Main Menu

Gungrave

Started by theSickness, 2004-03-13, 01:35:01

Previous topic - Next topic

theSickness

Nem tudom, hányan láttátok, de nekem nagyon tetszett a sorozat, csak van egy kis gond: nincs fent az összes epizód! Asszem a 17. részig van meg, aztán annyi. Nics meg esetleg vkinek a többi?

phr0zen

QuoteOriginally posted by theSickness
Nem tudom, hányan láttátok, de nekem nagyon tetszett a sorozat, csak van egy kis gond: nincs fent az összes epizód! Asszem a 17. részig van meg, aztán annyi. Nics meg esetleg vkinek a többi?

Egyelőre asszem csak 18 részt fansuboltak belőle,szal nem sok mindent lehet tenni...

theSickness

Na már fent van a 19. epizódig.

Keshik

Eltekintve az elsõ 2-3 epizódtól, és az utsó 2-3 epizódtól, ahol Grave és nem brandon heat szerepel, nagyon tetszett az egész mû.Szépen felépített, nagyszerû karakterekkel, jó zenével, szép grafikával alátámasztott maffia-sztori. A cselekményszál azzal, hogy két ember felemelkedését követjük gyakorlatilag végig pedig egyszerûségében nagyszerû, és ezért volt szerintem rossz ötlet bedobni a zombis/Grave-s elemet ... :uzi:

DarkstaAaR^.^

hát igen a zombis dolog az elején meg a végén elég gáz  :ejj:

Amúgy csak én véltem 1-2 párhuzamot felfedezni e között és a Volt egyszer egy Amerika c. film között? Lehet, hogy hülye vagyok?  :rolleyes:


Which character are you test by Naruto - Kun.com

Dreamcleaver

Valóban az egyik legjobb anim sorozat amit láttam. Egy másik forumon már beszélgettünk errõl a zombies dologról. Két dolog merült fel: 1. az anim eredete egy játékprogram, amiben vannak zombiek, ezért kellet ide is. 2. a zombies dolog azért jó, mert így Brandon visszajöhet, hogy úgy-ahogy helyre tegye a dolgokat, megállítsa Harry-t, amire korábban képtelen volt.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Dreamcleaver

Wow 5 hónap poszt nélkül. Ez az anime ennyire nem jön be nektek? Nekem az egyik kedvencem. Bár ahogy nézem írtak ide emberkék 1-2 postcounttal...aztán feladtátok az anime nézést vagy mi? :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Dreamcleaver

Tök jó! Van egy saját topikom, ami csak az enyém! :lul:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Danhibiki

Quote from: DreamcleaverTök jó! Van egy saját topikom, ami csak az enyém! :lul:
Majdnem;) Én annó játszottam a Gungrave-vel nem olyan rossz game, kíváncsi vagyok az anime-re is!:) Mondjuk a játék eléggé Devil May Cry meg Onimusha klón, de ettõl még ellehet lenni vele ideig-óráig...:D
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

Ready2

nekem is a "next" listamon fenn van ;)

Danhibiki

Quote from: Ready2nekem is a "next" listamon fenn van ;)
:tezsvir: Még a végén újjáéled ez a thread...:haha:
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

Dreamcleaver

Nézzétel meg , szerintem nagyon jó. Csak az elsõ egy-két résznél ne hagyjátok abba. Mert ott a jelent mutatja, és az alapján valami gagyi scifinek tûnik. Utána elkezdi mesélni a múltat és egy nagyon jó kis maffia, dráma, akció anime lesz belõle.

Dan: A játék PS2-es? Mostmár tényleg be kéne szereznem egyet. Lehet írok neked megint pm-et. :jee:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Danhibiki

Quote from: DreamcleaverNézzétel meg , szerintem nagyon jó. Csak az elsõ egy-két résznél ne hagyjátok abba. Mert ott a jelent mutatja, és az alapján valami gagyi scifinek tûnik. Utána elkezdi mesélni a múltat és egy nagyon jó kis maffia, dráma, akció anime lesz belõle.

Dan: A játék PS2-es? Mostmár tényleg be kéne szereznem egyet. Lehet írok neked megint pm-et. :jee:
Okay, megfogadom tanácsod!;) Nyugodtan írjad a Pm-et:)
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

Ramiz

A fansub már teljesen kész? Mert nemrég még nem volt, és úgy senki sem szívesen kezd neki. Egyébként nekem is a listámon van, mert maffiát is szeretem meg roderick is ajánlotta. :) Csak kicsit elmerültem az ázsiai filmekben. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Dreamcleaver

Quote from: RamizA fansub már teljesen kész? Mert nemrég még nem volt, és úgy senki sem szívesen kezd neki. Egyébként nekem is a listámon van, mert maffiát is szeretem meg roderick is ajánlotta. :) Csak kicsit elmerültem az ázsiai filmekben. :)

:wtf: A sub már régen kész, én már több mint fél évvel ezelõtt láttam ezt a sorozatot. Megnéztem és az FTP-n is fent van az AONE subja. Szerintem mihamarabb nézd meg. Bár tudom mit jelent töltögetni, nekem is most legalább 3-4 anime kéne egyszerre de csak egymás után megy. :)

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Ramiz

Elnézést, akkor elnéztem valamit. :) Na jó, elõbb eldöntöm, hogy abbahagyom-e a FMA-t, aztán megnézem a Lain-t, aztán elkezdem a Gungrave-et.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

L.Mole

Nekem ez az egyik legnagyobb anime élményem. Kõkemény maffiafilm, a farkastörvények közt élõk, keserédes balladájáról, melyben a barátok néha düh nélkül, pusztán a Család szabályainak betartása végett kénytelenek egymás vérét ontani, ahol a fedhetetlen szamurájerkölcsû karakterek a másik teljes respektálásával csapnak össze halálig. Nehéz lenne megfogalmazni, hogy mi tetszik az embernek, pl. a Keresztapa filmeken, vagy Tarantino alkotásain, de ez a sorozat is valami hasonló varázslatot produkál. A sci-fi zombis szelet esetében, pedig kár az elveszett realitás fölött sopánkodni, mint ahogy kár lenne földhözragadt szemmel nézni a Hellsing okkult világát.

Bocs, a kicsit összefüggéstelen "röpismertetõért", de nálam tényleg ez a numberone anime-sorozat.

:hail:

Dreamcleaver

#17
Quote from: L.MoleNekem ez az egyik legnagyobb anime élményem. Kõkemény maffiafilm, a farkastörvények közt élõk, keserédes balladájáról, melyben a barátok néha düh nélkül, pusztán a Család szabályainak betartása végett kénytelenek egymás vérét ontani, ahol a fedhetetlen szamurájerkölcsû karakterek a másik teljes respektálásával csapnak össze halálig. Nehéz lenne megfogalmazni, hogy mi tetszik az embernek, pl. a Keresztapa filmeken, vagy Tarantino alkotásain, de ez a sorozat is valami hasonló varázslatot produkál. A sci-fi zombis szelet esetében, pedig kár az elveszett realitás fölött sopánkodni, mint ahogy kár lenne földhözragadt szemmel nézni a Hellsing okkult világát.

Bocs, a kicsit összefüggéstelen "röpismertetõért", de nálam tényleg ez a numberone anime-sorozat.

:hail:

Kösz szépen L.Mole. Megspóróltad nekem a fáradságot. :D Bár modjuk engem Tarantinora nem emlékeztetett, de a többi stimmel. Amúgy még a zombis dolog is ok benne szerintem, mert nem vitték túlzásba. A vége szempontjából meg kötelezõ,[COLOR="White"] hiszen Brandon csak így tud visszajönni bosszútállni Henry-n. [/COLOR]Látványos, elgondolkoztató és megható anime ez. Benne van a top 3-ban nálam is.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Ramiz

Még egy ok, hogy alig várjam... ^^
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

L.Mole

#19
Quote from: DreamcleaverBár modjuk engem Tarantinora nem emlékeztetett, de a többi stimmel.

Lehet, hogy rossz példa volt, de nekem elõször a Tarantino filmek hozták megfogható közelségbe a gengsztervilágot, szal nem a stílusra utaltam, mert az egyértelmûen, nem hozható párhuzamba.

Relunx

Egyenlõre csak a ps2-es game-el játszottam és végig is vittem. a játék lapján megtetszett. Érdemes belevágni az animébe?

Relunx

Dreamcleaver

Quote from: RelunxEgyenlõre csak a ps2-es game-el játszottam és végig is vittem. a játék lapján megtetszett. Érdemes belevágni az animébe?

Relunx

Igen! Igen! Igen! Bár nekem gõzöm sincs róla milyen a játék, meg is lepõdtem, mikor megtudtam, hogy az aninak volt egy játék elõzménye. Ennek a animenak annyira kiforrott történetvezetése van, hogy én ezt nehezen tudom elképzelni játékban. Gondolom valami akciójáték féle lehetett. Ez egy akcióval megpakolt érzelemdús gengsztertörténet. Középpontban a barátság, a szerelem, a becsület és a bosszú áll. Az egyik legjobb anime, amit valaha láttam.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

roderick

Naon jó kis anime, csak szerintem túl pont azok a részek lettek rosszak (a zombis vonal), amik a játékhoz kötik... lehet jobb lett volna ha elszakadnak töle. Mondjuk így meg nem lett annyira sablon.
Utolsó rész az meg valami zseniális, wooh.. még midnig beleborzongok annyira jó:)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Danhibiki

Quote from: DreamcleaverIgen! Igen! Igen! Bár nekem gõzöm sincs róla milyen a játék, meg is lepõdtem, mikor megtudtam, hogy az aninak volt egy játék elõzménye. Ennek a animenak annyira kiforrott történetvezetése van, hogy én ezt nehezen tudom elképzelni játékban. Gondolom valami akciójáték féle lehetett. Ez egy akcióval megpakolt érzelemdús gengsztertörténet. Középpontban a barátság, a szerelem, a becsület és a bosszú áll. Az egyik legjobb anime, amit valaha láttam.
A játék a sorozat után jelent meg...;) Igen, akciójáték, de abban a mûfajban nem egy nagy szám sajna.:(
Edit:Elkezdtem tölteni az animet, kíváncsi vagyok:)
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

Gregory

Nah, nemrég megnéztem én is az anime-t. Benne van a top 3-ban, a Berserk és a Beck kíséretében.
Nekem azért nem volt baj a zombis dolog, mert Brandon így vissza tudott térni... a többi pedig szintén fantasztikus volt. A vége nagyon odab*szott, nekem nagyon tetszett, tökéletes befejezés, tökéletes lezárással   :smile:.

Mattanja

Szerintem pedig csak az első fele jó (a zombulás előtti), és az utolsó (vgy utolsó 2?) rész. A többi nevetséges, igazi gagyi animéhez méltó.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

n000rbi

Sziasztok! Tudnátok nekem segíteni, hogy honnan lehetne magyar feliratot(ha egyáltalán van) letölteni a Gungrave sorozathoz? Előre is köszönöm!!!

Yakumo

#27
Quote from: n000rbi on 2006-06-17, 13:57:02
Sziasztok! Tudnátok nekem segíteni, hogy honnan lehetne magyar feliratot(ha egyáltalán van) letölteni a Gungrave sorozathoz? Előre is köszönöm!!!
ITT Tessék;) Azthiszem regisztrálnod kell a letöltéshez, de megéri.
Member: szóval csak a saját készítésű feliratokhoz kell regisztrálni. Nem is tudtam. Én egyből regeltem az oldalon, így ezt nem néztem. :)

Member

Quote from: Yakumo on 2006-06-17, 14:20:05
ITT Tessék;) Azthiszem regisztrálnod kell a letöltéshez, de megéri.
Úgy látom, hogy ez nem náluk készült felirat, azt simán leveheted.

Gregory

De ez csak az első 8 rész, nem? (Nem azért mintha nekem kéne, mert már végignéztem angolul vagy 5x, de sokan azért nem kezdenek bele, mert meg akarják várni a magyar sub-ot...