CRC 101 feltoltoknek

Started by wrongel, 2003-12-02, 01:46:28

Previous topic - Next topic

wrongel

Hali

egy rovid idezet:

[00:22] bazzeg
[00:22] ?
[00:22] usteames xtv-bol 4 rossz 1 jo
[00:22] eddig 5ot szedtem le...
[00:22] fakk
[00:22] amx-en nincs patchbot
[00:22] ki az a ****, aki így tölt fel?
[00:22] komolyan ez botranyos
[00:22] **** kivan sok idota barom
[00:25] most pumpolom zso-t
[00:25] az érdekessége az még a dolognak, hogy nem venni észre a hibát lejátszásnál
[00:25] brb
[00:26] ogm incomplete streamet is lejatszik

zsozso nem tudta kideriteni ki az aki nem teljes illetve crc hibas fileokat tolt fel, de ez nem jelenti azt, hogy ezt a gyakorlatot folytatni kene.

valszeg nem csak a magam neveben beszelek, de pl. nekem nincs kedvem keves szabadidomben patchek utan kuncsorogni irc-n, mert vki nem veszi a faradtsagot hogy a ripperek altal 99%-ban valahol (csati, site) mindig kozzetett crc-t lecsekkolja. arrol nem is beszelve, hogy pl. hibas fileokat nem erdemes archivalni, meg hogy vannak paran akiknek korlatozott a forgalmuk, es nem orulnek ha archivalhatatlan fileokra pazaroljak 1-2 ember hanyagsaga miatt.

szal ha lehet kerni, akkor mindenki aki feltolt, mellekeljen sfv file-t is a cucchoz, es meg feltoltes elott csekkoja is le. azt hittem ez alap, de ugy latszik megsem.

az utobbi idoben usteamrol szedett cuccok kozott ezek voltak a karekano tele volt hibakkal, ugy latszik x tv is, berserkbol a 19 hibas.

remember: use ****ing sfv

zsozso

Berserk_(us)_-_ep19_(anime-mx)_-_Separation.ogm   different CRC
Death is the only redemption

zsozso


XTV-00-AnOmen(anime-mx).ogm                       different CRC
XTV-01-AReunion(anime-mx).ogm                     different CRC
XTV-02-ANightmare(anime-mx).ogm                   different CRC
XTV-04-ASacrifice(anime-mx).ogm                   different CRC
XTV-06-Kouya(anime-mx).ogm                        different CRC
XTV-08-Gemini(anime-mx).ogm                       different CRC
XTV-09-Onmyou(Yin-Yang)(anime-mx).ogm             different CRC
Death is the only redemption

zsozso


zx.kare.kano.01.divx503.ogm                       different CRC
zx.kare.kano.05.divx503.ogm                       different CRC
zx.kare.kano.09.divx503.ogm                       different CRC
zx.kare.kano.10.divx503.ogm                       different CRC
zx.kare.kano.13.divx505.ogm                       different CRC
zx.kare.kano.18.divx505.ogm                       different CRC
zx.kare.kano.19.divx505.ogm                       different CRC
zx.kare.kano.21.divx505.ogm                       different CRC
Death is the only redemption

zsozso

princess_nine-13(p-a).avi                         different CRC
Death is the only redemption

zsozso


Gasaraki - 14 - Companions [RG].avi               different CRC
Gasaraki - 19 - Wails [RG].avi                    different CRC
Death is the only redemption

TurboK

Wrongel: IRC idézetet tegyél [CODE ] tagokba különben nem olvasható a nicknév.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Chronos

Gondoltam válaszolok az itt említett dolgokra, mivel elég sok dolgot töltöttem fel idáig...

Nos:
Elsõ észrevételem, hogy Wrongel nem túl jó hangnemben szólalt fel ez ügyben, lásd: "Ki az a **** aki feltölt ilyeneket?", stb...
Elõször válaszolni sem akartam, de késõbb rászántam magam hogy most ezt itt leírjam:

1. Az összes fájl amit feltöltöttem, feltöltés elõtt ellenõrzésen esett át általam, hogy mûxik-e, és a crc is rendben van-e...
Csak hibátlan fájlokat töltöttem fel...

2. Berserk_(us)_-_ep19_(anime-mx)_-_Separation.ogm different CRC <-- én raktam fel az anime-mx-es Berserket, de nem ilyen fájlnévvel, nekem ez újdonság hogy miért így van elnevezve...
Nálam hibátlan volt a 19.-es rész...(máskülönben nem töltöttem volna fel)

3. Szóba került, hogy az én általam feltöltött Berserk 7. része "hibás"...
Mire Zidravval patch fájlt szerettem volna róla készíteni, a program közölte velem, hogy a fájllal semmi hiba nincs...(mily meglepõ...)

4. Valóban nem jó az, ha hibás crc-vel kerülnek fel az animék, de nem hiszem hogy Matyi és Roderick (és én is) "direkt" hibásan töltötte fel a részeket...

És végül: Nem tûröm az ilyen hangnemet a feltöltõkkel szemben, mert mi legalább segítjük az ftp-t ilyen módon...

CHRONOS

phr0zen

Az Anime-MX-es Berserk 7. része tényleg nem hibás,csak én voltam a hülye,gomen...:(

Chronos

QuoteOriginally posted by phr0zen
Az Anime-MX-es Berserk 7. része tényleg nem hibás,csak én voltam a hülye,gomen...:(
Semmi probléma...;)

CHRONOS

wrongel

Chronos: ugye ismered az "akinek nem inge, ne vegye magára" közmondást.
Ha vmi baxxa a csöröm, nem fogok róla mézédesen írni, még ha ez sérti is a szépérzékedet.
A dörgedelem nyilván nem neked szólt, hanem azoknak, akik (ezexerint ellentétben veled) tényleg ellenõrzés nélkül raknak fel cuccokat.
Már csak azért sem hagyhattam szó nélkül, mert vmikor régebben pont a crc-k kapcsán derült ki h memóriahibás volt a szerver, szal önérzeteskedés helyett a probléma orvosolásával foglalkozzunk (az én sávszélembõl arra telt h sfv-ket tegyek fel).

ps.: berserk 19: hogy a filenevnek es a crc-nek mi koze egymashoz, gondolom arra rajössz magadtól is (semmi).
a berserk crc-ket az anime-mx siterol szedtem, aszerint (ep19: 9DC85353) hibas.

Chronos

QuoteOriginally posted by wrongel
Chronos: ugye ismered az "akinek nem inge, ne vegye magára" közmondást.
Ha vmi baxxa a csöröm, nem fogok róla mézédesen írni, még ha ez sérti is a szépérzékedet.
A dörgedelem nyilván nem neked szólt, hanem azoknak, akik (ezexerint ellentétben veled) tényleg ellenõrzés nélkül raknak fel cuccokat.
Már csak azért sem hagyhattam szó nélkül, mert vmikor régebben pont a crc-k kapcsán derült ki h memóriahibás volt a szerver, szal önérzeteskedés helyett a probléma orvosolásával foglalkozzunk (az én sávszélembõl arra telt h sfv-ket tegyek fel).

ps.: berserk 19: hogy a filenevnek es a crc-nek mi koze egymashoz, gondolom arra rajössz magadtól is (semmi).
a berserk crc-ket az anime-mx siterol szedtem, aszerint (ep19: 9DC85353) hibas.
Tudom hogy a filenévnek semmi köze sincs a crc-hez, csak megjegyeztem, hogy én nem ilyen fájlnévvel raktam fel...
Ennyi...
És még egy kérdésem lenne:
Műxik a videó, vagy csak a crc rossz? (hibásak-e maguk a streamek a videóban)

Csak mert nálam hibátlan volt mindkettő...

CHRONOS

wrongel

re

az ogm sajnos vag szerencsere lejatsza a nem telejs streameket is.

ha pl. uj sorozatot vagy ripet toltok, akkor letoltes kozben a csonka .ogm filet atmasolom valahova, es belenezek, es ha ratyi akkor torlom a download queue-bol.
.avi -val ezt nem ilyen konnyu sajna

Zodd

QuoteOriginally posted by wrongel
re

az ogm sajnos vag szerencsere lejatsza a nem telejs streameket is.

ha pl. uj sorozatot vagy ripet toltok, akkor letoltes kozben a csonka .ogm filet atmasolom valahova, es belenezek, es ha ratyi akkor torlom a download queue-bol.
.avi -val ezt nem ilyen konnyu sajna
Ha van mplayer-ed akkor ezt avi val is meg tudod csinálni :)
:bsd:

faxmactor

Bár én - mióta melóhelyen rámszakadt :) az ADSL - már a kezdetektöl fogva sfv-zve töltök el, és jó ideje  már a saját CD-imen, DVD-imen is használom (végül is csak egyszer kell megcsinálni)

Épp ma vettem észre, hogy a meglévo [Triad] Azumanga Daioh-mban néhány rész CRC-ben eltér az Emule-on keringö [AniDB] terjesztéstöl (Divfix szerint hibátlanok, bár ez csak az integritásra vonatkozik és nem garancia semmire). Söt, van, ami méretben s eltér... És bizony láttam néhány rész nevében "v2" elnevezést (speciel azok megegyeztek) :confused: Szóval, bár nagyon nem valószínü, de ilyen is elöfordulhat.
Utazás MÁV-val: kalandjáték-kockázat

faxmactor

Ha már a hibás file-oknál tartunk, föleg zsozsóhoz fordulva megkérdezném:

Mi az oka, hogy a Wings of Honneamise (/Anime) mellett még mindig ott árválkodik a patch? HRMPF!

A legtöbben még nemhogy az mplayer-röl nem tuják, mi fán terem, de még azt sem világos nekik, hogy van élet a Windows Media Playeren, meg az Ace Mega Codec Packon (broáf!) túl is. Szerinted ezek a lángelmék képesek lesznek megpatchelni egy file-t?
No jó, nekem sikerült, de akkor most ezért töltsek fel egy 700 megás file-t upload-bajnok 384/64-es ADSL-lel?

(Csak margóra jegyzem meg, hogy ez a release egyébként az orrát úgy fenn hordó [rg] szégyene - keresni kellene belöle valami olyat, ami nem kockásodik már az intrónál :1 Majd ráállok.)
Utazás MÁV-val: kalandjáték-kockázat