután az üzlete becsődölt, így a pénz is elfogyott. Én azt nem értem, hogy gyakorlatilag eddig is folyton Ryujinál lógott Taiga, minig Ryuji vásárolt be, ő főzött, szal semmi, de semmi se változott volna, ha Taiga költözik oda Ryujihoz. Talán kicsit szűkös lett volna, de akkor kicsit jobban összebújnak, végülis most már azt se bánnák, nem? :D De mindegy, nekem a nagyfateréknál is jó lesz, csak könyörgöm, menjetek vissza az iskolába. A többiek se érdemlik meg, hogy így faképnél hagyjátok őket.
Ebben a sorozatban a 13. rész óta volt vagy 5 tetőpont, igazából már nem is bánom, hogy nem lett még egy hatodik. Kellemes, nyugodt befejezés volt, legalábbis az előző részek feszült jeleneteihez képest. Ezt a pár furcsaságot remélem még elvarrják a következő részben, és akkor nyugodt szívvel teszem fel a sorozatot a személyes toplistámra.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Dreamcleaver

Ez a rész váratlan fordulatot hozott, de sztem baromi aranyos a Ryuuji-Taiga páros, ahogy ott szerencsétlenkednek. ^^ Tizenéves bolondságok hajj!
Ha Ryuuji egyszer beindul!  :lol: A házasságig meg sem áll!

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

smash++

Legyen már vége a sorozatnak... ^^"

1. No Ami end :(
2. Ez a meneküljünk egy nagy baromság! Ryuuji meg egy ökör... szerelmi életben és egyébként is. Ezt a melós dolgot nem lehetett volna kultúráltan elintézni...
3. Minorin elmondta neki az álmait a hülye meg simán elveszi a pénzét...
4. Ami megint nem tudta kinyögni mit is érez. Ryuujitól jobbat érdemel.
5. Minorin azért benyög egy ilyet, hogy "mindig is szerettem". Mikor?Hol?Bazzeg Taiga előtt már összejöhettek volna...

Voltak jó érzelgős részek, de néhol inkább csak jól nézett ki és kevésbé volt értelme.
Minorin kirohanása a végén nagyon ott volt a 23-as részben, Ami pedig nem unta a dolgot ááá


Összeségében viszont egy nagyon jó sorozat. Csak ez a szerelmi szenvedés volt már unalmas. Szal érdemes volt megnézni.

chilip

a legjobb rész az elején volt, mikor gengszternek állították be ryuujit és mindenki félt tőle és ebből voltak a félreértések :D