Main Menu

Eden of the East

Started by chilip, 2009-04-10, 15:05:21

Previous topic - Next topic

chilip

EDEN OF THE EAST
<< AniDB >>

<< ep 1 Desire 1440x810 >>

"On November 22, 2010 ten missiles strike Japan. However, this unprecedented terrorist act, later to be called as "Careless Monday," does not result in any apparent victims, and is soon forgotten by almost everyone. Then, 3 months later... Saki Morimi is a young woman currently in the United States of America on her graduation trip. But just when she is in front of the White House, Washington DC, she gets into trouble, and only the unexpected intervention of one of her fellow countrymen saves her. However, this man, who introduces himself as Akira Takizawa, is a complete mystery. He appears to have lost his memory. and he is stark naked, except for the gun he holds in one hand, and the mobile phone he's holding with the other hand. A phone that is charged with 8,200,000,000 yen in digital cash."

Animáció szép, sztori érdekesnek ígérkezik. OP/ED nagyon jó  :jee: kár hogy youtube-on még nincs fenn. Aki szereti az igényesebb alkotásokat, az adjon ennek egy próbát. Bevezetőt meg azért nem írtam mert ennél jobban nem tudtam volna leírni spoilerezés nélkül az első részt, lesz ott még meglepi mikor a meztelen srác hazaér.


Én

#1
Hmm, magas EPIC-potenciált éreztem az első részben, nagyszabású történet lesz ebből, ha nem cseszik el. A graf valóban schön, de az én ízlésemnek sok a CG (de legalább igényes). Amúgy ha 2010 van, és a csaj 89-es, hogyhogy most végzett? Bukott? :D
A személyazonosítás meg looooooooooooooooooool :lul: :lul:
OP/ED valóban zsír :jee:
szerk: FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF
[spoiler]11 ep :([/spoiler]

fema

Érdekes anime... Először, mikor elolvastam az ismertetőt, úgy gondoltam, hogy ez is csak egy átlagos anime lesz, de megnézem, hogy lássak valami újat, ami most indul és ne csak a "régi nagyokat" nézzem meg mindig :P, de kellemesen csalódtam, mert nagyon tetszett!  :szemuveges:  :jee:

A történetet nem találtam első nézésre másnak, mint egy egyszerű, mindennapokról szóló anime történetét (leszámítva, hogy a srác az elején meztelenül akciózott az utcán  :lol:), de mikor a végén visszapörgettem, hogy megnézzem még egyszer az openinget, felfigyeltem a telefonáló egy érdekes mondatára a #9-cel kapcsolatban, amin sikeresen átsiklottam előtte és ebből gondolom (remélem ^^), hogy talán lesz valami érdekesebb is később.

A grafika nekem is tetszik, de egyetértek Énnel, hogy helyenként tényleg túl sok a cg, ami engem kicsit zavart, de szerintem még a megszokható mennyiségen belül van.
Az opening nagyon király, az ending engem annyira nem ragadott meg, inkább csak közepesnek ítéltem, mert bennem valahogy olyan érzést kelt az egész, mintha nem illene össze, amit látok és hallok (bár a szöveget nem értem), persze lehet, hogy csak én vagyok ilyen furcsa, ez esetben bocs...  ^^"  :lame:

Összességében véve eddig nem tudok olyat mondani, ami kifejezetten az ízlésem ellen lenne, remélem, a többi rész is legalább ilyen jó lesz.  :Kiraly:

Cobra

Első rész után én se tudok érdemben nyilatkozni. Majd meglátjuk mi lesz ebből.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

LuckyDingo

Nem tűnik rossznak, beállok a nézők sorába :D
A meztelen jelenet egyedi kezdésnek számít :D A legdurvább, hogy nem is nagyon zavartatta magát. Én ha elveszteném az emlékeimet pölö, akkor egy szekrénnyi fegyvertől kiakadnék XD Sőt már attól hogy ki vagyok hol lakom, miért vagyok meztelen :D Valszeg rendkívüli problémamegoldó képességekkel rendelkezik a főhős csávó XD
A következő részben hátha lesz már valami konkrétabb story :)

motifator

Megnéztem az első részt, eddig bejött: jó az OP, jó az ED (ez most nagyon jó CG vagy tényleg kivágták plotterrel a papírokat és igazi stop-motion?), szimpatikus a főhős csaj, a srácról meg majd megtudunk valamit, végülis most ő se tud magáról semmit :)
A sztori majdcsak kialakul, de kiváncsi vagyok, elvégre ez az első nem-adaptáció a noitaminA blokkban, ott meg én még rossz animét nem láttam (mondjuk nem is láttam mindet :)). Ráadásul a Seirei no Moribito (és a GITS:SAC sorozatok, de azokat nem láttam) rendezője írja a forgatókönyvet és rendez itt is, így elég jóra számítok.

Az meg nem feltétlenül baj, hogy 11 részes lesz, a lényeg, hogy jó legyen az anime ritmusa a végéig. És gondoljunk arra, hogy amint vége lesz, rögtön jön a BONES földrengéses katasztrófaaniméje, aztán meg a harmadik Nodame Cantabile :hopp:
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

chilip

#6
2es rész nagyon jó volt!  :jee: kíváncsi vagyok mi ez a messiás dolog (noblesse oblige), olyan mint egy játék pénzzel és életekkel....

4 slowpokes:

<< ep 2 torrent - gg >>

<< ep 2 torrent - Desire >>

Én

gg milyen felbontás? Leszedtem Desire-t, de nem túl nagy, én meg nagyot akarok. :D
Btw, :merci:

NLZ

[reserved]

Én

Érdekes, mert Desire is csak annyi, viszont az csak 246 mega... Kár, azt hittem, már van 1440x810 is.

NLZ

gg meg 242.
Mit számít, hogy 720 vagy 810? Sznob. :P
[reserved]

Én

#11
339 :F
Nem tudom nem tűnik nagy különbségnek, de az első rész teljes képernyős volt, ez meg fele se.
ED: fasz vagyok, átállítottam a rendert screenshothoz, és így kicsiben jelenítette meg. :facepalm: Akkor jó Desire is, sorry. :redface:

NLZ

Quote from: Én on 2009-04-17, 23:08:33
339 :F
Nem tudom nem tűnik nagy különbségnek, de az első rész teljes képernyős volt, ez meg fele se.
ED: fasz vagyok, átállítottam a rendert screenshothoz, és így kicsiben jelenítette meg. :facepalm: Akkor jó Desire is, sorry. :redfce:
[spoiler][/spoiler] :F

szerk: Jah, hogy a második részre gondolsz. Igen, az már annyi. :D
[reserved]

Én

[spoiler][/spoiler]
ed: D'oh!

LuckyDingo

Egész jó rész volt. A végén a zsaru vagy ki nem volt semmi.. BANG!

KeLa

LOL, annál a jelenetnél elsőre nem esett le h mivan, de aztán a harmadiknál fickónál egyértelmű volt h a rendőrautóból lőttek... :3x3:

Én

#16
Fasza rész volt, de ha tényleg 11 rész lesz, belehúzhatnának.
Saki most már tényleg moe ^^ A csónakos jelenet nagyon tetszett.
ED már mégjobban tetszik :D

KeLa

A sorozat után lesz egy movie is... talán az lesz az igazi befejezés.

Én

Quote from: KeLa on 2009-04-19, 13:29:54
A sorozat után lesz egy movie is... talán az lesz az igazi befejezés.

motifator

Quote from: Én on 2009-04-19, 13:14:06
Saki most már tényleg moe ^^ A csónakos jelenet nagyon tetszett.
Agreed.  :tezsvir:
Amúgy tényleg nagyon zsír az egész, kifogástalan animáció, érdekes sztori, csak ne legyen ebből is Rideback. A legjobb az egészben, hogy mivel Umino Chika csinálta a karakter dizájnt, így olyan, mintha a Méz és Lóheréből (de fura ez így magyarul, de ha már így fordították...) Ayumi és Morita lenne a két főszereplő.
A filmes befejezésen én nem parázok. Csak legyen jó, és kész :) Ja, és ha tényleg az lesz a befejezés, akkor ne kelljen majd rá sokat várni.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Én

Quote from: motifator on 2009-04-19, 22:53:51
Ja, és ha tényleg az lesz a befejezés, akkor ne kelljen majd rá sokat várni.
Én csakis emiatt parázok :D

KeLa

Quote from: ANNThe March issue of Kadokawa Shoten's Newtype magazine will announce on February 10 that a theatrical Eden of The East anime film will open in Japan in 2009. Production I.G is already producing Eden of The East as a television anime series that will premiere in Japan in April. The television version will end before the film opens.

Szal gondolom nem sokkal azután h vége a sorozatnak, elkezdik vetíteni a mozik. A dvd-re meg lehet h majd hónapokat kell várni... :/
Úgy érzem h be fogják ezt fejezni a 11 rész alatt... legalábbis remélem <.<

NLZ

Na jah, minek zavarnák le 11 rész + mozi alatt, ha folytatni akarnák.
[reserved]

Én

Quote from: KeLa on 2009-04-19, 23:22:47
Quote from: ANNThe March issue of Kadokawa Shoten's Newtype magazine will announce on February 10 that a theatrical Eden of The East anime film will open in Japan in 2009. Production I.G is already producing Eden of The East as a television anime series that will premiere in Japan in April. The television version will end before the film opens.

Szal gondolom nem sokkal azután h vége a sorozatnak, elkezdik vetíteni a mozik. A dvd-re meg lehet h majd hónapokat kell várni... :/
Úgy érzem h be fogják ezt fejezni a 11 rész alatt... legalábbis remélem <.<

Jah az jó lenne, de nem hiszem. Miért terveznének be szinte egyből utána egy filmet, ha lezárnák? Sajna nagyon úgy tűnik, a film lesz a befejezés... :(
De ez még messze van szerncsére

motifator

Miért? Könnyen lehet, hogy lesz rendes befejezés a 11 rész alatt, de a kusza történet miatt marad annyi fehér folt, hogy a filmben el tudják mesélni ugyanazt a sztorit más nézőpontból, hogy így teljesebb képet kapj.
De ez csak találgatás persze.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Én

Hát, azon még nagyobbat rage-elnék ha direkt felszínesen futna végig a anime, hogy aztán legyen egy "lyukbetömő" film :D
De jah, még hülyeség ezen agyalni úgy, hoyg még el se kezdődött igazán :)

Nihilus

Megnéztem az első epizódot. Kurvajó. :whoah:
Ám mégis, két dolgot nem értek...
1. Japánul beszélnek amerikaiaknak, ők megértik, és angolul válaszolnak.
2. A businessman odaadja Akirának a nadrágját a nyílt utcán.
Nagy a wtf-faktor, de attól még a kedvencem ebből a szezonból. :jee:

Én

Quote from: Nihilus on 2009-04-20, 19:13:43
2. A businessman odaadja Akirának a nadrágját a nyílt utcán.
Penis-Geass. A rendőrnőnél is használta.

KeLa

Quote from: Nihilus on 2009-04-20, 19:13:43
1. Japánul beszélnek amerikaiaknak, ők megértik, és angolul válaszolnak.
És amikor mindenki japánul beszél? :ejnye:
Az se jobb...

NLZ

Az animékben manapság egyre nagyobb mértéket ölt az anglománkodás. Leállhatnának, ciki az ilyen.
Quote from: Én on 2009-04-20, 19:17:52
Quote from: Nihilus on 2009-04-20, 19:13:43
2. A businessman odaadja Akirának a nadrágját a nyílt utcán.
Penis-Geass. A rendőrnőnél is használta.
:lol:
[reserved]