Offtopic - Archive #1 - 2003-09 - 2006-03

Started by Shock12, 2003-09-25, 01:10:44

Previous topic - Next topic

Shock12

Sziasztok!

Ezen fórum ezen threadje a tombolás égisze alatt lett létrehozva... itt nincsen offtopic téma, mivel minden az... Ne a dedikált szálakat terheljétek, hanem ide írjátok... Hajrá, pogózzunk !!

Lac

Hejj, remek! Mirõl írjak? :D

Shock12

Hát ez az... itt a topic, csak nincs téma :D ... tipikus...

Lac

:D Itt fogunk ülni, és semmi nem fog az eszünkbe jutni... bezzeg ha valaki azt mondaná, hogy beszélgessünk mondjuk "Az anime hatásáról a társadalomra" azt tuti, hogy mindenrõl szó volna, csak errõl nem...

Shock12

Hát ez az... na mindegy... van játszótér, csak nincs gyerek... érdekes... Na mosmá szunya, mert hosszú lesz a nap. Jó éjjt Mindenkinek !

Lac

Jó éjt viszont, én is megyek aluszni!

Drótmalac

Lõjjön fel valaki egy post bombát és rügtön lessz téma!
:D

VASH

OKSA

Szerintem a TRIGUN a legnagyobb királyság a többi anime meg semmire se jó....


(LET THE OFFTOPIC BEGIN)
You can't stop me
I love the world with all its lies
You can't stop me
I'm close enough to kiss the sky
keep it to myself
keep it to myself

Shock12

Nem láttam, nem vitatkozom... viszont láttam sokminden mást, de én nem mondok ilyet (az egyéni ízlés itt is erõsen kiütközik)... viszont egy ilyen harcot elkezdeni... ez erõsen viszályszítás (és lehet, hogy pont vmelyik threadben volt egy ehhez hasonló post, aminek az elfolytása egybõl a köv. postban megtörtént Zsozsoék által... nem hiába... ne follyon vér...) ... ott ráadásul még ennél is ártastlanabb volt a felvetés... sorrendezzük a szerintünk jó animéket... mivel ez egy potenciális veszélyforrás (pontosan az ízlésütközésekbõl adódóan), ezért egybõl ki lett "nyírva" a dolog. Szerintem nagyon is helyesen...

Viszont ha általánosságban vesszük az ötletet (melyik típusú anime "mire jó" ?!), akkor egész használhatónak tûnik a továbbiakban...
vélemény ?

VASH

QuoteOriginally posted by Shock12
Nem láttam, nem vitatkozom... viszont láttam sokminden mást, de én nem mondok ilyet (az egyéni ízlés itt is erõsen kiütközik)... viszont egy ilyen harcot elkezdeni... ez erõsen viszályszítás (és lehet, hogy pont vmelyik threadben volt egy ehhez hasonló post, aminek az elfolytása egybõl a köv. postban megtörtént Zsozsoék által... nem hiába... ne follyon vér...) ... ott ráadásul még ennél is ártastlanabb volt a felvetés... sorrendezzük a szerintünk jó animéket... mivel ez egy potenciális veszélyforrás (pontosan az ízlésütközésekbõl adódóan), ezért egybõl ki lett "nyírva" a dolog. Szerintem nagyon is helyesen...

Viszont ha általánosságban vesszük az ötletet (melyik típusú anime "mire jó" ?!), akkor egész használhatónak tûnik a továbbiakban...
vélemény ?

BOCS... ezt magam is észrevettem hát valamivel el kellett indítani ezt a forumot...

Az anime mindegyikválfaja fontos valamilyen szempontból hiszen lehetsz kicsi akkor a ninja scrollt nem ajánlom viszont egy kellemes kis Trigun az jöhet... végülis ott nem hal meg senki...
:teccik:
You can't stop me
I love the world with all its lies
You can't stop me
I'm close enough to kiss the sky
keep it to myself
keep it to myself

Shock12

Áhan... így már más...

Node ott van pl a Kite, ahol bizony halnak meg, és mégis kultuszfilmnek tekinthetõ.
Ennél jóval többen halnak meg az Evangelionban, és mégis kár kihagyni (jó nem halnak meg, csak visszakerülnek az õsmasszába... eléggé sokan... az egész Föld teljes lakossága :D ...). De ott van a Vandread, ami személyes kedvencem. Ott is halnak meg, de karakterfejlõdés szempontjából elengedhetetlen. Persze még ott van a RahXephon, aimre ugyan ezek jellemzõek. Sokszor bizony a halál nagyon fontos szerepet tölt be. Persze ahol nem harc van oda csak szimplán nem illik (itt gondolok a legfõbb profilomra, a szerelemre építõ animékre... na ott teljesen tönkre tudják a szememben vágni az egészet...)

Sky

QuotePersze ahol nem harc van oda csak szimplán nem illik (itt gondolok a legfõbb profilomra, a szerelemre építõ animékre... na ott teljesen tönkre tudják a szememben vágni az egészet...)

Ha már ilyen filozófikus mezőkre tévedtünk (te jó ég, hogy jutottunk idáig?), akkor had jelentsem be hogy szerintem ez így ebben a formában nem igaz. A halál a szerelmi animék egyik fontos eleme lehet, ha például ez a kiváltó ok, a rejtett titok, vagy a Happy End-et(v. kevésbé happy endet) gátló tényező.
És a szerelmi animéktől eggyáltalán nem idegen a harc. Szerintem te is láttad a The Vision of Escaflown-t.(Ha meg nem akkor süllyedj el)
Mess with the best,
Die like the rest...

Shock12

Nem, nem láttam (amennyiben nem haragszol, mégsem süllyedek el... ;) )!

Bocsánat, nem a harcra gondoltam (Vandread nagyon erõs érzelmi szála is épít a harcra, a Rouroni Kenshin legfõbb konfliktusáról meg nem is beszélve... ok, ott ahalál is fontos tényezõ volt), de a happy endet gátló eseteket (tehát dráma mûfaja) nem összeegyeztethetõ az én egyéni ízlésvilágommal... ez van. Ott van pl a Kite, az viszont fenomenálisan van megoldva.
Fontos eleme lehet, de nem szeretem túlzottan ezen elemeket ezen egyetlen mûfajon belül...

VASH

(sajnálattal közlöm hogy ez most nem offtopic üzenet)


kezdek belezavarodni hogy mi is ez a ranma, mivel idáig azt hittem hohy valami átmenet a LOVE HINA és a LA BLUE GIRL között de miután megnéztem a MORTAL SZOMBAT nevû AMV-t ami arról készült... hát frankón nem tudom hogy mi ez most már...:confused:
You can't stop me
I love the world with all its lies
You can't stop me
I'm close enough to kiss the sky
keep it to myself
keep it to myself

TurboK


Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

belldandy

QuoteOriginally posted by Sky
És a szerelmi animéktől eggyáltalán nem idegen a harc.

Nos, amikor a Video Girl Ai-ben Ai-channak összezsugorodtak a mellei és ezért zúzza kedvenc hímnemû fõhõsünket, ott is megy azért a harc...

:hopp:
Ano... Sono... Atashi wa...
Suki desu.
...
Dame?

Shock12

Igen... az kemény volt... oucs... de utána meg milyen jól megvoltak (remélem a mangát is olvastad !! ;) )

belldandy

Hajjaj! (Eredetit, úgy értem. Volt ez 1 ideig magyarul is, aztán eltûnt a süllyesztõben):(
Ano... Sono... Atashi wa...
Suki desu.
...
Dame?

Shock12

Jó az a sorozat is, de ha nem olvas az ember mellé, akkor nem az igazi... de eléggé sok anime ilyen (pl. Hina... el kell olvasni mellé mert úgy teljes az élmény :D ).

Shock12

QuoteOriginally posted by VASH
... hát frankón nem tudom hogy mi ez most már...:confused:

Olvasd el a mangát... abból kiderül... 32 kötetes (kötetenként durván 100 oldal)... de az megmondja a frankót (egyik kedvenc mangában). De tényleg! És szakadni lehet.

VASH

QuoteOriginally posted by Shock12
Olvasd el a mangát... abból kiderül... 32 kötetes (kötetenként durván 100 oldal)... de az megmondja a frankót (egyik kedvenc mangában). De tényleg! És szakadni lehet.

én bevallom férfiasan hogy a sailos moon nekem bejött... néztem a sorozatot megvettem néhány füzetet is amíg volt... ja és most éppen az anime_music_video_-_sailor_moon_-_sting_-_desert_rose_(sailor_mars).mpg-t nézem... nagyon tetszik az a klipp:hehe:
You can't stop me
I love the world with all its lies
You can't stop me
I'm close enough to kiss the sky
keep it to myself
keep it to myself

Shock12

Láttam, de nekem nem jött be, mert nem volt szépen összerakva... ha akarsz látni egy nagyon szépet, akkor ajánlom figyelmedbe:
amv_-_shamane_princess_-_wish_i_could_fly.mpg
nevû remeket... na az nem sámli (és egyik kedvenc számom :D )
És még a téma is hasonló... na jó, nem nagyon, de majdnem (ebben is lányok körül forog a világ... :D )

VASH

QuoteOriginally posted by Shock12
Láttam, de nekem nem jött be, mert nem volt szépen összerakva... ha akarsz látni egy nagyon szépet, akkor ajánlom figyelmedbe:
amv_-_shamane_princess_-_wish_i_could_fly.mpg
nevû remeket... na az nem sámli (és egyik kedvenc számom :D )
És még a téma is hasonló... na jó, nem nagyon, de majdnem (ebben is lányok körül forog a világ... :D )
hallod nekünk egy rugóra jár az agyunk, az a klipp most is viszi a pálmát csak azt sajnálom hogy nincs fönt az ftp-n a sorozat/film pedig nekem nagyon bejött...
You can't stop me
I love the world with all its lies
You can't stop me
I'm close enough to kiss the sky
keep it to myself
keep it to myself

VASH

FONTOS hogy a NINJA SCROLL mellé rakott kódek tartalmaz egy jó kis vírust...

csak szóltam.
You can't stop me
I love the world with all its lies
You can't stop me
I'm close enough to kiss the sky
keep it to myself
keep it to myself

Shock12

Ugye, hogy ugye ?! És még hány ilyen van... például a noir bullet ride (huhh... az is nagy kedvenc... a rajzfilm kitûnõ, és ez a klipp meg... huhh...)

VASH

QuoteOriginally posted by Shock12
Ugye, hogy ugye ?! És még hány ilyen van... például a noir bullet ride (huhh... az is nagy kedvenc... a rajzfilm kitûnõ, és ez a klipp meg... huhh...)

VÁRJ, most én jövök:D

ma zúzós nap volt ezért a kedvencek:
Naruto - Linkin Park - Not Only A Tool.avi
Ninja Scroll - Rob Zombie - Dragula Remix.mpeg


HEHE:hehe:
You can't stop me
I love the world with all its lies
You can't stop me
I'm close enough to kiss the sky
keep it to myself
keep it to myself

Shock12

A naruto megvan... (a Limp is naggyon jó :) ), a ninja scrollt még nem láttam, de chekku... :D

VASH

QuoteOriginally posted by Shock12
A naruto megvan... (a Limp is naggyon jó :) ), a ninja scrollt még nem láttam, de chekku... :D
azonnali hatájjal, nagyon dúrva, ja és persze a zombi nyomja a zenét hozzá(az már magában nagyon dúrva...)
You can't stop me
I love the world with all its lies
You can't stop me
I'm close enough to kiss the sky
keep it to myself
keep it to myself

zsozso

Hehe ez az 5000 ik post az animeban :D
Death is the only redemption

Drótmalac

QuoteOriginally posted by zsozso
Hehe ez az 5000 ik post az animeban :D
Tegnap volt 6000 post az egész fórumban, Ezek szerint az anime a fórum leglátogatottabb része?
(erre tök egyedül rájöttem)