Mit tanultam a legutóbbi animéböl?

Started by VASH, 2003-09-25, 22:36:37

Previous topic - Next topic

Te mit tanultál a legutóbbi animéböl?

Ezen még nem gondolkodtam...
4 (4.1%)
Nem a mondanivalója miatt nézek animét...
6 (6.2%)
Volt benne valami ami megfogott...
74 (76.3%)
Az anime tíz parancsolata szerint élek...
13 (13.4%)

Total Members Voted: 67

Voting closed: 2007-01-07, 21:39:38

VASH

:hail:
Sziasztok, ez a forum azért nyílt hogy elmondhassátok/megoszthassátok másokkal hogy milyen következtetéseket vontatok le egy kellemes anime film után?

Elgondolkodtál-e rajta, vagy csak a hentelõs részek fogtak meg, érzed-e hogy a filmnek volt-e hozzád valamilyen mondanivalója amit úgy érzel hogy meg kell osztanod a másikkal...
You can't stop me
I love the world with all its lies
You can't stop me
I'm close enough to kiss the sky
keep it to myself
keep it to myself

thebluesnote

Ne fürödjél ruhában a barátaid elôtt, még akkor sem, ha valakitôl azt hallod, hogy az menô dolog.

VASH

QuoteOriginally posted by thebluesnote
Ne fürödjél ruhában a barátaid elôtt, még akkor sem, ha valakitôl azt hallod, hogy az menô dolog.

Na ez honnan jött áruld már el ha már elcseszted ezt a komolynak indúlt témát.:D
You can't stop me
I love the world with all its lies
You can't stop me
I'm close enough to kiss the sky
keep it to myself
keep it to myself

thebluesnote

QuoteOriginally posted by VASH
Na ez honnan jött áruld már el ha már elcseszted ezt a komolynak indúlt témát.:D

Jungle wa itsumo Hare nochi Guu. (Magyarul: A dzsungel mindig napos, aztán Gú)

Egyébként lehet ez még komoly téma... Holnapra kidolgozom papíron, hogy miképpen.

Ekuseru

QuoteNa ez honnan jött áruld már el ha már elcseszted ezt a komolynak indúlt témát.
háát ha piszkálódni akarnék akkor a kérdés ezekhez a válaszokhoz inkább az lenne: "Tanultál-e valamit az animékbõl? / Olyan animét nézel aminek van mélyebben szántó gondolata?"
日本 - 中國 - 한국

VASH

QuoteOriginally posted by Ekuseru
háát ha piszkálódni akarnék akkor a kérdés ezekhez a válaszokhoz inkább az lenne: "Tanultál-e valamit az animékbõl? / Olyan animét nézel aminek van mélyebben szántó gondolata?"

de mivel te nem vagy az a piszkálódós ember, ugye?:D

de a cím jó amit mondasz csak nem akartam olyan hosszút...
You can't stop me
I love the world with all its lies
You can't stop me
I'm close enough to kiss the sky
keep it to myself
keep it to myself

Relunx

Volt-e valami mondanivalója az animéknek amiket láttam?
Tanultam-e belõle valamit?

Nos ime az én tapasztalataim:

Kövesd az álmaidat! :)
A szerelem hasznos és jó dolog és (elvileg) átsegít a nehéz dolgokon!

Javítja a kommunikációs képességet. :rolleyes:

Ha rossz napod volt, akkor nézz meg egy animét és már is jobb! :D

Asszem ennyi...bár lehet hogy kihagytam pár dolgot...ha eszembe jut mégvalami akkor majd közlöm veletek!

Relunx

Saori

"Seishin ittou nanigoto ka narazaran"

emperor

Én is megosztanék egy bölcsességet:

"A vélemény, olyan mint az ember nemesebbik fele, mindenkinek van, de senki sem kiváncsi a máséra."

Ezt kellett volna ma betartanom :ejj:
Loyalty Never Dies


    paTKany

    Mivel a hülyeséget könnyebb eltanulni, mint a bölcsességet álljon itt pár olyan érdekesség amibe bele szokás futni anime nézés közben:

    - Teljesen mindegy, hogyan építed fel az óriásrobotodat, mindig lesz benne annyi hely, hogy a robot térfogatának többszörösét kitevõ rakétamennyiséget tudj zúditani belõle az ellenre.
    - A japán iskolák ugyanolyan szellemjárta helyek, mint a skót lovagvárak. Csak mivel nappal zsúfoltak ezért a szellemvadászatra az éjszaka a legjobb lehetõleg zseblámpával, mert a rendes világítás elijesztené õket.
    - Nyaranta kötelezõ egyszer yukatát húzni, elmenni valamilyen fesztiválra és megnézni a tüzijátékot a végén.
    - A fõszereplõ lóghat az iskolából.
    - Mindig van egy falánk szereplõ aki a legnagyobb krízishelyzet közben is tud éhes lenni és a gyomrára gondolni.
    - Tokyo állandó célpontja az idegen lényeknek a démonoknak és az egyéb gonoszoknak. Akik aztán sokszor le is rombolják a várost.

    VASH

    QuoteOriginally posted by paTKany
    Mivel a hülyeséget könnyebb eltanulni, mint a bölcsességet álljon itt pár olyan érdekesség amibe bele szokás futni anime nézés közben:

    - Teljesen mindegy, hogyan építed fel az óriásrobotodat, mindig lesz benne annyi hely, hogy a robot térfogatának többszörösét kitevõ rakétamennyiséget tudj zúditani belõle az ellenre.
    - A japán iskolák ugyanolyan szellemjárta helyek, mint a skót lovagvárak. Csak mivel nappal zsúfoltak ezért a szellemvadászatra az éjszaka a legjobb lehetõleg zseblámpával, mert a rendes világítás elijesztené õket.
    - Nyaranta kötelezõ egyszer yukatát húzni, elmenni valamilyen fesztiválra és megnézni a tüzijátékot a végén.
    - A fõszereplõ lóghat az iskolából.
    - Mindig van egy falánk szereplõ aki a legnagyobb krízishelyzet közben is tud éhes lenni és a gyomrára gondolni.
    - Tokyo állandó célpontja az idegen lényeknek a démonoknak és az egyéb gonoszoknak. Akik aztán sokszor le is rombolják a várost.

    valamint a TOKYO TOWER-t mindig lerombolják(én már láttam egy pár esetet)
    You can't stop me
    I love the world with all its lies
    You can't stop me
    I'm close enough to kiss the sky
    keep it to myself
    keep it to myself

    roderick

    Quotevalamint a TOKYO TOWER-t mindig lerombolják(én már láttam egy pár esetet)

    Hacsak a TOKYO TOWER-t...
    De nekem az a véleményem, hogy inkább Tokyot mint Budapestet... :D
    All human relationships are built upon interests.
    But relations built on interests have their own aesthetics.

    VASH

    QuoteOriginally posted by roderick
    Hacsak a TOKYO TOWER-t...
    De nekem az a véleményem, hogy inkább Tokyot mint Budapestet... :D

    Budapestet max akkor rombólják le ha az egész világ elpusztúlt(ez egy biztos hely(Hungária Bizt. RT.)):D
    You can't stop me
    I love the world with all its lies
    You can't stop me
    I'm close enough to kiss the sky
    keep it to myself
    keep it to myself

    Drótmalac

    QuoteOriginally posted by VASH
    Budapestet max akkor rombólják le ha az egész világ elpusztúlt(ez egy biztos hely(Hungária Bizt. RT.)):D
    No, azért ilyenre is volt már eset...
    Viszont Tokyo valószínûleg az állandó lerombolás, újjáépítés miatt fejlõdik olyan gyorsan (A házak pedig hajlamosak gombamódra a földbõl kinõni):D
    Viccet félretéve, a legfontosabb tanulság, hogy a jó és a rossz édes testvérek, mert a leggonoszabb is tud jót cselekedni, és a legjobb indulatú hõs is elpusztíthat egy várost...;)

    emperor

    A jó és a rossz fogalma relatív. Önmagában egyik sem létezik. Semmire nem lehet egyértelmûen azt mondani, hogy jó, vagy gonosz illetve rossz. Minden csak nézõpont kérdése...
    Szegény Vash is jóindulatból tarolt le 2 várost...
    Loyalty Never Dies


      TurboK

      Egy öreg fing, egy analfabéta majomkölyök elleni dühében képes olyan cyborgokat épiteni amik erõsebbek:
      1. Az univerzum szerte ismert legbrutálisabb/erõsebb/gonoszabb/stb. mutáns vadembertõl
      2. A még annál is erõsebb legendabeli aranymajomtól
      3. Az univerzum királyaitól

      (Aki rájön hogy honna a példa az kap egy sütit)

      Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

      http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

      Titkos®

      QuoteOriginally posted by TurboK
      Egy öreg fing, egy analfabéta majomkölyök elleni dühében képes olyan cyborgokat épiteni amik erõsebbek:
      1. Az univerzum szerte ismert legbrutálisabb/erõsebb/gonoszabb/stb. mutáns vadembertõl
      2. A még annál is erõsebb legendabeli aranymajomtól
      3. Az univerzum királyaitól

      (Aki rájön hogy honna a példa az kap egy sütit)

      Talán a DBZ?:)  Ide nekem a sütiti!:D
      Titkos®, Rumiko Takahashi-fan. ^_^

      TurboK

      QuoteOriginally posted by Titkos®
      Talán a DBZ?:)  Ide nekem a sütiti!:D
      kicsit pontosabban...?

      Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

      http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

      Ekuseru

      hogy mit rombolunk le attól függ hogy ki készitette a sorozatot/filmet milyen érdekes hogy az idegenek / kommunisták / világhatalomratörõk / óriás polipok mindig az USA-t célozzák meg az amcsi filmekben :rolleyes:
      ha lenne magyar katasztrófafilm akkor láthatnánk ahogy az óriás mutáns szürkemarhák hogyan rombolnák le a Lánchidat
      :D
      日本 - 中國 - 한국

      Titkos®

      QuoteOriginally posted by TurboK
      kicsit pontosabban...?

      Az öreg fing gondolom Dr. Gero, aki megharagudott az analfabéta majomkölyökre (kicsi Goku-ra), mert szétverte a Red Ribbon Army-t, ezért olyan Cyborgokat épített (C16, C17, C18), akik erõsebbek:
      1. Mint az univerzum legerõsebb vademberei (gondolom a Saiya-Jin-ekre gondolsz, tehát: Raditz, Nappa, Vegita)
      2. Mint a legendabeli aranymajom (amivé a Saiya-Jin-ek alakulnak át teliholdkor, pl. Goku és Vegita)
      3. Mint az univerzum királya, akik gondolom nem mások, mint Freeza és az apja King Cold.
      Titkos®, Rumiko Takahashi-fan. ^_^

      TurboK

      QuoteOriginally posted by Titkos®
      Az öreg fing gondolom Dr. Gero, aki megharagudott az analfabéta majomkölyökre (kicsi Goku-ra), mert szétverte a Red Ribbon Army-t, ezért olyan Cyborgokat épített (C16, C17, C18), akik erõsebbek:
      1. Mint az univerzum legerõsebb vademberei (gondolom a Saiya-Jin-ekre gondolsz, tehát: Raditz, Nappa, Vegita)
      2. Mint a legendabeli aranymajom (amivé a Saiya-Jin-ek alakulnak át teliholdkor, pl. Goku és Vegita)
      3. Mint az univerzum királya, akik gondolom nem mások, mint Freeza és az apja King Cold.
      1. Freeza (mutáns, univerzumszerte ismert és rettegett, meg hozzá képest a Saiya-jinek nudlik)
      2. Super Saiya-jin (a nagy gorilla az nem "aranymajom" hanem csak egy szimpla kingkong)
      3. A sztori szerint az univerzum királyai a 4 Kaio (az más tészta hogy majd mindenki erősebb náluk)

      Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

      http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

      VASH

      QuoteOriginally posted by emperor
      A jó és a rossz fogalma relatív. Önmagában egyik sem létezik. Semmire nem lehet egyértelmûen azt mondani, hogy jó, vagy gonosz illetve rossz. Minden csak nézõpont kérdése...
      Szegény Vash is jóindulatból tarolt le 2 várost...

      de legalább most már mindenki megtanulta hogy ne ****akodjon velem:hopp:
      You can't stop me
      I love the world with all its lies
      You can't stop me
      I'm close enough to kiss the sky
      keep it to myself
      keep it to myself

      VASH

      QuoteOriginally posted by TurboK
      1. Freeza (mutáns, univerzumszerte ismert és rettegett, meg hozzá képest a Saiya-jinek nudlik)
      2. Super Saiya-jin (a nagy gorilla az nem "aranymajom" hanem csak egy szimpla kingkong)
      3. A sztori szerint az univerzum királyai a 4 Kaio (az más tészta hogy majd mindenki erősebb náluk)

      PLZ ird már le hogy mire/kire céloztál mert most már idegesít...:D

      másik hogy honnan tudom letölteni a DB-t magyarul?
      You can't stop me
      I love the world with all its lies
      You can't stop me
      I'm close enough to kiss the sky
      keep it to myself
      keep it to myself

      Titkos®

      QuoteOriginally posted by VASH
      PLZ ird már le hogy mire/kire céloztál mert most már idegesít...:D

      másik hogy honnan tudom letölteni a DB-t magyarul?

      Asszem az AnimeHQ-n fenn van majdnem az összes DB rész, meg a Z-bõl is egy csomó.
      Titkos®, Rumiko Takahashi-fan. ^_^

      gyroscope

      attol, hogy anime, meg lehet **** :D. nagyon **** is :D. vagy a kepernyo es a szek kozott van a problema. :D
      the sun rises and sets. feelings go with the wind.

      TurboK

      #25
      QuoteOriginally posted by VASH
      PLZ ird már le hogy mire/kire céloztál mert most már idegesít...:D
      PONT ABBAN a postban írtam le amire válaszoltál. ---> http://www.ofotert.hu/

      A Manga angolul fenn van az AnimeHQn? hiányzik egykét fejezet belõle.

      Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

      http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

      Kalibur

      Tehát mit tanultunk a legutóbbi animébõl?
      1. Az univerzum legerõsebb vademberének jó lenni
      2. Aranymajomnak lenni mégjobb
      3.Nem akarunk univerzum királyai lenni, mert maximalisták vagyunk
      "What doesn't kill you merely postpones the inevitable."

      Itachi

      Amit animek bõl eddig tanultam az, hogy a halál keserû és mégis szép.Az élet nagy ajándék,de még nagyobb ajándék ha ettõl képesek vagyunk megválni mások(olyanokért akt szeretünk és tisztelünk) érdekében.Az önfeláldozásnál nincs szebb és nemsebb a világon.Mindig könnyeket csal a szemembe...Öszinte szomorúság és magasztosság könnyeit.Mert ez az mikor az ember maga fölé emelkedik,mikor önkéntelenül eldobja a legnagyobb kincset....az életét.
      And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

      Zodd

      A legutóbbi amit megnéztem azt tanította:
       A piros rózsanyelven a megváltást jeleni, egy vándor pap ha keresztet hordoz abban akármi is lehet...

      És a legfőbb hog találd meg a saját hangod...:zen:

      Remélem kitaláltátok mit is néztem :D

      Egyébként nagyon teszett
      :bsd:

      paTKany

      Megint tanultam valami értelmetlenséget.

      A tegnapi Inuyasha részben Kagome egész sokat tolta a kerékpárját. Ezalatt ugye tökéletes tiszta "kerékpársebességváltó" hang jött hangfalakból. Én meg egybõl elkezdtem figyelni, hogy van-e egyáltalán azon a bicajon sebességváltó?
      Van-e rajta rendes fékrendszer? De egyszer se látszott jól közelrõl.

      Van valakinek valami jó képe Kagome bringájáról?
      Mert most megdöglök a kiváncsiságtól, hogy autentikusan van-e az a cajga rajzolva... :D :D :D