Main Menu

Flcl

Started by TurboK, 2003-12-05, 22:51:27

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Quote from: Feldin:D
halál jó!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Blimp!!!! Szupi! Még kell hozzá egy Hauka baba :D
Na meg egy gitár :D
Egy gitár? :3x3:

Egy balkezes Rickenbacker 4003-as Midninght Blue színben, az pedig egy basszusgitár! :hehe:

(Jól tetted, hogy öreganyádnak szólítottál :D )

Meg egy elsõszériás Gibson EB-0 és egy Flying V, valamint egy SG/EB doubleneck :)

Ramiz

Quote from: Kuro_TenshiEgyetértek, nagyon-nagyon sokminden van belesûrítve, viszont nem fejti ki és vezeti õket végig, gyakran csak újra-újra megjelenõ utalásokban és szimbólumokban jelennek meg.
Újra és újra megjelennek, azaz végigvezeti õket. :hehe:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

De nem fejti ki :hehe:
Mi csak sejtjük a mögöttes tartalmat, max. utánajárunk a szimbólumoknak

Ramiz

Quote from: Kuro_TenshiDe nem fejti ki :hehe:
Mi csak sejtjük a mögöttes tartalmat, max. utánajárunk a szimbólumoknak
Gitáros postod: :lul: :cool: :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Quote from: RamizGitáros postod: :lul: :cool: :D
Na ja, izé... "nem áll távol tõlem a téma" ;)
:D

Ramiz

Quote from: Kuro_TenshiNa ja, izé... "nem áll távol tõlem a téma" ;) :D
Nem hittem volna, ha nem mondod... :D

A mûszemöldök Haruko valamiféle agyi erõitõl védi meg a vörös hajú fickót (a kormány emberét, aki Harukot üldözi), vagy legalábbis õ azt hiszi... lehet, hogy Haruko simán csak azzal manipulálja a férfiakat, hogy olyan veszett szexis, akármit csinál... :)
A MM-ás robot azért sokkal erõsebb, ha benyeli Takkunt (szinkronizál vele... :lol: ), mert az agyán keresztül, azon a titokzatos járaton keresztül erõs fegyverekhez, nagyobb erõforráshoz fér hozzá.
Azt a részt pedig, amikor a a polgármester lánya a pókrobot alján lóg, és a lábaival kaszál, elkapja Takkunt a fejénél fogva stb., azért rakta bele, mert az a lány addig mindig olyan visszafogott volt, és a nézõket sokkolja, amikor itt így viselkedik a robot miatt. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Quote from: RamizA MM-ás robot azért sokkal erõsebb, ha benyeli Takkunt (szinkronizál vele... :lol: )
Azon én is röhögtem egy sort. A NGE-ban legalább kevésbé volt undorító a robotból való kiszállás :lul:

Ramiz

Quote from: Kuro_TenshiAzon én is röhögtem egy sort. A NGE-ban legalább kevésbé volt undorító a robotból való kiszállás :lul:
Miért, itt legalább egyben maradt a srác, Shinji meg szétfolyt. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

TurboK

Quote from: RamizA mûszemöldök Haruko valamiféle agyi erõitõl védi meg a vörös hajú fickót (a kormány emberét, aki Harukot üldözi), vagy legalábbis õ azt hiszi... lehet, hogy Haruko simán csak azzal manipulálja a férfiakat, hogy olyan veszett szexis, akármit csinál... :)
A mûszemöldök lezárja az NO csatornát.


QuoteA MM-ás robot azért sokkal erõsebb, ha benyeli Takkunt (szinkronizál vele... :lol: ), mert az agyán keresztül, azon a titokzatos járaton keresztül erõs fegyverekhez, nagyobb erõforráshoz fér hozzá.
Erre asszem egy utalás sincs. Viszont a robot meg Naota valahogy hozzáférnek Atomsk erejéhez úgy együtt. A végén is, mindketten a MM vasalókezének a részei voltak.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Ramiz

Quote from: TurboKA mûszemöldök lezárja az NO csatornát.
Aha... /me :lame:

Quote from: TurboKErre asszem egy utalás sincs. Viszont a robot meg Naota valahogy hozzáférnek Atomsk erejéhez úgy együtt. A végén is, mindketten a MM vasalókezének a részei voltak.
Hát, ez nem is volt benne, ezt csak tippeltem. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

motifator

A FLCL a legjobb a comedy kategóriában amit valaha láttam(az avataromon és aláírásomon ez asszem látszik is). Sőt, több, mint comedy. Talán pont ezért tartom a legjobbnak :)
Már vagy hatszor láttam. Egyszer volt projektor az albérletünkben vagy 2 hétig, és rávettem a srácokat, hogy nézzük meg a FLCL-t.
Különbözőképpen reagáltak:
Volt olyan, aki eddig is animés volt, ő teljesen belezúgott, azóta már a mangát is megvette.
Néhány srác, akik nem sok animét láttan eddig, csak 1-2 filmet, azok csak ültek a végén, hogy most mi a franc történt?
Viszont egyik haverom, aki már látott néhány animét csak annyit mondott, miután felállt a székből:
"Spielberg meg a többiek elmennek a fenébe. Ilyen rendezést vazze..."
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Kuroi Tenshi

Jé, a régi avám :)

Valamelyik flcl-fan-oldalon olvastam, hogy az oldalt készítő szerint minden embert be kéne kötözni egy székbe és végignézetni velük. (Aztán figyelni a reakcióikat is jó móka lenne :D )
Ezt az tudja jobban értékelni, aki már láttot jópár animét, főleg az "alapműveket" - így jönnek át a stíluselem-utalások, paródiák és viccek is (hasonlóan az Excel Sagához).
De tény, hogy a kaotikus megjelenés összetett rendezést takar.  :szemuveges:

Lythis

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-07-05, 15:43:21


Valamelyik flcl-fan-oldalon olvastam, hogy az oldalt készítő szerint minden embert be kéne kötözni egy székbe és végignézetni velük. (Aztán figyelni a reakcióikat is jó móka lenne :D )
én megnézettem néhány ismerősömmel :D

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-07-05, 15:43:21De tény, hogy a kaotikus megjelenés összetett rendezést takar.  :szemuveges:
nos jah... gyakorlatilag eszméletlenül össze van rakva minden szinten, mégis érthetetlennek hat (talán pont emiatt mondjuk).
Engem mondjuk mégis leginkább azért fogott meg, mert eszméletlenül "életszagú" - leszámítva a robotokat, NO filedet, MM gyárat, és gitárral agyoncsapos dolgokat... :D

motifator

Jaja, elsőre az embernek végig az az érzése, hogy "szinte semmit se értek abból, ami történik, de van itt valami... érzem, hogy van valami rendszer/mondanivaló az egészben" Történnek az őrültebbnél őrültebb dolgok, már kezded elveszteni a fonalat, és aztán váltás teljesen hétköznapi jelenetekre. Egy kis school life, romantika, miegymás, aztán újra őrültség.
Aztán megnézed még1szer, meg még1szer, aztán rendezői kommentárral, majd újra a haverokkal, közbe rengeteg leírást/fórumot olvasol róla az interneten, és kezded érteni az egészet. Aztán megnézed mégegyszer, és megint rengeteg új dolgot fedezel fel benne: "jé, ez egyértelműen arra utal, ami 2-3 rész múlva fog történni/kiderülni"
Már vagy 6szor láttam, de nem tudom, hogy hányszor fogom még megnézni.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Kuroi Tenshi

Quote from: motifator on 2006-07-05, 16:22:29
Már vagy 6szor láttam, de nem tudom, hogy hányszor fogom még megnézni.
Még csak kétszer néztem végig, de elég sok dolog lejött. 6szor azonban?  :3x3: akkor már a nagyon apró részleteken görcsölnék. Ha megnézném annyiszor. De annyi anime van még, amit nem láttam...

Lythis

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-07-05, 16:37:16
Quote from: motifator on 2006-07-05, 16:22:29
Már vagy 6szor láttam, de nem tudom, hogy hányszor fogom még megnézni.
Még csak kétszer néztem végig, de elég sok dolog lejött. 6szor azonban?  :3x3: akkor már a nagyon apró részleteken görcsölnék. Ha megnézném annyiszor. De annyi anime van még, amit nem láttam...
Jah, rakat másik van, de ha én is láttam annyiszor, akkor neked is menni fog :D

Lt. Simoan Blarke

hm. ezek szerint csak nekem nem jott le az egeszbol az utosseg?  :hehe: :_piszka: vegigneztem, mert meggyoztetek, Lythis koma szerint az egesznek a varazsa abbol all, hogy (hoh) realis kornyezetben csinalja az egeszet. nem mondom, a vegen rohogtem parszor (az a nekiszaguldok... megall... "i love you" KISSU!!!! jelenet mondjuk hatarozottan vicces volt), de nekem ez keves. nade, akkor elkezdem ujranezni meg parszor ;) :lul:
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

balu0

#47
Végignéztem.. egy seggel... eredmény:

[spoiler] :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah: :muhahah:
[/spoiler]
Ez"durvajovolt"  :comp: :comp: :comp: :comp:

MB

Én most nyár elején néztem meg. A jobb animéket mindíg beosztom napi két-, három- részes adagokra, de ennél csődötmondott az önfegyelmem. 1,5 nap alatt kivégeztem. :hopp:

Xzone

A Furi Kuri egy hiperaktív agymenés, hihetetlen képi megoldásokkal, elmebeteg sztorival és karakterekkel. FTW :lol:

MB

Azt a félig animált mangás részletet az elején, minima 30x tekertem vissza. Amikor meg később volt az a beszólás valamelyik részben, hogy "a nézők már a múltkor is azt mondták, hogy lusták vagyunk rajzolni" (Vagy valami hasonló), majdnem megfulladtam a röhögéstől.  :lol:
Mondjuk nállam valszeg azért ütött hihetetlenül nagyot, mert totál semmit nem tudtam az animéről, csak találomra húztam le. El lehet képzelni a reakcióimat, amikor először megjelent a Vespa.

motifator

Annakidején én is csak azért töltöttem le, mert akartam valami rövidet, amit egy este alatt végignézhetek.
Azóta egyik nagy kedvencem lett, nagyon kevés anime volt rám akkora hatással, mint a FLCL(asszem ez az avatar/aláírás kombón látszik is).
És eddig a FLCL-t láttam a legtöbbször(6+).
Az a félig animált mangás jelenet az első részben pedig a legnehezebb jelenet volt az egész animében(a rendező elmondása szerint).
Elsőre nem tűnik nagy számnak, de ha többször is megnézed, látszik, hogy az egész halál profin van megcsinálva. Minden kocka animációja folytonos, nem csak az, amelyik éppen a középpontban van. Tényleg olyan, mintha egy mozgó mangát lapozgatnál.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

MB

Én is erre céloztam.
"30x tekertem vissza." Hogy minden részletét kielemezhessem.
"később volt az a beszólás valamelyik részben, hogy "a nézők már a múltkor is azt mondták, hogy lusták vagyunk rajzolni" (Vagy valami hasonló), majdnem megfulladtam a röhögéstől."

motifator

Én sem ellentmondani akartam, inkább az egyetértésemnek akartam hangot adni, még ha ez nem is volt egyértelmű :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

MB

Akkor, csak kicsit félreértettelek.  :hopp:
Modjuk olyan szinten rombolja ez a sorozat, az agysejteket, hogy nem is csoda. Most pl.: eszembe jutott, hogy a végefele kiderül, hogy a gyár tul.képpen egy bazinagy vasaló... és megint elfogott a röhögőgörcs.

motifator

Ja, és van, akinek ez már az elején leesik, hogy a gyár tulajdonképpen egy vasaló. Nos, szégyen, gyalázat, de nekem is csak akkor esett le, amikor odakerült mellé a hatalmas kéz.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

MB

Nem úgy van, hogy a előbb a vastagszemöldökű magyarázza a csajnak, (Nevekkel sajnos mindig gondban vagyok) hogy a gyár tulajdonképpen egy vasaló..  és utána jön a kéz.

Jut eszembe.. Részlet a köztük zajló párbeszédből: "Miért akarna a Medical mechanika egy bolygónyi idiótát?"
[Az idézet valszeg nem pontos]

Végülis egy laposra vasalt bolygónak sokkal több értelme van. XD

Kuroi Tenshi

Quote from: MB on 2007-08-12, 22:17:10
A jobb animéket mindíg beosztom napi két-, három- részes adagokra, de ennél csődötmondott az önfegyelmem. 1,5 nap alatt kivégeztem. :hopp:

Áh, zöldfülű. Másfél nap? ::) Együltő helyedben :D

Quote from: motifator on 2007-08-13, 00:13:18
Ja, és van, akinek ez már az elején leesik, hogy a gyár tulajdonképpen egy vasaló. Nos, szégyen, gyalázat, de nekem is csak akkor esett le, amikor odakerült mellé a hatalmas kéz.

Mondtam már, hogy ne igyál annyit? :D
Nem csak jól felismerhetően vasaló-formája volt, de még gőz is jött belőle az első
részben :hehe: (Jól sejtem, te se vasaltál még sokat? :D )

MB

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-08-13, 05:12:31
Áh, zöldfülű.
Végül is... csak kb 1988 óta nézek Animéket. Bár akkor még úgy hívták, hogy Japán rajzfilm. :D
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-08-13, 05:12:31
Másfél nap? ::)
Igen. Vannak emberek akik szeretik beosztani az élvezeti cikkeket, rágódnak rajta, elemezgetik, stb... és nem akordban nyomnak le egy animét. Mondjuk ez nyilván felfogóképesség függvénye is, de nemem a napi 2-3 rész az optimumom, ennyire futja a felfogóképességem, meg az időm, meg a sávszélességem... Másrészt meg szeretném beosztani 80 éves koromig a rendelkezésre álló animéket.
:hopp:

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-08-13, 05:12:31
Quote from: motifator on 2007-08-13, 00:13:18
Ja, és van, akinek ez már az elején leesik, hogy a gyár tulajdonképpen egy vasaló. Nos, szégyen, gyalázat, de nekem is csak akkor esett le, amikor odakerült mellé a hatalmas kéz.

Mondtam már, hogy ne igyál annyit? :D
Nem csak jól felismerhetően vasaló-formája volt, de még gőz is jött belőle az első
részben :hehe: (Jól sejtem, te se vasaltál még sokat? :D )
Nekem se eset le az elején. Egyrészt azért, mert az, hogy egy gyár meghatározott időközönként gőzt ereget, hétköznapibb jelenség mint gondolnád, másrészről láttam már vasalónál sokkal megdöbbentőbb kialakítású üzemegységet  is. :rotfl:
Egyébként nállunk korlátoltaknál, akkorát csattant a kérdéses pillanatban a leeső garas, hogy a szomszéd városban is hallották. Tehát mi jártunk jobban, nem azok akiknek az elején leesett! 

Member

Nekem már az elején leesett de jót röhögtem rajta, amikor a kéz bealkotott a végén. :D