Main Menu

Kodek gondok

Started by Attilio, 2003-09-18, 12:35:11

Previous topic - Next topic

kikuchiyo

Ha kibirod az mplayert (terj at a sotet oldalra, Ryuk), akkor a -lavdopts fast:skiploopfilter=all kapcsolo segithet az ffdshow szenvedesen (kb feleannyi procit fogyaszt, mint normalisan, alig lathato kepminoseg-romlassal).
Failure is the default option

Manitu

#301
Kösz, kipróbálom majd.

Edit: Majdnem tökéletes, bár egy kis blokkosodás előjön, de mit is vár az ember, ha a debloking filtert kapcsolja ki :) Legalább folyamatos. Kösz a tippet.


Soul

Pár napja kénytelen voltam kodek cserére mert az egyik mkv fájl vége felé akadások voltak.1 2005ös ccp codec pack volt fenn, meg mellette még 1 régebbi gordian knot.
Leszedtem minden kodeket és feltettem a 2007-02-22es ccp packot, és meg nyugodtam mert az mkv-ban a problémák megoldódtak.Pár napig csak mkv- fájlokat nézegettem semmi gond nem volt, de ma avi formátumú videot néztem és 3-5 percenként elmegy a hang a zoomplayerben.Ha leállítom a videot és újra indítom van hang de utánna meg 3-5 perc mulva előjön a probléma megint.Megnéztem winmediaplayer classicban és ott meg elkezd 3-5 perc mulva recsegni szaggatni a hang.
Nem értem mi lehet a probléma  :confused:.Remélem valaki tud segíteni.

Cobra

Lehet a Gordian Knot uninstallkor magával vitt olyat is, amit nem kellett volna. Minden codecet uninstallálj (illetve audio és video lejátszókat is), és szedd le az audio chip driverét is. Utána a legújabb audio drivert rakd fel, majd nézd meg Windows Media Playerben, hogy egy sima mp3 file-t le tud-e játszani. Ha az megy rendesen, akkor utána nem kell CCCP, elég a legújabb ffdshow, VSFilter és a videólejátszó program. Illetve ha nem MPC-t használsz, akkor valószínűleg kell a Haali Media Splitter és akkor jobb nem felrakni a VSFiltert, hanem a lejátszó vagy az ffdhow feliratozóját használni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Quote from: Cobra on 2007-07-19, 20:05:52
Lehet a Gordian Knot uninstallkor magával vitt olyat is, amit nem kellett volna. Minden codecet uninstallálj (illetve audio és video lejátszókat is), és szedd le az audio chip driverét is. Utána a legújabb audio drivert rakd fel, majd nézd meg Windows Media Playerben, hogy egy sima mp3 file-t le tud-e játszani. Ha az megy rendesen, akkor utána nem kell CCCP, elég a legújabb ffdshow, VSFilter és a videólejátszó program. Illetve ha nem MPC-t használsz, akkor valószínűleg kell a Haali Media Splitter és akkor jobb nem felrakni a VSFiltert, hanem a lejátszó vagy az ffdhow feliratozóját használni.
Jobb felrakni a CCCP-t, mert ott be van normálisan állítva az ffdshow. Meg amúgyis csak ffdshow, lejátszó, vsfilter, haali splitter van benne (meg egy-két apróság amit ki lehet lőni telepítéskor, de amúgyse baj ha van). :)

Cobra

Csak a CCCP-ből februári az utolsó kiadás, azóta az ffdshow-n elég sokat fejlesztettek. Egyébként mit kellene állítgatni az ffdshow-n?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Próféta

Quote from: Cobra on 2007-07-19, 20:34:51Egyébként mit kellene állítgatni az ffdshow-n?
Ha én azt tudnám... Amit viszont többször tapasztaltam, hogy alapbeállításokkal valahogy elég rémes. Többek közt ezért néztem sokáig erős gyanakvással a CCCP projektre, de aztán kipróbáltam, és láttam, hogy lehet azt jól is csinálni.


Zsiga

Quote from: Cobra on 2007-07-19, 20:34:51
Egyébként mit kellene állítgatni az ffdshow-n?
Szerinted dísznek van az a 15+ oldalnyi beállítása? :)

Cobra

A legtöbb igen :)
Most a postprocessinget próbálgatom,d e még mindíg nem látok érdemleges képjavulást, igaz alig növeli a proceszoridőt. Alapon szerintem elég jó a minőség (MPC-vel).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Quote from: Cobra on 2007-07-19, 22:15:18
A legtöbb igen :)
Most a postprocessinget próbálgatom,d e még mindíg nem látok érdemleges képjavulást, igaz alig növeli a proceszoridőt. Alapon szerintem elég jó a minőség (MPC-vel).
Jó minőségű videónál ne is várj sok javulást, próbáld ki valami szar kínai subbal pl. :)

Soul

Köszönöm a válaszokat.GS dvd-ről néztem volna a gs tv-t ami avi és úgy tűnik hogy csak annál jön elő ez a probléma, mert a beírásom után néztem avi-s 1-2amv-t meg pár anime részt, és ha a 4X20 perc alatt az animés avi-ba nem jött elő a probléma akkor gyanakszom a GS team tolhatott el valamit vagy nemtom  :smile:.Meg arra gondoltam még ha olyan nagy kodekes probléma lenne akkor az mkv is szórakozna. Nem sűrűn cserélgettem eddig kodekeket de ez a ccp bejön és a zoomplayert is megkomáltam.
De a kodekek legallja az Ace Mega Codec pack, legalább is most jutott eszembe a szép kis 80mb-ot igénylő full telepítés aminek az uninstallja után nem fogadott be a rendszer új kodek pack-ot(hiába raktam fel bármit kanyec volt a videozásnak) :smile:, én régen így jártam.

Cobra

Ha DVD-ről játszod le a filmet, akkor nem meglepő, hogy darabos, másold át a merevlemezre és onnan játsszd le.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Soul

#312
És BAMMM télleg a dvd lemezről néztem az avit :rotfl: köszi a tippett asszem most nyugodtam meg teljesen  :smile:.


Szerk:Pár napig tartott a nyugalom mert multhéten ismét avi-t néztem és nem volt elég hogy tök fárasztó volt az anime( :smile:), az még fárasztóbb volt hogy 3-5 percenként ismét újra kellett indítgatni az avit mert mert elszállt a hang.Uninstall, fel a nemrég kijött újabb cccp kodek pakk, de semmi ugyan az a probléma.Már komolyan nem értettem mi a probléma, megkérdeztem ismerősöm hogy milyen kodeket használsz.A válasz K-lite kodek volt, kicsit kételkedve elkértem a telepítőt(lusta vagyok újra rakni a rendszert  :angyali:).
Megdöbbentem azon, amikor telepítés közben egy olyan opció jött elő, ami átnézi a rendszert és a már nem használt "ott maradt" kodek fájlokat keresi meg és eltávolítja.Akkor jött a villám csapás hogy miért is van gond az avi-val, mert nem egy felesleges régebbi kodek pakk által ott maradt fájl miatt akadhatott az avi.
Ha valakinek hasonló problémája lesz a jövőben, annak ajánlom ezt a megoldást.

U.i:Nem doktor úr, már nincsenek problémáim az avikkal  :smile:.

Manitu

Quote from: Bishop on 2007-08-24, 23:56:07És ha már úgyis ide írok, a Serei no moribito-ból nem fog felkerülni SD? Télleg nem panaszkodom mert ha muszály úgyis leszedem torrenten de azért sok időt nyerek azzal ha sikerülne ftp-ről leszednem.
Mit akarsz annál gyengébbet? Még csak nem is HD felbontású. De mivel úgysincs belőle másik verzió, ezért még torrentről sem szedheted le :__devil:


Bishop

Nekem megvan Serei no Moribito 12-ig 170mb egy rész, az ftp-n meg 240 a legkissebb és nálam már 200-nál borzalmas szaggatások szoktak lenni.

Manitu

A méretnek semmi köze a minőséghez, vagy hogy elbírja-e a géped. Amúgy felírat is van abban a bizonyos 170 megás fájlban?


Bishop

Van. Nem tudom hogy van e köze vagy sem,de tapasztalataim azok hogy bármi ami 200mb+ azt nem tudom lejátszanni. A fordító csapat az Anime Kraze,szerintem ők azért elég jók. És a minőséggel sincs baj ,nem HD de SD minőségben jó.

Zsiga

Egy Xbox a maga kis 733Mhz-es PIII procijával simán lejátszik akármilyen DVD-felbontású XviD-et, ne mondd már hogy az AthlonXP-d nem tudja ugyanezt... Valami nagyon csúnyán el van ott b@szva szoftveresen, javasolnék egy komplett XP újratelepítést, aztán mehet rá a legfrissebb CCCP pack, meg egy CoreAVC a .h264 videókhoz. Ezután gond nélkül mennie kell minden 720p alatti felbontású videónak.

Manitu

Quote from: Bishop on 2007-08-25, 01:22:47
Van. Nem tudom hogy van e köze vagy sem,de tapasztalataim azok hogy bármi ami 200mb+ azt nem tudom lejátszanni. A fordító csapat az Anime Kraze,szerintem ők azért elég jók. És a minőséggel sincs baj ,nem HD de SD minőségben jó.
Akkor előbb talán nézz körül, a szerveren is az van fent. Csak az első részt sikerült 170 mega alá nyomniuk, az összes többi 200+ mega. Ha neked kisebb, akkor azt valaki újrakódolta, vagy ami valószínűbb, hogy félig letöltött fájljaid vannak. :rolleyes: Nincs másik verzió belőle.


Bishop

Aha igen hülye voltam a 2. résztől 220-230. De akkor mosmtár teljesen össze vagyok zavarodva. Ez működik de se Guren lagan se Seto no hanayome se Draker than black és ezek mind 200mb+osok :confused: Feltelepítettem a codecet amit ajánlottál Zsiga meg a legújabb CCCP-t, de így se működik. Újra telepítést most nem tudom megcsinálni de elvileg semmi baja. Nemrég Soul pmbe írta hogy tegyem fel a K-Lite codec pack-ot. Feltettem, de még így sem működik.

Liquid Snake

Quote from: Bishop on 2007-08-25, 01:58:38
Aha igen hülye voltam a 2. résztől 220-230. De akkor mosmtár teljesen össze vagyok zavarodva. Ez működik de se Guren lagan se Seto no hanayome se Draker than black és ezek mind 200mb+osok :confused: Feltelepítettem a codecet amit ajánlottál Zsiga meg a legújabb CCCP-t, de így se működik. Újra telepítést most nem tudom megcsinálni de elvileg semmi baja. Nemrég Soul pmbe írta hogy tegyem fel a K-Lite codec pack-ot. Feltettem, de még így sem működik.

Lehet meg kéne ejtenem azt az 5 utcányi utat hozzád. Tudod múltkor mondtam h elmegyek felrakom azokat a codeceket ami nekem van hátha úgy jó lesz. Mert én (nem én hanem a gépem) gond nélkül meg tudok nézni akármit. SD, HD. Mondjuk nemtom mennyire számít a videókártya... Egy próbát sztem mindenképp megér...

Selmo

Quote from: Bishop on 2007-08-25, 01:58:38
Aha igen hülye voltam a 2. résztől 220-230. De akkor mosmtár teljesen össze vagyok zavarodva. Ez működik de se Guren lagan se Seto no hanayome se Draker than black és ezek mind 200mb+osok :confused: Feltelepítettem a codecet amit ajánlottál Zsiga meg a legújabb CCCP-t, de így se működik. Újra telepítést most nem tudom megcsinálni de elvileg semmi baja. Nemrég Soul pmbe írta hogy tegyem fel a K-Lite codec pack-ot. Feltettem, de még így sem működik.
Hát ha összekutyultad a codeceket, akkor lehet az a baj, szedd le az összeset és utána tegyél fel csak egyet.

A tökéletesség unalmas.

Bishop

Quote from: Selmo on 2007-08-25, 02:07:31
Quote from: Bishop on 2007-08-25, 01:58:38
Aha igen hülye voltam a 2. résztől 220-230. De akkor mosmtár teljesen össze vagyok zavarodva. Ez működik de se Guren lagan se Seto no hanayome se Draker than black és ezek mind 200mb+osok :confused: Feltelepítettem a codecet amit ajánlottál Zsiga meg a legújabb CCCP-t, de így se működik. Újra telepítést most nem tudom megcsinálni de elvileg semmi baja. Nemrég Soul pmbe írta hogy tegyem fel a K-Lite codec pack-ot. Feltettem, de még így sem működik.
Hát ha összekutyultad a codeceket, akkor lehet az a baj, szedd le az összeset és utána tegyél fel csak egyet.
Nemhiszem hisz alapból csak a CCCP volt fent és már akkor se működött. De azért letöröltem mindhármat és csak a CCCP-t telepítettem újra és még mindig rosz.
Erre választ inkább help topic-ba vagy off-ba mert ez már nagyon Off

Manitu

Quote from: Bishop on 2007-08-25, 01:58:38
Aha igen hülye voltam a 2. résztől 220-230. De akkor mosmtár teljesen össze vagyok zavarodva. Ez működik de se Guren lagan se Seto no hanayome se Draker than black és ezek mind 200mb+osok :confused: Feltelepítettem a codecet amit ajánlottál Zsiga meg a legújabb CCCP-t, de így se működik. Újra telepítést most nem tudom megcsinálni de elvileg semmi baja. Nemrég Soul pmbe írta hogy tegyem fel a K-Lite codec pack-ot. Feltettem, de még így sem működik.
A DTB meg a Lagan esetében tényleg vannak HD releasek, egy 720p-s video könnyen megeheti a procidat. Ami a Setot illeti, kábé ugyanolyan, mint a Seirei, csak a gg softsubos fájlokat csinál, az A-Kraze meg hardsubosat. Ha van valami, ami a h264-es videonál is jobban tudja zabálni a procit, az a csillivilli assa script :)


Soul

Quote from: Bishop on 2007-08-25, 01:58:38
Nemrég Soul pmbe írta hogy tegyem fel a K-Lite codec pack-ot. Feltettem, de még így sem működik.

De amikor telepítetted a K-Lite codec pakott nem takarította ki a rendszered?Nem ajánlotta fel hogy ezek a kodek fájlok feleslegesen maradtak fenn a gépeden és eltávolítja őket?

Bishop

Nem ajánlotta fel,gondoltam alapból átvizsgálja és csak simán felraktam de ha valamit állítgatni kell akkor mond mit,bár már kételkedem hogy kodek a baj. Inkább nekilátok gőzerővel szedni SD DTB-t és Guren Lagant

Soul

Full verziót szedtél le? Úgy emlékszem miután megadtam a helyet neki, utánna magától jött be.Nem állítottam át semmit, ajánlott opcióval telepítettem.

Bishop

Full verzió azt hiszem de utána nézek mégegyszer.

Member

#328
Ninja Nonsense-nél nincs kép semmilyen player-rel.
Combined-Community-Codec-Pack-2007-02-22 van fent, az újabbhoz nincs Win9x vált.
Valami ötlet?

EDIT: Nem csináltam semmit, most meg van. Bár a hangkártya beállt, lehet, hogy reinstall után nem lesz megint. :)

Soul

#329
Na megint valami  :smile:.
Mostanában ilyet dob mpg-nél és már 1fajta avinál is. Valami elállítódott?Mi okozhatja?

*upd: probléma megoldódott, kicsit törtem a fejem, de a multkori nem akart képet lopni a wmpc ügyhöz volt 1 kis köze  :smile:.