Main Menu

One-Punch Man

Started by Chronus, 2013-03-23, 08:33:14

Previous topic - Next topic

Chronus

Azt hiszem, hogy itt az ideje ennek is topicot csinálni.



http://mangafox.me/manga/onepunch_man/

QuoteOne-Punch Man follows the life of an average hero who manages to win all battles with only one punch. This ability seems to frustrate him as he no longer feels the thrill and adrenaline of fighting a tough battle, which leads to him questioning his past desire of being strong.

QuoteOriginal webmanga by ONE: http://tonarinoyj.jp/manga/onepanman/
QuoteAdaptation webmanga by Yusuke Murata: http://tonarinoyj.jp/manga/onepanman/

Hihetetlen humoros, shonen paródia, egy japán webmanga adaptációja. Kéthetente jön ki, habár azon is múlik, hogy Murata mester (Eyeshield 21) éppen mennyi energiát ölt bele a legutóbbi fejezetbe. Az art az valami fenomenális, vannak teljesen full-color fejezetek, és Murata mindezt teljesen ingyen csinálja, illetve adaptálja az eredeti webmangát egy jobban kinéző formátumba. Meg kell mondanom, hogy Murata art-ja és ONE humorja hihetetlen jó párost alkotnak.

Mindenkinek csak ajánlani tudom. :)

NLZ

Új rész jó volt, Saitama megint alkotott. :D
[reserved]

szpeter

Ez tényleg szórakoztató....fogom olvasni innentől ezt is. :D Az art tényleg...remek, kidolgozott, csak a főszereplő jellegtelen, ami szintén dob ezen a parodisztikusságon. Bejövős, fáradt gőz levezetős. Ez a szöveg h az edzéstől kihullott a haja....:DDDD

chilip

[spoiler][/spoiler]

[spoiler][/spoiler]

NLZ

[reserved]

chilip

ááááá kezdődik az UFO-s arc :D a jövendőmondóval. most jönnek az S class hero-k majd

NLZ

[spoiler][/spoiler]

VIZ féle extra fejezeteket valaki megtalálta a neten?
[reserved]

Chronus

#7


blackronin

Egy remek sorozat topicja, amiben alig ír be valaki...  :P

Mind a mangával, mind a webcomic-kal naprakész vagyok, érdemes bepótolni ezeket, amíg vár az ember az új anime évadra.  :smile:

A mangában most ért véget a [spoiler]Garou vs Metal Bat harc[/spoiler], míg a webcomic a [spoiler]Tatsumaki vs Fubuki és csoportja küzdelmet kezdi el.[/spoiler]

blackronin

#10
Manga jelenleg
[spoiler]
Megjelentek a Monster Association tagjai, akik megtámadnak mindenkit, akit csak tudnak.
Közben egy harcművészeti bajnokság zajlik, amin részt vesz Saitama is.
Ez csak felületesen volt benne a webcomic-ban, de Murata (ONE beleegyezésével) kibővíti ezt a szálat.
[/spoiler]

Webcomic 106
[spoiler]
Gondolom érdemes megemlíteni, hogy végre megismerhettük Blast személyét!
Aki ugyebár a legerősebb hős a világon...
Kinézetre semmi extra, eléggé sok hasonlóságot mutat Saitama-val... leszámítva, hogy van neki haja.  :D
Érdekes, hogy a története pont Tatsumaki-val kapcsolódik össze, valamint ha jók a sejtélyeim, akkor lehet, hogy a jelenben a "rosszfiúk" táborát erősíti majd.
[/spoiler]

blackronin

#11
Murata OPM 68.1 fejezet:
Ebbe a topicba alig ír be valaki... pedig simán lehetne.
Kijött a legújabb fejezet, ami elég jó volt, de még elég messze az arc vége.
Murata jól kitalálta azt, hogy sok időt és oldalt szentel a különböző hősöknek (most pl. Flashy Flash S kategóriás hős kerül előtérbe), hiszen elvégre ők a történet mozgatórugói, nem csak Saitama.

Egyébként itt az új manga kötet borítója, ami elég királyra sikerült!


Webcomic:
Még továbbra is a Hunters arcban vagyunk, jó lenne ha végre előkerülne a sokak által várt [spoiler] Blast is, aki elvileg az új csoport főnöke.[/spoiler]

chilip

olyan lassan halad az egész majdnem mint a berserk :S kicsit érdektelenségbe fulladt sajna az egész nálam :(

blackronin

Quote from: chilip on 2016-11-16, 19:54:58
olyan lassan halad az egész majdnem mint a berserk :S kicsit érdektelenségbe fulladt sajna az egész nálam :(
Murata többször is jelezte ebben az évben, hogy most nem tud úgy haladni, ahogy szeretné, valamint elég sokat egyeztet ONE-val a mostani arc-ot illetően.
A másik dolog pedig az, hogy Murata RENGETEG kiegészítést (pl. a harcművészeti torna) csinált eddig az arc-hoz és még szerintem el fogja nyújtani a történetet annyira, amennyire csak tudja.
Időt adva ezzel ONE-nak és magának is, hogy a durvább fejezetekre felkészüljön (aki olvassa a webcomic-ot, az tudja hogy miről beszélek).

blackronin

Murata OPM 68.2 fejezet:
http://mangastream.com/r/onepunch_man/068.2/3838/1

Murata jelezte, hogy 2017-ben felgyorsulna a dolgok egy kicsit.  :smile:

blackronin

#15
King extra fejezet a 12-es kötetből:
http://mangastream.com/r/one_shot/One-Punch%20Man/3869/1

Hát szakadtam rajta, King "ereje" nem ismer határokat!  :P

edit:
69
http://mangastream.com/r/onepunch_man/069/3882/1

Egy újabb remek fejezet, tetszik ahogy Murata kiegészíti a történeteket.
Sokkalta jobban megágyaz a jövőbeli eseményeknek.

Mostanában eléggé el voltunk kényeztetve OPM tekintetében, ez már nem vitás!  :smile:

blackronin

#16
OPM 70. fejezet első fele
http://mangastream.com/r/onepunch_man/070/3901/1

Rövid fejezet, de jól megágyaz a finálénak, ami gondolom annyira hosszú azért nem lesz.  :P

edit:
Webcomic 108. fejezet
Genos dönt és elhatározza, hogy elhagyja Saitama-t...
Persze előtte újra kihívja őt párbajozni, de természetesen nem sok eredménnyel.  :P
Közben megismerjük egy kicsit jobban a Neo Heroes szervezetét is.

edit2:
Webcomic 109. fejezet első fele
Egy kis átvezető King és Atomic Samurai harca előtt.  :P

edit3:
70. fejezet második fele
Remek fejezet volt, Saitam és Suiryu harca eddig tetszik.  :smile:

Isley

70. fejezet második fele


Remek fejezet volt. Suiryu jó arc, de már vártam, hogy Saitama "megmozduljon". : D

NLZ

Most jöttem rá, hogy már rég volt "mozgókép", remélem valamikor befér majd egy. :)
[reserved]

blackronin

Quote from: Isley on 2017-01-17, 14:21:31
70. fejezet második fele


Remek fejezet volt. Suiryu jó arc, de már vártam, hogy Saitama "megmozduljon". : D

Quote from: NLZ on 2017-01-17, 14:23:14
Most jöttem rá, hogy már rég volt "mozgókép", remélem valamikor befér majd egy. :)

Örülök, hogy végre nem csak én vagyok egyedül a topicban...  :P
Az OPM mostanában elég jó, így furcsáltam is, hogy senki nem ír be ide.

NLZ:
Sajnos a mozgóképes dolgot ne várjad, mert Murata jelezte még 2015-ben vagy 2016-ban, hogy túl sok időt vesz igénybe a megcsinálása, sőt a mangakötetes változatokban nincsenek is ezek már benne!
Helyette Murata újrarajzolja a kérdéses részt egyszerűbb változatban.
Én magam részéről eléggé sajnálom, hogy nem lesznek már ilyenek, de azóta feltűnhetett, hogy gyakrabban jönnek ki az új fejezetek...

NLZ

[reserved]

blackronin

Webcomic 109 teljes fejezet
King megint megúszta... de még hogy!  :D

blackronin

#22
71. fejezet
EPIC, kétség sem férhet hozzá.
Saitam "fantasztikus" megfigyelőképességével megint a "jó" következtetéseket vonta le.   :P
Suiryu is érdekes ellenfél volt, örülök hogy berakta Murata a történetbe.
Erre a Gouketsu nevű szörnyre pedig kíváncsi leszek...

edit:
72. fejezet első része
Egész élvezetes volt, mondjuk Gouketsu kapott egy kis redesign-t Murata-tól.
Nekem az új arc jobban bejön, de az eredeti se volt rossz.

edit2:
72. fejezet második része
Suiryu jól harcolt, a gyengébb árulókkal felkente a padlót.
Gouketsu már egy komolyabb kihívás lesz neki.

blackronin

#23
73. fejezet első fele és Saitama special
Mindkettő jó volt, mondjuk a special inkább a régi, kezdeti időket idézte nálam.
Suiryu, Sneck és Max pedig elintézte a hollókat, de még hátravan Gouketsu.
Murata twittere szerint még 2 fejezet lesz a Tournament arc-ból és utána folytatódik a Monster A. arc.

edit:
73. fejezet második fele és 74. fejezet
Ezzel le van tudva a Tournament Arc.
Én magam részéről élveztem, reméljük hogy eljutunk idáig az anime-ben is.  :smile:

Isley

73/2 és 74.


Ez a Gouketsu jó ellenfél, először azt gondoltam, hogy Suiryu lenyomja. Bakuzan poénos, hogy mennyire nem tudja, merre hány méter. Jó kis arc volt, Suiryu jövőjére kíváncsi vagyok, de most remélem, Metal Bat hamarosan visszatér.

Isley

74/2

Nem mondhatnám, hogy élveztem a fejezetet, Suiryu [spoiler]szegény ilyen kétségbeesést még biztos, nem tapasztalt[/spoiler], de [spoiler]Saitama végre visszaért a wc-ből. : D[/spoiler]


blackronin

Quote from: Isley on 2017-05-12, 15:51:17
74/2

Nem mondhatnám, hogy élveztem a fejezetet, Suiryu [spoiler]szegény ilyen kétségbeesést még biztos, nem tapasztalt[/spoiler], de [spoiler]Saitama végre visszaért a wc-ből. : D[/spoiler]
Nekem tetszett a fejezet, Suiryu bármennyire is erős, végülis csak egy ember.
Saitama belépője pedig a régi időket idézi.  :smile:

blackronin

#27
75. fejezet
Szerintem múltkor elírták és igazából a mostani fejezettel zárult le a Tournament Arc végleg.
Bakuzan KO természetesen, de azon meglepődtem hogy Gouketsu is beadta a kulcsot.
Elvileg zavarnia kellett volna, hogy ilyen módon intézték el őt (vagyis hogy nem láttuk komolyan harcolni), de annyira "onepunch-osan" oldotta meg ezt Murata, hogy elnézem neki.  :smile:
Aki olvasta a webcomic-ot, az tudja hogy rengeteg küzdelem lesz még, de az biztos hogy Murata ezzel a Tournament Arc kiegészítéssel nem lőtt mellé.
Saitama is kapott benne fókuszt, de a fő sztárja Suiryu volt.

edit:
Ez volt a 14. kötet zárófejezete, szóval tényleg vége van.
A következő chapter elvileg június 29-e körül jön, ideje visszatérni a Gaoru vonalhoz is.  :whoah:

chilip

Webcomic 109 - LOOOL atomic samurai eggyik követőjének a neve: slicing shemale LOOOOL

Isley

75

Gouketsu fejének odadobása Suiryu elé, plusz az újabb tanítvány visszautasítása. : D Csak a szokásos Saitamatól.