Main Menu

Yu-gi-oh

Started by Relunx, 2003-10-23, 01:59:44

Previous topic - Next topic

chilip

nem írtad ki, de sztem félreérthetetlenül céloztál rá... -> egyéb hasonló sz.... | miért, a .... helyére szted mi kerülne?

Draconire

#451
Én a Yu-gi-oh ból annyit láttam kb amit leadtak tv-ben.
Arra jó volt, hogy azóta amikor valamelyik haver nagy kihívás előtt áll akkor el lehet lőni egy "a barátaid mögötted állnak!!!" beszólást.
Az meg külön poén hogy amikor valaki normál magyar kártyával játszik lehet bíztatni hogy "bízz a kártyák szellemében!!!"
Ja és egy  :smile:  kézrerajzolása is felmerült mint ötlet de azt elvetettük.

edit: affene kihagytam hogy ha valakik veszekednek akkor szokássá vált azt mondani hogy "inkább intézzétek el párbajkártyával!"

Member

Quote from: Raisu-Sama on 2006-07-06, 14:01:51
Arról nem is beszélve, hogy valószínűleg több értelme van ennek a "szarnak" mint az Elfen Lied nevezetű hányadéknak. Az bezzeg mégis fent van...
Ezt is megértem. :ejj: Már nem azért mondom, de ha tudsz egyetlen egy komoly üzenetet, jelentéstöbbletet kapcsolni a Yu-Gi-Oh!-hoz, esetleg meg tudod mondani, hogy két epizód miben is különbözik egymástól (kb. 35 részt láttam), akkor nyugodt szívvel fogadom el a véleményed, melynek hátterében nagy valószínűséggel enyhe laikusság áll.

Genesis

jaj mi indult itt el hirtelen, visszatérve a hk-ra, olyan apróságokra gondolok, hogy angoltalanok néha a mondatok, lemaradnak mondatok, van olyan rész ahol valamelyik szereplő beszél 2 percet, amit a hk letudot kb 2 szóval, és nagyon felszines japán tudásommal is észrevettem, hogy többet mond annál, vagy egyik nagy kedvencem a névcsere, pl az 55 és 56. rész, Exodiát végig Black Magic-nak hívják  :D, a szemét dologgal kapcsolatban, ízlések és pofonok, mindenkinek más tetszik, és a többi hasonló mondat  :lol:, a heart of the card és hasonszörű megnyilatkozásokat az amerikai verziónak köszönhetjük, jah és Tea(aki Anzu :p) barátság beszédei is szintén onnan jönnek, és természetesen mindenhová máshova is azt konvertálták át, úgy tényleg nagy marhaság, japánul viszont felsejlik a sztori is :D
Open your eyes, open your mind
Proud like a god don't pretend to be blind
Trapped in yourself, break out instead
Beat the machine that works in your head
[/FONT][/COLOR]

Raisu-Sama

Nem azért, de White SeeD-nek nem ez volt az első beszólása. Persze biztos az én hihetetlenül érzékeny lelkecském túlreagálta a dolgot.
chilip: Valóban, annak tartom az EL-t, aminek, de sose mennék be az Elfen Lied topic-ba és kezdem el ócsárolni. Nem kötelező White SeeD-nek mindenre válaszolni (pláne ha nem tudja anélkül, hogy esetleg olyat írjon, amivel megsértheti a rajongókat), megtette volna más is. Az meg hogy olyat mond valaki, hogy nem tud angolul, mert ilyeneket néz... Tudom, a fórumon nem csak a pozitív véleményt lehet hangoztatni. De anélkül is el lehet mondani azt, hogy nem tetszik, hogy megsértene vele másokat.
Mondanivaló? Egyszerűen a barátság fontossága, és hogy a harc rossz dolog (Takahashi elmondása szerint). Persze, elég klisés és hasonlók, és a nagy otakuk szerint már sz@r, csak azért, mert készült belőle kártyajáték, és csak annak a népszerűsítésére készült. Az anime lehet, de akkor olvassák el a mangát!

Részemről ennyi, mindenki azt gondol, amit akar...

A Shadow Realm-et is az amerikaiaknak köszönhetjük. Aligha nem az egyik legzsúfoltabb hely a világon. Anzu barátság szövegei meg nagyon nagyok XD Főleg amikor Setonak az élet fontosságáról beszél, és hogy ő vesztett, mivel képes lett volna gyáván feladnia még azt is... De amúgy szeretjük Anzu-t *-* A HK-s verzióhoz: az mind semmi. És amikor funny helyett mindig gay-t írtak? XD

Genesis

én iq-betyár, elfeljtettem a Shadow Realm-et  :lol: jaja, Noa saga alatt azért ő is alkot valamit  :D, azzal speciel nem találkoztam, bár tény hogy egy idő után már nem is figyeltem a feliratot a különbözö részekben, annyire érdektelen volt :lul:
Open your eyes, open your mind
Proud like a god don't pretend to be blind
Trapped in yourself, break out instead
Beat the machine that works in your head
[/FONT][/COLOR]

Member

Quote from: Raisu-Sama on 2006-07-06, 18:05:34
Valóban, annak tartom az EL-t, aminek, de sose mennék be az Elfen Lied topic-ba és kezdem el ócsárolni.
Érezted már magad kitaszítva a világból?
Toleránsnak érzed magad?
Szeretsz valakit betegesen?


Aki ebből 2re NEMmel válaszol, az már 100-as, hogy antiEL lesz.
Quotepláne ha nem tudja anélkül, hogy esetleg olyat írjon, amivel megsértheti a rajongókat
Személy szerint nem éreztem sértőnek, de rajongó szeméből biztosan más.
QuoteMondanivaló? Egyszerűen a barátság fontossága, és hogy a harc rossz dolog (Takahashi elmondása szerint).
Ezt sokkal több komolyabb mű is feldolgozta már, és nem kellett hozzá egy gyakorlatilag önismétlődő kártyaharc.

Genesis

a Yu-Gi-Oh!-nak az a kártyázás, mint mondjuk a Naruto-nak a harc, de akár azt is mondhatnám, hogy nézd meg az utolsó szezont, ott minimális a kártyázás  :lul:
Open your eyes, open your mind
Proud like a god don't pretend to be blind
Trapped in yourself, break out instead
Beat the machine that works in your head
[/FONT][/COLOR]

Raisu-Sama

Takahashi olyan fighting mangát akart, amiben a főhős nem üt meg senkit. Így jutott el oda, hogy a harcokat játékok vívják. Alapból rengeteg különböző játékkal, de a rajongóktól kapott levelek alapján a kártyajáték volt a legnépszerűbb (pedig összvissz 2-szer szerepelt az első 52 fejezetben, ha jól tudom 5 vagy 6 fejezetben). Ezért döntött úgy, hogy a történet hátra lévő részeiben csak párbajok lesznek (na meg a DDM és a legvégén a táblás RPG).

Genesis

igen, az első szériában, kb 3-4 részben ha kártyáztak
Open your eyes, open your mind
Proud like a god don't pretend to be blind
Trapped in yourself, break out instead
Beat the machine that works in your head
[/FONT][/COLOR]

Dreamcleaver

Quote from: Member on 2006-07-06, 18:17:00
Quote from: Raisu-Sama on 2006-07-06, 18:05:34
Valóban, annak tartom az EL-t, aminek, de sose mennék be az Elfen Lied topic-ba és kezdem el ócsárolni.
Érezted már magad kitaszítva a világból?
Toleránsnak érzed magad?
Szeretsz valakit betegesen?


Aki ebből 2re NEMmel válaszol, az már 100-as, hogy antiEL lesz.


:_off: lol? Éreztem már magam kitaszítottnak, toleránsnak tartom magam. Betegesen még valóban nem szerettem senkit. Mindezek ellenére utálom az EL-t.  :_off:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Member

Quote from: Dreamcleaver on 2006-07-06, 18:39:03
Éreztem már magam kitaszítottnak,
Mennyire?
Quotetoleránsnak tartom magam.
Mi a maximális, amit még elfogadsz?
QuoteBetegesen még valóban nem szerettem senkit.
Ezt szerintem nem sokan jelölnék be.
QuoteMindezek ellenére utálom az EL-t.  :_off:
Kár.

Cobra

Yu-gi-Oh gyerekeknek készült anime, ezen nincs mit veszekedni, ez tény. Az is tény, hogy nem sok köze van az anime-ben látott dueleknek a valóságban létező kártyákkal vívott csatákhoz. Sajnos az anime-ben a szabályokat meg a kártyák tulajdonságaikat mindig úgy alakították, hogy megfeleljen a történetnek. De ettől függetlenül élvezhető az anime, főleg a 18 év alattiaknak (az eredeti verzió elvileg komolyabb valamivel, a US verzió lett eléggé elferdítve és megvágva, hogy korhatár nélkül lehessen adni). Én RTL2-n néztem, végignéztem az egészet, de max egyszer tudtam, többszöri megnézéshez eléggé erőltetett a sorozat. A GX meg szerintem förtelmes, a 10-12 éves amerikai gyerekek színvonalához lett igazítva a történet és a cselekmény.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Raisu-Sama

A második megnézés már csak azért  se jön össze sok embernek, mert mégis csak 224 részes sorozat. Én mondjuk a mangára voksolok, sokkal jobb mint az anime. Bár van benne egy-két érdekes plothole, amikről nem nagyon lehet tudni, hogy mi is történt :(

r4Nger

Hali

Én régebben néztem csak yu-gi-oh , de most nagyon rámjött.
Az lenne a gond hogy nem találom sehol , nem tudom leszedni sehonnan.
Ha valaki tud segiteni plz irjon.