Mit tanultam a legutóbbi animéböl?

Started by VASH, 2003-09-25, 22:36:37

Previous topic - Next topic

Te mit tanultál a legutóbbi animéböl?

Ezen még nem gondolkodtam...
4 (4.1%)
Nem a mondanivalója miatt nézek animét...
6 (6.2%)
Volt benne valami ami megfogott...
74 (76.3%)
Az anime tíz parancsolata szerint élek...
13 (13.4%)

Total Members Voted: 67

Voting closed: 2007-01-07, 21:39:38

Próféta

Quote from: SaiyaGin on 2006-10-02, 22:13:22Megemlítendő még, hogy bár az európai köztudatban a japánok, mint kistermetű nép szerepelnek, a lányok mellbősége megcáfolni látszik ezt a tételt. (Vagy legalábbis egy részét.)
Ezen kívül, ha valahol egymás mellett van egy japán és egy európai/amerikai, akkor majdnem biztos, hogy a japán lesz a magasabb :)

Draconire

Quote from: SaiyaGin on 2006-10-02, 22:13:22
Megemlítendő még, hogy bár az európai köztudatban a japánok, mint kistermetű nép szerepelnek, a lányok mellbősége megcáfolni látszik ezt a tételt. (Vagy legalábbis egy részét.)

Jah, és minnél kevesebb ruha van rajtuk, annál nagyobbnak látszanak XD
Egyébként Fate/Stay night kapcsán anno rájöttem, hogy Japán szinte teljesen lakatlan, mivel senki nem vesz észre egy kisebb napkitörés szerű összecsapást még ha egy emeletes épület tetején is van és fél Japánt bevilágítja. +nappal is elég kevesen vannak az utcán.

SaiyaGin

Quote from: Gmer on 2006-10-02, 22:20:07
Egyébként Fate/Stay night kapcsán anno rájöttem, hogy Japán szinte teljesen lakatlan, mivel senki nem vesz észre egy kisebb napkitörés szerű összecsapást még ha egy emeletes épület tetején is van és fél Japánt bevilágítja. +nappal is elég kevesen vannak az utcán.

A fiatal tanárnőknek szinte kötelező, hogy sík hülyék legyenek.
Az éhség és a luxus ellenség.

thrall

és ami sajnos minden (mai) anime-re igaz: minden dolognak szomorú a vége, nincs happy end, valaki meghal/elhagy és kész vége

Darkstar

Quote from: thrall on 2006-10-02, 23:00:40
és ami sajnos minden (mai) anime-re igaz: minden dolognak szomorú a vége, nincs happy end, valaki meghal/elhagy és kész vége
Akkor csak rosszul válogatod össze, hogy mit nézel. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

via_mala

Quote from: thrall on 2006-10-02, 22:04:07
én egy nagy következtetést vontam le: az a karakter, aki napszemüveget hord, és/vagy dohányzik az esetek 99%-ban GONOSZ!!!!!!!!!!!! (még jó, hogy napszemüveget nem hordok XD )
Na és Vash the Stampede meg Nicholas D. Wolfwood (Trigun)? Az utóbbi ráadásul még bagózik is.
És Spike Spiegel valamint Faye Valentine (Cowboy Bebop), akik ugyan csak bagóznak, és nem napszemüvegesek. Vagy Fee Carmichael (Planetes), aki a dohányzás megvonásáért irtózatos dührohamra is képes.
És végül az adu ász: Eikichi Onizuka!!!  :lazza:
Egyikük sem gonosz.  :_piszka:
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Yakumo


Rounin

A napszemüvegen volt a hangsúly X)

SaiyaGin

#578
Ha egy motorosnak olyan oldschool sisakja van, aminek a szemet védő része tkp. egy, a sisak tetején tarthatő szemüveg, akkor azt a tulaj soha nem használja, száguldozás közben is a bukó tetején virít.

SaiyaGin

Mottó:
Quote from: Darkstar on 2011-07-06, 01:41:25
Time for some necroin'



Most, hogy a DB-rewatch vége felé járok, úgy érzem, hogy közzé kell tennem az anatómia tárgyában tett megfigyeléseimet:
- a gerincoszlop nagyon rugalmas testrész, akkor sem deformálódik, ha valakit úgy ütnek hasba, hogy a támadó ökle kitüremkedik az áldozat hátán
- ha a mellkason keletkezett öklömnyi lyuk fájdalmas ugyan, de azért még lehet tőle járkálni

Az Unbalance x Unbalance óta pedig azt tudom, hogy Szöulban milyen nagyszerű a közbiztonság: a csinos fiatal nők nyugodtan alhatnak éjszaka az utcán anélkül, hogy bármi bajuk esne.


[spoiler]Éljen a duplapost![/spoiler]

szpeter

#580
Van ilyen topic is? :O Ezt persze csak azért írtam,hogy ne triplaposztolj ha eszedbe jutna valami :D

Andicilin

Azt, hogy ha nemtől függetlenül ketten elesnek, akkor mindig egymás száján landolnak. Soha nem teszik ki a kezüket, hogy arra támaszkodjanak.  :lazza:
"Csúcs ez az érzés, de csak annak, aki az, ami!"

SaiyaGin

Quote from: Andicilin on 2011-11-05, 00:42:44
Azt, hogy ha nemtől függetlenül ketten elesnek, akkor mindig egymás száján landolnak. Soha nem teszik ki a kezüket, hogy arra támaszkodjanak.  :lazza:

Dehogynem, fiú-lány esetben a fiú mindig maga elé teszi a kezeit - és mindig a lány melleiben kapaszkodik meg.

Kuroi Tenshi

Minél nagyobb tejbetök, tutyimutyi, "clueless", "mentsünkmegmindenkit!", balfasz
a férfi (fiú) főszereplő, a gyönyörű, okos, laza tsundere főszereplőnő (lány) annál
menthetetlenebbül esik bele.

Ezt ugyan eddig is tudtuk, szinte alapelv/alapklisé, de most az utolsó x db, amit
megnéztem, mindből olyan erősen sugárzott ez... az introja alapján kellemes
hentelős, sötét, s talán jó adag drámával, tragédiával is megspékelt animének
reméltem, nem pedig újabb otaku-vágyálomnak...

NLZ

Na mostmár tudod, miért szoktam le az animékről. :)
[reserved]

Fazék


Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2011-11-12, 21:00:42
Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-11-12, 04:52:47
sztem már 2008-ban is ugyanez volt a helyzet :)

Tegyük hozzá, alapból ritkán nézek bármit, animét is, újat kiváltképp.
Főleg régebbieket szoktam nézni, ami klasszikusokat eddig kihagytam.
Most is csak a japán vizsgára készülés részeként nézek többet (az
utóbbi egy hónapban már a második sorozat, *hűh*). Igaz a jelenleg
nézett 2009-es, de az előző 2006-os volt, és ott is ugyanez volt a
felállás. Néhány nő szereplő poénos bennük, hiába vannak "kicsit"
eltúlozva, de amilyen balfasz tehetetlen éretlen töketlen béna bennük
a főszereplő, néha idegesítenek. Aztán hogy a tsundere főszereplőnő
pont beléjük szeret, az meg főleg.

kikuchiyo

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-11-13, 00:30:41
Most is csak a japán vizsgára készülés részeként nézek többet

Én is azzal hitegetem magam, hogy az animenézéssel gyakorolom a nyelvet, de a valóságban ez nem túl hatékony nyelvtanulási módszer. Ha felirat nélkül nézed, akkor a hallás utáni értést feljeszti valamennyire, meg esetleg a szókincset, ha valamit sokszor ismételnek. ("ach ja, Hans, tiefer!" - ja az más)
Failure is the default option

Darkstar

Tudom, hogy volt róla szó máshol, de (egy évben hányszor és) mikor van(nak) a teszt(ek)?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Quote from: kikuchiyo on 2011-11-13, 00:43:04
Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-11-13, 00:30:41
Most is csak a japán vizsgára készülés részeként nézek többet

Én is azzal hitegetem magam, hogy az animenézéssel gyakorolom a nyelvet, de a valóságban ez nem túl hatékony nyelvtanulási módszer.

Mivel már kifolynak a szemeim a könyvtől és a mangától (számomra
a tavalyi fő tanulság az volt, hogy az olvasás sebességére nagyon
rá kell gyúrni), akkor egy kis váltásnak jó, főleg, ha már hallod, érzed
benne a nyelvhasználati nüanszokat.

Quote from: Darkstar on 2011-11-13, 00:52:34
Tudom, hogy volt róla szó máshol, de (egy évben hányszor és) mikor van(nak) a teszt(ek)?

Itt évente egyszer van, idén december 4.-én lesz.

kikuchiyo

K_T: nagyjából mennyit foglalkoztál az olvasási sebesség fejlesztésével (hány könyv, manga stb.), és milyen eredménnyel?
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Quote from: kikuchiyo on 2011-11-13, 13:26:34
K_T: nagyjából mennyit foglalkoztál az olvasási sebesség fejlesztésével (hány könyv, manga stb.), és milyen eredménnyel?

Messze nem eleget. Nyaron probaltam komolyabb konyvet,
de idegesitett,  hogy alig ertek valamit,  szaraz is volt, es a
nyelvezete tul egyszeru.  Utana talaltam nehany ketnyelvu
Sherlock Holmes rovid tortenetet. A regi nyelvezet és a
rengeteg,  mar nem hasznalatos szo kanjija azert itt sem volt
az igazi, s ezt is csak metron olvastam. 
Kb egy hete elkezdtem GTO mangat olvasni.  Elso nap 4
ora alatt olvastam kb 50 oldalt... Masodik nap mar 70-80, 
harmadik nap mar 90. Persze meg ez is lofasz,  de magamhoz
kepest latvanyos elorelepes.

kikuchiyo

Nálam is ez a baj: túl sokat nem értek, egy mondatban 3-4 szónál is szótárhoz kell nyúlni, főleg mostanában, hogy hosszú kihagyás után (a szókincs és a kanjik nagy részének elfelejtése után) újra elkezdtem foglalkozni vele.
A zsebszótárral még viszonylag kényelmes olvasni, hogy egy gombnyomással ki tudom keresni a nem ismert szót, de így is idegesítő.

Még az angolnál tapasztaltam régen azt, amit egyébként sokan mondanak az idegen nyelvű olvasással kapcsolatban: van egy szinte fázisátalakulás-szerű változás az olvasásélményben. Egy ideig csak küzd az ember a szöveggel, próbálja összefűzni a szavakat, aztán egyszer csak a szavak összeállnak mondatokká, a mondatok pedig értelmes szöveggé. Csak az a kár, hogy nincs meg a kitartás bennem, hogy eljussak idáig a japánnal.
Failure is the default option

Selmo

Bocs, de nem hiszem, hogy ez külön topicot érdemelne. Itt is ki lehet beszélni.

A tökéletesség unalmas.

Próféta