Zöldségek és állatságok a Földön

Started by LiaLia, 2010-09-15, 23:13:31

Previous topic - Next topic

Member

Quote from: LiaLia on 2011-02-02, 12:06:04
Mackófesztivál az állatkertben
A Budapesti Állatkertben:
"Február 2-től 6-ig tart Mackófesztivál elnevezésű tavasz váró programunk, melynek keretében számos érdekes programmal várjuk a hozzánk látogatókat, továbbá díjmentesen léphetnek be a kertbe azok a 14 éven aluli gyermekek, akik brummogva, dörmögve, mackóval vagy mackóban érkeznek a bejárathoz!"
Azért a Beer Bear-t vagy Bear Grylls-t igazán meghívhatták volna! Ha pesti volnék, tuti elmennék. :)

A minap én egy brutális husky-mészárlásról olvastam, de nem akartam terhelni a fórum kutyaimádóinak (köztük magam is) idegeit. Indexen van a hír. :ejj:

Xzone

Quote from: Member on 2011-02-02, 12:20:01
Quote from: LiaLia on 2011-02-02, 12:06:04
Mackófesztivál az állatkertben
A Budapesti Állatkertben:
"Február 2-től 6-ig tart Mackófesztivál elnevezésű tavasz váró programunk, melynek keretében számos érdekes programmal várjuk a hozzánk látogatókat, továbbá díjmentesen léphetnek be a kertbe azok a 14 éven aluli gyermekek, akik brummogva, dörmögve, mackóval vagy mackóban érkeznek a bejárathoz!"
Azért a Beer Bear-t vagy Bear Grylls-t igazán meghívhatták volna! Ha pesti volnék, tuti elmennék. :)

A minap én egy brutális husky-mészárlásról olvastam, de nem akartam terhelni a fórum kutyaimádóinak (köztük magam is) idegeit. Indexen van a hír. :ejj:

Lol, az már több napos hír. A szánhúzókutya-bizniszben elég durva dolog a leépítés.

LiaLia

HILLS Nemzetközi Macskakiállítás lesz a hétvégén, 2011. február 12-13-án a Lurdy Házban, Budapesten.

Azt nem tudom, az ismertetőből nem derült ki, hogy kisállat kiállítás is lesz-e vele együtt. Tavaly voltak vadászgörények és különféle nyúlfajták. :smile:

LiaLia

Néhány pofa a hétvégén volt Macskakiállításról, a Vadászgörény Egyesület is képviseltette magát.

Macskák
Ő Othello, barátnőm macskája, kicsit morcos
[spoiler][/spoiler]

Lila-sárga-fekete
[spoiler][/spoiler]

Kidőltek
[spoiler][/spoiler]

Vadászgörények
Mona Lisa mosolya
[spoiler][/spoiler]

Kis kiváncsi, életlen a kép, nagyon fürge volt
[spoiler][/spoiler]

Felfordulás
[spoiler][/spoiler]

Acchan

A "felfordult" göriből ki sem néztem volna, hogy görény.  :D Így picit olyan feje van, mint egy minilajhárnak.  :haha:

Aranyosak. :3

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

LiaLia

Lajhárt nem nagyon tudok benne felfedezni, nekem esetleg még vidra jut róla eszembe
[spoiler=például hasonlatos][/spoiler]
a vámpírságban van valami, a Mona Lisásnak is kivillan a foga. :morci:

Nakedape

igen a vidra az jó hasonlat pont a fogak miatt tettem a vámpírt a lajhárhoz,

szóval akkor a vidra az a vízigörény
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Moha

Quote from: LiaLia on 2011-02-16, 11:52:18
Néhány pofa a hétvégén volt Macskakiállításról, a Vadászgörény Egyesület is képviseltette magát.
A harmadik képre olyan image macro-t lehetne írni... :lol:


Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Member

Ma láttam egy videót, amiben élve feldolgoznak egy német üzemben egy tehenet. :grrr:

LiaLia

Quote from: Selmo on 2011-02-22, 22:00:44
http://www.farmerama.hu/

Belenézek majd, a bemutatóból úgy láttam, hogy nem kell tömörülni falvakba, városokba, és egymás ellen harcolni, vagy jön a gonosz vakond vagy egyéb ellenség, meg közös építkezéseket csinálni, mert az ilyent nagy ívben el akarom kerülni. :smile: Lehet csinálok majd egy virágoskertet :smile: Feltéve persze, ha nem túl időrabló.

Quote from: Member on 2011-02-22, 22:10:23
Ma láttam egy videót, amiben élve feldolgoznak egy német üzemben egy tehenet. :grrr:

Hivatalosan tilos az ilyen, levágás előtt el kell kábítani az állatot, hogy minnél kevesebb stressz és fájdalom érje a vágásnál, illetve gyors és biztos halála kell hogy legyen :ejj:

Zsiga

Quote from: LiaLia on 2011-02-23, 16:23:19
Quote from: Member on 2011-02-22, 22:10:23
Ma láttam egy videót, amiben élve feldolgoznak egy német üzemben egy tehenet. :grrr:

Hivatalosan tilos az ilyen, levágás előtt el kell kábítani az állatot, hogy minnél kevesebb stressz és fájdalom érje a vágásnál
Ezért szívem szerint 8 év szigorított tarkólövést adnék minden állatvédőnek. Mért kell nekem altató-nyugtató gyógyszerek bomlástermékeit (már ha épp lebomlott...) ennem ha megkívánok egy jó hamburgert? Ki tudja milyen mellékhatásai lehetnek?

LiaLia

Quote from: Zsiga on 2011-02-23, 16:44:13
Quote from: LiaLia on 2011-02-23, 16:23:19
Quote from: Member on 2011-02-22, 22:10:23
Ma láttam egy videót, amiben élve feldolgoznak egy német üzemben egy tehenet. :grrr:

Hivatalosan tilos az ilyen, levágás előtt el kell kábítani az állatot, hogy minnél kevesebb stressz és fájdalom érje a vágásnál
Ezért szívem szerint 8 év szigorított tarkólövést adnék minden állatvédőnek. Mért kell nekem altató-nyugtató gyógyszerek bomlástermékeit (már ha épp lebomlott...) ennem ha megkívánok egy jó hamburgert? Ki tudja milyen mellékhatásai lehetnek?

Az ételek amúgy is tele vannak mesterséges anyagokkal, állományjavító, színezék, ízfokozó, egyebek, hosszú távon az se tesz jót.
Miért, az mennyivel jobb, hogy ha esetleg a szállítás során nem kap szívinfarktust a stressztől és fájdalomtól, mire eljut a levágóhelyig, majd még halála előtt kínlódik egy sort.
Attól jobb lesz az íze? Vagy úgy sokkal pikánsabb ízű a hús?
Eleve egy utat kell megtenniük, míg a tenyészhelyről a vágóhídra szállítják őket, és nem mindennap autókáznak, hogy ne féljenek tőle.
Emellett pedig a tenyésztés során, ami hivatalosan szintén szabályozott, vannak azért kezelve pluszba növekedéshormonokkal, antibiotikumokkal is.

Ha jó húst szeretnél enni, menj el vadászni. Ott garantáltan természetes környezetben,. minimálisan gyógyszerrel kezelt állatokat találsz, nincsenek agyonstresszelve, napfény alatt nőttek fel, és zamatos a húsuk.

Zsiga

Azért ne keverjük már a mindenféle állományjavító, színezék, ízfokozó, egyebeket össze egy kábító fájdalomcsillapítóval, kicsit más kategória. Mondhatni szezon vs. f*szom.

Stressztől nem lehet infarktust kapni, mint ahogy a fájdalomtól sem. Egy modern vágóhídon meg kb. olyan gyorsan meg tudnak ölni egy állatot hogy szinte nem is érez belőle semmit, ellenben egy erős gyógyszernek nagyon szar mellékhatásai tudnak lenni, könnyen lehet hogy jobban jár az állat ha kibírja azt az egy másodpercet amíg meghal mintha akár csak percekig, de lehet hogy órákig minden baja van a gyógyszertől. Aki kapott már életében erős fájdalomcsillapítót az legközelebb kétszer is meg szokta gondolni hogy kérjen...
(Szerk.: Hozzáteszem, fogalmam sincs hogy milyen gyógyszert adnak vágás előtt a marháknak.)
Az állat élete során beszedett gyógyszereknek pedig van bőven ideje hogy kiürüljenek a szervezetből, míg egy frissen vágott marhának viszonylag nehézkesen működik a mája, veséje, stb.

Menjek vadászni? Az aztán kiemelten humánus módja a hússzerzésnek hogy lelövöm az állatot, amibe vagy belehal azonnal vagy nem; általában inkább nem, és szenved még vele 1-2 órát, akár kilométereken át vonszolja magát, stb. (Nem mintha ez engem annyira meghatna egyébként, csak egy állatbaráttól ilyen javaslatot hallani, hát minimum érdekes.)

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Member

http://www.youtube.com/watch?v=NZcnFfAgTbQ
Íme a kérdéses videó, Zsiga, ez az állat legalább 5-6 percig szenvedett a halála előtt.
Akkor inkább már lőjék főbe, a fejhúst általában melléktermékként forgalmazzák, vagy néha a hentes árulja alacsonyabb jövedelműeknek.

Hogy Zsiga még egy érvet kapjon, a növények fogyasztásával jócskán csökken az ökolábnyomod, mivel kevesebb energiába kerül az előállításuk.

teraflare

Quote from: Zsiga on 2011-02-23, 18:01:15
(Szerk.: Hozzáteszem, fogalmam sincs hogy milyen gyógyszert adnak vágás előtt a marháknak.)
Ciánkapszulát  :D

Nakedape

Quote from: Zsiga on 2011-02-23, 18:01:15

(Szerk.: Hozzáteszem, fogalmam sincs hogy milyen gyógyszert adnak vágás előtt a marháknak.)


semmilyet
Quote3.2. Kábítás

A kábítás célja öntudatlan állapot elérése a lehető legrövidebb idő alatt, az állatok megóvása fájdalomtól és félelemtől és a kezelőszemélyzet biztonságának biztosítása. A kábítás akkor jó, ha nem szünteti meg a szív munkáját, de bénítja a végtagok mozgásában szerepet játszó idegek működését. Jelenleg a kábításnak három módját alkalmazzák:


Mechanikus kábítás: Fejre mért ütéssel. A hazai gyakorlatban csak marhánál alkalmazzák.
Elektromos kábítás: A kábítás eszköze a kábítófogó vagy a kábítóvilla. Az új üzemekben a sertést rögzített testhelyzetben kábítják. Ekkor nincs szükség fogóra. Az így rögzített állatot kábítóvillával kábítják. Az elektromos kábító a nyúltagy működését időlegesen megbénítja, ez okozza az öntudatvesztést, és egyidejűleg a fájdalomérzet megszűnését. Az élettani vizsgálatok azt mutatják, hogy az állatkímélő vágás csak akkor érhető el, ha
a sertések bőrét vágás előtt nedvesítik
a pálcás elektródákat úgy rögzítik, hogy azok között az áram egyenesen az agyba jusson
az elektróda és bőr között szoros a kapcsolat az áramerősség megtartása érdekében
a kábítási feszültség legalább 250 V vagy ennél több, illetve az áramerősség 1.5 A
a kábítást követően 20 másodpercre szúrják le az állatot és az elvéreztetés legalább 3 perc alatt megtörténik.
A szén-dioxidos kábítás: 65 % CO2 és 35 % O2 keveréket használnak. 70 %-nál nagyobb CO2-tartalom fulladást okoz és rossz kivérzést. A szén-dioxidos kábítás gyorsítja a munkát (15 másodperc alatt elalszik a sertés) és nincs bevérzésből eredő kobozás. A kábítás széndioxid-gázzal telt alagútban történik, nem okoz sérülést és a szívműködést is fenntartva nem oltja ki az állat életét, tehát állatvédelmi szempontból nem kifogásolható. Hazánkban jelenleg többek között a Pick Rt.-nél, a kiskunfélegyházi HUNGARY Meatnél és a Ringa Rt.-nél használják.
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution


Selmo

#52
Quote from: LiaLia on 2011-02-23, 16:23:19
Belenézek majd, a bemutatóból úgy láttam, hogy nem kell tömörülni falvakba, városokba, és egymás ellen harcolni, vagy jön a gonosz vakond vagy egyéb ellenség, meg közös építkezéseket csinálni, mert az ilyent nagy ívben el akarom kerülni. :smile: Lehet csinálok majd egy virágoskertet :smile: Feltéve persze, ha nem túl időrabló.
Tud időrabló is lenni, de rád van bízva. Ha jól rémlik, valami 3-4 nap után kezd csak el gazosodni a föld, simán lehet játszani napi 2-3 belépéssel is. Legfeljebb nem fejlődsz gyorsan, de ez amúgy sem verseny. Én se értek hozzá sokat, a barátnőm üti el vele az idejét.

A tökéletesség unalmas.

Fazék


Member

Quote from: Acchan on 2011-02-23, 22:43:56
Kerítőnők/urak, hajrá.
Szegénykémről még áltsulis koromban láttam egy filmet, ahogyan magányosan sétál...

Quote from: Fazék on 2011-02-23, 22:49:44
hordják hozzá a nőket minden mennyiségben.
Mert te örülnél neki, ha vinnék sorra a gorillákat és orangutánokat, hogy hátha lesz kisfazék? :)

Fazék

Quote from: Member on 2011-02-23, 23:45:46
Mert te örülnél neki, ha vinnék sorra a gorillákat és orangutánokat, hogy hátha lesz kisfazék? :)
ha valami szép kuktát hoznának, vagy egy formás edényt, akkor azért nem panaszkodnék

LiaLia

Quote from: Zsiga on 2011-02-23, 18:01:15
Azért ne keverjük már a mindenféle állományjavító, színezék, ízfokozó, egyebeket össze egy kábító fájdalomcsillapítóval, kicsit más kategória. Mondhatni szezon vs. f*szom.

Stressztől nem lehet infarktust kapni, mint ahogy a fájdalomtól sem. Egy modern vágóhídon meg kb. olyan gyorsan meg tudnak ölni egy állatot hogy szinte nem is érez belőle semmit, ellenben egy erős gyógyszernek nagyon szar mellékhatásai tudnak lenni, könnyen lehet hogy jobban jár az állat ha kibírja azt az egy másodpercet amíg meghal mintha akár csak percekig, de lehet hogy órákig minden baja van a gyógyszertől. Aki kapott már életében erős fájdalomcsillapítót az legközelebb kétszer is meg szokta gondolni hogy kérjen...
(Szerk.: Hozzáteszem, fogalmam sincs hogy milyen gyógyszert adnak vágás előtt a marháknak.)
Az állat élete során beszedett gyógyszereknek pedig van bőven ideje hogy kiürüljenek a szervezetből, míg egy frissen vágott marhának viszonylag nehézkesen működik a mája, veséje, stb.

Menjek vadászni? Az aztán kiemelten humánus módja a hússzerzésnek hogy lelövöm az állatot, amibe vagy belehal azonnal vagy nem; általában inkább nem, és szenved még vele 1-2 órát, akár kilométereken át vonszolja magát, stb. (Nem mintha ez engem annyira meghatna egyébként, csak egy állatbaráttól ilyen javaslatot hallani, hát minimum érdekes.)

A kábító fájdalomcsillapító valóban durva dolog, van amikor szükséges, de az tényleg nem a fogyasztásra szánt állatoknál. A különböző élelmiszeradalékok pedig főleg hosszútávon, a szervezetben, májban felhalmozódva okozhatnak problémát, nem minden ürül ki maradékmentesen.

A szívinfarktusos jogos, elírtam, előtte infarktusról olvastam, szívmegállást akartam írni. Fájdalom, stressz okozta sokk miatt. De amúgy okozhat stressz is infarktust, mint ahogy embereknél is előfordul, csak ahhoz már előzmény is kell. Bár ha durván hízlalt, tápolt állatról van szó, el tudom képzelni, hogy beindul a thrombusképződés.
Ez talán egy kivétel :D Infarktus végzett a repülő szamárral

Attól függetlenül, hogy milyen állatbarát vagyok, továbbra is működni fog a nagyüzemi tömeg állattenyésztés, és a vadászat is. A vadászat sem humánusabb, de a nagyüzemi termelés sem feltétlenül az. A hús minősége miatt írtam, gondoltam az öko-biotenyésztéses állományból származó hús beszerzéséhez nem nagyon lenne kedved.

Quote from: Zsiga on 2011-02-23, 18:01:15
Mondhatni szezon vs. f*szom.

Azt nem kérdőjeleztem meg, hogy neked adott időszakokban milyen állapotban van. Ez nem is kapcsolódik a topik témájához.

Kvikveg

Quote from: Fazék on 2011-02-23, 23:47:00
Quote from: Member on 2011-02-23, 23:45:46
Mert te örülnél neki, ha vinnék sorra a gorillákat és orangutánokat, hogy hátha lesz kisfazék? :)
ha valami szép kuktát hoznának, vagy egy formás edényt, akkor azért nem panaszkodnék
:haha:

Quote from: LiaLia on 2011-02-24, 15:08:34
...
Ez talán egy kivétel :D Infarktus végzett a repülő szamárral
...
Uristen. Mindig meglep, hogy emberek mire kepesek. Nyomorult szamar. :ejj:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Member


A világ legkisebb halfaja (4 mm). Az a bügyök ott a nőstény hátán a hím, ami kb. két herezacskóból áll és csak termékenyítgeti. ZSÍR!! :whoah:

NLZ

Azt mondod, hogy lennél a hím helyében? :D
[reserved]