Main Menu

Anime/JPOP Radio

Started by Baldy, 2003-12-25, 12:18:19

Previous topic - Next topic

Baldy

Nem tudom, hogy volt-e már ilyenről szó, de azért biztos, ami biztos írok róla. Nemrégiben raktam ferl a winamp5-t, ami szerintem qrva jól sikerült. Én legalábbis nagyon meg vagyok vele elégedve. És azzal is, ahogy netes rádiókkal kiszolgál engem. Csak annyit kell beirni, hogy jpop, és máris 5 adót kidob, és egyik jobb, mint a másik. Napi 24 órán át nyomja a mjúzikot, és egytől egyig mind jó szám, amit eddig lejátszottak. Szóval ha szeretitekm akkor uccu neki, nézzétek meg :)
Bár ha volt ilyen tulajdonsága a winamp3-nak is, és ki is használtátok, akkor ne foglalkozzatok a szövegemmel :)

Amugy most a Bubblegum Crisis: Asu e touchdown c. száma megy.
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

McDouglas

Sot, mar a 2-es winampnak is volt netes radio lejatszasi kepessege!

Viszont azoknak a szuper jpop adoknak az ip cimet igazan belokhetned, hogy had hallgassuk meg mi is.
Kukorica Rox ^^

TurboK

Sőt, a Foobar 2000nek a kezdet kezdetétől volt netes rádio lejátszási képessége! Ezen kívül alapból kezel egy rakás olyan ujgenerációs kodeket amit a Winamp nem.

Amúgy a Winamp 3 egy kalap ****.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Ekuseru

日本 - 中國 - 한국

Baldy

QuoteOriginally posted by McDouglas
Sot, mar a 2-es winampnak is volt netes radio lejatszasi kepessege!

Viszont azoknak a szuper jpop adoknak az ip cimet igazan belokhetned, hogy had hallgassuk meg mi is.

Kívánságra itt van egy-két darab:

Keiichi.net: 207.44.193.156:8015

Webguys JPOP2K: 204.210.235.155:8584

Anime FM: 216.218.252.66:5474

Egyelőre ennyi, mert nekem ennyi is megfelel, de ha valakinek ez kevés lenne, nyugodtan szóljon :)
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Baldy

Aaaaaahhhh!

Most halottam a Queens- Flash c. számát JPOP változatban Big-O címmel :D Ezt kötelező beszerezni :)
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Marfy

Quote from: BaldyKívánságra itt van egy-két darab:

Keiichi.net: 207.44.193.156:8015

Webguys JPOP2K: 204.210.235.155:8584

Anime FM: 216.218.252.66:5474

Egyelõre ennyi, mert nekem ennyi is megfelel, de ha valakinek ez kevés lenne, nyugodtan szóljon :)
Neked ezek küzöl megy még valamelyik mert nekem nem :(, ha tucc új ip-t írd már be lécci.

Baldy

Quote from: NokiNeked ezek küzöl megy még valamelyik mert nekem nem :(, ha tucc új ip-t írd már be lécci.

Azóta teljesen uj cimek voltak, csak nem frissitettem itt, lévén nem volt igazán látogatott a topic... Most is majd kiesett a szemem a helyérõl, hogy ide irt valaki valamit is :D
De megnézem neked ma este, hogy milyen uj IP cimek vannak, vagy ha nagyon akarod, majd csinálok én egy anime rádiót, bár azt csak akkor, ha biztos hallgatói lennének :)
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Marfy

Quote from: BaldyDe megnézem neked ma este, hogy milyen uj IP cimek vannak, vagy ha nagyon akarod, majd csinálok én egy anime rádiót, bár azt csak akkor, ha biztos hallgatói lennének :)
Ok köszi várom az IP-ket.
A saját rádió nem lenne rossz ötlet csak tényleg halgassa is valaki, mondjuk én így napközben tudnám hallgatni már csak a többieket kell rávenni.

Baldy

Quote from: NokiOk köszi várom az IP-ket.
A saját rádió nem lenne rossz ötlet csak tényleg halgassa is valaki, mondjuk én így napközben tudnám hallgatni már csak a többieket kell rávenni.

Nálad ez a napközben dolog mit jelent?
Amugy valszeg lusta lennék, és azt tenném, hogy kb 50 órányi anime meg jpop és jrock zenét raknék fel gépre, és shuffle mód mellett elinditanám egyszer, aztán meg hadd fusson :D
Idõpontokat azért kérek, mert pontosan még én sem tudom, mikor futna a rádió (lévén a napi 24 óra nem igazán megoldható jelenleg, bár kis szerencsével és némi anyagi támogatással az sem lehetetlen :D).
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Marfy

Quote from: BaldyNálad ez a napközben dolog mit jelent?
7:30-tól kb délután 3-4 ig. de akkor már internetes Tv-t is lehetne csinálni :).

Baldy

Quote from: Noki7:30-tól kb délután 3-4 ig. de akkor már internetes Tv-t is lehetne csinálni :).

Lehetne persze, csak azzal az a gond, hogy sokkal nagyobb sávszélességet foglal le. Igy se tudom, hogy ADSL-l mennyi hallgatót birnék el. No meg persze közben én is szivesen neteznék...
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Marfy

Baldy nem találtál IP címeket vagy elfelejtetted?
Holnapra nézd meg lécci  :merci: .

Baldy

Quote from: NokiBaldy nem találtál IP címeket vagy elfelejtetted?
Holnapra nézd meg lécci  :merci: .

Nem volt még idõm megnézni, sorry.
Amint tehetem, megnézem, és közben készülni fogok az online radio belövésére is, bár fogalmazzunk igy: valszeg a tesztfutás valamelyik nap késõ este várható, kb. 10 körül. Jó lenne tudni, hogy érdekel ez mást is, hogy hallgatná-e valaki, mert ugyebár nincs értelme tesztelni tesztelõ nélkül :D
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Baldy

Na mondom az IPcimeket, amiket a winamp kiír...

Japan-A-Radio: http://216.12.162.3:9416
Kawaii Radio: http://193.201.52.10:7665
Armitage's Dimension: http://222.106.20.112:8042
J-Fan Radio: http://208.53.170.52:8068
CR BBS ACG Radio: http://140.126.11.131:8888 sajna ez a rádió kicsit akadozós fajta, ugyhogy nem ajánlom...

Na egyelõre csak ennyi van, remélem neked is be fog jönni, mert egy idõben én is hiába kerestem õket, most viszont bejöttek :D
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Marfy

Quote from: BaldyNa mondom az IPcimeket, amiket a winamp kiír...
Köszi majd leellenõrzöm hogy melyik jó és majd szólok ha valamelyik nem menne.

Baldy

Quote from: NokiKöszi majd leellenõrzöm hogy melyik jó és majd szólok ha valamelyik nem menne.

Rendben.
Amugy azt még hozzátenném, hogy a felsoroltak közül az elsõ 3 az, amit már régebb óta is ismerek, és általában tényleg jó dalokat nyomatnak, tudom õket ajánlani
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Moha

Kösz a rádió linkeket Baldy!
Lesz mit hallgatnom. :)
Bárcsak odakint a cégnél ADSL vonal lenne, meló közben legalább tudnám hallgatni ezeket.

Baldy

Quote from: MohaKösz a rádió linkeket Baldy!
Lesz mit hallgatnom. :)
Bárcsak odakint a cégnél ADSL vonal lenne, meló közben legalább tudnám hallgatni ezeket.

Ezt örömmel hallom, ezek szerint bejön másnak is :)
Noki neked is bejönnek?
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Marfy

Quote from: BaldyNoki neked is bejönnek?
Köszi nagyon jók!
Bejött mind de ahogy írtad az utolsó tényleg sokat akadozik, a többivel viszont semmi gond nem volt.

Baldy

Quote from: NokiKöszi nagyon jók!
Bejött mind de ahogy írtad az utolsó tényleg sokat akadozik, a többivel viszont semmi gond nem volt.

Remek, akkor legalább nem kell nekem rádit csinálni, mert közben találtam jobb elfoglaltságot :D:D:D
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Bruce

Quote from: BaldyEzt örömmel hallom, ezek szerint bejön másnak is :)
De be ám! Már csak az a kérdés, hogyan fogom innen a számokat felvenni :rolleyes: ;)

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Baldy

Quote from: BruceDe be ám! Már csak az a kérdés, hogyan fogom innen a számokat felvenni :rolleyes: ;)

Egyszerûbb megoldás, ha felirod magadnak azt a számot, ami megtetszett neked, és letöltöd, ha ugy tartja kedved. Bár én inkább ugy vagyok vele, hogy csak szimplán hallgatom a rádiót, mert az az igazi ;)
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Moha

Quote from: BruceDe be ám! Már csak az a kérdés, hogyan fogom innen a számokat felvenni :rolleyes: ;)
Én is elsõsorban Baldy módszerét javaslom. De tegnap pl. felvettem belõle egy számot, egyszerûen a hangkártya outputját választottam felvételi forrásként. Nekem SB Live 4.1-es kártyám van, de szerintem megfelelõ szoftverrel - feltéve, hogy full duplex-es a kártyád - bármilyen hangkártyával megoldható. :)

Baldy

Quote from: MohaÉn is elsõsorban Baldy módszerét javaslom. De tegnap pl. felvettem belõle egy számot, egyszerûen a hangkártya outputját választottam felvételi forrásként. Nekem SB Live 4.1-es kártyám van, de szerintem megfelelõ szoftverrel - feltéve, hogy full duplex-es a kártyád - bármilyen hangkártyával megoldható. :)

Persze, igy is megoldható, csak abba kell belegondolni, hogy egy rádióról van szó, és nem egyszer elõfordul az, hogy a szám vége elõt már benyomnak egy reklámszöveget, és az bizony kellemetlen tud lenni  :grrr:
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Bruce

Quote from: BaldyPersze, igy is megoldható, csak abba kell belegondolni, hogy egy rádióról van szó, és nem egyszer elõfordul az, hogy a szám vége elõt már benyomnak egy reklámszöveget, és az bizony kellemetlen tud lenni  :grrr:
Upsz, erre nem is gondoltam... na mind1, majd leszedegetem ami tetszik  :rolleyes: Fránya reklámok :(

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Baldy

Quote from: BruceUpsz, erre nem is gondoltam... na mind1, majd leszedegetem ami tetszik  :rolleyes: Fránya reklámok :(

Szólnék azért itt is, hogy mielõtt neten elkezded keresgetni ezeket a számokat, jobban jársz, ha megkérdezed szerintem, hogy megvan-e valakinek, aki az egészet oda tudná adni.
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Squall

Yo!

Látom itt vágjátok páran a japán zenéket...ismeri valaki Hirahara Ayaka - Odyssey c. albumát? Esetleg meg is van valakinek?
Soon I will be here no more
You'll hear my tale
Through my blood
Through my people
And the eagle's cry...

Baldy

Quote from: SquallYo!

Látom itt vágjátok páran a japán zenéket...ismeri valaki Hirahara Ayaka - Odyssey c. albumát? Esetleg meg is van valakinek?

Nekem nincs, de ajánlom, ezt inkább a visual kei jpop topicban kérdezd, abban nagyobb a lehetõséged arra, hogy választ kapjál...
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Bruce

Quote from: BaldySzólnék azért itt is, hogy mielõtt neten elkezded keresgetni ezeket a számokat, jobban jársz, ha megkérdezed szerintem, hogy megvan-e valakinek, aki az egészet oda tudná adni.
Ehhh... reménytelen vagyok :rolleyes: Azt sem tudom megnézni, hogy mi a szám címe... Fránya winamp lusta kiírni. Ahol meg kiírná, ott meg hiába frissítgetem, már a negyedik szám megy, és még mindíg ugyanazt írja.

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!