Main Menu

Toriko

Started by blackronin, 2012-06-04, 15:39:40

Previous topic - Next topic

blackronin

#90
Quote from: chilip on 2012-10-12, 10:38:54
hát nekem nem tetszett :( miért nem ők ették meg? ez egy ilyen olcsó deus ex machina volt

ez nem evés volt hanem etetés, ráadásul az a gömb se volt valami nagy szám (hirtelen szája nőtt lel) a legvége már érdekesebb volt :)
Ezért is lett nálam a fejezet simán csak jó.
Én azt reméltem, hogy a 4 Királyok technikája arról szól, hogy az áldozat valamiféle genjutsu-ban esik fogságba (az étvágy erejének köszönhetően), s csak azt vesszük észre, hogy addig hatalmas villákkal és késekkel zabálják a Királyok megtestesülései a szerencsétlen Four Beast-et.
Az sokkal ütősebb lett volna.
Erre kaptunk egy Pac-Man-t.
Ez se rossz ötlet összességében, de azért egy kicsit csalódott vagyok.

Ja és hogyan tudják meg, hogy milyen íze volt? Hiszen nem is ők ették meg, hanem a Pac-Man.
Kár lenne, ha a technika miatt ki kellene hagyniuk a kóstolót.

Bishop

Nekem se jött be ez a kis gömböc/pacman de végre láthatom megint Teppeit! :D

chilip

#92
remélem nem a fickó feje van külön a tálon a legvégén  :zomg:

blackronin

#93
208:
Semmi extra dolog nem történt benne, leszámítva az elejét és a legvégét.  :eek:
Annak örültem, hogy akkor meg tudják enni a Four Beast-et, de fura hogy a szokásos Toriko "nyáladzás és ízek elemzése" rész kimaradt. Ez rossz volt (hátha a következő fejezetben benne lesz, de az utolsó oldalak miatt már nem lesz feltétlen az öröm).
Pedig különleges étel a Four Beast, jó lenne tudni hogy mire hasonlít az íze.

Quote
remélem nem a fickó feje van külön a tálon a legvégén  :zomg:
Sajnos igen...
Szegény [spoiler]Teppei[/spoiler]!  :frown:
Kemény lépés volt a mangakatól.

Bishop

Neeee csak Teppeit ne!!!!!! :(

Isley

208

Persze, hogy ő az. A jellemző hajviselet, plusz a három fülbevaló a jobb fülében árulkodó. Azért várjuk ki a következő fejezetet, lehet, csak egy rossz tréfa.

Más: Toriko eszmefuttatása érdekes volt arról, hogy a technikái talán az Ínyenc Sejtjei által garantált energiából jönnek. Érdekes, hogy ezt a két dolgot eddig még nem kapcsolta össze, annak dacára, hogy milyen tapasztalt. Mind erősebbé váltak, ha még az Ínyenc Sejtjeik kompatibilisek lennének a Four Beast húsával, akkor elkezdhetnék egyedül is használni az Ou Shoku Bansamot. Azzal már egyenként is boldogulhatnának az Ínyenc Világban.

chilip

nekem túl happy end volt a vége, karcolás nélkül estek ki a szörnyből a megevett emberek  ^^" simán fennáll így a lehetősége a "teppei = rossz vicc"-nek is így.

és sajna erről az egészről meg a naruto jutott eszembe: pain harc drámázás, sok halál, jellemfejlődés erre lolno asspull ressurect

blackronin

Quote from: chilip on 2012-10-18, 14:48:15
nekem túl happy end volt a vége, karcolás nélkül estek ki a szörnyből a megevett emberek  ^^" simán fennáll így a lehetősége a "teppei = rossz vicc"-nek is így.

és sajna erről az egészről meg a naruto jutott eszembe: pain harc drámázás, sok halál, jellemfejlődés erre lolno asspull ressurect
Az emberes rész tényleg kicsit csökkentette a drámát, jobb lett volna hagyni, hogy akkor többen is meghaltak a Four Beast-nek köszönhetően.
Bár pont a "túl happy end" miatt volt sokkoló az utolsó oldal.
Viszont ha a mangaka erre azt fogja lépni a következő fejezetben, hogy Teppei feje egy "vicc" (tehát ő él és virul, max csak nagyon megsérült), na az elég gáz lesz.
Megkockáztatnám, hogy az első EPIC fail lenne a Toriko-ban. Legalábbis számomra.
Én bírom őt, de ha a halála szükséges ahhoz, hogy a veszély mértékét kifejezze vagy lényeges a történet menetének szempontjából akkor jöhet. Sajnálni fogom, hogy nem fog többet szerepelni, de elfogadom majd.
Mondjuk mint az OP-ben Ace halála.
Sokan szerették, de szükséges volt.

Isley

#98
Azért ne legyünk igazságtalanok. A szörny gyakorlatilag egy nagyra nőtt porszívó, ha falásra kerül a sor. Semmit nem csinált, csak beszippantotta az embereket. Ebből a szempontból leginkább nem a Narutohoz, hanem a Dragon Ballhoz hasonlít a helyzet. Buu (akihez a szörny külsőre is nagyon hasonlított)  is elnyelte az embereket, majd visszatértek. A Four Beast eddig csak raktározott. Miféle sérülést kellett volna szenvedniük?

chilip

#99
nekem pont az alap gyökérszörny kinézete volt marha bejövős és amikor visszaemlékezett a régi csatáira (túlélte őket: felnőtt farkas, kígyó meg madár) akkor abban az alakban volt. faszkivan a Boo kinézettel, annyira belerondított a képbe

ed.: << linkz :P >>

blackronin

#100
209:
Csak a legfontosabb dolgot mondom el...
[spoiler]
Teppei él!  :whoah:
Bár egy elég durva technikát használtak rajta és éppen gyógyul.
[/spoiler]

A többi spoiler-t nem olvasom el, megvárom míg kijön a fejezet.

Isley

209

http://www.mangareader.net/toriko/209

Teppei él. Ennek így kellett lennie. Ha így halt volna meg, semmi értelme nem lett volna: látható harc és katarzis nélkül, plusz a karakterében még sok van, alig tudunk róla valamit.

Mindezek mellett, a fejezet eléggé átvezető jellegű volt. Sok helyszín és elszórt információ, ami a következő eseményeknek ágyaz meg. Annyi biztos, hogy az új "konyhakés", amit Melk-san készített, hihetetlen jól néz ki. Elég nagy is. : D

S persze gratuláció Komatsunak! Végre a 100 között!

blackronin

Quote from: Isley on 2012-10-25, 13:15:19
209

http://www.mangareader.net/toriko/209

Teppei él. Ennek így kellett lennie. Ha így halt volna meg, semmi értelme nem lett volna: látható harc és katarzis nélkül, plusz a karakterében még sok van, alig tudunk róla valamit.

Mindezek mellett, a fejezet eléggé átvezető jellegű volt. Sok helyszín és elszórt információ, ami a következő eseményeknek ágyaz meg. Annyi biztos, hogy az új "konyhakés", amit Melk-san készített, hihetetlen jól néz ki. Elég nagy is. : D

S persze gratuláció Komatsunak! Végre a 100 között!
:tezsvir:

Mindent leírtál, amit én is akartam.  :smile:
Érdekes, hogy sokak számára Teppei "ál-halála" nagyon kiverte a biztosítékot, s elkezdték köpködni Shima-t...
De miért?
Örültek volna, ha simán meghal, mindenfajta komolyabb harc nélkül?
Nem értem néha a rajongókat.

Viszont amit komoly hibaként tudok csak felfogni az, hogy nem lett elemezve a Four Beast húsa, s így örökre rejtély marad az íze.
Pedig én tudni akarom!  :P

Isley

Teljesen érthető, amit írsz, de ezt is te írtad. : P

Quote from: blackronin on 2012-10-18, 15:15:04
Viszont ha a mangaka erre azt fogja lépni a következő fejezetben, hogy Teppei feje egy "vicc" (tehát ő él és virul, max csak nagyon megsérült), na az elég gáz lesz.
Megkockáztatnám, hogy az első EPIC fail lenne a Toriko-ban. Legalábbis számomra.

blackronin

Isley:
Ez így igaz, tényleg ezt írtam.
De végül Teppei "feje" nem lett vicc, hanem egy komoly technika eredménye.
A titokzatos támadó kapcsán megismerhettük azt az érzést, milyen ha maga az ember lesz a főétel.
És azért ez nem kis dolog.
Tehát nem csak egy sima genjutsu áldozata lett Teppei, hanem az ellenfelének olyan aurája volt, amely szó szerint felszabdalta őt lelkileg és testileg is (bár nem tudom hogy milyen sérülései voltak, hiszen nem láttuk csak azt hogy gyógyultan fekszik).

Ha szó szerint vesszük, akkor tévedtem, de én inkább csak nagyjából írtam le a dolgot.
Én a "vicc" alatt ennél sokkal bénább megoldásra gondoltam, tehát én ezt az aura dolgot már nem tekintem annak.
És Teppei lelki sérülései is elég komolynak tűnnek (lásd a sebhelyének megnövekedésének esélye).

Isley

Persze, értelek én. Szerintem is jó megoldás volt. Nem lehetett valami kellemes érzés ez Teppei-nek, annyi biztos.

Arra, amit előbb írtál: én sem értem, ha "köpködik" Mitsutoshit, bár nem tudom, hol. Szerintem ugyanannyira hibás az a koncepció, amelyben csak a "rossz fiúk" halnak meg, mint az, ha egy "jó fiútól" egy ilyen értelmetlen megoldással búcsúztunk volna el. Hosszú és látványos harcok kellenek, amelyekben már a végeredmény a legkevésbé fontos. Nos, Toriko persze kivétel, ő győzzön. : D

blackronin

Most jutott eszembe:
Érdekes volt Ichiryu párbeszéde is Mansam-mal.
Az, hogy jobb hogy nem avatkozott közbe, mert akkor Toriko-éktól ellopta volna a rivaldafényt.
Azt tudtam, hogy Mansam erős (elég egyértelmű volt, hogy visszafogja magát), de azért azt nem hittem volna, hogy egymaga le tudta volna győzni a Four Beast-et.  :eek:
Simán elhinném ha kiderülne, hogy Mansam is a 0. Biotop tagja volt, csak Ichiryu megkérte arra, hogy "biztonság" kedvéért maradjon az emberi világban az alelnökkel együtt.
De erre rögtön jön a következő dolog:
Milyen erősek lehetnek a 0. Biotop tagjai?
Vajon Mansam kiemelkedőnek számít, vagy minden tagnak legalább olyan erősnek kell lennie, hogy ilyen Four Beast szintű szörnyeket elverjen?

Isley

Kézenfekvő, hogy Mansam nagyon erős. Elvégre, rangban egyből Ichiryu után következik. Bár az Összfogásos Menüje nem valami impozáns: a legmagasabb elejtési szintű hozzávaló 37 benne.

Az elég egyértelmű, hogy most nem tag, de lehetett korábban. A 0. Biotóp tagjainak meg nagy valószínűséggel könnyű erőpróba lenne a Four Beast. Ichiryu is mondta, hogy egy ilyen kaliberű szörnynek már nem kellene, hogy gondot okozzon Torikoéknak. A nullásoknak meg főleg.

Sokkal erősebb szörnyek, s főleg sokkal erősebb ellenfelek jönnek még. A nullásoknak és a Királyoknak a Bishokukai az igazi ellenfél. Szerintem lassan a szörnyek már nem igazán fognak igazi ellenfélnek számítani.

blackronin

#108
210:
http://www.mangareader.net/toriko/210

Egy kellemes átvezető chapter volt.
Toriko új technikája is hasznosnak tűnik.
A mérőcuccokról is kiderült pár érdekesség.
Az új arc elkezdődött, kíváncsi leszek a fejleményekre...

Isley

#109
210

Toriko szétzúzott egy hegyet! : D Meggyőző új technika, a lényeg, hogy a felhasználandó energia mennyiséget tudja minimalizálni, és pusztító fegyver lesz ez.

A fejezet ütemezése most is kiváló volt. Komatsut meghívták a fejezet elején a fesztiválra, és már le is telt az a néhány hét. Starjun és a Sötét Figura biztos jönnek! Izgalmas új arc lesz ez!

Még Egy: Terry hihetetlen fontos tényező lehet az idő előrehaladtával. 1000 felett...

blackronin

#110
211
http://www.mangareader.net/toriko/211

Fantasztikus fejezet!
Rengeteg információ, Toriko-s hangulat és a vége...
Tökéletes.  :smile:

A hét legjobbja simán.

Isley

211

A Cooking Fest adatai hihetetlenek. 1 milliárd ember vesz részt rajta, s 100 millió el is fér a stadionban. Több, mint 36 milliárd látogatja a szigetet egy évben, holott a lakosság "csak" 31,2 milliárd. : D

A Gourmet World Saga előtt szerintem ez lehet az utolsó arc. Érkezik a Bishokukai is. Nagyszerű harcok lesznek itt!

Komatsu pedig annyira szerény, hogy észre sem veszi, hogy neki már inkább adnia kellene azokat az autogramokat.

chilip

huhúúú az uccsó oldal  :jee: mik lesznek itten

blackronin

#113
212
[spoiler]
Az egész fejezet a különböző séfek bemutatásáról szól.
Az érdekes az, hogy 1-20-ig mindenkit megismerünk, kivéve a 3-ast...
[/spoiler]

Jövő héten pedig break.

Isley

212

http://www.mangareader.net/toriko/212

Minden tekintetben átvezető. Néhány szakács már így előre érdekesnek tűnik. Kíváncsi vagyok, hogy ki az a kettő, aki már volt bajnok, de még nem került bemutatásra.

chilip

lehet a 3aska küldte a 4 beastet  :haha: fel vagyok hype-olva erre az arc-ra, ugye tudjuk már hogy magas rangú chef-ek között (főleg durva kombótársasok) vannak akik nagyon erősek tudnak lenni akár harcban is, és jelenleg a teljes ellenfél tábora ide tart :D meg van rengeteg nagy nevű bishoukukay (vagy hogy a f-ba írják) is a lelátókon (+ ugye torikóék)

blackronin

#116
212:
Ez egy elég komoly felvezető fejezet volt, rengeteg információval.
Talán ez az arc jobban érdekel, mint a Four Beast.
Pedig az se volt rossz, sőt!

Quote from: chilip on 2012-11-15, 10:30:13
fel vagyok hype-olva erre az arc-ra, ugye tudjuk már hogy magas rangú chef-ek között (főleg durva kombótársasok) vannak akik nagyon erősek tudnak lenni akár harcban is, és jelenleg a teljes ellenfél tábora ide tart :D meg van rengeteg nagy nevű bishoukukay (vagy hogy a f-ba írják) is a lelátókon (+ ugye torikóék)
:tezsvir:

Quote from: Isley on 2012-11-15, 10:24:35
Kíváncsi vagyok, hogy ki az a kettő, aki már volt bajnok, de még nem került bemutatásra.
Az egyik a rejtélyes 3-as tuti.
A másik pedig valami meglepő lesz, a rangsorban egy viszonylag hátrább lévő séf.


edit: most esett le, hogy Chiyo (aki csatlakozott a Bishukakai-hoz) benne volt a top 5-ben, tehát a régi 3-as valószínűleg ő volt.
Hogy ki az új 3-as az rejtély.
Meg ahogy figyeltem a 20-as számú séf is hiányzik a bemutatásból.

Ja és a titokzatos alak, akire Toriko figyelt az Koushiro (az a tag, akit Ichiryuu küldött a 0. Biotoptól).
Fel lehet ismerni a hajáról.

Isley

Quote from: blackronin on 2012-11-15, 10:43:03
Quote from: Isley on 2012-11-15, 10:24:35
Kíváncsi vagyok, hogy ki az a kettő, aki már volt bajnok, de még nem került bemutatásra.
Az egyik a rejtélyes 3-as tuti.
A másik pedig valami meglepő lesz, a rangsorban egy viszonylag hátrább lévő séf.


edit: most esett le, hogy Chiyo (aki csatlakozott a Bishukakai-hoz) benne volt a top 5-ben, tehát a régi 3-as valószínűleg ő volt.
Hogy ki az új 3-as az rejtély.

Így van. Chiyo szinte biztos, hogy volt bajnok, hisz ő a korábbi hármas. Azt gondolom, hogy talán egy Bishokukai tag is bajnok volt korábban. Sok más megoldás nincs, Chef God Frohze ugyanis 200 éve már nem élt.

blackronin

#118
Manga vol. 22 cover
Members of the 0. Biotope



Csak azért raktam be, hogy ismerjük a tagok színeit.
Van pár fura elképzelés, de összességében okés.
Manan (a fickó a kék öltönyben és a fura citromszínű bőrszínnel) pedig úgy néz ki, mint egy jégkrém...  :P
A tőle jobbra lévő harcos (Sakura) ruhájának színe is egy elég "érdekes" választás volt.
Értem én, hogy a neve cseresznyevirágot jelent, de nem kell feltétlenül emiatt rózsaszín ruhát adni neki.  ^^"

Isley

213

http://www.mangareader.net/toriko/213

Nagyszerű fejezet volt! Teljesen meghozta a hangulatot a versenyhez. Komatsu még mindig az autogramok után megy... Ez a triatlon verseny elég vicces lesz. Szegény Komatsu...

A színes oldal is jó lett. Tényleg elég színes banda jött össze. : D