Main Menu

Berserk manga

Started by emperor, 2003-09-06, 15:29:31

Previous topic - Next topic

katz

Quote from: Moonshinerés torrent merre található? mert az ftp nagyon nem megy nekem.
Az elsõ 29 fejezet

Moonshiner


Ramiz

Megnyugodtam. Eddig ugyanis nem tudtam egészen utálni G-t. Volt benne... valami, még ha túl is volt játszva (erõltetve) a szerencséje, az ügyessége, a sármja. De most (8. kötet) kiderült, hogy nem csak homonak néz ki, tényleg férfiakkal alszik, ráadásul egyébként is olyan undorítóan viselkedik, hogy már nem tudom picit sem kedvelni. Caskát sajnálom, egyébként meg drukkolok, hogy minél elõbb eltûnjön Gutts és egy kis Griffith-mentes rész is legyen...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: RamizMegnyugodtam. Eddig ugyanis nem tudtam egészen utálni G-t. Volt benne... valami, még ha túl is volt játszva (erõltetve) a szerencséje, az ügyessége, a sármja. De most (8. kötet) kiderült, hogy nem csak homonak néz ki, tényleg férfiakkal alszik, ráadásul egyébként is olyan undorítóan viselkedik, hogy már nem tudom picit sem kedvelni. Caskát sajnálom, egyébként meg drukkolok, hogy minél elõbb eltûnjön Gutts és egy kis Griffith-mentes rész is legyen...

Lesz bõven. Sok is :D

Drukkolsz, hogy eltûnjön.. pont azt nem kellett volna :|

kisvirag

Quote from: RamizMegnyugodtam. Eddig ugyanis nem tudtam egészen utálni G-t. Volt benne... valami, még ha túl is volt játszva (erõltetve) a szerencséje, az ügyessége, a sármja. De most (8. kötet) kiderült, hogy nem csak homonak néz ki, tényleg férfiakkal alszik, ráadásul egyébként is olyan undorítóan viselkedik, hogy már nem tudom picit sem kedvelni. Caskát sajnálom, egyébként meg drukkolok, hogy minél elõbb eltûnjön Gutts és egy kis Griffith-mentes rész is legyen...


huhh, szerencséd.
elöször nem tudtam eldönteni meik G.-rõl beszélsz, és féltem hogy Guttsról.
de aztán én is megnyugodtam :D

egyébként én eleinte Caskát nem birtam, aztán tökre megkedveltem, most meg (tizensokadik kötetek) megint nem birom... evvan
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Ramiz

Quote from: RouninDrukkolsz, hogy eltûnjön.. pont azt nem kellett volna :|
Nem mintha befolyásolhatnám a mangát azzal, hogy mit érzek... :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: RamizNem mintha befolyásolhatnám a mangát azzal, hogy mit érzek... :)

Nem drukkolni nem kellett volna ;>

Edit: Darth Vader után akkor is G. a legszimpibb rosszarc :p

Andi

Grffith akármilyen rossz arc, nekem õ volt a kedvencem ^^"  
Gatts-ot valamiért nem szerettem...Caska-t sem. Viszont Corcus szerintem nagyon jó karakter és Judeau is aranyos.  

Igazából még nem olvastam teljesen végig a mangát de nem rossz :)

skullknight

Tudja valaki mikor jelenik meg a következõ rész vagy egy oldalt ami kiírja az aktuális megjelenéseket? Nekem egyébként nagyon bejön a manga is és az anime   is, csak arra lennék kiváncsi hogy "Gatts"-nak hogy kell leírni rendesen a nevét, mert láttam már egy csomó variációt (Gatts,Gutts,Gats,stb.)?
"Will you fight destiny...
       or will you succumb to it..."

Mattanja

Quote from: AndiIgazából még nem olvastam teljesen végig a mangát de nem rossz :)
Ha minden így megy tovább, akkor nem is fogod végigolvasni. Addigra meghalsz. Dolgok jelenlegi állása szerint jó sokáig húzódik még, szerintem a fiam már érettségizni fog, mire vége. Sõt...
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

roderick

#100
Quote from: ShiroiHa minden így megy tovább, akkor nem is fogod végigolvasni. Addigra meghalsz. Dolgok jelenlegi állása szerint jó sokáig húzódik még, szerintem a fiam már érettségizni fog, mire vége. Sőt...

Szerintem kb. akkor lesz vége, amikor a One Piece-t befejezik:)
Úgy a világvége után pár nappal
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Andi

Igen van benne valami:haha:

katz

Quote from: skullknightTudja valaki mikor jelenik meg a következõ rész vagy egy oldalt ami kiírja az aktuális megjelenéseket? Nekem egyébként nagyon bejön a manga is és az anime   is, csak arra lennék kiváncsi hogy "Gatts"-nak hogy kell leírni rendesen a nevét, mert láttam már egy csomó variációt (Gatts,Gutts,Gats,stb.)?
Tessék Õk fordítják, és az egyes fordítások uccso lapjaira mindig ráirják mikor jelenik meg a következõ.
Gatts-nak ejtik, Gutts-nak irják (gyanitom csak azért, h az amik is Gatts-nak ejtsék), Gats-al nem sürün találkozni. Javallom a Gatts használatát.


Remélem azért elõbb utobb vége lesz és nem esnák át vele a ló tulsó oldalára...

Rounin

Quote from: katzTessék Õk fordítják, és az egyes fordítások uccso lapjaira mindig ráirják mikor jelenik meg a következõ.
Gatts-nak ejtik, Gutts-nak irják (gyanitom csak azért, h az amik is Gatts-nak ejtsék), Gats-al nem sürün találkozni. Javallom a Gatts használatát.


Remélem azért elõbb utobb vége lesz és nem esnák át vele a ló tulsó oldalára...

Én viszont szeretem a nagy melák nevét minél japánosabban látni, szóval a Gattsu-t használom :haha: írásban.

Judeau (jó cifra írásmódja a névnek) tényleg aranyos srác. Kedveltem, ahogy a Sólymok magját alkotó összes szereplõt..

kisvirag

Oh, Judeau. Igen, õ volt az egyetlen szereplõ, akit teljesen szerettem. márhogy, semmi olyan nem volt benne, ami zavart... mert Gattsban, meg a többiekben igen... na jó, még talán Rikertet szintén ugy egy az egybe és teljesen... de a többiek....

egyébként meg, ha meg be lesz fejezve, akkor meg az lesz a baj, hogy nincs több... :hehe:
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

skullknight

Quote from: ShiroiHa minden így megy tovább, akkor nem is fogod végigolvasni. Addigra meghalsz. Dolgok jelenlegi állása szerint jó sokáig húzódik még, szerintem a fiam már érettségizni fog, mire vége. Sõt...


Lehet az még a jobbik eset lenne én attól félek hogy összecsapják valami gyenge befejezéssel vagy mangaknál ez nem szokás? (még nem olvastam olyan sokat)
"Will you fight destiny...
       or will you succumb to it..."

Rounin

Quote from: kisviragOh, Judeau. Igen, ő volt az egyetlen szereplő, akit teljesen szerettem. márhogy, semmi olyan nem volt benne, ami zavart... mert Gattsban, meg a többiekben igen... na jó, még talán Rikertet szintén ugy egy az egybe és teljesen... de a többiek....

egyébként meg, ha meg be lesz fejezve, akkor meg az lesz a baj, hogy nincs több... :hehe:

Pippinnel mi bajod volt? :D Vagy az oreg Godou? Jó, Erika már kicsit túl hiperaktív :)

Edit: tudom, utóbbi kettő nem Sólyom..

kisvirag

Pippinnel? a mérete, meg a kinézete :)
a zavartban a kinézet is benne van :D
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Rounin

Quote from: kisviragPippinnel? a mérete, meg a kinézete :)
a zavartban a kinézet is benne van :D

Pfff... finnyás nõk :rolleyes:

(Tudom, riposzt: igénytelen férfiak :rolleyes: :p )

kisvirag

ghehe, jolelvagy magaddal, gyorsan lecsapod a labdákat, mielött más "aláz" meg ezzel :P poén, hogy sem ezzel, sem a korábban emlitettel kapcsolatban nekem eszembe sem jutott ilyen :hehe:
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Andi

Quote from: kisviragOh, Judeau. Igen, õ volt az egyetlen szereplõ, akit teljesen szerettem. márhogy, semmi olyan nem volt benne, ami zavart...

Igen igen igen! Judeau egy nagyon aranyos srác volt^^ Úgy sajnáltam a végén:beken:

Corkus (?) meg azért tetszett mert nagyon hihetõ karakter. Tipikus tapló:D

Ramiz

Most fejeztem be a 12. kötetet. Jó durva... :D
Griffith-et még gyûlölni sem tudom, annyira undorító. Egy szánalmas féreg... mindenesetre jól kitalálták ezt a sztorit. :) De akkor is kicsit elnyújtott volt eddig.
Kedvenc szereplõ... én már csak ilyen unalmas vagyok, hogy a default fõszereplõket bírom a legjobban: Gatts :whoah: és persze...
Caska: :hail: néha eszembe jut, hogy Gatts helyében elhajítanám a kardom, és lelépnék vele... persze ez lehetetlen több okból is, de mégis eszembe jut :D persze talán nem is szeretné Gattsot ha az ilyenfajta gyengeséget mutatna... én is gyenge vagyok és nem is szeret (Caska) :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lt. Simoan Blarke

hm... nem tudom, én vmi olyasmit olvastam a névátfordításokról, hogy a csajszit Kaskah-nak "kellene" fordítani, a fõhõst meg Guts-nak... merthogy ez jobban emészthetõ az amcsi gyomornak. (Kaskah az mintha vmi tónak a neve lenne, a Guts meg pongyola fordításban bátorságot jelent talán...?) Nem tudom, én alapvetõen csak az animét láttam elõbb (aztán ramiz addig cseszegetett, amíg leszedtem a mangát :D:D), és nekem pl. pontosan a fenti módokon csapódtak le a nevek... túl hamburgeragyam lenne? :D:D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Ramiz

Quote from: blarketúl hamburgeragyam lenne? :D:D
legalább erre rájöttél :D :D :D
egyébként a neveken nem érdemes sokat rágódni, úgyis más fordításokban más és más... az a lényeg, hogy ráismerjen az ember a szereplõre, nem? :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Ramizegyébként a neveken nem érdemes sokat rágódni, úgyis más fordításokban más és más... az a lényeg, hogy ráismerjen az ember a szereplõre, nem?
Hát volt pár név, amit hangosan ki kellett ejtenem párszor, hogy rájöjjek, ki az:D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

via_mala

Quote from: AndiCorkus (?) meg azért tetszett mert nagyon hihetõ karakter. Tipikus tapló:D
Ezek szerint neked a taplók tetszenek. Az, hogy hihetõ karakter, még nem jogosítja fel a szimpátiára. :ejj:
Szerintem egy visszataszító, hátbatámadós, gyáva, sunyi görény volt, az egyetlen, aki megérdemelte a sorsát.
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Andi

Én nem vagyok belezúgva a taplókba, félreértés ne essék. Egyszerûen csak nem szeretem az olyan karaktereket, amikben nincs semmi hiteles tulajdonság ;)

Ramiz

Egyetértek. Gatts is a hibái miatt olyan emberi és szerethetõ.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Prof. William

Azért az a nagy kard is besegít abba a nagy elismertségbe... Merd csak neki azt mondani hogy esetleg nem kedveled õt... :haha:

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Prof. WilliamAzért az a nagy kard is besegít abba a nagy elismertségbe... Merd csak neki azt mondani hogy esetleg nem kedveled õt... :haha:
hát... nekem azzal a karddal csak az a problémám volt, hogy túl keskeny a hosszához képest. megkérdeztem fegyverszakértõ havert, aszonta hogy lópéló egy ilyen kard, mert túl könnyen törik... viszont ha meglenne a vastagsága, még nevezett fõhõsünk sem tudná forgatni...
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster