Általános kérdések

Started by belldandy, 2003-10-18, 17:10:20

Previous topic - Next topic

Yakumo

Quote from: Kvikveg on 2006-11-23, 00:59:17
Quote from: Yakumo on 2006-11-23, 00:57:21
Quote from: Kvikveg on 2006-11-23, 00:54:12
Agyhalott dolgozo kerdezi: hivatalosan hogyan van az "A szoftver tobb nyelven elerheto"?
The software is avaliable in several/multiple/other languages, vagy mi a banat?
multiple sztem. :) De amúgy jó. ;)
Jah, ez a bajom. Olyat tudok irni, amit megertenek, de olyat, ami 100% jo...
Azert koszi, beveszem a szavazasba. :D

edit: neten az other fordult elo, multiple nem. Fene.
DVD-kkel kapcsolatban a multiple szót használják általában, ennyit még be tudok nyögni. :D

Kvikveg

#931
Felette van egy screenshot, ami total magyar, alairom, hogy kvazi van ez angolul is, meg mas tobbek altal hasznalt nyelveken is.

edit: ez kinos, egyszeruen nem merek semmit odairni, marmint technoblablat, mert attol tartok, pocsek angolsaga lesz. Ilyenbol raadasul szinte lehetetlen rendes szoveget talalni, amibol ollozni lehetne.
Ugy ertem multispektralis kutyu prediagnosztikai celokra...  :eek:
Ez rosszabb, mint nyelvvizsgan a "sepruvel besoporte a szemetet a liftaknaba" mondat. Ami alapbol nem tunik szivatosnak. Csak nem gyakran hasznalja az ember.

Najo, abbahagyom a nyavalygast. Legalabb a poszter nagyjabol osszeallt, eljutott a fortelmestol a szerintem elfogadhatoig. :smile:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Darkstar

#932
Quote from: Kvikveg on 2006-11-23, 01:09:00
Felette van egy screenshot, ami total magyar, alairom, hogy kvazi van ez angolul is, meg mas tobbek altal hasznalt nyelveken is.
Ezesetben szerintem az other-t kéne használni (lévén a magyar screenel hozol egy példát, de emelett elérhető másik nyelven is. Multiple/several sztem akkor használandó, ha a tulajdonságok felsorolása közt állna, kiemelt példa nélkül. Ehh, ezt visszaolvasva elég érdekesen fogalmaztam, de nem tudom jobban leírni).
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kvikveg

Ok. Amikor beirtad gyorsan at akartam irni, mert logikus, de mar az a verzio volt ott. Ugyhogy ez nyert. :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Quote from: Kvikveg on 2006-11-23, 01:09:00
edit: ez kinos, egyszeruen nem merek semmit odairni, marmint technoblablat, mert attol tartok, pocsek angolsaga lesz. Ilyenbol raadasul szinte lehetetlen rendes szoveget talalni, amibol ollozni lehetne.
Ugy ertem multispektralis kutyu prediagnosztikai celokra...  :eek:
Multispectral device for prediagnostical purposes ;)

Kvikveg

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-11-23, 03:51:47
Quote from: Kvikveg on 2006-11-23, 01:09:00
edit: ez kinos, egyszeruen nem merek semmit odairni, marmint technoblablat, mert attol tartok, pocsek angolsaga lesz. Ilyenbol raadasul szinte lehetetlen rendes szoveget talalni, amibol ollozni lehetne.
Ugy ertem multispektralis kutyu prediagnosztikai celokra...  :eek:
Multispectral device for prediagnostical purposes ;)
Eddig en is eljutottam, de a nyakadat teszed ra, hogy ez igy van?  :hehe:
Azert koszi.
Hogy allsz a dolgozataiddal?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

nincs ezen a gépen szótár, így nem tudom megnézni, hogy
diagnostical vagy diagnostic itt a helyes; de ha mégsem ez,
akkor is láttam már ennél sokkal nagyobb bakikat nagy sw-
cégeknél is ;)

Fekszek.
A sok hivatkozás-keresésnek köszönhetően nyolc óta még
csak egy oldalt haladtam  :ejj:

Kvikveg

Hihi. :haha:

Uff. Az kevesnek hangzik. :comp:
Joejt!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kapanyányi

Sziasztok következő a problémám .
Letöltöttem a táncszőnyegemhez a stepmania n. programot és hozzá zenéket de a zenéket nem tudom a programba illeszteni,megfelelő mappába rakni...szóval van program fut de nulla zene .. megpróbáltam különszedni a csomagokat külön külön olyan mappákba rakni amikbe sztem illenek( nem vagyok nagy mágus ezekhez) hátteret a BGAnimations mappába zenét a Songs mappába a többit sajna nem tudtam hova rakni  :redface: próbáltam sima mappán belül meghagyni .. igy sem működött .. ekkor felkerestem a programmal kapcsolatos oldalt amelyben minden (szerintük) kérdésre választ találhattam volna . találtam is egy töredéket amiben arról volt szó hogy ... :redface: ezt sem tudtam felfogni  :lol: (mivel angol tudásom igen pici) azoknak a segítségét szeretném kérni akik használják a programot és elmagyaráznák nekem részletesen hogy mit hogy csináljak :merci:

Yaten

#939
sZia!

A programnál az a lényeg, hogy a Songs-os mappába rakod a számokat valóban. De az egészet! tehát háttérképestül/zenéstül/lépések kódjától kezdve mindent amit letöltesz. Egy félét egy mappába.

A Songs mappában látsz általában alapjból mappákat, amiket átnevezhetsz, vagy adhatsz ott új mappát is hozzá. Ezek lesznek majd a fő mappák amikor elindítod a játékot. Tehát ott csinálj egy "zene" című könyvtárat pl. Ebbe a könyvtárba rakosgasd azokat a mappákat amikbe külön-külön vannak egész számok (hattér/zene/lépés kombináció, ahogy az előbb elmondtam).

Egy példa:
/songs ->
/songs/anime
/songs/nyugati
/songs/koreai

---> ezek a fő mappák pl.

Amit letöltöttél, ezekbe helyezd el!

Egy hülye példa
/songs/nyugati/magyar_himnusz
ebbe a mappába a számhoz tartozó
png, dwi, mp3 és png kiterjesztésű fileokat MIND bele kell tenned (van hogy videó file is tartozik hozzá.)


Amikor letöltesz ilyen számokat, általában akkor egy egész válogatást megad. Az ugye almappákat csinál, ha kibontod. Erre egy megoldás, ha a Songs mappába egy az egybe kibontod, így lesz pl egy:
/songs/ddr_mix2/szám1
/.../.../szám2
/.../../szám3


...stb-d ^^


Ennyi végül is.


Tehát NE rakd szanaszéjjel a fileokat, egy mappába kell ^^

(túl bonyolultan fogalmazok, értem XDDD de ha valamit nem értesz, kérdezz csak)
" border="0

kapanyányi

köszönöm szépen elsőre megértettem és sikerült :) köszönöm szépen :) :D

Member

#941
Valaki tudna nekem segíteneni az 1871. évi XVIII. tc. 131. §-usának felkutatásában? Valamilyen szegénytörvény és kellene a szocpol-omhoz.

EDIT:
Affene, meglett végül, csak Dr. Birka tanbá jól elrejtette... :ejj:

Fazék

húgomnak meghalt a gagyi mp3 lejátszója, szeretnénk venni neki vmi normálisat.

Tudtok ajánlani iPod Shuffle-szerű "olcsó", de minőségi mp3 lejátszót, amihez nem kell külön szoftver, hanem a simán fölmásolt zenét is le tudja játszani?
mert csak ez tart vissza, hogy húgom ezt kapja karácsonyra a családtól, de ez nagyon, mert ismerem a húgomat és lustaságát és ha arról van szó, hogy egy külön programon keresztül kell szenvednie a zenék feltöltésével, akkor meg van lőve a dolog...

köszi a tippeket :)

Próféta

Quote from: Fazék on 2006-11-25, 21:55:59húgomnak meghalt a gagyi mp3 lejátszója, szeretnénk venni neki vmi normálisat.
Nekem Thomson Lyra 1GB van. Eddig még működik. Semmilyen szoftvert nem kell hozzá felrakni, simán pendrive. Aksija úgy tölthető, hogy simán USB-re dugod. Nem tudom, hogy gagyi-e vagy minőségi, nincs összehasonlítási alapom.

Fazék

Quote from: Próféta on 2006-11-25, 22:02:59
Quote from: Fazék on 2006-11-25, 21:55:59húgomnak meghalt a gagyi mp3 lejátszója, szeretnénk venni neki vmi normálisat.
Nekem Thomson Lyra 1GB van. Eddig még működik. Semmilyen szoftvert nem kell hozzá felrakni, simán pendrive. Aksija úgy tölthető, hogy simán USB-re dugod. Nem tudom, hogy gagyi-e vagy minőségi, nincs összehasonlítási alapom.
kb mennyit bír egy töltéssel?
mennyire háklis mp3-makat illetően? pl az én átkozott panasonic-om nem hajlandó lejátszani a 320kbit-es ghost in the shell ost-ket... szóval amit fölmásoltál rá eddig, azt mind hajlandó volt lejátszani?

Kvikveg

Nekem Telstar van, 1Gb, USB csatlakozoval, olcso volt, elemmel megy=ujratoltheto akkut vettem hozza, 4db-ot. Nekem megfelelt, Xipenek is ok volt. 17 volt, ugyanekkorak alt 40 kornyeken voltak akkor, es nem voltak szebbek. Paprika vetitesre ha jossz es emlekeztetsz ra, akkor megnezheted.
Persze ha villogni akar vele meg ilyenek, akkor nem ajanlom.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

Quote from: Kvikveg on 2006-11-25, 22:18:42
Nekem Telstar van, 1Gb, USB csatlakozoval, olcso volt, elemmel megy=ujratoltheto akkut vettem hozza, 4db-ot. Nekem megfelelt, Xipenek is ok volt. 17 volt, ugyanekkorak alt 40 kornyeken voltak akkor, es nem voltak szebbek. Paprika vetitesre ha jossz es emlekeztetsz ra, akkor megnezheted.
Persze ha villogni akar vele meg ilyenek, akkor nem ajanlom.
hát nem tudom mennyire márka a telstar, de vmi hasonló általam ismeretlen nevűt vettünk neki először. 1 cserére szorult 1 éven belül és így 2 év után megadta magát. "szabványkinézetű" szintén elemes mp3 lejátszó volt. én ezek után inkább ragaszkodnék vmi márkás vételhez. :) bár az se garancia, de több esélyt hihet rá az ember, hogy tovább fogja bírni :) + az se tetszett ebben az elemes változatban, hogy aksielemekkel jó esetben ha 2-3 órát kibírt... 6-7 óra lejátszási időnél húzom meg én a határt :redface:

Rounin

Nekem Thomson Lyra volt, az simán bírt 8 óra folyamatos használatot akksival. Az mp3-akkal sem volt semmi baja, 320kbps Gits Ost-t simán hallgatni tudtam vele :haha:

Kuroi Tenshi

Itt pedig egy Creative Muvo TX
pendrive (kábel nem kell), AAA elem, sokáig megy vele; jó
chipje van, jobb a hangminősége, mint a hasonló kategóriájúak.
viszont mp3-at csak 160kbps-ig visz. sw van, de anélkül is
lehet felmásolni zenét, és megy. ja és a gyári fülese szörnyű.
Esett le már párszor, és még egy aug20-as szétázást is
sértetlenül átvészelt.
Én csak a kapacitás miatt tervezem a cseréjét :)

Fazék

köszi az eddigi tippeket, följegyeztem a javaslatokat és várom a továbbiakat is :D

thomson lyra pontosan melyik ezek közül, mert ahogy nézem van egy pár :)

Zsiga

Az iTunes se annyira szörnyű egyébként. Én is idegenkedtem tőle, aztán három hét használat után már a Winamp helyett is ezt használom a legtöbb esetben. (Nagyon jó pl. hogy pontozhatom a számokat, és ezt figyelembe veszi shuffle módban.) Mondjuk szidtam az Apple mérnökök és programozók k*rv* anyját amiért 90 GB mp3-on végig kellett mennem és rendberaknom a tageket (illetve még a fele hátravan, de a gyakrabban hallgatottakat már megcsináltam), de megéri.

Rounin

Quote from: Fazék on 2006-11-25, 22:45:07
köszi az eddigi tippeket, följegyeztem a javaslatokat és várom a továbbiakat is :D

thomson lyra pontosan melyik ezek közül, mert ahogy nézem van egy pár :)

Ezek közül egyik sem :haha:

de az úgyis csak 256mega belső ram + 256 mb "ajándék" volt. Mindegy. Rég volt. De a márka nekem jónak tűnt.

Darkstar

Árban hol húzod meg a határt? Nekem Ez-Av emp400-asom van, momentán nem tudom mennyibe kerül, mert a Depon csak az utódját látom, és abból az 1GBs 36k.  :redface: De maga a lejátszó szten nagyon jó, eddig mindent vitt, szép a hangja és elég sokáig viszi aksival -nem mértem még, de becslésem szerint full töltéssel 10 óra fölött van, és kb 1,5-2 óra alatt feltölt.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Próféta

Quote from: Fazék on 2006-11-25, 22:45:07thomson lyra pontosan melyik
Részemről M100EG1KSW, 2-3 óránál jóval többet bír, de az egész 1gb-ot nem tudom egy töltéssel lejátszani vele. Fogalmam sincs, hogy milyen mp3-akat visz, eddig még semmivel sem volt gondom, ez persze semmit nem jelent. Ára: tudjafranc, itt például 40 euróért vesztegetik, amiért mi vettük, az inkább ilyen 25-30 ezer Ft lehetett.

Kuroi Tenshi

Quote from: Próféta on 2006-11-26, 00:12:01
  2-3 óránál jóval többet bír,
:eek: :3x3:
az marha kevés.
Én naponta 2-4*fél órát + szünetekben használom 700, 800 és 950 mAh-os
AAA aksikkal, és ált. hetente kell csak akksit cserélnem, vagy még akkor
sem.

Próféta

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-11-26, 01:27:07
Quote from: Próféta on 2006-11-26, 00:12:01
  2-3 óránál jóval többet bír,
:eek: :3x3:
az marha kevés.
:lol:

A "2-3 óránál jóval több" az "marha kevés"?

Kuroi Tenshi

Quote from: Próféta on 2006-11-26, 02:11:09
A "2-3 óránál jóval több" az "marha kevés"?
a gyakori szóhasználat szerint 1.0x<jóval több<2.0x
ezen felül többszöröse.
ahhoz képest, hogy az enyém akksikon tizenórát bír, igen, kevés :hehe:

Rounin

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-11-26, 02:16:17
a gyakori szóhasználat szerint 1.0x<jóval több<2.0x

Ezek szerint nálam is a ritka szóhasználat kategóriájába esik a "jóval több". ˘˘'

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

Quote from: Darkstar on 2006-11-27, 01:10:40
Épp új mobilon gondolkozom. Vélemények?
a régid is tök jó, minek cserélni? :)

szerk: hány évente cseréled azt a vackot? :)