Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Nakedape

hát, ha hp 6735 b a laptop, akkor egy gyártási számot nézz meg rajta :angyali:
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Cloud

6820s de ezt írtam is.

Fazék

Quote from: Cloud on 2012-09-25, 07:15:37
6820s de ezt írtam is.
igen, ő is tud olvasni, a jövőre való tekintettel írta "poénból", mert ugye jelezte itt a fórumon is, hogy tőle egy olyat loptak el

Cloud


Nakedape

- laptop/ netbook témában mik a minőségi típusok? dell-en lonovon belül, vagy mit érdemes  megnézni?
apple nem érint asszem


- illetve netbookban, vagy méretében van megfizethető ami mondjuk heroes 5 / CS source esetleg picit több játékot visz?


Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék

dell vostro vagy latitude sztem. a többi nem izgalmas. netbook-on meg felejtsd el a heroes 5-öt sztem.

motifator

Pedig ha minőségi netbookot keresel, akkor a MacBook Air-nél nem nagyon találsz jobb vételt.
De ha nem kell annyira kicsi, a legolcsóbb 13 colos MacBook Pro ugyanannyiba kerül, mint az olcsóbbik 13-as MacBook Air, és izmosabb egy fokkal, csak hát nem annyira pici.
Internet azt mondja egy Air simán viszi a CS:S-t.
Persze ha nem kell Apple, akkor ez van. De ha gondolod, menj el egy Apple boltba és nézz meg egy Air-t közelről, próbáld ki, fogdosd meg, hogy legalább tudd, hogy milyen, és úgy döntsd el, hogy kell-e vagy sem.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Darkstar

Az a baj, hogy errefelé sokkal inkább elszálltak az árak csodás kormányunknak köszönhetően, mint kint.
A legolcsóbb 11-es Air 330k.

[spoiler]Igazán jöhetne már egy iMac frissítés[/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

motifator

Hú, az tényleg jó sok. Hát, nemtom. Keress valakit, aki jár az USÁban a közeljövőben, és visz egyet haza neked kb. egy százassal olcsóbban :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Nakedape

azt hiszem nem lesz netbook, még a 200at se biztos, hogy rászánnék netbookra :angyali: (amúgy láttam airt, tetszett is, csak anyagilag nem kategóriám)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Cobra

Netbookot felejtsd el, azon nem lehet játszani. Ha kisebb kell, akkor 14"-os notebook (vagy 13,3-as, de az megint 200k+) Vagy egy asztali gép játszani és mellé egy tablet.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

#15282
Quote from: Nakedape on 2012-09-30, 21:19:02
- laptop/ netbook témában mik a minőségi típusok? dell-en lonovon belül, vagy mit érdemes  megnézni?

Még a HP ProBook szériát hozzátenném a listához.
Ha játékra is, és olcsóbban, dedikált vga nélkül kéne, akkor sztem a mostanában
megjelent, de sajnos továbbra is ritka (főleg üzleti vonalon) AMD Trinity procisok
Pl. http://prohardver.hu/hir/hp_compaq_pro_probook_amd_trinity_apu.html
Vagy ha a kiszemeltből nincs Trinitys verzió, akkor bár nem csak AMD Trinitynél,
de elődje AMD Llanonál is gyengébb, viszont inteles elődöknél azért erősebb az
újabb intel HD4000 integrált.

Laptopokat egy ideje nem követem, Dunát lehet velük rekeszteni, ezen felül konkrét
tippem nincs.

Cobra

Van valakinek 120Gb-os OCZ Agility 3-ja? 23k-ért lehet most venni, ennyiért lehet beruháznék egyre.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

zsozso

Quote from: Cobra on 2012-10-01, 13:23:02
Van valakinek 120Gb-os OCZ Agility 3-ja? 23k-ért lehet most venni, ennyiért lehet beruháznék egyre.

Erosen felejtos. Ocz-t sem vennek, nemhogy agility szeriat. Vegyel Samsung 830at vagy 840pro-t, azokkal nincs gond.
Death is the only redemption

NLZ

Annak azért mostmár kiforrott a fw-je, nem? De jah, Samsung az egyedüli gyártó, akinek még sosem volt gond az SSDivel, nekem is az van most. De most filózok, hogy beruházok egy 256osra, mert ez a 128 kevés, ha mindent szirszart rá szeretnék pakolni. :)  Jöhetne már a 840, hátha megéri majd az árát, vagy ha nem is, de lenyomja a 830ét. Csak ez a TLC verzió nem szimpatikus.
[reserved]

zsozso

Quote from: NLZ on 2012-10-01, 19:08:06
Annak azért mostmár kiforrott a fw-je, nem? De jah, Samsung az egyedüli gyártó, akinek még sosem volt gond az SSDivel, nekem is az van most. De most filózok, hogy beruházok egy 256osra, mert ez a 128 kevés, ha mindent szirszart rá szeretnék pakolni. :)  Jöhetne már a 840, hátha megéri majd az árát, vagy ha nem is, de lenyomja a 830ét. Csak ez a TLC verzió nem szimpatikus.

Ezert mondtam, hogy a pro-t kell venni. :)
Death is the only redemption

Darkstar

HTPCt tervezek (fogok) rövidesen építeni.
FullHD 10 bit (akár bloatgirls release) akadásmentesen kell menjen rajta, wow meg d3 sem ártana.
Megéri "várni" a desktop trinity-re?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

#15288
Sokat nem kell rá várni, de egyébként szerintem igen. Mondjuk a Llano se rossz gyengébb grafikájú játékokhoz.
http://prohardver.hu/teszt/amd_trinity_apu_ujratoltve_a10_a8/regi_tervek_uj_apu-ja.html
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

#15289
van egy Fujistu-Siemens Amilo Pa 2548 notebook előttem (oké, most mögöttem), amin van egy nem működő Vista.
hogy pontosan milyen verziójú, arról egyelőre halvány lila gőzöm sincs.
induláskor annyit produkál, hogy eleinte hiányolta a hal.dll-t, most meg csak a szokásos indítási menü jön elő, hogy "csökkentett mód" "utolsó helyes..." stb opciók vannak, amik közül bármit választok, hosszú időre nem reagál semmit, majd fekete képernyő és újraindulás.
gondoltam helyreállítom egy vista telepítő dvd-ről, le is szedtem vmi legfrissebb ultimate változatot, de a javítás opciót választva az nem is látja a vinyón lévő oprdsz-t.
ötlet?

(ubuntu livecd indítással különösebb gond nélkül hozzáférek a vinyóhoz, és tudtam róla lementeni adatokat)

szerk: mondjuk egy kicsit gyanúsan durván lassú a navigálás a vinyón... és a windows könyvtárt is csontüresnek látom ubuntu alól...

Cobra

LiveCD vagy Ubuntu alól egy lemezellenőrzés? Illetve ha gyári a Vista, akkor ugye kellene lennie rejtett partíciónak a telepítővel.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

NLZ

javító telepítéshez ugyan olyan típusú vistát kell ráhúzni, nem az a baja? Bár nemtom, hogy file szinten hogy lehet azt leellenőrizni.
[reserved]

Fazék

Quote from: Cobra on 2012-10-04, 21:26:21
LiveCD vagy Ubuntu alól egy lemezellenőrzés? Illetve ha gyári a Vista, akkor ugye kellene lennie rejtett partíciónak a telepítővel.
igen, gyári vista, ilyesmire gondoltam én is, de egyelőre nagyon nem találom a módszert, hogy hogyan lehet elérni, hogy erről a partícióról bootoljon. :(

Cobra

Biosban nézz körül, illetve a FuSi oldalán, hogy melyik billentyűkombináció indítja el a recoveryt.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2012-10-04, 23:29:54
Biosban nézz körül, illetve a FuSi oldalán, hogy melyik billentyűkombináció indítja el a recoveryt.
természetesen bios megvolt, fusi oldal megvolt, google megvolt.
saját skill kevésnek bizonyult. ezért fordultam a fórumhoz, hogy hátha létezik itt olyan elvetemült ember, akinek fusi notebook-ja van, és már kényszerült előhozni a recovery lehetőséget.

Cobra

Mondjuk pont a Vistás korszakban voltak a legpocsékabbak a FuSik, szóval sok sikert :D
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Flaser

Quote from: Cobra on 2012-10-05, 00:14:07
Mondjuk pont a Vistás korszakban voltak a legpocsékabbak a FuSik, szóval sok sikert :D

Jah, a hugomnak is ilyen van, s azon nem volt Recovery partíció, helyette vlm. bloatware app nyagattot első indításkor, hogy készíts Recovery DVD-t  :hehe:

...persze ezt a legtöbb felhasználó lazán figyelmen kívül hagyta.  :falba:

Matrica van a gépen? (Vagy Vista/7-nél  már nem szokás így feltüntetni a serialt és licenszt?)
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Fazék

Quote from: Flaser on 2012-10-05, 00:44:56
Quote from: Cobra on 2012-10-05, 00:14:07
Mondjuk pont a Vistás korszakban voltak a legpocsékabbak a FuSik, szóval sok sikert :D
Jah, a hugomnak is ilyen van, s azon nem volt Recovery partíció, helyette vlm. bloatware app nyagattot első indításkor, hogy készíts Recovery DVD-t  :hehe:
no igen, ezt biztonsággal merem állítani, hogy unokatesóm garantáltan nem tette meg :haha:

Quote from: Flaser on 2012-10-05, 00:44:56Matrica van a gépen? (Vagy Vista/7-nél  már nem szokás így feltüntetni a serialt és licenszt?)
van matrica.
hmm

mintha pár hónapja fölmerült volna, hogy MS oldaláról is elérhető a win7 lemezkép. esetleg létezik ugyanez az opció vista-val is? vagy egyébre próbáltál célozni?

Flaser

Quote from: Fazék on 2012-10-05, 08:30:24
Quote from: Flaser on 2012-10-05, 00:44:56
Quote from: Cobra on 2012-10-05, 00:14:07
Mondjuk pont a Vistás korszakban voltak a legpocsékabbak a FuSik, szóval sok sikert :D
Jah, a hugomnak is ilyen van, s azon nem volt Recovery partíció, helyette vlm. bloatware app nyagattot első indításkor, hogy készíts Recovery DVD-t  :hehe:
no igen, ezt biztonsággal merem állítani, hogy unokatesóm garantáltan nem tette meg :haha:

Quote from: Flaser on 2012-10-05, 00:44:56Matrica van a gépen? (Vagy Vista/7-nél  már nem szokás így feltüntetni a serialt és licenszt?)
van matrica.
hmm

mintha pár hónapja fölmerült volna, hogy MS oldaláról is elérhető a win7 lemezkép. esetleg létezik ugyanez az opció vista-val is? vagy egyébre próbáltál célozni?

Ha van matricai serial-lal, akkor a megfelelő verzió simán telepíthető vele. A gond, ahogy te is utaltál rá, a "megfelelő verzió" lehet.

Mondjuk én elötte megnézném a merevlemez SMART adatait, mert így elmondásra lehet, hogy már elég véres a torka.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Fazék

Quote from: Flaser on 2012-10-05, 11:04:55Ha van matricai serial-lal, akkor a megfelelő verzió simán telepíthető vele. A gond, ahogy te is utaltál rá, a "megfelelő verzió" lehet.
no igen, ez a gondom jelenleg. KT mintha a multkor linkelt volna win7 lemezkepet a microsoft hivatalos oldalrol
vista home premium-hoz nincs hasonlo letoltesi lehetoseg MS oldalrol?
google skill-em keves hozza
Quote from: Flaser on 2012-10-05, 11:04:55Mondjuk én elötte megnézném a merevlemez SMART adatait, mert így elmondásra lehet, hogy már elég véres a torka.
nos igen. 28 bad sector-t mond ra, de pl self-test ubuntu disk utility-ben nem igazan akar lefutni rajta, inditas utan 4-5 mp-cel azt mondja, hogy "failed"

amugy zsenialis ez a notebook. processzor huto szellozoje az jobb oldalt pont a gep mellett egereszo kezre fujja a meleg (forro) levegot...
persze az is lehet, hogy balkezeseknek keszult ez a tipus :)