Általános kérdések

Started by belldandy, 2003-10-18, 17:10:20

Previous topic - Next topic

Ramiz

Kb mennyi virtuális memóriát szoktatok megengedni? Mondjuk egy átlagos progi vagy játék mennyit igényel? Lehet, hogy azért szaggat minden (videó+torrent már szaggat...), mert nekem mindegyik meghajtón nullán van, kivéve a Windows-os rendszermappát? :angyali:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Manitu

XP-n 1 giga bőven elég nekem. Mondjuk nem vagyok nagy gamer, de hétköznapi használathoz, videonézéshez elég.


Yakumo

Ahogy Manitu tanult kollégánk mondja. ;) Én ha egy évban kétszer játszom, akkor sokat mondok, (na ez a SC2 eljövetelével KISSÉ meg fog változniXD) ilyenkor kiírja a WinFos, hogy kicsi a virt. memória minimuma és feljebb állítja magától, én mondom yo, azt kész. :D
A torrent amikor visszatölt, vagy úgy általánosan visszatöltés van valahol, akkor nekem is lassul az egész gép.

Cobra

Általában arra érdemes fixen beállítani, amit a Windows kiír recommendednek. A lényeg, hogy fix méretű legyen és legalább annyi, mint amennyi a ram, de inkább a 1,5x-e, mint amit a XP kér.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

sirtomi

Quote from: Cobra on 2007-05-24, 10:47:43
Általában arra érdemes fixen beállítani, amit a Windows kiír recommendednek. A lényeg, hogy fix méretű legyen és legalább annyi, mint amennyi a ram, de inkább a 1,5x-e, mint amit a XP kér.
Ha van 2GB memóriám akkor állítsak be 3GB virtuális memóriát? Minek ennyi?
Egysze egyik haverom teljesen kikapcsolta és a játékok gyorsabban futottak :)

Cobra

Nekem a 2Gb ramhoz 2Gb swap van megadva. Mivel 160Gb-nál kisebb HDD-t nem lehet már kapni, így nem mindegy az a +2Gb? Kikapcsolt swapfile-lel meg max a CS meg egyéb kis gépigényű játékok futnak rendesen, BF2 még a 2Gb ram mellett is swappol egy keveset (főleg azért, mert nem csak a ram kiegészítésére van a swapfile, hanem cachelésre is).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

sirtomi

Sajnos elméreteztem a rendszerpartíciómat, így nekem nem mindegy az a + 2GB :D

Néha csinál érdekes dolgokat az XP mem kezelője. Nekem úgytűnik mintha néha a full memóriát kiírná lemezre, holott a nagyrészét törölhetné.

Manitu

Nem muszály a rendszerpartícióra rakni a lapozófájlt. Ha csak egy vinyód van, akkor lényegében mindegy, melyik partíción van, ha több, akkor lehetőleg ne arra rakd, amelyiket sűrűn használod.


Solid Snake

Meglehet, hogy kicsit furcsa lesz a kérdésem, de tudtok ajánlani valamilyen gépíróprogramot?
Jó lenne a nyár során megtanulni valamennyire "vakon gépelni".  :smile:

Selmo


A tökéletesség unalmas.


kikuchiyo

Mai n00b kérdésünk: How do I made animated gif?
Failure is the default option

Manitu

Újabban ImageReady-t használok ilyen célra, régebben meg Easy Gif Animatort vagy Ulead Gif Animatort.


Dreamcleaver

Quote from: kikuchiyo on 2007-05-25, 19:50:00
Mai n00b kérdésünk: How do I made animated gif?

Image Ready. Photoshoppal együtt jár asszem.

Összegyűjtöd egy mappában a frameknek szánt képeket. Után "import folder as frames" asszem a fájl menüből. Aztán méretezed ahogy akarod, meg variálod a sorrendjüket, idejüket etc. Aztán save.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS


Kvikveg

gifanimrol azt hiszem photoshop topicba csinaltam leirast anno.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Egy ilyen típusú oldalt le tudok menteni az aloldalakkal együtt anélkül, hogy egy csomót a gép előtt kelljen ülnöm és kattintgatnom (plusz egyesével lementve vszeg a linkek sem működnének)?

http://w3.enternet.hu/mbha/primer_hu/primer.htm
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Anyam. :eek:
Nezem a londoni tomegkozlekedest, meg a jegy-es berletfajtakat. Horror. Egyelore nem tudok kiigazodni rajta. :/
Volt valaki kint? Mit erdemes venni, ha nem akarom a gatyamat is rafizetni?
(Alapvetoen metrora gondoltunk.)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Quote from: Kvikveg on 2007-05-30, 11:50:03
Anyam. :eek:
Nezem a londoni tomegkozlekedest, meg a jegy-es berletfajtakat. Horror. Egyelore nem tudok kiigazodni rajta. :/
Volt valaki kint? Mit erdemes venni, ha nem akarom a gatyamat is rafizetni?
(Alapvetoen metrora gondoltunk.)
Énszerintem sétálni érdemes. :D Buszokra 1 font körüli a jegy, de lassabbak, mint sétálni... Metró drága, ha tényleg sokat akarsz metrózni, talán megéri valamilyen bérlet, de szerintem maradj a belvárosban, sétálj, nézelődj, aztán egy-egy nagyobb távot meg lehet tenni metróval, egyszeri jeggyel. Lógni nem lehet, beléptető rendszer van.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

#1429
Koszi!
Most a pay-as-you-go-t mar nagyjabol ertem, per pill azt keresem, hogy akkor a travel pass ill az annual bus pass mi extrat ad.

http://www.tfl.gov.uk/tickets/faresandtickets/singlefares/5196.aspx
Mi ez a peak/off peak, ezt mar harmadszorra olvasom, de nem birom felfogni.
Ok, H-P 0430-2130ig mesz, peak ervenyes, de ha alatta vagy akkor az offpeak, hetvegen meg 0430-0430ig ha jol latom?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Azon az oldalon a max fizetendő van. (pl x metrómegálló)
Ha kevesebbet utazol (y<x), akkor ennél kevesebbet fizetsz.

Én úgy értelmezem, hogy a peak, azaz csúcsforgalom 0430-
0930, azaz reggel 5 óra hosszan tart.

Anyám volt kint párszor, mintha valami metró-zóna-átszálló-
időszakosbérlet-szerűséget vagy ilyesmit mondott volna.

Manitu

Quote from: Ramiz on 2007-05-30, 10:45:27
Egy ilyen típusú oldalt le tudok menteni az aloldalakkal együtt anélkül, hogy egy csomót a gép előtt kelljen ülnöm és kattintgatnom (plusz egyesével lementve vszeg a linkek sem működnének)?

http://w3.enternet.hu/mbha/primer_hu/primer.htm
A Teleport Pro nevű progit szoktam ilyesmire használni, bár nekem egy ősrégi verziója van meg, de egy ilyen oldallal lazán boldogul. Csinálhatsz egy böngészhető helyi másolatot belőle, a html fájlokban átírja a hiperhivatkozásokat relatív hivatkozássá. A használata is egyszerű, a varázslóban megadod hogy mit mentsen és hova, aztán vársz, amíg végez.


Kvikveg

Meg egy: OTP Visa Electronos kartyam van, megerositest kerek, hogy kint fogok tudni felvenni penzt.
Ill. vajh mennyibe fog ez nekem kerulni.... :/
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Quote from: Kvikveg on 2007-05-30, 14:49:28
Meg egy: OTP Visa Electronos kartyam van, megerositest kerek, hogy kint fogok tudni felvenni penzt.
Ill. vajh mennyibe fog ez nekem kerulni.... :/
Tudsz vele felvenni az egész világon bárhol ahol van automata (gyakorlatilag a világ összes ATM-je elfogadja a VISA és Mastercard kártyákat), külföldön felvételenként 1500Ft körüli összeggel számolj, de ha dobsz egy emailt a bankodnak biztos megmondják.

Kvikveg

#1434
Ok, felhivtam oket, tudok felvenni.
Itt felvet 3 euro+1%, vasarlas ingyenes infok voltak.
http://www.bankkartya.hu/?oldal=kartyak&kartyaid=65

Es a mai nap utolso kerdese: honnan a rakbol lehet megtudni, hogy mennyi GBP-n vihetek magammal keszpenzben?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Quote from: Kvikveg on 2007-05-30, 15:26:33
Es a mai nap utolso kerdese: honnan a rakbol lehet megtudni, hogy mennyi GBP-n vihetek magammal keszpenzben?
http://www.britishembassy.gov.uk/servlet/Front?pagename=OpenMarket/Xcelerate/ShowPage&c=Page&cid=1017170903317
Dobj egy emailt az információs osztálynak, ők biztos tudják.

Ramiz

Quote from: Manitu on 2007-05-30, 14:22:13
Quote from: Ramiz on 2007-05-30, 10:45:27
Egy ilyen típusú oldalt le tudok menteni az aloldalakkal együtt anélkül, hogy egy csomót a gép előtt kelljen ülnöm és kattintgatnom (plusz egyesével lementve vszeg a linkek sem működnének)?

http://w3.enternet.hu/mbha/primer_hu/primer.htm
A Teleport Pro nevű progit szoktam ilyesmire használni, bár nekem egy ősrégi verziója van meg, de egy ilyen oldallal lazán boldogul. Csinálhatsz egy böngészhető helyi másolatot belőle, a html fájlokban átírja a hiperhivatkozásokat relatív hivatkozássá. A használata is egyszerű, a varázslóban megadod hogy mit mentsen és hova, aztán vársz, amíg végez.
:merci: akkor ezt megkeresem :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lythis

ISOHunt-on miért lettem bannolva? o.0 nem is csináltam ott semmit, ma fellépek, és közli, h bannolva vagyok a fórumról... wtf? Mással is van ilyen?

Draconire

Quote from: Lythis on 2007-05-31, 20:08:47
ISOHunt-on miért lettem bannolva? o.0 nem is csináltam ott semmit, ma fellépek, és közli, h bannolva vagyok a fórumról... wtf? Mással is van ilyen?
You have been banned from this forum.
Please contact the webmaster or board administrator for more information.


Ha neked is ezt írja, akkor jahm másnak is van ilyen. Viszont hogy miért, azt én se tudom, nem is voltam arrafelé mostanában. :/

Rounin

Lehet, hogy MO-t rakták banlistára..?