Zöldségek és állatságok a Földön

Started by LiaLia, 2010-09-15, 23:13:31

Previous topic - Next topic

LiaLia

Gondoltam nyitok egy oldalt, ami gyűjtőhelye lehet a természettel, élővilággal, ökológiával, környezetvédelemmel kapcsolatos témáknak, érdekességeknek, híreknek, vagy ahol bemutathatjuk kedvenc állatunkat, növényünket, vagy a szomszédot, mint Homo Sapienst. :smile: Szó eshet itt a kisebb-nagyobb kezdeményezésekről, rendezvényekről, vagy az ezekkel foglalkozó szervezetek munkájáról. Magyarországon szebbnél-szebb tájakat lehet látni és felfedezni, több őshonos állat- és növényfaj él és virul, emellett csökkennek a zöldterületek és szennyeződik a környezet. Jobbnak tartom, ha szó lehet ezekről.




Kezdésnek linkelném ide is, amiről már szó esett Kvikveg révén az Offtopikban.
Darányban több éves hagyománya van a gólyafészek és az ott költő gólyák megfigyelésének. Az oldalukon webkamerával lehet télen-nyáron követni a gólyafészek életét, emellett a középső menü Gólyanaplójában további képeket lehet látni az idei lakókról, a kirepülés körüli időkről.




Más érdekesség:
A napokban került kezembe egy ismertető a Baráthegyi Vakvezető és Segítő Kutya Iskola Alapítvány munkájáról. Vakok és gyengénlátók közlekedését segítik, és könnyítik meg az életüket a jól képzett vakvezető kutyák.
Emellett terápiás kutyás foglalkozásokat, "állatsimogatót" tartanak viselkedés-problémás és tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknél, autista lakóotthonban, idősek között.

LiaLia

Dabasi szerveződések, mert
"A beruházás azonban nem vész el, csak átalakul."
Miről híres Dabas?

Zsiga

Quote from: LiaLia on 2010-09-19, 20:00:40
Dabasi szerveződések, mert
"A beruházás azonban nem vész el, csak átalakul."
Miről híres Dabas?
Kicsit sok a bullshit ebben a cikkben, mint mindenben amihez ezeknek a sötétzöldeknek köze van.

Ramiz

Quote from: Zsiga on 2010-09-19, 20:14:52
Quote from: LiaLia on 2010-09-19, 20:00:40
Dabasi szerveződések, mert
"A beruházás azonban nem vész el, csak átalakul."
Miről híres Dabas?
Kicsit sok a bullshit ebben a cikkben, mint mindenben amihez ezeknek a sötétzöldeknek köze van.

This topic does not stand as much chance as a pile of pigshit in a tornado... :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

LiaLia

Mindjárt töröltetem, csak épp nincs szolgálatban egy moderátor se. Vagy ha törlöm az első hozzászólásom, akkor törlődik az egész topik?

Ramiz

Quote from: LiaLia on 2010-09-19, 20:37:27
Mindjárt töröltetem, csak épp nincs szolgálatban egy moderátor se. Vagy ha törlöm az első hozzászólásom, akkor törlődik az egész topik?

Én csak szórakoztam, nyugodtan hagyhatod 1-2 hétig, aztán úgyis eldől, hogy beindul-e az élet vagy nem. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nakedape

Quote from: Ramiz on 2010-09-19, 20:41:23
Quote from: LiaLia on 2010-09-19, 20:37:27
Mindjárt töröltetem, csak épp nincs szolgálatban egy moderátor se. Vagy ha törlöm az első hozzászólásom, akkor törlődik az egész topik?

Én csak szórakoztam, nyugodtan hagyhatod 1-2 hétig, aztán úgyis eldől, hogy beindul-e az élet vagy nem. :)
pontosan, ha meg nem, akkor se hiszem h zavaró lenne :)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Selmo

Quote from: LiaLia on 2010-09-19, 20:37:27
Mindjárt töröltetem, csak épp nincs szolgálatban egy moderátor se. Vagy ha törlöm az első hozzászólásom, akkor törlődik az egész topik?
Nem tudsz saját topicot törölni egy bizonyos incidens óta. De nekünk 2 klikk. Nem mintha nem lenne kéttucat olvasatlan topic. Másrészt megsúgom, hogy Zsiga és DS mindig rejtve van bejelentkezve. Szóval report gomb javasolt. Ha töröljük, akkor az végleges, csak úgy szólok.

A tökéletesség unalmas.

thrall

Kedvenc állatom:
[spoiler= a hosszúsága miatt spoiler alá rakom][/spoiler]

Én


motifator

Quote from: thrall on 2010-09-19, 22:31:42
Kedvenc állatom:
[spoiler= a hosszúsága miatt spoiler alá rakom][/spoiler]
+1  :jee:
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Acchan

Csak, h antizzak egy kicsit...  :P

Kedvenc zöldség:
[spoiler][/spoiler]

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.


LiaLia

#15
Quote from: Selmo on 2010-09-19, 22:10:54
Quote from: LiaLia on 2010-09-19, 20:37:27
Mindjárt töröltetem, csak épp nincs szolgálatban egy moderátor se. Vagy ha törlöm az első hozzászólásom, akkor törlődik az egész topik?
Nem tudsz saját topicot törölni egy bizonyos incidens óta. De nekünk 2 klikk. Nem mintha nem lenne kéttucat olvasatlan topic. Másrészt megsúgom, hogy Zsiga és DS mindig rejtve van bejelentkezve. Szóval report gomb javasolt. Ha töröljük, akkor az végleges, csak úgy szólok.
Kösz szépen, akkor már tudom a módját.  :jee:

Quote from: Ramiz on 2010-09-19, 20:41:23
Quote from: LiaLia on 2010-09-19, 20:37:27
Mindjárt töröltetem, csak épp nincs szolgálatban egy moderátor se. Vagy ha törlöm az első hozzászólásom, akkor törlődik az egész topik?

Én csak szórakoztam, nyugodtan hagyhatod 1-2 hétig, aztán úgyis eldől, hogy beindul-e az élet vagy nem. :)

Hagyom pár hétig, aztán közben meglátom...




Mostani kedvenc, az alpaka. Szó szerint jó fejek tudnak lenni :smile: épp nyírás után vannak.
Alpaka farm

Member

http://www.szabadfold.hu/zoldfold/ongyilkos_halak

Van egy másik oldal, amiről szívesen linkelnék, de az nem apolitikus. :haha:



LiaLia

Quote from: Member on 2010-09-25, 19:35:13
http://www.szabadfold.hu/zoldfold/ongyilkos_halak
Felmerült már, hogy ehhez hasonlóan, a szennyvizekbe kerülő agyagok között vannak olyanok pl. amik a hormonháztartásra hatnak. És ennek inkább a hosszútávú, akár több évtizedes kihatása kérdéses.
Szex a szennyvízben, Új hóbort, vagy valós fenyegetés: hormonhatású anyagok a szennyvíztisztításban

Quote from: Member on 2010-09-25, 19:35:13
Van egy másik oldal, amiről szívesen linkelnék, de az nem apolitikus. :haha:
Esetleg lehetne spoiler alá bemásolni a cikket? A politikus részeket természetesen kihagyva, vagy kicsillagozva. :D

Quote from: Próféta on 2010-09-26, 13:22:52
http://www.break.com/pictures/puppy-tail-lights
:facepalm:  :smile: A link szövegének a végét látva, azt hittem, hogy valami világító állat.

Érdekesek pl. a mélytengeri világító halak :smile:
Fény az éjszakában, pár sor a világító élőlényekről


Member

Egyik kutya, másik eb. Az egyik eltussoltatja az ellenőrzéseket, a másik meg visszaküldené a jónépet a halott tájra és újra beindítja az üzemet.

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

SaiyaGin

Quote from: LiaLia on 2010-09-20, 22:58:03
Mostani kedvenc, az alpaka. Szó szerint jó fejek tudnak lenni :smile: épp nyírás után vannak.
Alpaka farm

A félig nyírt jószágok elég viccesen néznek ki.  :D Némelyik egy nagyra nőtt uszkárra emlékeztet. :lol:

LiaLia

Quote from: Nakedape on 2010-10-21, 00:21:29
http://www.youtube.com/watch?v=f-Kt_kuYVtU
:lol:

Quote from: SaiyaGin on 2010-10-21, 10:13:49
Quote from: LiaLia on 2010-09-20, 22:58:03
Mostani kedvenc, az alpaka. Szó szerint jó fejek tudnak lenni :smile: épp nyírás után vannak.
Alpaka farm
A félig nyírt jószágok elég viccesen néznek ki.  :D Némelyik egy nagyra nőtt uszkárra emlékeztet. :lol:

Nekem az is tetszett, hogy mennyire érdeklődőek, és kíváncsiak tudnak lenni. :smile:




Egy kis heroizmus, a Húsvét-szigetekről animáció
A Húsvét-sziget igaz története

Egy kis tudomány, Tóth János egyetemi docens előadásából
Húsvét szigeti összeomlás

Levezetésnek egy kis humor, Beszélgető fejek, animáció:
Talking Heads


Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.


LiaLia

Mackófesztivál az állatkertben
A Budapesti Állatkertben:
"Február 2-től 6-ig tart Mackófesztivál elnevezésű tavasz váró programunk, melynek keretében számos érdekes programmal várjuk a hozzánk látogatókat, továbbá díjmentesen léphetnek be a kertbe azok a 14 éven aluli gyermekek, akik brummogva, dörmögve, mackóval vagy mackóban érkeznek a bejárathoz!"