Main Menu

Toriko

Started by Isley, 2012-03-17, 10:53:49

Previous topic - Next topic

Isley

129

Zseniális rész volt ez is! Örülök a jó híreknek, amiket hoztál, Blackronin! ;) Csatlakozom hozzád az új hanggal kapcsolatban: egyrészt nagyon hasonlít Tomoyukihoz és jobbat nem is adhattak volna neki! Buranchi fantasztikus lesz így!

blackronin

#121
130:
Több jó hír is a résszel kapcsolatban!
Az egyik, hogy a horriblesubs csoport is fordítani kezdte a részeket, így már tőlük is várhatjuk a heti Toriko anime-t.  :smile:
Egész jó fordítást csinálnak, bár az Anime-Destiny félében több "élet" van.
De akkor is örülni kell ennek.
Innen is látszik, hogy a Toriko népszerűsége mennyit nőtt.

A másik pedig maga a rész...
Ilyen minőségi filler-t régen láttam, sőt azt merem állítani, hogy szerintem ez is Shima keze munkája volt, csak anno a mangában az idő hiánya miatt nem került bele.
Számomra 10/10, mert ugyan nem volt tökéletes az art mindenhol, de a hangulata és az élvezhetősége kiemelkedő volt!  :jee:

A legvégső pedig az, hogy (bár csak egy-egy képkocka erejéig) láttuk végre több fontos szakácsot is főzni, ami szintén nem volt a mangában. Tengu Burnachi technikája a legérdekesebb.

Ezek után mondanom se kell, hogy mennyire várom a következő részt.

kelvor

Én csak ámulok, hogy mennyire szórakoztató ez a cucc, be is rendeltem az első 5 kötetét mangából, polcon a helye.

Ugye Buranchi származása a Bewitching Food World-re vezethető vissza. Na most ott mindenkinek ilyen színe van?  :D Amúgy nagyon szimpatikus karakter.

blackronin

#123
Quote from: kelvor on 2013-11-22, 06:36:15
Én csak ámulok, hogy mennyire szórakoztató ez a cucc, be is rendeltem az első 5 kötetét mangából, polcon a helye.

Ugye Buranchi származása a Bewitching Food World-re vezethető vissza. Na most ott mindenkinek ilyen színe van?  :D Amúgy nagyon szimpatikus karakter.
Örülök, hogy ilyen pozitív véleményed van a sorozatról.  :smile:
Reméljük, hogy többen is csatlakoznak szerény táborunkhoz.

131. rész:
Remek rész volt, sok olyan dologgal, ami remekül kiegészíti a mangát.
Zebra és Buranchi együtt EPIC.
Coco - Tairan combo szintén bejövős.
Sunny-nak én a kék kínai ruhás szépfiú szakácsot, Reishun-t gondoltam volna, de Yuda is érdekes választás volt.
Az anime-nek köszönhetően legalább megismertük a Cooking Fest-et jobban, pótolta a mangában lévő űrt.
Gratula ezért az anime csapatnak.  :jee:
A vége pedig... hát igen, kezdődnek a bunyók!  :smile:

edit:
132. rész
Jó volt, tetszett a Bishokukai támadás megkezdése, kellemesen hangulatosra sikeredett.  :smile:
Jövő hétre leszek nagyon kíváncsi, mert ugye a mangában a Starjun vs Toriko harc eleje nagyon epic volt, nem tudom, hogy képesek lesznek-e visszaadni az élményt az anime-ben...  ^^"

edit2:
133. rész
Élvezetesre sikeredett, de sajnos elég sok volt az állókép...
A Starjun vs Toriko harc pedig inkább jövő héten kezdődik el igazából.

blackronin

134:
Hát valahogy éreztem, hogy az anime nem lesz képes visszadni a manga epic-ségét, s sajnos igazam is lett...  ^^"

Kaptunk egy átlagos részt, össze-vissza ugráló art színvonallal.
Kár érte, mert a Fest-es jelenetek szinte kikövetelik azt, hogy minőségileg a legjobb animációt kapják.

Remélem, hogy azért fogunk látni remek animációkat is, mert ha nem, akkor NAGYON mérges leszek a Toei stúdióra! 

Isley

134

A képek színvonala sajna elég gáz volt néhol. Megcsinálhatnák jobbra, mert amikor Buranchi belépője volt, akkor nagyon ott voltak. Nem értem, miért hullámzik ennyire a minőség.

Ami jó volt, Toriko erődemonstrációja mellett, az a zene. Azt kifejezetten élveztem. Starjun és Toriko harcára fordíthatnának több figyelmet, ez a mostani rész nem sok jót vetít előre.

blackronin

#126
Jól indul az év!
Kijött az új Toriko movie torrent-je (nem feliratos, de azért érdemes leszedni).  :smile:

Helye:
http://www.nyaa.se/?page=view&tid=505428
http://www.nyaa.se/?page=view&tid=505581

edit:
135-136:
Nem voltak rossz részek, lassan, de javul a minőség és az élvezhetőség.
A Toriko vs Staryun filler részek kicsit gyengék, de a többi jó.

blackronin

#127
137-139:
Nagyon változó a minőség.
Vannak egyfelől remek filler dolgok (pl. Különböző szakácsok vs Bishokukai szörnyek vagy a Coco vs Grinpatch harc kibővítése) és király harcok (Tommyrod vs Sunny 138-as rész), valamint igazi Toriko-s hangulat...
Vannak másfelől viszont unalmas filler dolgok (pl. Toriko vs Starjun filler részek vagy a manga pörgősségét direkt csökkentő töltelék jelenetek) és nem annyira jó harcok (pl. 139-ben a Buranchi vs Elg messze nem annyira ütős, mint a mangában) is.

Most már nagy bizonyossággal állíthatom sajnos, hogy az anime csak néha-néha tudta elérni a manga színvonalát, de összességében messze elmarad a mangától.
Kár érte, bár valahol legbelül éreztem hogy ez lesz.  ^^"

Jövő héten Zebra, remélem hogy azt nem rontják el...

edit:
140-141:
Ezek a részek már jobbak voltak végre, különösen a Starjun vs Toriko rész volt élvezetes!
Maradjon még ez a színvonal ameddig csak lehet.  :smile:

Isley

A mostani részekkel kapcsolatban azt sajnálom, hogy az animáció rendkívül változó minőségű. Érthetetlen, hogy épp a Toriko vs Starjun csatára miért nem tudtak jobban odafigyelni és több pénzt áldozni. Főleg a 142-es részre gondolok.

Ebben a részben az is elég meglepő volt, hogy a csata kimenetelét elég durván megváltoztatták.

Jó lenne, ha javulna kicsit az animáció minősége.


blackronin

#130
Quote from: gerey on 2014-02-24, 17:42:01
'Toriko' Anime to End on March 30
Hát, nem én hoztam akkor a rossz hírt...

Be kell vallanom, hogy a 142-es és a 143-as rész után talán jobb is ez így.
Toei nagyon elrontotta így a végére.
Brutális cenzúra (ami lényegesen tönkreteszi az EPIC faktort), megváltoztatott események és kapkodás (aki olvassa a mangát tudja hogy miről beszélek), gyenge art és animáció (most kellene a legjobbnak lennie).

Pedig reménykedtem, hogy nem cseszik el...  :frown:

Isley

#131
A 150. rész lesz az utolsó. Sajnálom nagyon. Azt is olvastam, hogy a mozi költségek is magyarázhatják az animáció gyengülését, vagyis azt, hogy miért nincs elég pénz mostanában a tisztességes minőségre.

Nagy kár. Toriko manga, ellentétben a legtöbb shounennel, olyan gyors, hogy simán tudtak készíteni belőle egy olyan animét, amit nem kellett értelmetlen fillerekkel elrontani, erre tessék.

Nos, hátha folytatják még később. Végülis ez 8 rész, elég ahhoz, hogy eljussunk a timeskipig, s így a manga második felének feldolgozása még megtörténhet később. Ez még simán összejöhet. Ha valahol, abba lehet hagyni, úgy hogy lehessen majd folytatni, az valóban itt van. Bár attól még szomorú a hír nagyon...

blackronin

#132
Quote from: Isley on 2014-02-24, 21:54:15
A 150. rész lesz az utolsó. Sajnálom nagyon. Azt is olvastam, hogy a mozi költségek is magyarázhatják az animáció gyengülését, vagyis azt, hogy miért nincs elég pénz mostanában a tisztességes minőségre.
A 148-as lesz az utolsó március 30-án, mert április 6-án már DB Kai van a Toriko helyén.
A mozi valóban sokat felemésztett, de sajnos a fő gond az volt a filmmel kapcsolatban, hogy a nagy reklám ellenére nem hozta a nézőszámot.
Sajnos a Toei híres arról is, hogy szeret fukarkodni a költségekkel, ugyanilyen változó a minőség az OP esetében is (talán az valamivel jobban áll a hatalmas népszerűségének köszönhetően).

Valamint az anime sorozat, még a legjobb esetekben is, csak megközelíteni tudta a korábbi DB Kai szériát (nézettség terén), ami eléggé elszomorító...  ^^"

Quote from: Isley on 2014-02-24, 21:54:15
Nagy kár. Toriko manga, ellentétben a legtöbb shounennel, olyan gyors, hogy simán tudtak készíteni belőle egy olyan animét, amit nem kellett értelmetlen fillerekkel elrontani, erre tessék.
Hát igen, nem minden anime kaphat Hellsing-hez hasonló bánásmódot, vagyis teljes manga hűség + remek animáció, art + kevés, de igényes filler (mintha canon lenne)

Quote from: Isley on 2014-02-24, 21:54:15
Nos, hátha folytatják még később. Végülis ez 8 rész, elég ahhoz, hogy eljussunk a timeskipig, s így a manga második felének feldolgozása még megtörténhet később. Ez még simán összejöhet. Ha valahol, abba lehet hagyni, úgy hogy lehessen majd folytatni, az valóban itt van. Bár attól még szomorú a hír nagyon...
Biztos folytatják.
Ahogy véget ér a Kai, a Toriko rögtön visszakapja a helyét.
Valószínűleg a timeskip előtt áll meg a manga, de a maradék részek kevés száma eléggé rohamtempót feltételeznek.  ^^"
Viszont inkább legyen szünet most, mert a hajamat tépném, ha kapnánk egy Naruto féle filleráradat borzalmat!

chilip

Quote from: blackronin on 2014-02-24, 22:18:29
Quote from: Isley on 2014-02-24, 21:54:15
Nagy kár. Toriko manga, ellentétben a legtöbb shounennel, olyan gyors, hogy simán tudtak készíteni belőle egy olyan animét, amit nem kellett értelmetlen fillerekkel elrontani, erre tessék.
Hát igen, nem minden anime kaphat Hellsing-hez hasonló bánásmódot

az is csak utólag kapta a ráncfelvarrást és mert népszerű volt ÉS relatív rövidebb

ott az animéje az original endinggel :D  :__devil: nevar forget

blackronin

#134
Belenéztem a 144-es részbe, felirat nélkül.

Röviden:
Igénytelen art és animáció, elkapkodott történetvezetés, manga canon részek kihagyása (és helyettük továbbra is értelmetlen anime filler részek erőltetése, amik ráadásul ellentmondanak a mangának), hangulat tökéletes elrontása.

Toei egy hulladékot tálalt nekünk, ami értékelhetetlen.  :mad:

Nagyon remélem, hogy ha visszatér majd a Toriko a DB Kai után, akkor ezeket a részeket újra megcsinálják, olyan minőségben ami talán méltó a sorozathoz.
Mert ha nem teszik meg, akkor számomra az anime halott. 

Isley

Quote from: blackronin on 2014-03-02, 11:35:51
Igénytelen art és animáció, elkapkodott történetvezetés, manga canon részek kihagyása (és helyettük továbbra is értelmetlen anime filler részek erőltetése, amik ráadásul ellentmondanak a mangának), hangulat tökéletes elrontása.

Én azt nem értem, hogy amennyiben tudják, hogy folytatni fogják majd a DBZ KAI után, akkor az utolsó részekben miért térnek ennyire el a mangától? Korábban - a cenzúrázást leszámítva - a manga hű követése jellemezte az animét, de amit itt az elmúlt részekben csinálnak az ép ésszel felfoghatatlan. Ez minek?

blackronin

Quote from: Isley on 2014-03-02, 12:30:15
Quote from: blackronin on 2014-03-02, 11:35:51
Igénytelen art és animáció, elkapkodott történetvezetés, manga canon részek kihagyása (és helyettük továbbra is értelmetlen anime filler részek erőltetése, amik ráadásul ellentmondanak a mangának), hangulat tökéletes elrontása.

Én azt nem értem, hogy amennyiben tudják, hogy folytatni fogják majd a DBZ KAI után, akkor az utolsó részekben miért térnek ennyire el a mangától? Korábban - a cenzúrázást leszámítva - a manga hű követése jellemezte az animét, de amit itt az elmúlt részekben csinálnak az ép ésszel felfoghatatlan. Ez minek?
Ezt a Toei csapatától kellene megkérdezni...  ^^"

Isley

143-144

Ezt nem vártam. Ilyen mértékű elhajlást a mangától, valamint az animáció kész röhej már sajnos. Jirout megmenti Toriko? Jirou Knockingja után mindenki vígan beszélget és Joa gond nélkül sétálgat? Toriko és Starjun összeáll? Nem is tudom, hogy érdemes-e még ezt a négy részt végigszenvedni... Remélem, amikor folytatják, ezeket a részeket újraforgatják, mert ez minden szempontból méltatlan a Torikohoz.

blackronin

Toriko 145:
Szinte fájdalmat okozott végignézni a részt.
Annyi hülyeség és igénytelenség volt benne, hogy az már szánalomra méltó.

Még 2 hét és véget ér a rémálom.

blackronin

#139
Toriko 146-147:
Letudtuk ezeket is.
Nem akarom ragozni, a lényeg röviden:
Egy rakás hulladékot kaptunk megint, ami semmilyen szinten nem felel meg még a legminimálisabb elvárásoknak is.
Oldalakon keresztül lehetne sorolni, hogy mi volt a baj a részekkel (meg a korábbiakkal), de nem teszem.
Mert még annyi figyelmet sem érdemelnek meg.

A Toriko anime ezzel véget ért, nem hiszem hogy írni fogok ide a jövőben (max. a kijött movie-val kapcsolatban, ha lesz hozzá normális felirat).

Remekül indult a Toriko anime, de a végére a Toei tojt az egészre és ez meglátszott az utolsó 8-9 részen.
Egy dolog a végére még, amit már említettem korábban is:
Ha innen merészelik folytatni, vagyis nem csinálják meg újra az utolsó részeket a mangának megfelelően, akkor az anime reménytelen.
Ebből a hátramaradt szemétből nem lehet tovább építkezni, új alapokat kell lerakni a folytatáshoz.

Isley

Az utolsó rész felirata még ki sem jött. Ennyire nem tudtál várni? : D

Utolsót még nem láttam, nagy meglepetés már nem érhet. Amikor Joaval elkezdtek harcolni, onnantól teljesen más lett a sztori, így szapulni nem érdemes már részenként. Folytatást csak az utolsó részek újrakészítése után lehet majd elkezdeni. Ha jelentősen eltérnének a mangától a folytatásban nem is nézném.

blackronin

#141
Quote from: Isley on 2014-03-30, 15:03:56
Az utolsó rész felirata még ki sem jött. Ennyire nem tudtál várni? : D

Elolvastam az AP fórumon, hogy miről szólt a rész, de semmi érdemleges nincs benne, amit felirat nélkül nem lehetne megérteni.
Valamint tényleg nem tudtam várni, minél hamarabb túl akartam lenni ezen a borzalmon...  :P

edit:
A Toriko manga iránti tiszteletből megnéztem feliratosan is az utolsó részt.
Nem változtatott semmin.

Isley

147

Nem is tudom, hogy mikor volt az animáció ilyen nagyszerű legutóbb. Meglepett, hogy az utolsó részre még így "megerőltették" magukat.

Mindenesetre, a harc Joa-val és a Midora jelenetek mintha a manga paródiája adták volna. Persze, szép lett volna, ha Midora és Ichiryuu eszik egy utolsót együtt, de hát nem ez történt. De lehet, hogy a stúdió tényleg így akarja majd folytatni...

Isley

Toriko Movie 2 Bishokushin no Special Menu

Csak most látom, hogy az Anime Destiny májusban lefordította a movie-t. Innen lehet letölteni. :)

http://www.anime-destiny.org/toriko-movie-2-bishokushin-no-special-menu/

blackronin

Quote from: Isley on 2014-07-23, 10:56:50
Toriko Movie 2 Bishokushin no Special Menu

Csak most látom, hogy az Anime Destiny májusban lefordította a movie-t. Innen lehet letölteni. :)

http://www.anime-destiny.org/toriko-movie-2-bishokushin-no-special-menu/
Én már megnéztem akkor.
Nem volt rossz movie, főleg az art és a harcok voltak jól megcsinálva.