Main Menu

Kurosawa filmek

Started by Zelgadis, 2003-10-18, 11:26:43

Previous topic - Next topic

Zelgadis

Nos nem tudom hányótókat érdekel az animén kívül más japán film is :D, de (miután épp én szidtam a "normális" filmeket) november 3.-án kezdõdik egy Kurosawa Akira filmjeinek levetítésébõl álló sorozat, 3.-án a

Hét Szamuráj

címû mestermûvet lehet megtekinteni. Az aikido mesterünk szerint legalább 10en kell legyünk, és akkor levetítik :) Namármost 10en biztos leszünk, de gondoltam ide is szólunk, hátha valakit érdekel, minél többen megyünk, gondolom annál szivesebben vetíti majd le a mozi a következõt :)

A mozi nevét nem tudom, de nem egy mútiplex :D
Ebbõl adódik, hogy a jegy sem egy vagyon.

Ha valakit esetleg érdekel, akkor nemsokára úgyis többet fogok megtudni errõl az egészrõl :)

ja, és ha már itt tartunk :

http://www.keiko.hu" target="_blank">Keiko Aikido alapítvány
(akit érdekel az aikido, vagy szeretne olvasni "riport"ot egy japán mesterrel, vagy csak úgy funnak tarja :)

ArchElf

QuoteOriginally posted by Zelgadis
Nos nem tudom hányótókat érdekel az animén kívül más japán film is :D, de (miután épp én szidtam a "normális" filmeket) november 3.-án kezdõdik egy Kurosawa Akira filmjeinek levetítésébõl álló sorozat, 3.-án a

Hét Szamuráj

címû mestermûvet lehet megtekinteni. Az aikido mesterünk szerint legalább 10en kell legyünk, és akkor levetítik :) Namármost 10en biztos leszünk, de gondoltam ide is szólunk, hátha valakit érdekel, minél többen megyünk, gondolom annál szivesebben vetíti majd le a mozi a következõt :)

A mozi nevét nem tudom, de nem egy mútiplex :D
Ebbõl adódik, hogy a jegy sem egy vagyon.

Ha valakit esetleg érdekel, akkor nemsokára úgyis többet fogok megtudni errõl az egészrõl :)

ja, és ha már itt tartunk :

http://www.keiko.hu" target="_blank">Keiko Aikido alapítvány
(akit érdekel az aikido, vagy szeretne olvasni "riport"ot egy japán mesterrel, vagy csak úgy funnak tarja :)

Írd meg, ha van bővebb ifod...

AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

Ekuseru

engem nagyon érdekelne, a téma és hoznék több embert is, de csak akkor ha feliratos, eredeti nyelvû a film (no angol)
日本 - 中國 - 한국

Zelgadis

! fejlemények !

Na szal, megkérdeztem pontosabban.

 Nem csak Akira filmek részei a sorozatnak, hanem más japán készítõk filmjei is.
 Amire az aikido team (lol) elmegy az 3 film lesz

- a 7 szamuráj
- a testõr
- szamurájhûség

 ezen kívül mások is lesznek, de arról részletesebbet meg lehet tudni a moziban :) (meg van valami papír a dojoban, de nem hoztam el ^^)

 A filmek a jó kis õsrégi kópiák, amik még megmaradtak régrõl, tehát eredeti japán nyelv, magyar felirattal. (egyedül a 7szamuráj az amit leszinkronizáltak anno, de asszem ez is japánul lesz, ebben az 1 ben még nem vok biztos)

 A CirkoGejzír nevû (soha nem hallottam róla ^^"") moziban lesznek az elõadások, hétfõnként este 9h tól (érdeklõdés esetén (ugye ez a kb min 10 fõ)

 November 3. : a 7 szamuráj

 a többi idõpontra nem emléxem ^^"" de idõben kiderül úgyis :)


! fejlemények !

VASH

QuoteOriginally posted by Zelgadis
! fejlemények !

Na szal, megkérdeztem pontosabban.

 Nem csak Akira filmek részei a sorozatnak, hanem más japán készítõk filmjei is.
 Amire az aikido team (lol) elmegy az 3 film lesz

- a 7 szamuráj
- a testõr
- szamurájhûség

 ezen kívül mások is lesznek, de arról részletesebbet meg lehet tudni a moziban :) (meg van valami papír a dojoban, de nem hoztam el ^^)

 A filmek a jó kis õsrégi kópiák, amik még megmaradtak régrõl, tehát eredeti japán nyelv, magyar felirattal. (egyedül a 7szamuráj az amit leszinkronizáltak anno, de asszem ez is japánul lesz, ebben az 1 ben még nem vok biztos)

 A CirkoGejzír nevû (soha nem hallottam róla ^^"") moziban lesznek az elõadások, hétfõnként este 9h tól (érdeklõdés esetén (ugye ez a kb min 10 fõ)

 November 3. : a 7 szamuráj

 a többi idõpontra nem emléxem ^^"" de idõben kiderül úgyis :)


! fejlemények !

engem is érdekell csak mond meg hogy hol talizunk majd...
You can't stop me
I love the world with all its lies
You can't stop me
I'm close enough to kiss the sky
keep it to myself
keep it to myself

Zelgadis

na igen ez az 1ik dolog, amit még nem tudok :)) de szerintem vasárnap kiderül, ha meg nem akkor megkérem Szabolcsot, hogy idõben szóljon, ha megtud valamit, nem az utolsó pillanatban akarom ideírni hogy mikor és hol lesz a találkozó :)

VASH

QuoteOriginally posted by Zelgadis
na igen ez az 1ik dolog, amit még nem tudok :)) de szerintem vasárnap kiderül, ha meg nem akkor megkérem Szabolcsot, hogy idõben szóljon, ha megtud valamit, nem az utolsó pillanatban akarom ideírni hogy mikor és hol lesz a találkozó :)

minél hamarabb derítsd ki, mert kukac van a seggembe:D;)

ha meg nem jönne össze egy jó kis sörözést még csaphatunk:D
You can't stop me
I love the world with all its lies
You can't stop me
I'm close enough to kiss the sky
keep it to myself
keep it to myself

Zelgadis

Naszóóvalakkor.

November 3.-a, hétfõ, este 9 órai kezdéssel a

7 Szamuráj címû Kurosawa film kerül megtekintésre.

 Találkozó a Jászai Mari Tér nevezetû villamosmegállónál mondjuk 3/4 9 kor (mi edzésrõl fogunk jönni, arról lehet megismerni minket, hogy csomagolt fakardot hordunk a hátunkon :D)

 Ez a 6os villamos megállója, a Nyugati Pályaudvartól egy megállóra (mondhatnám, hogy a duna, felé, de mind2 irányban a duna felé megy a vili :), meg amugy is ki van irva a villamoson is a táblára, hogy merre, NEM a Blaha felé asszem)

 Nagyjából ennyi, ha valakinek esetleg szüksége lenne rá, (amit kétlek) :
06-70-509-7622 ez az én telefonszámom.

Jó lenne ha ide leírnátok, hogy ki jön, hogy nagyjából tudjam hány emberre számítsak ^^

Ekuseru

én még nem tudom hogy jövök-e de ha jövök akkor valakivel, mert egyedül nincs kedvem :rolleyes:
és még valami... kb mennyibe fog kerülni?
日本 - 中國 - 한국

Zelgadis

ööh asszem oan 500 ft körül van a jegy, de pontosabbat nem tudok.

Számoljatok olyan normál mozijegy árral 500 - 1000 közt vhol, de inkább legyen nálatok több. Bár nagyon remélem nem lesz több, mer én sem vagyok jelenleg valami mega gazdag.

Ekuseru

most már 99% hogy jövök és nem egyedül.
még feldobom a kérdést a japán csoporttársaknak is hátha érdekel valakit.
日本 - 中國 - 한국

ArchElf

hát... 50-50%, de majd igyekszem... (1-4 fõ, még a hétvégén úgyis kiderül)
:(
AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

ArchElf

QuoteOriginally posted by ArchElf[HUN]
hát... 50-50%, de majd igyekszem... (1-4 fõ, még a hétvégén úgyis kiderül)
:(
AE
3-4 fő... Amúgy akkor lesz ma este?
Nem láttam sehol sem kiírva... (pesti est, stb.) Ennyire zártkörű?
Vagy esteleg nem a 21.00-ás film, hanem a 18.30-as Japán Filmklubb nevezetű műsorról van szó???
:confused:
AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

ArchElf

Király volt!
Mindenki sajnálhatja, aki nem jött el...
Aki pedig úgy nem jött, hogy ígérte...
:mad:
AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

Ekuseru

én azért irtam 99%-ot
hazaértem dög fáradtan és indulás elõtt 10 perccel derült ki hogy mégsem érek rá én se meg az a valaki se akivel együtt mentem volna...
:( :( :(

nembaj az eMule-rõl már csurog lefele... ;)
日本 - 中國 - 한국

Zelgadis

Noh hát történt ahogy történt, akik ott voltak azoknak tetsztett, a következõ meg 2 hét múlva (azt hiszem :confused: ) lesz,
de majd még írok róla. Úgyhogy akinek van kedve az jöjjön arra nyugodtan, és mivel ez volt az egyetlen film, amire azt mondták, hogy lehet hogy szinkronos lesz, ezért a többi más biztos japán :D

Találkozó ugyanott, ugyanakkor ... azazhogy inkább negyed 9 et mondok, mert ArchElfék ott voltak idõben, de az egyik haverom elvillamosozott 2 megállóval arrébb, és ott várt, és mire kiderült hogy "holvanmár" addigra majdnem 9 óra volt :D

Na szóval aki úgy érzi idõben ott tud lenni annak elég a 3/4 9 is :)

Azért nincs benne sehol, mert csak a mi(aikido Szaborucso dojo) kedvünkért :hehe: vetítik le 21:00 kor, mert elõtte aikio edzés van :)

ArchElf

QuoteOriginally posted by Ekuseru
én azért irtam 99%-ot
hazaértem dög fáradtan és indulás elõtt 10 perccel derült ki hogy mégsem érek rá én se meg az a valaki se akivel együtt mentem volna...
:( :( :(

nembaj az eMule-rõl már csurog lefele... ;)
Ha megvan, közkinccsé tehetnéd...
:)
AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

Ekuseru

közkinccsé tenném csak nincs hová ;)
日本 - 中國 - 한국

Zelgadis

Nuh!

Jövõ 7fõn ismét megy az aikido team moziba! :)
A naccerû 7 szamuráj után most a ööö nemtom... az egyik a másiskok közû... kerül megtekintésre. A Testõr. Azt hiszem. Vagy a szamuráj hûség. Emléxik a fene, mind2t kifejezetten ajánlották, úgyhogy aki szereti az ilyesmit az jöjjön velünk nézni :)
Eredeti japán szinkron, olvashatatlan magyar felirattal. (Kinek jutott eszébe a keret nélküli fehér felirat a fekete fehér filmhez:confused: ...)

Mindenesetre móka lesz, a jegy 500 pénz és a vetítés ismét 9 kor a Cirko Gejzír moziban. Akit érdekel azzal találkozó 3/4 9 kor a Jászai mari téren (4es villamos, vagy a 2es végállomása).

Aki meg úgy érzi késésre hajlamos az negyedre jöjjön :P

Ha legalább 1 ember jelzi hogy jön akkor várunk, de 9 elõtt 5 perccel legkésõbb elindulunk, multkor sem kezdték halál pontosan ^^

És még mindíg ott a mobilom, ha valaki jönne, csak késik. Vagy nem találja a megállót :P (mint multkor a haverom, 2 vel késõbb szállt le, és vártuk egymást. Mi a jászai mari téren, õ meg a híd másik oldalán. :rolleyes: )

Itachi

A testõr mint Yojimbo?Mifune Toshiro val(nyugodjék békében)?:confused:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Ekuseru

"MINDENKI HOZZON MAGÁVAL MÉGEGY EMBERT":D
日本 - 中國 - 한국

Itachi

And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Ekuseru

"MOST HANGOSAN MONDOM, HOGY MINDENKI HALLJA..."
"SOKAN VAGYUNK DE NEM ELEGEN"
:hopp:
日本 - 中國 - 한국

Itachi

Jaa így már értem bár nem tudom mi benne a vicces......:confused:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Ekuseru

Most ilyen kedvem volt :hehe:
日本 - 中國 - 한국

ArchElf

QuoteOriginally posted by Ekuseru
Most ilyen kedvem volt :hehe:
Ez azt jelenti, hogy most te is jössz, vagy csak a népet gyûjtöd?
:rolleyes:
AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

Itachi

Toborozás mi??,,:D
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

ArchElf

QuoteOriginally posted by Lorenor
Toborozás mi??,,:D
Neked sem ártana, ha betoboroznának...

AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

Itachi

And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Ekuseru

Én csak toborzok legfeljebb ;)
Menni azt nem fogok mert elég nekem elõtte a két iskola :D
(az is sok)
日本 - 中國 - 한국