Vallás, filozófia, ezoteria

Started by noriko, 2004-03-09, 22:07:48

Previous topic - Next topic

noriko

Yo! megint én vagyok:D
nos, hamár szabadversről volt szó...itt van egyetlen szabadversem. hmm...sztorizzak hozzá vajon? oké, úgydöntöttem fogok:p  szóóóval, minden akkor kezdődött, mikor Juhász Ferenc ellátogatott a gimibe, és felolvasott hosszú szabadverseiből...aztán mentem haza a buszon, és gondolkodtam azon, hogy annyira érthetetlen összevisszaságokat írt:confused:, a mondatok olyan homályos álomszerű beütést hordoztak szerintem, mintha hirtelen gondolatvillanásokat írt volna le egymás után. Gondoltam ilyen menne nekem is talán.... és közben esett az eső.

A világvége hangulat nem tudom mitől volt :rolleyes:
Anyukámnak úgy mutattam meg, mint egy verset amit találtam egy könyvtári könyv lapjai közé gyűrve... és mivel annyira lehordta, hogy milyen hülye verseket olvasok és milyen nyomasztó az egész, már nem is mondtam meg neki hogy én írtam. Máig nem tudja, bár lehet hogy sejtette már akkoris, azért rémült meg annyira:rolleyes:

szerintetek is gáz? mert amúgy nekem egész tetszik...bár talán egy kicsit túl istenes lett...

Eső

Kilépek a zord, csupasz téglaépületből.              
Villámlik egyet, s az első vízcsöpp súlyosan végiggördül az arcomon.
Aztán egyre jobban esik. Százával, sőt milliószámra  hullanak a repedezett földre
és ruhámra az esőcseppnyi molekulák, s én hagyom.
Honnan jön a víz, kérdezem, de már tudom a választ.
Egy angyal hullatja könnyeit a mennyből.
Sír, mert látja a jelent és talán a jövőt.
Siratja a világot, a népét,
S Jézusra gondol, aki egyszer már megváltotta az első ember vétkét.
Mert mi van most? Az ember vétket vétekre, bűnt bűnre halmoz.
Szótlanul továbbsétálok  angyalom könnyei alatt.
A víz összegyűlik az aszfalton, és patakokban úszik a szenny.
Dörög az ég. Vagy bombáznak? (Mindegy, hiszen megszokhattuk már.)
Az eső egyre csak ömlik a kihalt városra,
Sírnak az angyalok.
Mivé lett az ember? Az élet egyenlő harc, gyűlölet és háború?
Ha néhol van még tisztaság, az csak véletlen lehet.
Már az állat sem jobb. Eltanulta tőlünk a rosszat, és erről is az ember tehet.
Az egyik sikátorban egy három lábú kóbor eb, épp most tép szét valami dögöt.
Az eső hull erőteljesen, Isten az angyalok könnyeivel megpróbálja elmosni a bűnt,
de szeme ádáz ellenségét látja az arcokon, az ördögöt.
Egy angyal sír. Siratja az emberiséget, s a földet melyet a Mindenható keze teremtett.
Hűtlenség, hűtlenség kiált a mennyekig.
Villámlik egyet.
És igaza van. Egy férfi elcsúszik, és káromkodik egy nagyot.
Á nem felejtettük még el Urunk nevét!
Sem Szűz Máriát, sem Jézust, sem mindent ami szent,
de szánkra véve már mind idegeneknek hangzanak.
Sírnak az angyalok. Az eső a csontomig hatol.
Fáj az angyali könny, szétmarja a szívemet, csípi az arcomat.
Vagy talán ez a mocskos bűneink miatt érzett bűntudat.
Otthon lerázom az ernyőm, leülök, hogy megírjam a versemet,
de betűk helyett a fehér papírra könnyeim hullanak.
Ablakomon az eső egyre jobban kopog.
Villámlik egyet. Hirtelen az asztalra borulok.
Egy angyal sír, hullatja eső-könnyeit,
és én tiszta szívemből vele zokogok.
"I wish I could, but I don't want to."

Tiaro

Hát, az Eső tényleg elég súlyos lett. A síró angyalok képe igazi örökzöld, én is imádok minden angyalokkal kapcsolatos motívumot. Egyébként megértem, én se próbáltam nagyon mutogatni a szüleimnek őket. Egy-kettőt persze mutattam, általában tetszettek nekik, de nem tudtam nem észrevenni a tipikus "úristen, lehet, hogy pszichológust kéne hívni???" nézést a szemükben. :rolleyes:

Az Álmodó is tetszett, de nem állítom, hogy pontosan értem- vagy legalábbis nem biztos, hogy jól értem. Majd még elolvasom kicsit később is, asszem. ;)

Itt vagyok: az biztos, hogy ha hivatalos irodalmi folyóiratokban megjelenhet vers a pacalpörkölthöz címezve, akkor nincs miért szégyenkezned a szabad stílus miatt. (Bár én személy szerint jobban kedvelem a kötött formát, de ez csak az egyéni begyepesedett felfogásom miatt van, a barátommal sokat vitatkoztunk már ezen... :p )

Mit is akartam ide még...
Ja igen, ha már fantasy, meg miegyéb, akkor felcsatolok egy novellát a MAGUS világából (hiába no), bár egy páran már látták, de azét van aki még nem.

És mintegy mellesleg itt egy másik Istenes vers, mert mér ne. Nem túl szép, de a lényeg a mondanivaló ezúttal.

A Nagyvilág Tetején

A Nagyvilág Tetején várt
Várt, és szomorkodott Krisztus
Gondolatban még feljebb járt
Apja házát verte Jézus.

-Apám, hallgass meg, rám figyelj!
Nem látod, mi folyik ott lent?
Mennyi sikoly, sírás: fülelj!
Mennyi kín az emberekben!

Miért teremtetted őket,
Ha fájdalom csak a jussuk?
Miért teremtetted őket,
Ha a halálban sincs nyugtuk?

-Csitulj, fiam- szólt az Isten
Hallgasd újra a hangokat
Mennyi kacaj csendül ott lenn
Kinevetik fájdalmukat!

Mindegyik kínt maguk kérik
Egyik sincs, ki ellenkezni
Maguk sírgödrét készítik,
Nincs, ki többet érdemelne.

-Hadd segítsek rajtuk, Uram
Meghalok értük hát megint
Hogyha ez az igaz utam
Meghalok mindért egyenként!

-Ne tedd, fiam, nincs értelme.
Az ember élni így szeret.
Megváltani hogy lehetne...
Nincs, ki megfogja kezed.

Kétszer ezer évük volt már,
Hogy jobbakká legyenek
Kétszer ezer évük volt rá,
Hogy végre felismerjenek.

Hagyd csak őket, időnk tenger
Várj sokáig, türelmesen
S reménykedj, hátha egyszer
Meghallgatnak majd szívesen.

A Nagyvilág legtetjén
Ül, és szomorkodik Krisztus,
Ezer évig vár még szegény
Megváltó, az öreg Jézus.

Itt egy régi fajta "Tiarós" darab:

Hagyjatok

Hagyjatok el engem
-nincs köztetek dolgom
Ne nézzete énrám
-ne lássátok arcom
Ne szóljatok hozzám
-ne várjatok tovább
Ne álljatok mellém
Csak menjetek tovább.
Nem kell több hazugság
Nem kell már több álom
-A világtól már csak
A békét kívánom.

És egy remix-szerűség: Another perfect day+ egy ide írt hangulatjelentés eredménye:

Újabb gyönyörű nap

A nap fakó korong csupán
Hideg fénye megborzongat
Metsző szél fut a nyár után
Cibálva reszkető fákat
Minden furcsa, éles, metsző
Az égen komoran halad
Egy eltévedt, néma felhő...
Ez egy újabb gyönyörű nap.

A horizont tiszta, fénylő
Új, szebb jövő hívogat
Az ég is gyönyörűn kéklő
S én állok e festmény alatt.
Egyedül vagyok, mint mindig
Csak kedvesem, a szél marad
Cirógatnak lágy ujjai...
Ez egy újabb gyönyörű nap.

Hagyom, hogy az érintése
Kimossa megfáradt agyam
Hogy átjárjon hideg lénye
Benne találjam meg magam
Te jársz a fejemben megint
Az eszem hiába tagad
Érzem újra a múlt sebét...
Ez egy újabb gyönyörű nap.

Megrészegít a puszta lét
Értelmetlen nevetés ráz
Most én űzöm az ősz szelét
Futok az újba egyre tovább
Kísért a múlt, el nem hagyom
Mégis, mégis vár rám holnap.
Nélküled -hinni akarom-
Mégis gyönyörű ez a nap...
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Ramiz

Az Eső eléggé mellbevágott. Egyedül csak a molekulányi esőcseppeket nem értettem. A Nagyvilág Tetején témailag kellemes meglepetés volt. Van kedvetek Istenről és a vallásról filozofálgatni? Vagy ez túl súlyos? (Én szeretek erről töprengeni. És nemrég láttam a Krisztus utolsó megkísértése c. filmet. Értem, hogy felháborodás, de szerintem egyáltalán nem botrányos. Na mindegy.) A Hagyjatok igazi intenzív érzés-sűrítmény (igazi Tiaro-s, ahogy mondtad... :D ) Nyugi, azt a békét soha nem fogod megkapni... Az Álmodónak pedig igenis van értelme!!!

Ez pedig egy rövid kis furcsaság. Talán nem úgy tűnik elsőre, de mindegyik részének van értelme és elég őszinte. Igazából csak magamnak írtam egy eldugott könyvtárba anno, de ti fel tudjátok venni. ;)
NINCS ABSZOLÚT IGAZSÁG
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Tiaro

Ja igen, vallási téma röviden:

Én a hívő embereket mindig is tiszteltem/tiszteletben tartottam. Meglepő, hogy manapság is mennyien annak valják magukat. Magát a kereszténységet nagyszerű dolognak tartom (Aki nem olvasta még a Kúvádiszt, annak ajánlom, igen elgondolkodtató darab.) Amit azonban a középkorban hoztak ki belőle, már rémálom. Nem szeretem az egyházat, nem járok misékre, nem élek a tanítások szerint (általában) és kifejezetten rühellem az ájtatos képű papokat. nem szoktam imádkozni, se adakozni. Sosem értettem a "Szeresd felebarátodat, és égesd el, ha ezt nem akarja elhinni, vagy hagyd csak, úgyis elkárhozik" Illetve az "Isten mindig megbocsájt" gondolatokat. Eszerint kivégzek ötezer embert, aztán bűnbánatot tartok, és el is van sikálva a dolog??? Ennek ellenére valamiféle babonából elismerem valami felsőbb hatalom jelenlétét, amit nevezhetünk Istennek is. Asszem az a valami, amit én az Istenemnek tartok, valami sors-szerűségből és lelkiismeretből összetákolt valami lehet. Na tessék. Tömény Istengyalázás. Remélem ha van itt hívő, azt nem sértettem meg.
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

noriko

(vallási témába most inkább nem szállnék be)

a novella :cool: , bár elég lehangoló...nem valami happy end :p  Olvasói képzeletemet a végére már a sötétség uralta! ebbe gondolom a hamu is besegített, jó húzás:p ;)

versem, dráma óra hatása:

Állókép az Oidipuszból

Én vak vagyok, de látom az igazságot.
Kövessd az ujjam fiam, s talán te is megtalálod.
Sötét homály fedi be látó szemed,
Fiam kövesd az ujjam, s a valót megleled!

Ne nézd uram! Ne tudd, mit tudni vágysz!
A sorssal ily kegyetlen módon kérlek ne játssz!
Minden új nyommal csak szívem terheled,
Kérlek ne húzd le szemedről védő kezemet!

Vedd el fehér kezed, szűnjön a homály!
Látnom az  igazat a népemért muszáj.
Nagy istenek, kérlek segítsetek nekem,
Mert amint már mondtam, a bűnöst meglelem!


ja ne minna! oyasumi! :-)
"I wish I could, but I don't want to."

Ramiz

noriko: bocsánatodért esedezem, tudom, versben félreolvasni valamit főbenjáró bűn. Az a fő, hogy most már értem, hogy akkor miért nem értettem. (Mert hülye vagyok. :rolleyes: :D )

Tiaro: én hiszek Istenben, de nem sértettél meg. Szabadon, érdeklődve állok az ilyen dolgokhoz. Véleményed első felével hasonlót érzek. Jártam hittanra és templomba, Most nem járok templomba. Nem visz közelebb Istenhez, csak a sok, ismétlődő formula, unalmas és fantáziátlan dalok. A szentbeszéd tetszett, de legutóbbi alkalmakkal azok sem adtak semmit (pl. beszéd arról, hogy fizessünk az egyháznak :rolleyes: , meg hogy házasodjunk, még ha utólag rossz, akkor se váljunk, mert ez a mi keresztünk... egyrészt a házasság segíthet összetartani a dolgot, másrészt ha tényleg nem megy... Meg az ágálás az euthanázia és az abortusz ellen. Szerintem ez a problémákat figyelembe nem vevő, elkerülő magatartás. Én mellettük vagyok. És az ad vallásos élményt, ha magamban lehetek, például a természetben, mondjuk horgászok, és beszélgethetek Vele. Vagy egy-egy film, könyv (Quo Vadis nagyon jó, Jesus Christ: Szupersztár-t is imádom). És van egy-két dolog, ami nem egészen tetszik, valahogy nem stimmel a vallásban (nem az istenhitben!). Például a pokollal kapcsolatban. Vagy a szabad akarat. Ha pokolra jut, aki nem hisz, nem úgy él stb, akkor hol itt a szabad akarat??? Megj. Stanislaw Lem lengyel sci-fi írónak sok okos gondolata van a vallással kapcsolatban.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

#6
Tiaro: bírod az angyalokat, ugye? ;) :D Tök jó amúgy persze (mondanom se kell...). Ha már a MAGUsos szövegeidet csatolgatod, feltehetnéd a többiek okulására a Bérgyilkost is! :hopp:

noriko: Szívből sajnállak, én egyszer egy elromlott e-mail (vagy PM volt?) után elkezdtem ököllel verni a billyentyűzetet, de aztán rájöttem, hogy ez a továbbiak szempontjából nem jó, úgyhogy áttértem az asztalra... meg is fájdult a kezem...

Bruce: Át a másik oldalra - tetszett, mert nem ilyen véget vártam. Szebb halálérzés, mint a pislákoló neont bámulni egy gyógyszerszagú kórteremben... A megjegyzésedet meg még megjárod! :D És én azért is linket csinálok, nem becopyzok! Bi-bi-bí! :hehe:
Monológ & Életút

Na jó, ha már ti így beindultatok, én is beindulok! :p

Megmenteném a Földet     (- cserébe a Megöltem a Földetért... ;) )
------------------------------

Az emberiség barbár, ostoba és önző,
Rothadtan, bűzhödten a mocskában tetszeleg.
Természetet, Istent, önmagát is legyőző
"Felsőbbrendű Faj": én kiállok veled!

Vered a melledet, úgy imádod magad,
Szép szavakkal papolsz folyton szabadságról,
De kezedhez nemcsak a saját véred tapad,
Semmit sem becsülsz, mióta lemásztál a fáról!

Halálukig gyötröd a "hasznos" állatokat,
Belőlük a gépjeiddel facsarsz tojást, tejet,
"Humanizmus", "emberség" - emlegeted sokat.
Mindent kiirtasz, a szennynek hagysz csak helyet!

Nincsen szükség itt semmilyen sátánra,
Nem kellenek Istentől világvége-hadak.
Őrült vérszomjadnak meglesz az ára,
Előbb-utóbb úgyis elintézed magad!

Nagyon nehéz várni állandó pusztításod látva.
"Kihalt még egy állat? No, nem nagy kár érte!"
A vizek megmérgezve, az erdők kivágva.
"Veszélyes hulladék? Öntsd csak ki a rétre!"

A FÖLDÖN MAGAD MARADSZ CSAK NEMSOKÁRA
AZ ÉGEN, HOVÁ FEL NEM NÉZTEK, VÖRÖS FÉNY RAGYOG
ÉN MÁR NAPPAL KÉSZÜLÖK AZ ÉJSZAKÁRA
BÁRMI JÖJJÖN, MOST SZÓLOK: ÉN ELLENETEK VAGYOK!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

ElfWarrior

Akkor elindítanám az Írások topicban elkezdődött témát külön is.
Egy kis vitaindító:
Mindegyik vallásban kétfajta irányzat létezett egy ezoterikus, és egy exoterikus.
Az ezoteria a belső köröknek, a beavatottaknak szólt, az exoterikus rész pedig a népnek. Pl.: iszlám- szúfizmus, kereszténység-keresztény ezoteria, judaizmus- kabbala, buddhizmus- nagy szekér , kis szekér, stb....
Ha tudást keresel
Nálam nem
Csak Énemnél
Leled, Kedves

Baldy

QuoteOriginally posted by ElfWarrior
Akkor elindítanám az Írások topicban elkezdődött témát külön is.
Egy kis vitaindító:
Mindegyik vallásban kétfajta irányzat létezett egy ezoterikus, és egy exoterikus.
Az ezoteria a belső köröknek, a beavatottaknak szólt, az exoterikus rész pedig a népnek. Pl.: iszlám- szúfizmus, kereszténység-keresztény ezoteria, judaizmus- kabbala, buddhizmus- nagy szekér , kis szekér, stb....

Ha ezt a dolgot kicsit részletesebben kifejtenéd nekem, akkor nem lennék ugy, mint Rozi a moziban :) Csak nézek nagy szemekkel, és lapozgatok IQ szelvényeim között, de nem találom a kulcsot, amivel dekódolhatnám a mondanivalodat :D
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Exo

QuoteOriginally posted by ElfWarrior
Akkor elindítanám az Írások topicban elkezdődött témát külön is.
Egy kis vitaindító:
Mindegyik vallásban kétfajta irányzat létezett egy ezoterikus, és egy exoterikus.
Az ezoteria a belső köröknek, a beavatottaknak szólt, az exoterikus rész pedig a népnek. Pl.: iszlám- szúfizmus, kereszténység-keresztény ezoteria, judaizmus- kabbala, buddhizmus- nagy szekér , kis szekér, stb....
Sajnos a valláshoz nem igazán értek, de az "Exo"terikus kifejezés nagyon teccik...:D
Komolyra terelve a szót...ha a babona-dolog ide tartozik, akkor ON vagyok! Én abban nem hiszek...amúgy a "legdiplomatikusabb" vallásforma szerintem a deizmus!

ElfWarrior

QuoteOriginally posted by Baldy
Ha ezt a dolgot kicsit részletesebben kifejtenéd nekem, akkor nem lennék ugy, mint Rozi a moziban :) Csak nézek nagy szemekkel, és lapozgatok IQ szelvényeim között, de nem találom a kulcsot, amivel dekódolhatnám a mondanivalodat :D

Az exetrikus világkép egyszerüsítő, az érzelmekre épít, pl. Isten, mint a jóságos apa, mentesülünk a bűneink alól, és még lehetne folytatni, szóval, egy könnyebben elfogadható, könnyen emészthető világkép, ami leginkább érzelmileg elfogadható.
De vannak, akiket ez nem elégít ki, nekik "találták ki" az ezoteriát.
Az ezoteria a valóság minnél pontosabb leírására szolgál, de nem csak az érzékszerveink által megismerhető, hanem magasabb tudást is. Avatatlanok számára azért sem elérhető, mert ezekkel az erőkkel kárt tudnak okozni, ha saját maguk önös céljaira használják. Pl. egy egyszerű példa az őnző használat pusztító erejére az atombomba, vagy a terrorizmus. Anno az atomenergia, de még az elektromos áram is mágia lett volna, sőt leginkább ördöngősség.
Ha tudást keresel
Nálam nem
Csak Énemnél
Leled, Kedves

ElfWarrior

QuoteOriginally posted by Exo
Sajnos a valláshoz nem igazán értek, de az "Exo"terikus kifejezés nagyon teccik...:D
Komolyra terelve a szót...ha a babona-dolog ide tartozik, akkor ON vagyok! Én abban nem hiszek...amúgy a "legdiplomatikusabb" vallásforma szerintem a deizmus!

Az exo külsőt, az ezo pedig belsőt jelent a kifejezésekben.
A babona pedig egy lesüllyedt formája az ezoterikus tudásnak, jobb esetben hasznos is lehet, de a tudatlanság a legnagyobb bűn az ezoterikus tanítások szerint, és a babona nem igazán párosul tudással, tudatossággal legtöbb esetben.:(
Ha tudást keresel
Nálam nem
Csak Énemnél
Leled, Kedves

Exo

A deizmussal kapcs. mit gondolsz?
( ugye nem :_piszka: -lódsz?...:D )

.Attila

Hiszek is, meg nem is Istenben. Ha hinnék, akkor a deizmusban hinnék. De inkább a nemhiszek felé hajlok. Az igazságos Isten hagyja, hogy ennyi ártatlan szenvedjen a világon? Badarság. És azt nekem soha nem fogja senki se bemesélni, hogy viszont a túlvilágon a boldogság vár rájuk, azért szenvednek itt.

Alapvetően úgy gondolkodom, hogy nem mondom, hogy hiszek benne, mert még senki nem bizonyította be, hogy létezik, viszont azt sem, hogy nem hiszek benne, mert azt se bizonyította be még senki, hogy nem létezik.

Exo

QuoteOriginally posted by Trivi
Hiszek is, meg nem is Istenben. Ha hinnék, akkor a deizmusban hinnék. De inkább a nemhiszek felé hajlok. Az igazságos Isten hagyja, hogy ennyi ártatlan szenvedjen a világon? Badarság. És azt nekem soha nem fogja senki se bemesélni, hogy viszont a túlvilágon a boldogság vár rájuk, azért szenvednek itt.

Alapvetően úgy gondolkodom, hogy nem mondom, hogy hiszek benne, mert még senki nem bizonyította be, hogy létezik, viszont azt sem, hogy nem hiszek benne, mert azt se bizonyította be még senki, hogy nem létezik.
Igazából és se hiszek benne, de ateistának se mondanám magam! Úgy félúton vagyok a kettő között. Lehetségesnek tartom, hogy lélleg van valaki, (akit Istennek nevezünk,) de nem vagyok semmilyen szinten meggyőzve, hogy télleg van. Sőt!
Ha mégis lenne, akkor viszont nem igazán avatkozik bele a földi dolgokba...:)  Á, kár is jobban belebocsátkoznom, ez nem az én asztalom.

Karma XXL

QuoteOriginally posted by Trivi
Hiszek is, meg nem is Istenben. Ha hinnék, akkor a deizmusban hinnék. De inkább a nemhiszek felé hajlok. Az igazságos Isten hagyja, hogy ennyi ártatlan szenvedjen a világon? Badarság. És azt nekem soha nem fogja senki se bemesélni, hogy viszont a túlvilágon a boldogság vár rájuk, azért szenvednek itt.

Alapvetően úgy gondolkodom, hogy nem mondom, hogy hiszek benne, mert még senki nem bizonyította be, hogy létezik, viszont azt sem, hogy nem hiszek benne, mert azt se bizonyította be még senki, hogy nem létezik.

Amiröl itt beszélsz, mint isten, az a kereszténység istene. Ezen kívül van csomó más vallás is. De nem gáz, én speciel rühellem a keresztény egyházakat :D

Én részemröl taoista materialista ateista vagyok. Tagadom a világ felett álló erök bármely megnyilvánulását :D

ElfWarrior

QuoteOriginally posted by Trivi
Hiszek is, meg nem is Istenben. Ha hinnék, akkor a deizmusban hinnék. De inkább a nemhiszek felé hajlok. Az igazságos Isten hagyja, hogy ennyi ártatlan szenvedjen a világon? Badarság. És azt nekem soha nem fogja senki se bemesélni, hogy viszont a túlvilágon a boldogság vár rájuk, azért szenvednek itt.

Alapvetően úgy gondolkodom, hogy nem mondom, hogy hiszek benne, mert még senki nem bizonyította be, hogy létezik, viszont azt sem, hogy nem hiszek benne, mert azt se bizonyította be még senki, hogy nem létezik.

A szenvedés nem szükségtelen rossz, hanem csak eszköz arra, hogy ráébresszen, ha valamit rosszul csinálunk. Ebbe beletartozik a betegség, meg a tragédia is. Pl. most egy elég nagy figyelmeztetés volt Európának a spanyolországi merénylet(, meg Amerikának is), hogy le kéne szállni a magas lóról, és nem semmibe venni más népek törekvéseit, és diktátorokat ültetni a nyakukra.
Ha tudást keresel
Nálam nem
Csak Énemnél
Leled, Kedves

ElfWarrior

QuoteOriginally posted by SysOP XXL
Amiröl itt beszélsz, mint isten, az a kereszténység istene. Ezen kívül van csomó más vallás is. De nem gáz, én speciel rühellem a keresztény egyházakat :D

Én részemröl taoista materialista ateista vagyok. Tagadom a világ felett álló erök bármely megnyilvánulását :D

Én sem hiszek a keresztények,  a muzulmánok, ...  istenében, hanem csak az Egy-ben, a létezés alapjaiban. Meg az a mondat is elég kifejező számomra, hogy Isten saját magát akarja megismerni általunk, mert mi is a részei vagyunk, Isten megnyilvánulásai. Csak a legtöbb embernek kitörlődik ez az agyából, nem emlékszik rá.
Meg én hiszek a lélekvándorlásban is.
Ha tudást keresel
Nálam nem
Csak Énemnél
Leled, Kedves

ElfWarrior

QuoteOriginally posted by Exo
A deizmussal kapcs. mit gondolsz?
( ugye nem :_piszka: -lódsz?...:D )
Nem piszkálódni akartam. :)

Egyébként pontosan mit takar a deizmus?
Ha tudást keresel
Nálam nem
Csak Énemnél
Leled, Kedves

Shadowolf

Én spéci megrögzött ateista vagyok, viszont  a lélekvándorlás kérdése engem is foglalkoztat.

Exo

QuoteOriginally posted by ElfWarrior
Nem piszkálódni akartam. :)

Egyébként pontosan mit takar a deizmus?
Én úgy tudom, hogy:
a deista ember lehetségesnek tartja, hogy létezik valamilyen Isten (v. egyéb term.-feletti cucc), de az nem avatkozik bele a mi (azaz a Földdel kapcsolatos) dolgainkba.
Szerintem ezt jelenti a deizmus...:)

.Attila

QuoteOriginally posted by ElfWarrior
A szenvedés nem szükségtelen rossz, hanem csak eszköz arra, hogy ráébresszen, ha valamit rosszul csinálunk. Ebbe beletartozik a betegség, meg a tragédia is. Pl. most egy elég nagy figyelmeztetés volt Európának a spanyolországi merénylet(, meg Amerikának is), hogy le kéne szállni a magas lóról, és nem semmibe venni más népek törekvéseit, és diktátorokat ültetni a nyakukra.

Nem voltam pontos: a szenvedésnél nem a mindennapi szenvedésre gondoltam, hanem hogy pl. az ártatlan gyerekeknek, akik az égvilágon semmiről sem tehetnek, miért kell a szüleiktől, a társadalomtól, betegségektől(!) szenvedniük?!?! Ebből ők semmit sem tanulnak!

A Spanyolo.-i merényletről: hol és mikor szólt bele Spanyolo. komolyan az arabok ügyébe?

Karma XXL

QuoteOriginally posted by ElfWarrior
Nem piszkálódni akartam. :)

Egyébként pontosan mit takar a deizmus?

A deizmus azt jelenti, hogy nem tagadod isten jelenlétét/létezését, de nem is törödsz vele. Legalábbis SZVSZ.

.Attila

deizmus: Isten létrehozta a világot, és azt magára hagyta, hogy működjön önmagában.

Exo

QuoteA Spanyolo.-i merényletről: hol és mikor szólt bele Spanyolo. komolyan az arabok ügyébe?

Szörnyű, ami a mai világban megy...:ejj:
Azt viszont nem tudom elhinni, hogy az iszlám ennyi "emberből" vadállatot nevel...:ejj:

Karma XXL

QuoteOriginally posted by Trivi
deizmus: Isten létrehozta a világot, és azt magára hagyta, hogy működjön önmagában.

Ámen...

Anyway én alapvetöen racionalista ember vagyok. Szerintem a világot egyetlen erö befolyásolja: az ember. Mindent, ami rossz, az ésszerüen gondolkodni nem képes emberek okoztak/okoznak.

Exo

QuoteOriginally posted by SysOP XXL
Ámen...

Anyway én alapvetöen racionalista ember vagyok. Szerintem a világot egyetlen erö befolyásolja: az ember. Mindent, ami rossz, az ésszerüen gondolkodni nem képes emberek okoztak/okoznak.
Ezt alá kell, hogy írjam...mert így van!:zen:

ElfWarrior

QuoteOriginally posted by SysOP XXL
Ámen...

Anyway én alapvetöen racionalista ember vagyok. Szerintem a világot egyetlen erö befolyásolja: az ember. Mindent, ami rossz, az ésszerüen gondolkodni nem képes emberek okoztak/okoznak.
Szerintem is alapvetően az ember a felelős minden tetért, és csakis a saját döntése, hogy hagyja magát elvakítani, és ártani. Azzal viszont nem értek egyet, hogy csak az emberek befolyásolják a világot, mert az emberek alapvetően a széthúzásra voksolnak, és nem a szeretetre. Ha nem lenne szeretet, már rég apokalipszis lenne, és népirtás, pontosabban a népek kiirtanák egymást.
Ha nem lenne a szeretet, mint erő, akkor lenne nekünk csak rossz világ. :)
Ha tudást keresel
Nálam nem
Csak Énemnél
Leled, Kedves

Karma XXL

QuoteOriginally posted by ElfWarrior
Szerintem is alapvetően az ember a felelős minden tetért, és csakis a saját döntése, hogy hagyja magát elvakítani, és ártani. Azzal viszont nem értek egyet, hogy csak az emberek befolyásolják a világot, mert az emberek alapvetően a széthúzásra voksolnak, és nem a szeretetre. Ha nem lenne szeretet, már rég apokalipszis lenne, és népirtás, pontosabban a népek kiirtanák egymást.
Ha nem lenne a szeretet, mint erő, akkor lenne nekünk csak rossz világ. :)

De a szeretetet is az emberek hozzák létre, nem független, mindenek felett álló erö.

ElfWarrior

QuoteOriginally posted by Exo
Szörnyű, ami a mai világban megy...:ejj:
Azt viszont nem tudom elhinni, hogy az iszlám ennyi "emberből" vadállatot nevel...:ejj:

Én csak az európai és amerikai gondolkodásmódról beszéltem, azaz hogy felsőbbrendűnek érezzük magunkat, ill. a kultúránkat, és úgy gondoljuk még most is, hogy természetes, hogy mindenki átveszi ezt. Anno az indiánok nem tudtak elég hatékonyan tiltakozni, most meg egy teljesen elítélendő formáját választották a tiltakozásuknak, és ezt lovagolják meg az amerikaiak, ahelyett, hogy a tényleges problémával foglalkoznának.
Ha tudást keresel
Nálam nem
Csak Énemnél
Leled, Kedves