Main Menu

Irc

Started by Chronos, 2003-10-02, 19:16:40

Previous topic - Next topic

McDouglas

QuoteOriginally posted by ElfWarrior
Lehet, hogy nem néztem eléggé körül, de itt nem láttam, melyik server-en van fenn ez a szoba. Megmondanád?

Megprobaltad ertelmezni azt a cimet amit Chronos odairt?!!

Istenem ennyire nem lehetnek az emberek idiotak....
Kukorica Rox ^^

.Attila

Irc
#31
QuoteOriginally posted by McDouglas
Istenem ennyire nem lehetnek az emberek idiotak....

Ugyan lehet, hogy igazad van, de ez mégis felesleges volt. Miért kell azokat sértegetni, akik nem értenek hozzá annyira?
Pl. én találkoztam olyan emberekkel, akik a legegyszerűbb matekfeladatot sem értették még akkor sem, ha elmagyaráztam nekik, és mégsem hülyéztem le őket.
Kicsit több toleranciát, ha lehet.

ElfWarrior

QuoteOriginally posted by McDouglas
Megprobaltad ertelmezni azt a cimet amit Chronos odairt?!!

Istenem ennyire nem lehetnek az emberek idiotak....

Bocs, de most próbálok el?ször irc-ni, és nem néztem meg elég alaposan a leírásokat. De így már leesett, thx. :)
Nem hülye vagyok, csak figyelmetlen.
Ha tudást keresel
Nálam nem
Csak Énemnél
Leled, Kedves

emperor

QuoteOriginally posted by ElfWarrior
Bocs, de most próbálok el?ször irc-ni, és nem néztem meg elég alaposan a leírásokat. De így már leesett, thx. :)
Nem hülye vagyok, csak figyelmetlen.

Jó neked. Én hülye vagyok:D
Loyalty Never Dies


    [BouNCE]

    latom itt nem olyan nepszeru az IRC mint eloben :)

    Milyen csatikra szoktatok jarni?
    a #usteam-on kivul :D
    .
    Minden dolog, aminek kezdete van, véget is ér.
    A vég már közeleg. Terjeszkedik a sötétség.

    McDouglas

    QuoteOriginally posted by Trivi
    Ugyan lehet, hogy igazad van, de ez mégis felesleges volt. Miért kell azokat sértegetni, akik nem értenek hozzá annyira?
    Pl. én találkoztam olyan emberekkel, akik a legegyszerűbb matekfeladatot sem értették még akkor sem, ha elmagyaráztam nekik, és mégsem hülyéztem le őket.
    Kicsit több toleranciát, ha lehet.


    Ez nem hozza ertes, hanem egyszeru logika!

    Az olyan embereket el kell felejteni, csak artanak a tarsadalomnak. Attol hogy nem mondod ki hogy hulye meg nem fog megvaltozni a helyzet.  Nem szeretem ha ilyenek vesznek korul, nemtom te hogy vagy vele...





    UI: sry, veletlenul edit-re nyomtam quote helyett
    Kukorica Rox ^^

    .Attila

    QuoteOriginally posted by McDouglas
    Ez nem hozza ertes, hanem egyszeru logika!

    Az olyan embereket el kell felejteni, csak artanak a tarsadalomnak. Attol hogy nem mondod ki hogy hulye meg nem fog megvaltozni a helyzet.  Nem szeretem ha ilyenek vesznek korul, nemtom te hogy vagy vele...

    Fura egy nézeted van.
    Nem mondom, hogy a hülyeség nem szokott idegesítő lenni, sőt, néha a falat kaparom már, de azért nem hülyézem le őket. Ennyire nem vagyok az őszinteség pártján.

    Titkos®

    Ti sem tudtok mostanában fellépni az irc.mircx.com szerverre? Nekem más szerverre gond nélkül fellép, de erre újabban nem tud.:(  Mi lehet a baj?
    Titkos®, Rumiko Takahashi-fan. ^_^

    emperor

    QuoteOriginally posted by McDouglas
    Ez nem hozza ertes, hanem egyszeru logika!

    Az olyan embereket el kell felejteni, csak artanak a tarsadalomnak. Attol hogy nem mondod ki hogy hulye meg nem fog megvaltozni a helyzet.  Nem szeretem ha ilyenek vesznek korul, nemtom te hogy vagy vele...

     


    Nem értek egyet, abban, hogy csak ártanak a társadalomnak. Ha nincsenek az ostoba tömegek, az okosak kikből fognak megélni?
    :)
    Loyalty Never Dies


      Chronos

      QuoteOriginally posted by Titkos®
      Ti sem tudtok mostanában fellépni az irc.mircx.com szerverre? Nekem más szerverre gond nélkül fellép, de erre újabban nem tud.:(  Mi lehet a baj?
      Dos attack áldozata lett, legalábbis ezt írják...

      CHRONOS

      ElfWarrior

      QuoteOriginally posted by McDouglas
      Ez nem hozza ertes, hanem egyszeru logika!

      Az olyan embereket el kell felejteni, csak artanak a tarsadalomnak. Attol hogy nem mondod ki hogy hulye meg nem fog megvaltozni a helyzet.  Nem szeretem ha ilyenek vesznek korul, nemtom te hogy vagy vele...

      Sorry, de nem szoktad visszanézni a postokat? Vagy minden kezdővel ilyen kegyetlen vagy?
      És nem hiszem, hogy te még sosem hibáztál, de attol még nem leszel rögtön hülye.
      Ha tudást keresel
      Nálam nem
      Csak Énemnél
      Leled, Kedves

      Chronos

      QuoteOriginally posted by ElfWarrior
      Sorry, de nem szoktad visszanézni a postokat? Vagy minden kezdővel ilyen kegyetlen vagy?
      És nem hiszem, hogy te még sosem hibáztál, de attol még nem leszel rögtön hülye.
      Ne veszekedjetek, inkább azt mondjátok meg, hogy miért nem működik már az irc.aniverse.com-se? :eek:

      CHRONOS

      [BouNCE]

      Barcsak tudnam mirol beszelsz Chronos :D
      .
      Minden dolog, aminek kezdete van, véget is ér.
      A vég már közeleg. Terjeszkedik a sötétség.

      Chronos

      Már működik egyébként, de csak az alábbi címen: irc-2.aniverse.com:5050

      CHRONOS

      Zodd

      WoW  egy régi topic régen voltam erre :)
      Csak nekem nem megy a usteam irc-re való fellépés?  :beken:  Sippa

      Segítség.

      Örülök ennek a kis topic nak :) :hopp:
      :bsd:

      Dragon

      Quote from: ZoddWoW  egy régi topic régen voltam erre :)
      Csak nekem nem megy a usteam irc-re való fellépés?  :beken:  Sippa

      Segítség.

      Örülök ennek a kis topic nak :) :hopp:
      Egyszer voltam fenn, de senki olyat nem találtam, akinek a neve akár csak hasonló lenne a fórumosokéhoz.
      Pedig Xipe, Baldy, meg még páran igénybe vehetnék ezt a szolgáltatást  :_piszka:
      "And there was war in heaven.
      Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
      Neither was their place found anymore in Heaven.
      And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
      he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
      [Revelations 12:7-9]

      gr33n

      Hát nem tudtam ezt a hozzászólást hova rakni de új topic-t se akartam kezdeni.  :lame:
      Olyan embert keresek akinek nagy tapasztalata van az IRC-vel. Letöltésnél már nemis1x találkoztam ezzel az esettel:
      -Bones558- Server Notice: This server is using an alternate server method, please make sure your DCC Server is active and set to port 59. /dccserver +sc on 59. This is a mIRC command.

      Begépeltem a parancsot /dccserver +sc on 59 kiírja ezt: DCC Server is on (59,Send,Chat)

      Oké ez szép és jó és mostmár elméletileg működnie kéne. De mégis az a probléma hogy nem működik mert ismét a fentit írja ki. Azt mondták először hogy lehet hogy a tűzfal miatt van. Kikapcsoltam minden védelmi progit de még úgysem működött. Utánna mondták hogy a router miatt vagy a modem miatt lehet hoyg nemtok csatlakozni.
      Ajánlottak nekem erre az esetre egy http://portforward.com oldalon lévő progit ami (PFConfig) segíthet ebben. A probléma az hogy regisztrálni kell. Valaki tudna ajnánlani egy programot vagy van vlk-nek vlm tippje az ilyen esetre?  :comp:

      Manitu

      Quote from: Google-chan"This server is using an alternate server method, please make sure your DCC Server is active and set to port 59. /dccserver +sc on 59. This is a mIRC command."

      That server is using what is called "Firewall Workaround." What happens is that if the person hosting the fserve is firewalled, or has a router, he/she might not be able to have all ports open. So what this command does is accepts dcc connections through a specified port. Therefore, if the server has a firewall, while the leecher (you) do not, you will still be able to get files from them.

      Firewall Workaround does not require the host of the server to forward ports, but if the leecher is trying to get a file from a specified port, he/she must have that port open. To forward ports for a router, look up your router manual or download the manual at the home page for the router's manufactuer.

      Firewall Workaround can be activated (only by Sysreset) by going to: Menu Bar > Sysreset > File Server Manager > Server Config Tab > Change Basic Option to Advanced Options > Then clicking on "Firewall Workaround". When enabled, it will prompt you on what port you wish to use. If you have no idea what port to use, or do not plan on forwarding any specific ports, forward port 59.

      When activated, it will display a msg to the leecher as in the quote if the ports do not match up.

      Specifically answering your question, it is most likely because you have a router/firewall installed on that computer. If you do not manually forward port 59, the server will not reconize that you have that port free and will not send. But even if it did send, no data will be sent because a direct connection between you two would be impossible. Fixing this problem all leads down to you altering settings on your router or removing it.
      Az fserve tűzfal mögött van. A nagyobb gond az, hogy te is. Ugyan az a helyzet mint torrenten vagy DC-n a passzív módnál... portforwarding kell.